تزریق بوتاکس زیر چشم چقدر برای رفع چروک موثر است؟

 1. خانه
 2. خدمات زیبایی
 3. تزریق بوتاکس زیر چشم چقدر برای رفع چروک موثر است؟
بوتاکس

تزریق بوتاکس زیر چشم چقدر برای رفع چروک موثر است؟

امروز عمل زیبایی تزریق بوتاکس یکی از راه حل هایی است که برای رفع چین و چروک‌های نواحی مختلف صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که برای انجام این روش اقدام می‌کنند، می‌دانند که این روش یکی از جایگزین‌های تزریق ژل یا تزریق چربی است.

در واقع عمل زیبایی تزریق بوتاکس باعث خواهد شد تا عضلات قسمت‌هایی از صورت واکنش‌های عصبی خود را از دست داده و همین موضوع باعث می‌شود تا چین و چروک‌ها به مرور زمان رفع شود و دیگر خبری از آن ها نباشد.

معمولا افراد می‌دانند که بوتاکس می‌تواند باعث رفع چین و چروک‌های اطراف بینی، دهان، خطوط لب یا پیشانی شود اما آیا این روش می‌تواند چین و چروک های ناحیه زیر چشم را نیز رفع کند؟

آیا تزریق بوتاکس به زیر چشم موثر خواهد بود؟

تزریق بوتاکس یا به عبارتی سم بوتولینوم که معمولا به صورت محاوره‌ای بوتاکس گفته می شود. دارویی است که به صورت موقتی می‌تواند باعث کاهش انقباض‌های عضلانی شود، این انقباض‌ها که سبب چین و چروک‌هایی خواهند شد رفته رفته متوقف شده و در نتیجه چین و چروک‌ها کاهش خواهند یافت.

با توجه به تحقیقات انجام شده در مورد نتایج به دست آمده از این تزریق به زیر چشم نمی‌تواند میزان تاثیر گذاری آن را مشخص نمود زیرا نتایج همواره به موارد بسیار زیادی بستگی خواهند داشت. اما نکته ای که اثبات شده است وجود تاثیرات مثبت بوتاکس به زیر چشم می‌باشد.

در مطالعه و تحقیقی که در سال 2003 به صورت جامع بر روی بیماران متقاضی تزریق بوتاکس به زیر چشم انجام شد مشخص گردید که در پلک‌های پایینی تاثیرات چشم‌گیری به وجود آمده است اما نتایج در افراد مختلف متغیر بود.

در زیر چشم و خطوط پنجه کلاغی چین و چروک‌ها به شدت کاهش خواهند یافت و همین موضوع نشان از تاثیرات مثبت تزریق بوتاکس به زیر چشم خواهد بود.

با توجه به نتایج این تحقیقات مشخص گردید که برای به‌دست آمدن نتایجی باب میل افراد و بیماران حدود به 8 واحد بوتاکس نیاز است. بهتر است به تصمیم پزشک متخصص خود احترام گذاشته و واحد های بیشتری تزریق نکنید زیرا این مورد می‌تواند باعث بروز عوارضی برای شما گردد.

تزریق بوتاکس زیر چشم چقدر برای رفع چروک موثر است؟

همه‌ ما می‌دانیم که با بالا رفتن سن و حتی بعضی از افراد در سنین پایین نیز دچار چین و چروک می‌شوند. بوتاکس نوعی تزریق برای رفع چین ‌و چروک است که سالانه هزاران نفر را به کلینیک‌های زیبایی هدایت می‌کند. یکی از عوامل به‌وجود آمدن چین چروک تحرک مکرر عضلات صورت است که در این صورت با استفاده از بوتاکس از تحرک کردن عضلات جلوگیری می‌کند و چین‌وچروک صورت رفع می‌شود.

بوتاکس از سه نوع ماده سم بوتولینوم نوع آ، آلبومین و کلرید سدیم تشکیل شده است. اصلی‌ترین نقش را سم بوتولینوم را دارد که در صورت تزریق باعث می‌شود عضلات توانایی حرکت کردن را از دست بدهند و درنتیجه چین‌وچروک‌های پوستی از بین می‌روند.

برای تزریق بوتاکس، متخصص بعد از انجام بی‌حسی بر قسمت موردنظر، شروع به تزریق می‌کند و از آنجا که بوتاکس جراحی محسوب نمی‌شود، یکی از مزایای آن انجام شدن سریع است و بعد از اتمام فرد می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزانه خود برسد.

با توجه به مزایایی که این عمل زیبایی برای فرد ایجاد می‌کند هزینه تزریق بوتاکس زیر چشم هزینه بالایی قلمداد نمی‌شود.

تاثیر تزریق بوتاکس به زیر چشم

تزریق بوتاکس به زیر چشم چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری این روش به نحوه نگهداری بعد از تزریق زیر چشم نیز بستگی دارد. ماندگاری تزریق بوتاکس به مدت ۶ الی ۸ ماه بوده و تکرار عمل زیبایی بوتاکس می‌تواند نتایج بلندمدت‌تری را به دنبال داشته باشد و همچنین با رعایت برخی نکات می‌توان آن را طولانی‌تر کرد.

آیا تزریق بوتاکس به زیر چشم دائمی خواهد بود؟

شاید نتایج حاصل از تزریق بوتاکس را بلافاصله مشاهده نکنید زیرا آثار و نتیجه هایی که از botox injection به زیر چشم به دست خواهد آمد معمولا بین 3 تا 7 روز نمایان خواهد شد. البته در مواردی ممکن است نتایج تا یک ماه دیگر نیز ظاهر شوند.

در بهترین شرایط نتایج به دست آمده از انتقال بوتاکس به زیر چشم بین 6 ماه تا 1 سال باقی خواهد ماند و پیشنهاد می شود که برای دائمی بودن و ماندگاری بیشتر نتایج به دست آمده عمل زیبایی botox injection به زیر چشم را مجددا تکرار کنید. تکرار تزریق به زیر چشم می تواند نتایج بلند مدت تری را به همراه داشته باشد و این گونه از وضعیت صورت خود راضی خواهید بود.

برای پرسیدن سوالات دیگر خود مانند شرایط عمل و قیمت تزریق بوتاکس زیر چشم می‌توانید مستقیما با کلینیک نیل تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید. 

قیمت تزریق بوتاکس به زیر چشم

یکی از مهم ترین مواردی که همواره مورد توجه بیماران قرار خواهد گرفت قیمت تزریق بوتاکس زیر چشم و در کل هزینه‌های ناشی از هر نوع عمل زیبایی است. هزینه‌های عمل زیبایی botox injection به زیر چشم می‌تواند با توجه به شرایط بیماران و حتی پزشکی که این روند درمانی را انجام می‌دهد متغیر باشد.

هزینه‌های ناشی از عمل زیبایی تزریق بوتاکس حتی می‌تواند با توجه به محل انجام تزریق و کلینیک نیز متغیر باشد. فردی که عمل زیبایی botox injection به زیر چشم را انجام می‌دهد صرف نظر از هزینه‌های کلینیک و مواد بوتاکس باید هزینه‌هایی مانند داروهای بی‌حسی، داروهای تجویز شده پزشک متخصص و غیره را نیز پرداخت نماید. همین موضوع باعث خواهد شد تا هزینه‌های تمام شده برای این پروسه کمی متفاوت باشد.

حتی مواردی مانند تعداد واحدهای سم بوتولینوم که در هنگام انجام تزریق بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد نیز می‌تواند در هزینه های نهایی botox injection تاثیر گذار باشد. در صورتی که در انجام پروسه بوتاکس به دلیل هزینه تزریق بوتاکس زیر چشم تردید دارید می توانید از مشاوره‌های رایگان کلینیک نیل استفاده نمایید تا با پیش‌بینی هزینه‌ها بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

مقایسه قیمت تزریق بوتاکس زیر چشم با تزریق ژل و چربی

هزینه تزریق بوتاکس به شرایط شما و متخصصی که مراجعه می‌کنید بستگی دارد و همچنین میزان مواد مورد نیاز، مواد و برند آن، همچنین میزان چین‌ و چروک شخص در قیمت و هزینه آن مؤثر است. برای مقایسه قیمت تزریق ژل، بوتاکس و چربی باید به این اشاره کرد که تزریق چربی از بوتاکس و ژل گران‌تر است و با توجه به تغییرات قیمتی که هر لحظه متغیر هستند، جهت اطلاع از قیمت‌ها با مشاورین تماس بگیرید.

کلینیک نیل یکی از معتبرترین مراکز زیبایی تهران است و برای انجام تزریق بوتاکس زیر چشم، شما می‌توانید به کلینیک نیل مراجعه فرمایید و از امکانات عالی نیل تجربه کنید. همچنین پیش از مراجعه می‌توانید برای پاسخ پرسش‌های خود به‌ویژه در زمینه قیمت تزریق بوتاکس زیر چشم با شماره‌های کلینیک تماس بگیرید.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی تزریق بوتاکس به زیر چشم

مانند هر عمل زیبایی دیگری انتقال بوتاکس به زیر چشم نیز می تواند برخی عوارض احتمالی و خطراتی را به همراه داشته باشد. البته میزان تجربه و مهارت پزشک متخصصی که botox injection را انجام خواهد داد می تواند در نتایج به دست آمده تاثیر گذار بوده و تا حد زیادی از بروز هر گونه عوارض جانبی جلوگیری نماید.

پزشک متخصص و ماهر می داند که بهترین و درست ترین انتخاب ها با توجه به شرایط بیمار چیست و قطعا از روش هایی استفاده خواهد کرد که هیچ خطری بیمار را تهدید نکند. البته در موارد بسیار نادری عوارض جانبی خفیفی گزارش شده است.

بی حسی در ناحیه تزریق، بسته شدن نا خود آگاه چشم، تیک های عصبی، افتادگی پلک و تورم شدید می تواند از متداول ترین عوارضی باشد که گریبان گیر بیمارانی خواهد بود که نسبت به انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس به زیر چشم اقدام کرده اند، دقت داشته باشید چنین مواردی به راحتی قابل جلوگیری خواهد بود.

خون ریزی، کبودی، سرگیجه، درد و قرمزی پوست از عوارض جانبی دیگری است که می تواند فرد را دچار مشکل کند معمولا در چنین مواردی پیشنهاد می شود تا با پزشک متخصص خود مشورت کنید تا با دریافت نکات و دستورالعمل هایی بتوانید این مرحله از تزریق به زیر چشم را نیز سپری کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس به زیر چشم

افرادی که برای رفع چین‌وچروک زیر چشم به بوتاکس روی می‌آورند، باید یک سری مراقبت‌ها را انجام بدهند؛ بعد از تزریق بوتاکس برای جلوگیری از هرگونه عارضه موارد زیر را رعایت فرمایید: • درصورتی‌که بعد از تزریق بوتاکس دچار افتادگی پلک شدید، می‌توانید از قطره چشمی Apraclonidine ۵ درصد استفاده کرده و باید این قطره چشمی را هر ۶ یا ۸ ساعت ۲ قطره به مدت ۲ تا ۳ هفته مصرف کنید. لازم به ذکر است که در صورت ایجاد خارش یا حساسیت می‌توانید از لوراتادین استفاده کنید. • از مالش و ماساژ صورت بعد از تزریق خودداری فرمایید؛ زیرا ماساژ باعث پخش شدن مواد در نواحی دیگر صورت می‌شود.• از خوردن دارو به‌خصوص رقیق کننده خون خودداری و با پزشک خود مشورت کنید.• بعد از تزریق برای جلوگیری از کبودی می‌توانید تا چند ساعت از کمپرس آب سرد استفاده کنید و برای مصرف مسکن با پزشک خود مشورت کنید. زیرا مسکن باعث ایجاد کبودی می‌شود و تا چند رو بعد از بوتاکس توصیه نمی‌شود. • از دراز کشیدن به مدت چند ساعت پرهیز کنید، زیرا بعد از بوتاکس دراز کشیدن باعث حرکت مواد در زیر پوست می‌شود به همین دلیل توصیه می‌شود تا ۴ ساعت از دراز کشیدن خودداری کنید تا از عوارض جانبی آن کاسته شود. • از دوش گرفتن تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس اجتناب کنید، حمام هم همانند دراز کشیدن یا ماساژ صورت باعث حرکت مواد در زیر پوست می‌شود به همین دلیل، بعد از ۲۴ ساعت که مواد جذب پوست می‌شود می‌توانید حمام کنید. • از مصرف الکل و دخانیات قبل و بعد از تزریق تا ۲۴ ساعت پرهیز کنید، زیرا دوره نقاهت را طولانی می‌کند و همچنین ممکن است باعث ایجاد التهاب در محل تزریق شود.
مراقبت بعد از تزریق بوتاکس به زیر چشم

تزریق بوتاکس به زیر چشم چه مشکلاتی را رفع می‌کند؟

تزریق بوتاکس باعث از بین رفتن چین‌ و چروک‌های زیر چشم می‌شود. سیاهی و گودی زیر چشم که در اثر بالا رفتن سن ایجاد می‌شود را نمی‌توان با بوتاکس گودی زیر چشم را از بین برد و بوتاکس فقط برای رفع چین و چروک است. برای رفع گودی و سیاهی چشم‌پزشک معمولاً ژل را توصیه می‌کند.

کاندید مناسب برای انجام تزریق بوتاکس زیر چشم

معمولا کسانی که عمل زیبایی تزریق بوتاکس به زیر چشم را انتخاب می کنند به دنبال رفع چین و چروک های اطراف بینی و خطوط پنجه‌کلاغی صورت هستند. هر کسی می‌تواند به عنوان یک کاندید مناسب برای انجام این روش تزریق به زیر چشم در نظر گرفته شود اما علاوه بر تمایل به انجام تزریق مواردی وجود دارد که بهتر است قبل از انجام این روش به آن ها دقت شود و تنها در چنین شرایطی بهتر است نسبت به انجام تزریق بوتاکس اقدام کنید.

 1. معمولا بهتر است کسی که نسبت به تزریق اقدام می‌کند به سن قانونی یعنی 18 سالگی رسیده باشد.
 2. فرد باید دارای عضلات سالمی در ناحیه صورت خود باشد. در پروسه بوتاکس به زیر چشم دقت زیادی به سلامت زیر پلک خواهد شد.
 3. به‌طور کلی فرد باید از سلامت بدنی و روحی برخوردار بوده و هیچگونه عارضه عصبی نداشته باشد.
 4. بهتر است افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند از انجام botox injection برای مدتی امتناع کنند.
 5. بهتر است افراد مسن با وضعیت چین و چروک های شدید پوستی در صورت از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس به زیر چشم امتناع ورزند. به این دسته از افراد عمل جراحی پلک نیز توصیه می‌شود.

تزریق بوتاکس در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان توسط پزشکان متخصص این زمینه انجام می‌شود. برای مشاوره رایگان در خصوص عمل بوتاکس به‌خصوص قیمت تزریق بوتاکس زیر چشم با ما در تماس باشید یا از طریق چت سایت سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

2 دیدگاه. Leave new

 • سلام. من جراحی لیزیک انجام دادم. میتونم تزریق بوتاکس برای زیر چشم و اطراف چشم انجام بدم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed