کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک نیل

جذابیت ظاهری به عوامل مختلفی وابسته است، از تیپ و نحوه لباس پوشیدن گرفته تا فرم بدن و چهره که هر یک به صورت مجزا می‌توانند در افزایش جذابیت فعلی شما دخیل باشند؛ اما موها نقش اساسی را در جذابیت افراد ایفا می کنند که با کاشت مو می توانند نتیجه آن را مشاهده کنند؛ اما کاشت مو به روش اصولی به نحوی که کمترین آسیب را در پی داشته باشد و ایجاد اسکار نکند و همچنین حالتی طبیعی به موها بدهد، اهمیت بالایی دارد.

کاشت مو به روش میکروگرافت در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و بسیاری از متقاضیان کاشت مو از این روش استقبال می کنند. از عدم ایجاد جای اسکار و دوران نقاهت کوتاه تر گرفته تا طبیعی بودن نتیجه، همگی افراد را ترغیب به انجام این روش می کند. 

میکروگرافت

افرادی که به دنبال انجام کاشت مو هستند، به دنبال بهترین کلینیک کاشت مو در تهران اند. نام کلینیک نیل معمولا به روش میکروگرافت شناخته می‌شود؛ زیرا این مرکز زیبایی از جمله پیشگامان روش میکروگرافت در ایران است و همین موضوع می‌‌تواند به عنوان یک عامل مهم در اعتماد به کلینیک نیل دخیل باشد تا در کمترین زمان و هزینه ممکن به هدف نهایی خود، یعنی جذابیت بیشتر برسید. در ادامه توضیحاتی در مورد کاشت مو به روش میکروگرافت را می شنوید:

چگونگی روش کاشت مو میکروگرافت

در یک جمله یعنی کاشت در سایز میکرو؛ اما به‌طور کلی‌تر میکروگرافت نوین‌ترین روش کاشت مو است که به دلیل شیوه متفاوت در برداشت فولیکول‌ها از بانک مو، گزینه بسیار ایده‌‌آلی برای زیبا جویان است. در این روش که نوع پیشرفته‌تری از کاشت مو به روش SUT به شمار می‌رود، برداشت فولیکول‌ها (گرافت‌ها) دیگر به وسیله پانچ‌های دستی انجام نمی‌شود و تمامی مراحل به وسیله هولدرهایی با ظرافت 4 میکرون صورت می‌گیرد.

برای مشاهده نمونه کارهای کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک نیل روی لینک زیر کلیک کنید:

تاریخچه کاشت مو به روش میکروگرافت

شاید اگر بگوییم تاریخچه کاشت مو از ژاپن که معمولا با فیلم‌هایی با بازیگران طاس ‌آنها را به یاد داریم نشات می‌گیرد، کمی عجیب باشد؛ اما واقعیت همین است! در حدود 100 سال قبل ژاپنی‌ها اولین افرد یا بهتر است بگوییم زیباجویانی بودند که برای رفع طاسی و کم‌مویی البته در نواحی مانند ابرو اقدام به کاشت مو کردند که با شکست‌های پی‌ در پی همراه بود؛ این شکست‌ها به دلیل شروع جنگ جهانی دوم هیچ وقت به پیروزی ختم نشد تا زمانی که غربی‌ها تصمیم به تحقیق و آزمایش روی این موضوع کردند.

بیست سال بعد یکی در نیمه قرن بیستم دکتر نرمان ارنتریش اولین فردی بود که پایه گذار شکل اولیه کاشت مو بود و با برش پوست سر و انتقال مو از قسمت‌های پرپشت (بانک مو) به قسمت‌های مبتلا به طاسی، کاشت مو به معنای واقعی را معرفی نمود. مسیر پرپیچ و خم کاشت مو در این 4 دهه تغییرات و پیشرفت‌های زیادی را به خود دید تا جایی که به جایگاه امروزی یعنی روش میکروگرافتی رسید که در کلینیک نیل به صورت تخصصی ارائه می‌شود.

مراحل کاشت مو روش میکروگرافت

مراحل کاشت مو روش میکروگرافت

اما موارد بالا به صورت کلیتی است و در تمامی متدها تقریبا به صورت ثابت قرار دارد؛ اما اگر بخواهیم به صورت جزئی‌تر به این موضوع نگاه کنیم، می‌توانیم سه مرتبه‌ای که بالا به آن اشاره کردیم را به گونه‌ای دیگر بیان کنیم.

توضیح مراحل کاشت مو به روش Micro Graft

شاید در ابتدا تصور کنید که اسامی این روش‌ها صرفا بخشی از بازاریابی باشد؛ البته که بسیاری از رقبا از اسامی من درآوردی مانند FUT Plus، VIO، Golden Metod استفاده می‌کنند که هیچ یک تایید شده نیست؛ این درحالی است که روش میکروگرافت به عنوان یک روش تایید شده از جانب FDA در کشورهای زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما به طور کامل‌تر اگر بخواهیم در خصوص مراحل کاشت مو میکروگرافت صحبت کنیم، به سه بخش زیر اکتفا می‌کنیم.

 
مرحله برداشت در روش میکروگرافت

مرحله برداشت در روش Micro Graft

اگر به یاد داشته باشید گفتیم که روش میکرو گرافت به نسبت سایر روش‌ها ظرافت بیشتری دارد؛ این فرایند صرفا به وسیله میکروموتورهای اتوماتیک انجام می‌شود که دقت بالاتری در فرایند برداشت دارند؛ البته که نباید از این موضوع غافل شد که به برداشت گرافت‌های بهتر و سالم‌تر منتهی می‌شود.

مرحله آماده سازی گرافت‌های برداشته شده

در این مرحله گرافت‌های استخراج شده درون سلول‌های بنیادی قرار می‌گیرند و پس از آن بعد از قرار گرفتن در حالت رشد به کمک دستگاه کاشت مو کاشته می‌شوند.

آماده سازی گرافت برداشته شده میکروگرافت
تزریق بی حسی

مرحله آخر، تزریق داروی بی حسی

در این مرحله با توجه به اندک درد احتمالی لازم است که حتما داروی بی‌حسی تزریق شود تا در طول فرایند کاشت به کمک دستگاه میکروگرافت هیچ دردی احساس نکنید.

مهم‌ترین عامل موفقیت در روش میکروگرافت

میکروگرافت هر چقدر خوب، هر چقدر نوین، هر چقدر بی‌نقص، اثربخش، بدون درد و … صرفا یک روش است که برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل به عوامل مختلفی وابسته است؛ مهم‌ترین عامل در رسیدن به نتیجه ایده‌آل در اعتبار کلینیک و تخصص پزشک خلاصه می‌شود؛ البته که مراقبت‌های شما بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت هم بسیار مهم است.

تخصص پزشک و اعتبار کلینیک دو عامل مهم برای رسیدن به ایده‌آل‌ترین نتیجه در کاشت مو به روش میکروگرافت هستند. علت این تاکید و ادعا در ظرافت موجود در این متد خلاصه می‌شود؛ هر چند که روش برداشت و کاشت گرافت به وسیله دستگاه‌های تماما اتوماتیک صورت می‌گیرد؛ اما باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که به دلیل نقش کلیدی ظرافت در کار با دستگاه و حساسیت‌های موضوع اعتماد به پزشک باتجربه در کنار کلینیک معتبر با دستگاه‌های به‌روز از مهم‌ترین عوامل در رسیدن به نتیجه ایده‌آل خواهد بود.

بهترین کاندیدهای کاشت مو به روش میکروگرافت

روش میکروگرافت به دلیل ظرافتی که در کاشت دارد یک روش عمومی نه صرفا برای مو بلکه برای ابرو هم به شمار می‌رود؛ اما به‌طور کلی بهترین کاندیدهای کاشت مو به روش میکروگرافت ، زیباجویانی هستند که ظرافت و نتیجه نهایی برای آن‌ها اهمیت ویژه دارد. یکی از مواردی که باعث عدم اعتماد به کاشت مو می‌شود، بدون شک خط عروسکی کاشت است که از حالت طبیعی بدور است؛ این موضوع به دلیل تکنولوژی و فرایند خاص به هیچ وجه در این روش کاشت دیده نمی‌شود؛ پس بهترین کاندیدها زیباجویانی هستند که به دنبال نتیجه ایده‌آل می‌گردند.

تفاوت کاشت مو  میکروگرافت با سایر روش‌ها

همان‌طور که در ابتدای مقاله یک بار به این موضوع اشاره کردیم کاشت مو به روش میکروگرافت می‌تواند به نوعی شکل پیشرفته‌تری از روش SUT باشد؛ به همین دیل تفاوت میکروگرافت و SUT صرفا در ظرافت نتیجه حاصله خلاصه می‌شود.

این موضوع در خصوص روش میکروگرافت و سایر روش‌ها بسیار متفاوت است؛ به ‌همین دلیل برای بیان تفاوت سایر متد‌ها با روش میکروگرافت جدول زیر را برای شما در نظر گرفتیم؛ البته که با توجه به پیشرفته‌تر بودن روش میکروگرافت به نسبت روش SUT ، صرفا به تفاوت روش میکروگرافت با سایر روش‌ها اشاره شده است. کاشت مو با تراکم بالا خواسته همه متقاضیان کاشت مو است. 

میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت
 • نیاز به یک جلسه دارد
 • دوران نقاهت ندارد
 • کاملا بدون درد و خونریزی
 • خط اسکار مو برجا نمی‌گذارد
پیشنهاد کلینیک نیل

سایر روش ها

سایر روش های کاشت مو
 • نیاز به دو تا سه جلسه دارد
 • دوران نقاهت دارد
 • همراه با درد و خونریزی
 • خط اسکار مو برجای می‌گذارد.

مزایا کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت
کاشت مو

معایب و عوارض کاشت مو به روش میکروگرافت

وقتی در خدمات زیبایی از یک عمل سطحی گرفته تا کاشت مو که فرایند حساسی به شمار می‌رود، از واژه معایب صحبت می‌کنیم، این موضوع را باید حتما به یاد داشته باشید که اگر به یک پزشک حاذق و کلینیک معتبر هم‌چون کلینیک نیل اعتماد کرده‌اید، دیگر نباید نگران عوارض جانبی زیادی باشید.

در حالت کلی معایب و عوارض کاشت مو در خارش‌ها و گزگزهای جزئی خلاصه می‌شود که برای رهایی از آن‌ها کافیست تا به توصیه‌های پزشک توجه ویژه داشته باشید؛ اما نکته‌ای که لازم است تا حتما به آن توجه کنید مربوط به نگرانی‌های بعد از کاشت است که می‌تواند در فرایند بهبود شما تاثیر منفی داشته باشد؛ پس اگر به یک کلینیک معتبر و پزشک حاذق اعتماد کردید، نباید نگرانی خاصی داشته باشید، البته به شرط رعایت تمامی نکات و توصیه‌های پزشک.

آیا کاشت مو به روش میکروگرافت درد دارد؟

درد در زمان کاشت مو ،‌ یکی از دلایل کلیدی افراد برای عدم اعتماد به کاشت مو است؛ اما اگر به نظر زیباجویانی که این متد را تجربه کردند، نگاهی کوتاه داشته باشید، کاملا واضح و مبراست که این روش در زمان انجام به دلیل استفاده از ماده بی‌حسی در کنار دستگاه‌های پیشرفته کاملا بدون درد است.

مراقبت‌های قبل و بعد از میکروگرافت

مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت مو هر یک به نحوی در رسیدن به نتیجه ایده‌آل تاثیرگذار هستند. در خصوص مراقبت‌های قبل از کاشت مو در عدم مصرف دخانیات، مواد مخدر و قرص‌های ضد انعقاد خون خلاصه می‌شود؛ اما مراقبت‌های بعد از کاشت مو به عنوان مهم‌ترین بخشی که برعهده شماست، شامل شستشو مناسب با شامپو کاشت مو نیز می‌شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک نیل

به توجه به نوپا بودن روش میکروگرافت در ایران و وجود ظرافت‌های موجود باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که برای انجام این روش باید حتما به بهترین کلینیک کاشت مو مراجعه کنید. کلینیک نیل با توجه به این موضوع که به عنوان اولین مرکز کاشت مو به روش میکروگرافت شناخته می‌شود گزینه بسیار ایده‌آلی برای رسیدن به انتظارات شما از کاشت مو باشد.

کاشت مو به روش میکروگرافت برای افرادی که به آلوپسی یا ریزش موی شدید مبتلا هستند، مناسب تر است. ولی در کل هر شخصی که به دنبال نتیجه طبیعی کاشت مو است، می تواند از این روش بهره ببرد.

خیر امکان این کار وجود ندارد زیر بدن آن را پس می زند.

این روش یک میکروسرجری است که نیازمند یک تا دو جلسه کاشت مو است. تکنیک های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد ولی همگی با خارج کردن فولیکول های مو از نواحی پرحجم از مو و انتقال به نواحی کم حجم انجام می شوند.

کاشت مو به روش میکروگرافت نیازمند آمادگی خاصی نیست. مشاوره با یک متخصص قبل از جراحی به بیمار این امکان را می دهد که درباره این روش آگاهی پیدا کند و بداند که چه چیزی در انتظار وی خواهد بود.

این روش کاشت مو با بی حسی موضعی انجام می گیرد. همچنین نیازمند بستری بیمار در بیمارستان نیست. بدن میکروگرافت را به عنوان بافت خودی می پندارد و آن را پس نمی زند.

در روزهای اولیه بعد از کاشت مو نیاز است که از شامپوهای مخصوص آنتی سپتیک استفاده شود و از سونا و ورزش کردن و در معرض نور خورشید قرار گرفتن، خودداری شود.

دکتر فرامرز نگهدار مغانلو، دارای فلوشیب پوست و مو، با بیش از ۱۰ سال سابقه کاشت مو و همچنین عضو انجمن جراحان پیوند مو و عضو هیات علمی دانشگاه تهران

40 پاسخ به “کاشت مو به روش میکروگرافت”

 1. میثم گفت:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  فیلم کاشت مو به روش میکروگرافت رو میشه کامل بزارید

 2. آصف گفت:

  سلام
  آیا میشه از ریش یا دیگر بخشهای بدن به خاطر کاشت مو گرفت؟

  • ادمین وبسایت گفت:

   _مو از زیر چونه برداشته میشه و موهای دیگه بدن خیلی به درد روی سر نمیخوره از لحاظ جنس ابعاد رشد و ….

 3. Ayda گفت:

  سلام ممنونم از اطلاعات عالیتون. من ی سوال داشتم، اگ کسی پیشونیش بزرگ باشه، و بخواد کوچیکش کنه، روش میکرو گرافت پاسخگو هس؟ خواهش می کنم جواب بدید خیللی ضروریه

  • ادمین وبسایت گفت:

   _با این روش تراکم بالاتر هست ولی بستگی داره به بانک موشون که چقدر جوابگو است باید عکس ارسال کنن تا بانک مو بررسی بش

 4. علیرضا گفت:

  سلام.قیمت کاشت هر تار مو چقدره؟

 5. علی گفت:

  سلام
  آیا شما موی سر را با کمک سلول های بنیادی انجام می دهید؟
  یعنی اندکی از بافت چربی برداشته و اون رو بسط می دهید به تمام نقاط طاسی؟

  • ادمین وبسایت گفت:

   سلام وقت بخیر. این روش فعلا در مرحله تحقیق و بررسی هست و نیاز به تحقیقات بیشتری برای انجام آن است.

 6. Alireza55567 گفت:

  سلام روز بخیر ایا میشه مرحله دوم کاشت میکروگرفت باشه یعنی پنج سال پیش از روش fitاستفاده شده الان از روش میکروگرفت استفاده کرد ممنون

  • دکتر فرامرز نگهدار مغانلو گفت:

   سلام روز شما هم بخیر. باید بانکه مو بررسی بشه و بعد نتیجه گیری میشه. می تونید با کلینیک هماهنگ کنید و عکس ارسال کنید و مشاوره بگیرید. ولی احتمالا می توانید انجام دهید.

 7. Alireza55567 گفت:

  سلام خسته نباشین پنج سال پیش کاشت کردم الان از روش شما میکروگرفت میشه استفاده کرد روش پنج سال پیشfitبود

  • دکتر فرامرز نگهدار مغانلو گفت:

   سلام روز شما هم بخیر. باید بانکه مو بررسی بشه و بعد نتیجه گیری میشه. می تونید با کلینیک هماهنگ کنید و عکس ارسال کنید و مشاوره بگیرید. ولی احتمالا می توانید انجام دهید.

 8. یوسف شموسی گفت:

  سلام
  عامل سن هم میتونه در نتیجه گیری نهایی موثر باشد .
  سن من ۵۶ سال هست

  • دکتر فرامرز نگهدار مغانلو گفت:

   سلام وقت بخیر. عامل سن هم تاثیرگذار هست. قبل از کاشت مو یکسری ازمایشات انجام میشه و اگر مشکلی نداشته باشد میشه در این سن هم کاشت مو انجام داد و ممانعتی ندارد.

 9. مجتبی گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا موهای برداشته شده از بانک مو مجدد رویش دارن یا خیر؟

  • دکتر فرامرز نگهدار مغانلو گفت:

   مو به نوعی برداشت میشود که جای خالی معلوم نباشد و یه اینگونه نیست که قسمتی از موها ظاهر نامناسبی داشته باشند و قسمتی ظاهر بهتری داشته باشند.

 10. صادقی گفت:

  کاشت مو به روش میکروگرافت دیگه جای اسکار باقی نمی زاره؟

 11. رسول گفت:

  سلام وقت بخیر بانک مو بنده خیلی ضعیف هست و موها هم خیلی نازک آیا برداشت از زیر چانه و بدن و کاشت به روش میکروگرافت امکان پذیر هست ممنون میشم اگر توضیح بدهید

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   سلام همراه عزیز
   باید عکس‌های شما رو آقای دکتر ببینند و با توجه به بانک مو و سطح طاسی شما تصمیم بگیرند.
   با شماره‌ی زیر تماس بگیرید که همکاران ما شما رو راهنمایی کنند.
   09120819439

 12. محمود گفت:

  مشاوره و کاشت موی سر

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   سلام همراه عزیز جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از کاشت مو با شماره‌ی زیر تماس بگیرید که همکاران ما شما رو راهنمایی کنند.
   09120819439

 13. امیر گفت:

  سلام آیا بصورت اقساط هم کار کاشت رو انجام میدید ?

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   بله همراه عزیز
   دو سوم هزینه نقد و یک سوم به صورت چک قابل پرداخت هست
   جهت کسب اطلاعات دقیق و کامل‌تر با شماره زیر تماس بگیرید.
   09120819439

 14. عايرضا گفت:

  سلام ببخشيد من ٢٣ سالمه ميتونم كاشت كنم؟

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   سلام همراه عزیز
   آقای دکتر باید عکس‌های شما رو ببینند و با توجه به سطح طاسی و بانک موی شما تصمیم بگیرند.
   لطف کنید با شماره زیر تماس بگیرید تا شما و راهنمایی کنند.
   09120819439

 15. محمد شفیعی گفت:

  سلام با من تماس بگیرید
  09024061987
  مو هام همش میریزه

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   سلام همراه عزیز
   شماره شما برای مشاورین ما ارسال شد. منتظر تماس از طرف مشاورها باشید.

 16. سید محمد جواد راست بود گفت:

  سلام من در بغل سرم مقداری بالا تر از گوش سمت چپم شکستگی دارم و اون بخش مو نداره. میتونم مو بکارم؟؟؟

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   سلام دوست عزیز
   لطف کنید با شماره زیر تماس بگیرید که همکاران ما شما رو راهنمایی کنند
   09120819439

 17. مسعود گفت:

  سلام آیا میشه علاوه بر کف سر مقداری هم از بغل های پیشونی کاشت بدین که طبیعی تر بشه?آخه دیدم همه ی کسایی که کاشت کردن فقط قسمت جلویی سر کاشت کردن,ندیدم کناره های جلویی هم کشت بدن

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   سلام دوست عزیز
   طراحی خط رویش شما متناسب با آناتومی چهره و زیر نظر پزشک انجام می‌شود. کاشت مو به سلیقه شخصی خود شما هم وابسته است.

 18. سهند گفت:

  سلام. شما مزوتراپی رو بعد از کاشت مو توصیه میکنید؟

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   بله قطعا تاثیر خوبی خواهد داشت
   فقط از ماه چهارم یا پنجم به بعد اقدام کنید.

 19. میثم حسنی گفت:

  روش میکروگرافت نیاز به بانک مو داره ؟

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   عکس‌های شما را باید آقای دکتر ببینند.
   با شماره زیر تماس بگیرید که همکاران ما شما رو راهنمایی کنند.
   09120819439

 20. اصغر ناصری گفت:

  من بانک مو هام خیلی ضعیفه روش کاشت مو میکروگرافت خوبه برای من؟ تو رو خدا اگه جواب نمیده بگید. من یک بار پنج سال پیش هم کاشت مو کردم جواب گرفتم ولی باز سریع ریختن

  • کارشناس نیل کلینیک گفت:

   ‌‌
   سلام همراه عزیز🌹
   لطف کنید با شماره زیر تماس بگیرید یا واتساپ پیام بدید که شما رو راهنمایی کنند.
   ۰۹۱۲۰۸۱۹۴۳۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =