جوا‌نسازی و زیبایی پوست با تزریق ژل

تزریق ژل چیست ؟ عوامل بسیاری است که موجب ایجاد چین ‌و چروک در صورت و پوست شما خواهد شد و در نتیجه بر روی زیبایی شما تاثیر خواهد گذاشت اما برای هر مشکلی یک راه حلی نیز وجود دارد.

شما ‌میتوانید برای داشتن یک پوست زیبا در کوتاه‌ ترین زمان ممکن و نتیجه ‌ای طولانی و ماندگار به جای عمل ‌های جراحی شدید از روش تزریق ژل یا پر کننده استفاده کنید.


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳

استفاده از تزریق ژل یا فیلر باعث خواهد شد که حجم صورتی که با افزایش سن کاهش‌ یافته دوباره مطابق سابق شده و زیبایی را برای شما به ارمغان آورد. در طول زمان با افزایش سن پوست بدن نازک‌ تر شده و به استخوان و بافت‌ های زیرین خواهد چسبید اما به‌ راحتی میتوان با تزریق فیلر مجددا بافتی نرم را تولید نمود تا باعث جوانسازی پوست گردد.

نمونه قبل و بعد تزریق ژل

04 (1)
01 (1)
03 (1)
02 (1)

قبلی
بعدی

تزریق ژل چگونه باعث زیبایی و جوانسازی خواهد شد ؟

فیلر یا پرکننده که بیشتر با عنوان تزریق ژل شناخته‌ شده است باعث خواهد شد تا در ساختار های عمیق پوستی در نواحی استخوانی و چین‌ و چروک‌ ها به‌ ویژه اطراف بینی، زیر چشم و دور لب‌ ها اصلاح به وجود آمده و عمل زیباسازی پوست همراه جوانسازی با رفع این چین‌ و چروک‌ ها شکل گیرد. تزریق ژل همچنین می‌تواند موجب ترمیم صورت شده و در برخی موارد حتی به‌ عنوان جایگزین عمل جراحی بینی استفاده شود. میتوان گفت تزریق ژل یکی از بهترین روش‌ های جوانسازی پوست بدون درد و خونریزی است که امروزه از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است.

به دلیل محبوبیت بالای این روش موجب سو استفاده برخی سود جویان شده و با دریافت هزینه‌ های بسیار پایین اقدام به انجام این عمل کرده‌ اند که در چنین مواردی باید بسیار با دقت رفتار کرد زیرا استفاده از برند های بی‌ کیفیت ژل ممکن است نه‌ تنها نتایج مؤثری به همراه داشته باشد بلکه باعث بروز مشکلات و عوارضی نیز خواهد شد که جبران آنها نیازمند پرداخت بهای سنگین مالی و جانی است.

درنتیجه حتما برای انجام این کار به یک پزشک ماهر و متخصص مراجعه کنید تا نتایج حاصل‌ شده مطابق میل شما بوده و دچار عوارض جانبی تزریق ژل نیز نشوید.

این روش فواید بسیاری را برای مراجعه‌ کننده خواهد داشت و تنها عاملی برای از بین بردن چین‌ و چروک‌ های سطح پوست به‌ حساب نخواهد آمد به‌ عنوان‌ مثال این عمل میتواند مزایای زیر را برای مراجعه‌ کننده به همراه داشته باشد که تمامی این مزایای علاوه بر زیباسازی، جوانسازی و ترمیم پوست خواهند بود.

 • اصلاح خط لبخند و خطوط اطراف بینی و دهان که بیشتر به خطوط پرانتزی معروف هستند.
 • افزایش و بازیابی حجم گونه‌ ها که ممکن است به دلیل افزایش سن از بین رفته باشد و افتادگی در آنها ایجاد شده باشد که با تزریق ژل به‌ راحتی اصلاح خواهد شد.
 • افزایش حجم و بزرگی لب‌ ها
 • کاهش و اصلاح خط عمودی لب
 • صاف کردن و بهبود وضعیت چانه
 • بهبود و ترمیم تقارن بین اعضای صورت
 • ترمیم و بهبود ظاهر بینی در برخی مواقع خاص که بینی دچار چال شده است.

چگونگی انجام عمل زیبایی تزریق ژل

در تزریق فیلر باید به این نکته توجه داشت که این روش بدون هر گونه برش و جراحی انجام خواهد شد و در یک جلسه خیلی معمولی و حداکثر 30 دقیقه‌ ای انجام خواهد شد. در ابتدا اولین مرحله از تزریق ژل جلسه‌ ای مشاوره‌ ای خواهد بود تا تمامی مراحل را به‌خوبی فرا گرفته و با مراقبت‌ های قبل و بعد از تزریق آشنا شوید.

در این جلسه پزشک متخصص میکوشد تا نگرانی‌ ها و اضطراب‌ های شما راجع به عوارض یا تزریق ژل برطرف نماید و دید بهتری از روش‌ ها و برند های موجود به شما معرفی نماید.

مهم‌ ترین بخش قبل از تزریق ژل این است که پزشک باید تمامی مسائل مربوط به سلامتی شما را ارزیابی کرده و بهترین روش و برند را انتخاب نماید لذا توجه نمایید که باید پزشک را از تمام سابقه‌ های پزشکی خود آگاه کنید تا عاقلانه‌ ترین تصمیم را گرفته و بدون هیچ عوارضی از نتیجه تزریق ژل لذت ببرید.

در هنگام تزریق فیلر ها ابتدا محل مورد نظر به‌ خوبی تمیز و ضدعفونی خواهد شد سپس از یک بی‌حس‌کننده موضعی استفاده می‌شود تا هنگام تزریق دردی را احساس نکنید. البته بیشتر ابزارها و فیلر های استفاده شد خود حاوی مقداری بی‌حس‌کننده مانند لیدوکائین هستند که باعث می‌شود به روند تسکین درد پس از تزریق کمک شایانی شود.

سپس تزریق با مقداری مشخص در ناحیه مدنظر انجام خواهد شد که با توجه به مقداری که معین‌شده نتایج بلافاصله پس از تزریق قابل‌مشاهده است.

چه کسانی بهترین کاندید برای انجام عمل زیبایی تزریق ژل هستند ؟

افراد زیادی هستند که مایل‌اند عمل تزریق ژل را انجام دهند اما دراین‌بین تنها برخی شرایط عمل را داشته و برخی نیز در ایده آل ترین حالت ممکن قرار دارند.

به‌ عنوان‌ مثال اگر شما فردی هستید که مشکل بدنی خاصی نداشته و دارویی مصرف نمی‌کنید، سیگاری نیستید و از استعمال دخانیات پرهیز می‌کنید، نسبت به نتیجه عمل خود واقع‌بین هستید و ایراد بسیار حادی در پوست خود ندارید قطعاً بهترین کاندید برای انجام عمل تزریق ژل خواهید بود و با انتخاب یک پزشک متخصص مناسب میتوانید بهترین نتیجه را مشاهده نمایید.


تزریق ژل

بهترین برند تزریق ژل کدام است ؟

برای تزریق ژل از مواد مختلفی استفاده خواهد شد که هرکدام از آن‌ها توسط برندی مشهور تولید و عرضه‌شده است اما در بین تمامی این برندها قطعا انتخاب پزشکان و توصیه آنها تنها چند نام تجاری خاص است زیرا کیفیت و سلامت این برند ها تضمین‌شده و به اثبات رسیده است.

قطعاً یک پزشک باتجربه میداند که پس از چندین سال عمل‌ های زیبایی چه نوع فیلری را به بیمار پیشنهاد دهد تا علاوه بر کیفیت مطلوب دارای ماندگاری بالا باشد.

فیلر های تولید شده شرکت‌ های Juvederm و Restylane از معروف‌ ترین و بهترین برند هایی است که توسط پزشکان متخصص توصیه می‌شود و همواره سلامت و کیفیت آن در بین عوام تضمین‌ شده است.

در فیلر های تولیدشده برند Juvederm از ژل هیالورونیک اسید استفاده‌شده است که یک ماده طبیعی بوده و در پوست بدن انسان یافت می‌شود که درواقع باعث ایجاد حجم مناسب و نرمی بافت خواهد شد.

تزریق ژل Juvederm به‌راحتی می‌تواند تمامی چین‌ و چروک‌ های پوست شما را از بین برده و باعث جوانسازی و زیبایی پوست شما گردد.

اما فیلر های تولیدشده توسط برند Restylane یک ژل غیر طبیعی بوده که از اسید هیالورونیک تشکیل‌ شده است و بیشتر برای از بین بردن چین‌ و چروک‌ ها و افزایش حجم در نواحی چشم و لب‌ ها استفاده میشود.

علاوه بر این برند ها برخی نام‌ های تجاری دیگری نیز وجود دارند که کمتر شناخته‌ شده‌ اند اما برخی پزشکان از آنها استفاده میکنند که در ادامه به این برند ها اشاره‌ شده است.

 • کلاژن (Zyplast / Zyderm) یکی دیگر از پرکننده‌ های بافتی نرم است که از پوست گاو تشکیل‌ شده و برای از بین بردن چین‌ و چروک‌ های پوست در تزریق ژل استفاده می‌شود. کلاژن یک پروتئین طبیعی محسوب شده که می‌تواند در قسمت‌ های مختلف بدن استفاده‌شده و درنهایت جذب آن شود.
 • علاوه بر موارد گفته‌ شده که کاملاً طبیعی بودند Sculptra یک ژل مصنوعی است که از پلی‌اتیلن تشکیل‌ شده و دارای تأییدیه وزارت بهداشت و FDA است و معمولاً برای حجم دادن و رفع چین‌ و چروک پوست افراد مبتلا به HIV استفاده میشود.
 • یکی دیگر از پرکننده‌ هایی که از مشتقات اسید هیالورونیک در حیوانات ساخته‌شده است Captique است که برای چین‌ و چروک‌ های مناطق مختلف پوست استفاده می‌شود.
 • Hylaform اما در تزریق ژل از چین‌ و چروک‌ های متوسط تا شدید اطراف بینی و دهان را ترمیم خواهد کرد و از اسید هیالورونیک مصنوعی و شیمیایی تولیدشده است.
 • Radiesse نیز یکی دیگر از پرکننده‌ های مصنوعی است که از هیدروکسید آپاتیت کلسیم برای اصلاح چین‌ و چروک‌ ها استفاده میکند و معمولاً با توجه به اینکه باعث ایجاد کلاژن در بدن می‌شود ماندگاری بالاتری دارد.

تزریق ژل

عوارض و خطرات احتمالی تزریق ژل

مشابه هر عمل دیگری، تزریق ژل نیز ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد و موجب بروز علائمی شود که آزاردهنده است.

اما در این‌ بین نکته‌ ای وجود دارد و آن نکته این است که اگر میخواهید احتمال بروز عوارض و خطرات احتمال تزریق به حداقل برسد و شاهد هیچ علائمی نباشید بهتر است تا در انتخاب خود برای پزشک متخصص دقت کافی و لازم را به خرج دهید زیرا ارزیابی‌ های انجام‌ شده توسط پزشک قبل از تزریق فیلر و همچنین دقت و مهارت کافی برای انجام تزریق میتواند باعث شود تا هیچ مشکلی برای شما رخ ندهد.

این پزشک متخصص است که با مهارت و دانش خود تضمین خواهد کرد که احتمال وقوع هر نوع عوارضی بعد از عمل نزدیک به صفر است اما در حالت کلی برای تزریق ژل عوارض زیر در موارد محدودی گزارش‌ شده است.

 1. بروز حساسیت و آلرژی نسبت به فیلر های تزریق‌شده که دقیقاً در این مورد با توجه به ارزیابی‌ های قبل از عمل توسط پزشک به‌ راحتی این موضوع قابل‌ حل و پیش گیری است.
 2. بی‌ نظمی و اختلال در تزریق که موجب نا همواری و عدم تقارن بین نواحی مختلف خواهد شد که تا حد زیادی به کیفیت فیلر استفاده شد و مهارت پزشک بستگی دارد.
 3. در برخی موارد به‌ ندرت عفونت نیز گزارش‌شده است که با انجام درست عمل توسط پزشک و همچنین پیروی از دستورالعمل‌ های متخصص پس از تزریق ژل می‌تواند در این مورد مفید واقع شود.
 4. با توجه به تزریق ژل به بدن در مواقع نادری آسیب بافتی ایجاد خواهد شد.
 5. دائمی بودن کبودی‌ ها و درد شدید که علت آن میتواند عدم تخصص کافی پزشک باشد.

میبینید که تخصص پزشک و پیروی از دستورالعمل‌ های وی مهم‌ ترین عاملی است که می‌تواند از بروز مشکلات احتمالی پیش‌ گیری کند لذا اهمیت این موضوع را دست‌کم نگرفته و به آن دقت کنید.

انتخاب درست بین تزریق ژل و تزریق چربی

همواره انتخاب بین دو عمل تزریق چربی و تزریق ژل سؤالات زیادی مطرح می‌شود اما نکته‌ ای که وجود دارد این است که هر یک دارای مزایای خاص خود بوده و ممکن است برخی نقص‌ها نیز در آن‌ها وجود داشته باشد.

لذا به‌عنوان‌مثال اگر شما تزریق چربی را انتخاب کرده‌ اید مزایایی مانند نتایج پایدار تر، استفاده از چربی‌های بدن خود، بهبود بافت‌های چربی بدن و خطرات و عوارض کمتر را در اختیار خواهید داشت.

اما در استفاده از تزریق ژل نیز شما مزایای مانند عدم درد و جراحت مانند تزریق چربی، نتایج فوری‌ تر، هزینه کمتر نسبت به تزریق چربی و کاهش چین‌ و چروک را تجربه خواهید کرد. همچنین هزینه تزریق چربی و ژل را باید مدنظر قرار داد.

مراقبت‌ های قبل و بعد از عمل زیبایی تزریق ژل

یکی از مهم‌ ترین مواردی که در تزریق ژل مورد توجه است میزان تخصص پزشک می‌باشد که میتواند تا حد بسیار زیادی باعث تسریع دوران نقاهت و آسانی در مراقبت‌ های بعد از عمل شود! یک پزشک متخصص هنگام تزریق ژل شما را از تمامی اطلاعات موردنیاز آگاه خواهد کرد درنتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس و آگاهی شما شده و از اضطراب و نگرانی‌ های شما می‌کاهد.

تمامی این فرآیند در دستان پزشک متخصص شماست و اوست که می‌تواند به‌ راحتی سطح آسودگی و اعتماد به‌ نفس را در شما بالا آورده و باعث شود با یک برنامه مناسب و درست به نتیجه مورد نظر خود دست‌یابید. هرچند که نقش پزشک بسیار مهم و مؤثر است اما باید به مواردی مانند نکات قبل و بعد از عمل نیز توجه ویژه‌ ای داشته باشید.


پس از عمل تزریق ژل چه چیزی در انتظار ماست ؟

پس‌ از اینکه شما تزریق ژل را انجام دادید نیز برخی حالات برای شما رخ خواهد داد که کاملاً طبیعی بوده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد پس اگر بعد از استفاده از فیلر و پرکننده دچار یکی از موارد زیر شدید نگران نباشید زیرا این روند در دوران نقاهت عادی بوده و با استفاده از پیروی از دستورالعمل‌ های پزشک میتوانید این دوران را نیز پشت سر گذاشته و از نتایج حاصل‌شده لذت ببرید.

 1. در ناحیه‌ای که عمل تزریق ژل ازآنجا انجام‌ شده است ممکن است کبودی خفیفی مشاهده شود که معمولاً بعد از گذشت 2 تا 3 روز پس از تزریق فیلر برطرف خواهد شد. البته در 2 تا 3 روز نخست میتوانید از آرایش‌ های ملایم برای پوشش این کبودی نیز استفاده کنید. در برخی موارد تزریق ژل در ناحیه فک انجام می شود و به منظور زاویه سازی فک انجام می گیرد.
 2. در ناحیه‌ ای که تزریق انجام‌شده است ممکن است کمی تورم به وجود آید که تورم ناشی از تزریق پرکننده نیز نهایتاً ظرف 3 تا 4 روز برطرف خواهد شد.
 3. در زمان تزریق فیلر در برخی مواقع مقداری ماده بی‌حسی موضعی نیز تزریق خواهد شد تا درد حال این کار را تا حد ممکن کاهش دهد و بیمار هیچ دردی حس نکند لذا در روز نخست عمل تزریق فیلر ممکن است احساس بی‌ خوابی و یا بی‌ حسی را تجربه نمایید که کاملاً عادی است.
 4. به علت تزریق انجام‌شده قرمزی ناحیه مورد نظر معمولی بوده و یک واکنش طبیعی پوست نسبت به تزریق محسوب می‌گردد و در شرایط عادی معمولاً پس از 2 تا 3 روز رفع خواهد شد.

آیا نتایج عمل زیبایی تزریق ژل دائمی است ؟

نتایج حاصل از عمل تزریق ژل میتواند موقت و یا دائمی باشد و بسته به نوع و برندی که انتخاب میشود دوام آن مشخص خواهد شد. ژل‌های فیلر و پرکننده ممکن است در برندهای مختلف و با مواد اولیه‌ای مانند ژل‌ های مصنوعی، پلیمر ها، عصاره‌ های کلاژن و غیره تولید شوند.

اما به‌ صورت کلی هر چقدر فیلر های تزریق‌شده چگالی بیشتری داشته باشند و عمیق‌ تر تزریق شوند ماندگاری آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اگر چه قوانین دوام و ثبات در علم زیبایی ثابت نیستند اما باید در نظر داشته باشید که برای داشتن ظاهری زیبا استفاده از تکنیک‌ های مختلف، تکرار دوره‌ های درمانی و بررسی همیشگی می‌تواند مفید واقع شود و نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد.

پرکننده‌ های مصنوعی نیز دوام بیشتری خواهند داشت زیرا جذب بدن نخواهند شد درنتیجه در صورت تمایل میتوانید از پزشک متخصص خود بخواهید تا این محصولات را برای شما در تزریق ژل استفاده نماید.

تزریق ژل میتواند به‌ صورت نامحدود ادامه پیدا کند و همواره به‌ صورت جلسات متعددی استفاده شود تا ماندگاری و کیفیت بالایی داشته باشد.

برای مشاهده نمونه کارهای تزریق ژل به صورت در کلینیک نیل روی لینک زیر کلیک کنید:


عکس های قبل و بعد تزریق ژل به صورت

هزینه

هزینه عمل زیبایی تزریق ژل چقدر است ؟

مهم‌ترین نکته‌ای که در هر عملی توجه بیماران مراجعه‌ کننده را به خود جلب خواهد کرد در مورد هزینه است.

در واقع در هر عملی بیماران علاوه بر کیفیت و تخصص پزشک خود به بحث مالی و هزینه‌های آن نیز توجه بسیار زیادی خواهند داشت.

درنتیجه یکی از مهم‌ ترین مسائل هنگام یک عمل زیبایی انتخاب متخصصی است که علاوه بر برخورداری از کیفیت لازم، هزینه‌ های عادلانه‌ ای را هنگام  تزریق ژل دریافت نماید.

اما در حالت کلی در تزریق ژل عوامل متعددی وجود دارد که میتواند بر روی هزینه نهایی عمل تأثیرگذار باشد.

به‌ عنوان‌ مثال حجم دهنده با برندهای Restylane و Juvederm به‌ سرعت میتواند برای از بین بردن چین‌ و چروک‌ های پوست و زیبایی آن تاثیرگذار باشد اما طبیعتاً کیفیت بالا موجب خواهد بود تا در مقایسه با برند های جانبی و ارزان کمی هزینه بیشتری داشته باشند که البته چشم‌ گیر نیست.

در تزریق ژل عواملی مانند نوع پر کننده و فیلر استفاده‌ شده، دستمزد پزشک متخصص زیبایی، محل انجام تزریق و زمانی که صرف عمل خواهد شد بسیار تاثیرگذار است زیرا برخی افراد تنها یک ناحیه خیلی کوچک را برای تزریق فیلر انتخاب می‌کنند در صورتی‌ که یک بیمار قصد استفاده از فیلر در کل نواحی صورت یا بدن را دارد.

میزان هزینه تزریق ژل برحسب میلی‌ لیتر محاسبه خواهد شد و در واقع به ازای مصرف مقدار معینی سرم حاوی ژل هزینه محاسبه می‌شود.

به یاد داشته باشید که تزریق ژل یک عمل زیبایی بوده و هیچ بیمه خدمات درمانی تحت هیچ شرایطی هزینه‌ های ناشی از آن را پرداخت نخواهد کرد و هیچ تعهدی در قبال عمل‌ های زیبایی نخواهد داشت.

 تزریق ژل یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در زیبایی صورت میباشد که در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل با استفاده از برندهای معتبر دنیا توسط متخصص پوست، به شما عزیران ارائه میشود. برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ماده تزریق ژل چیست؟

هیالئورونیک اسید یک ماده مصنوعی و صنعتی با منشاء طبیعی است که وظیفه جوان‌سازی پوست را برعهده دارد. این ماده که در کنار چربی به عنوان یکی از برترین پرکننده‌ها شناخته می‌شود، می‌تواند در کم‌ترین زمان ممکن نتیجه ایده‌آلی را برای شما به همراه داشته باشد.

ماندگاری تزریق ژل چقدر است؟

پاسخ این سوال به عوامل مختلفی هم‌چون محل تزریق، متابولیسم بدن شما، تخصص پزشک و برند ژل وابسته است، اما در حالت کلی این ماندگاری بین یک الی دو سال خواهد بود که قابل شارژ کردن است.

تزریق ژل یا تزریق چربی؟

پاسخ این سوال تاحدود زیادی به خود شما بستگی دارد، برای مثال به‌غیر از مشترکاتی مانند اندام صورت و بعضا سینه از ژل نمی‌توان در اندام بزرگی مثل باسن یا ران استفاده کرد که این مورد موضوع بسیار مهمی است. نکته بعدی موقتی بودن و ماندگاری کوتاه ژل به نسبت چربی است که در کنار هزینه کم‌تر می‌تواند شما را به جذابیت‌ بیشتری برساند.

بهترین برند ژل برای تزریق کدام است؟

Juvederm  و Restylane از معروف‌ ترین و بهترین برند هایی است که توسط پزشکان متخصص توصیه می‌شود؛ البته که باید قیمت بالاتر این دو برند معروف و معتبر را هم در نظر بگیرید.

اگر این فرایند در کلینیک‌های معتبر انجام شود و مراقبت‌های پس از آن به نحو احسنت انجام شود؛ عوارض جزئی و کوتاه مدت در انتظار شما خواهند بود.

اگر  این فرایند در کلینیک‌های معتبر انجام شود و مراقبت‌های پس از آن به نحو احسنت انجام شود؛ عوارض جزئی و کوتاه مدت در انتظار شما خواهند بود.

1 دیدگاه. Leave new

 • دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
  14 دی 1400 ۱۹:۰۰

  بله از بی حسی استفاده میشه و دردی احساس نمیشه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed