برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

یکی از گزینه‌های بسیار پرطرفدار در میان عمل‌های زیبایی، تزریق چربی است؛ اما به‌ این دلیل که در انتخاب شما بحث هزینه و نتیجه حاصله در کنار سلامتی شما مطرح است، طبیعی است که سوالات زیادی ذهن شما را درگیر خود کند. یکی از این سوالات که می‌تواند تاثیر زیادی در انتخاب شما داشته باشد، عوارض تزریق چربی به صورت است، این سوال کاملا طبیعی است که برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل سوالات این چنینی هم‌چون ماندگاری تزریق چربی و مراقبت‌های بعد از تزریق چربی ذهن شما را مشغول خود کند. در این مقاله قصد داریم به یکی از رایج‌ترین سوالات یعنی عوارض تزریق چربی در صورت بپردازیم تا در تصمیم‌گیری محکم‌تر عمل کنید.


آیا عوارض تزریق چربی به صورت می‌تواند نظر ما را تغییر دهد؟


همانطور که گفتیم راه‌های زیادی برای جوان سازی وجود دارد، اما این مورد صرفا در تزریق چربی خلاصه نمی‌شود و موارد مشابه همچون تزریق ژل و تزریق بوتاکس هم طرفداران زیادی دارد. شاید در مورد این موضوع که تزریق ژل بهتر است یا چربی و یا حتی بوتاکس تحقیقات زیادی انجام داده باشید، اما لازم است تا برای آن دست از افرادی که تفاوت میان این دو را نمی‌دانند، توضیحات مختصری ارائه دهیم تا بتوانیم رضایت تمامی مخاطبان کلینیک نیل را بدست آوریم.

عوارض تزریق چربی به صورت آیا خطرناک است؟ (1)


اثربخشی تزریق چربی به نسبت موارد دیگر تقریبا یکسان است، اما موضوعی که در این میان متفاوت است، نحوه عملکرد و اثرگذاری مرتبط با منشاء و ساختار ماده تزریق شده است. ژل یک ماده آزمایشگاهی است که منشاء انسانی دارد، در واقع ژل همان هیالورونیک اسید است که در بدن ما 15 گرم از آن موجود می‌باشد و روزانه 5 گرم از آن در فرایند متابولیسم از دست می‌رود. تزریق معمولا در اندام‌هایی مانند ژل، گونه، خط لبخند و موارد دیگر همچون سینه انجام می‌شود. عمده خاصیت ژل منشاء انسانی آن است اما موضوعی که در این میان مطرح است، کاربرد ژل در اندام‌های کوچک با حجم تزریق کم است.


اما در مورد تزریق چربی داستان کمی متفاوت است، در این روش چربی از بدن خود شما برداشته می‌شود و بعد از خالص سازی به وسیله سانتریفیوژ، مجدد به بدن شما تزریق می‌شود، همچنین این روش به عنوان “پیوند چربی” یا “لیپومدلینگ” شناخته می شود. مهمترین خصوصیت این روش طبیعی بودن منشاء آن است که بعد از چربی تبدیل به بخشی از اندام شما می‌شود، به همین دلیل برای بهبود فرم سینه و باسن که نیاز به ماده بیشتری برای تزریق دارد، از این روش استفاده می‌شود. اما موضوع در مورد بوتاکس کمی متفاوت است، بوتاکس که منشاء آن یک ماده سمی است سبب فلج شدن عضلات زیرپوستی می‌شود که می‌تواند کاهش چین و چروک را به همراه داشته باشد. استفاده از این ماده به مقدار زیاد کشنده است، پس به همین دلیل از این ماده در قسمت‌های کوچک ولی با چین و چروک زیاد استفاده می‌شود.


یک نکته ریز و کاربردی

تزریق چربی به نسبت دیگر موارد ماندگاری بیشتری دارد.


آنچه تا به این لحظه مطالعه کردید

چکیده نکات
• عوارض تزریق چربی به صورت و دیگر اندام از مهمترین عوامل در تصمیم‌گیری است.
• تزریق چربی در سه مرحله برداشت چربی از بدن شما، خالص سازی و تزریق تشکیل می‌شود.
• تفاوت میان این سه در اثرگذاری، محل تزریق و منشاء آن است.


عوارض تزریق چربی به صورت


با اینکه تزریق چربی یک عمل زیبایی مطمئن به نسبت بسیاری از عمل‌های زیبایی است، اما این به این معنا نیست که تزریق چربی هیچ عوارضی ندارد، در کل نه تنها این روش بلکه سایر روش‌های زیبایی هم عوارض‌هایی دارند که به عوامل مستقیم و غیر مستقیم بستگی دارد. یکی از عوامل تاثیرگذار در عوارض تزریق چربی به صورت و دیگر اندام‌ها، تخصص پزشک است که نقش شما در انتخاب بهترین کلینیک تزریق چربی خلاصه می‌شود. مورد دیگر که می‌تواند در میزان عوارض تزریق چربی تاثیرگذار باشد، مراقبت‌های شما بعد از تزریق پزشک است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوارض عمل‌های زیبایی می‌توانید به دو مقاله عوارض تزریق ژل و عوارض تزریق بوتاکس مراجعه کنید.

اعتماد به پزشک متخصص و خیال راحت از عدم ظهور عوارض تزریق چربی به صورت


یکی از تفاوت‌های تزریق چربی به نسبت سایر روش‌ها که می‌تواند تاثیر مستقیم در عوارض تزریق چربی به صورت داشته باشد، تحت‌‌تاثیر قرار گرفتن دو نقطه متفاوت است، یعنی محلی که از آن چربی استخراج شده و محلی که به آن چربی تزریق شده است. عوارض تزریق چربی ممکن است در دو مقطع زمانی رخ دهد، ابتدا چند روز ابتدایی بعد از تزریق چربی و سپس در بلند مدت که در این بخش به هر دو این موارد می‌پردازیم.


آیا تزریق چربی به صورت می‌تواند خطرناک باشد؟


یکی از موارد شایع بعد از تزریق چربی، ژل و بوتاکس، ورم و قرمزی است که معمولا تا نهایتا یک هفته به میزان قابل توجهی از حجم آن کاسته می‌شود. برای برطرف شدن این مشکل در همان روز‌های ابتدایی می‌توانید از قرص‌های مسکنی همچون استامینوفن و موارد این‌چنینی استفاده کنید. همچنین کمپرس سرد از موارد تاثیرگذار در بهبود کبودی و تورم به وجود آمده است، پیشنها می‌کنیم در روز چندین مرتبه از کمپرس یخ استفاده کنید تا تورم به وجود آمده از تزریق چربی بهبود یابد. برای کمپرس می‌توانید از چند قطعه یخ و یک حوله نرم استفاده کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم که این کار را به آرامی انجام دهید تا موجب آسیب‌رسانی نشود.


یکی از موارد شایع از عوارض تزریق چربی در صورت اعتماد به پزشک غیر متخصص یا مرکز غیر معتبر، جذب سریع چربی است، این مشکل زمانی رخ می‌دهد که عملیات خالص سازی یا همان جدا سازی چربی به خوبی انجام نشود و در چربی، خون وجود داشته باشد، که موجب جذب چربی در بافت سلولی شما می‌شود. یک مرکز معتبر یا پزشک حاذق می‌داند که برای خالص سازی چربی استخراج شده از اندام شما باید آن را در سانتریفیوژ با سرعت 3000 در دقیقه بچرخاند تا چربی از خون و دیگر ناخالصی‌ها جدا شود.

اعتماد به پزشک برای جلوگیری از عوارض تزریق چربی به صورت


وقتی که چربی از بدن شما خارج می‌شود بدن به طور خودکار ماده‌ای را برای جایگزینی آن تشکیل می‌دهد که سرم نام دارد. برای از بین بردن سرم یا جلوگیری از تشکیل آن معمولا پزشک در زمان مشاوره مصرف داروهای ضد انعقاد خون را برای شما منع می‌کند. بدیهی است که با مصرف این داروها از بروز سرم جلوگیری می‌کنید ولی اگر این اتفاق افتاد و سرم ترشح شد، می‌توانید از گن‌های مخصوص استفاده کنید. یکی از عوارض بعد از تزریق چربی به صورت و دیگر اندام‌ها که می‌تواند آزار دهنده باشد خروج مایع از قسمت‌هایی است که چربی از آن‌ها خارج شده است. برای جلوگیری از این، مشکل پیشنهاد ما به شما استفاده از گن‌هایی است که می‌توانید با مشورت پزشک از آن‌ها استفاده کنید.


اعمال فشار بر روی قسمت‌هایی که چربی در آن‌ها تزریق شده است، با توجه به توضیحاتی که در مقاله مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به آن پرداختیم می‌تواند باعث نافرمی بافت سلولی تزریق شده باشد، پس توجه ویژه داشته باشید که اعمال فشار و نافرمی یکی از عوارض شایع پس از تزریق چربی است، البته در صورتی که به نکات و توصیه‌های پزشک توجهی نکنید.

تزریق چربی به صورت و عوارض آن


در این میان نباید از عفونت غافل شد، عفونت از دیگر عوارض تزریق چربی است که معمولا با علائمی همچون تب، درد، تورم و ترشحات ظاهر می‌شود. این مورد در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی توسط مرکز ممکن است 2 الی 5 روز بعد از ترشح رخ دهد. لازم است که برای جلوگیری از این مورد به مراکز معتبر اعتماد کنید؛ اما در صورت بروز عفونت می‌توانید با مشورت پزشک از آنتی بیوتیک‌ها استفاده کنید.


آن‌چه تا به این لحظه مطالعه کردید


چکیده نکات
• عوارض تزریق چربی به صورت و دیگر اندام‌ها تاحدودی موقتی است و با گذر زمان برطرف می‌شود.
• تخصص پزشک در کنار اعتبار مرکز می‌تواند از موارد مهم در شدت نتایج حاصله باشد.

معایب تزریق چربی در صورت چیست؟

  • مدت زمان نسبتا طولانی برای دوران نقاهت دارد، این موضوع که باید مدتی از محل کار خود مرخصی بگیرید، می‌تواند یکی از موانع باشد.
  • واکنش‌های آلرژیک بعد از تزریق از موارد مهم در معایب تزریق چربی است که معمولا قبل از تزریق مورد بررسی قرار می‌گیرد.
  • امکان صدمه به بافت بدن در صورتی که تزریق به درستی انجام نشود است.
  • گاهی ممکن است به دلیل شرایط مختلف، باقی ماندن جای زخم در برخی افراد با سرعت کمتری بهبود بیابد.
  • بروز عفونت‌های پوستی که می‌تواند دوران نقاهت شما را طولانی‌تر کند.
  • احتمال تکرار عمل تزرق برای رسیدن به نتیجه دلخواه.

آنچه در این مقاله مطالعه کردید



نتیجه گیری
عوارض بعد از تزریق چربی یک معیار نسبی ولی مرتبط با تخصص پزشک، مرکز زیبایی و نحوه مراقبت‌های شما است که می‌تواند متغیر باشد، در حالت کلی تزریق چربی یکی از کم خطرترین عمل‌های زیبایی است، در صورتی که تمامی موارد چه از جانب شما و چه از جانب پزشک و متخصص رعایت شود.