همه چیز درباره زاویه سازی فک یا کانتورینگ

 1. خانه
 2. خدمات زیبایی
 3. همه چیز درباره زاویه سازی فک یا کانتورینگ

زاویه سازی فک یا کانتورینگ

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی برای هر شخصی چه آقا و چه خانم زیبایی صورت است. صورت یکی از بخش‌هایی است که بیشتر از باقی قسمت‌ها در معرض دید افراد است. پس برای زیبا به نظر رسیدن بسیار مهم است که توجه ویژه‌ای به این قسمت داشته باشید.

برای زیبا شدن صورت عمل‌های زیبایی متعددی وجود دارد. یکی از این عمل‌های زیبایی که در این مقاله که توسط تیم ما در نیل کلینیک تهیه شده است؛ عمل زیبایی زاویه سازی فک یا عمل کانتورینگ صورت است. برای آشنایی بیشتر با این عمل زیبایی در ادامه همراه ما باشید.

زاویه سازی فک

انواع زاویه سازی فک

در ابتدا با این عمل زیبایی بیشتر آشنا شویم. در عمل زاویه سازی فک، با برجسته سازی نقاطی از صورت که نقش کلیدی در زیبایی چهره دارند، تناسب بیشتری بین این نقاط با سایر عناصر صورت برقرار می‌شود. همچنین به دلیل این برجسته سازی علاوه بر بهبود فرم چانه و فک، این عمل به بهبود کانتور صورت نیز منجر می‌گردد.

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم این عمل زیبایی با برجسته سازی برخی نقاط انجام می‌شود. به همین علت می‌توان این عمل زیبایی را به روش‌های مختلفی انجام داد. در ادامه این قسمت قصد داریم تا شما عزیزان را با انواع این عمل زیبایی بیشتر آشنا کنیم. انواع مختلف عمل زاویه سازی فک یا کانتورینگ صورت شامل موارد زیر می‌شود:

کانتورینگ فک با تزریق چربی

یکی از روش‌هایی که برای عمل کانتورینگ فک می‌توان انجام داد انجام این عمل با تزریق چربی است. این روش یکی از بهترین روش‌های عمل کانتورینگ است. مزیت اصلی این روش این است که این روش با بدن شما کاملاً سازگار است؛ زیرا که چربی تزریقی از بدن خود شما دریافت می‌شود. چربی استفاده شده در این روش معمولاً از بانک‌های چربی بدن مثل قسمت شکم، ران و یا در برخی موارد از ناحیه اطراف ناف برداشته می‌شود؛

انتخاب محل برداشت چربی به صلاحدید پزشک شما است؛ و هیچ‌گونه خطری در این روش شما را تهدید نمی‌کند. همچنین به این دلیل که در این روش از چربی بدن خود شما استفاده می‌شود؛ اگر بدن شما به مواد شیمیایی و دیگر مواد غیرطبیعی مانند ژل آلرژی داشته باشد. دیگر دچار مشکلات آلرژیک نخواهید شد و هرگونه نگرانی را از این بابت برای شما از بین می‌برد.

البته ناگفته نماند که عمل زیبایی زاویه سازی فک با تزریق چربی به این علت که باید چربی شما از طریق یک لیپوساکشن استخراج شود روش هجومی‌تری است و احتمال دارد آن قسمت از بدن شما که ناحیه‌ی لیپوساکشن است، استخراج چربی از آن قسمت انجام می‌شود؛ کمی شما را اذیت کند؛ اما خیلی نگران این مورد نباشید؛ به این علت که میزان چربی برداشته شده برای این عمل زیبایی کم است؛ این مورد خیلی شما را اذیت نخواهد کرد. در ادامه مواردی را بیان می‌کنیم که شاید کمی تحمل این سختی را برای شما آسان کند. همچنین ارزش این را داشته باشد که از این روش برای این عمل زیبایی استفاده کنید. پس اگر به دنبال دلیل این موضوع هستید حتماً تا انتها همراه ما باشید.

زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل

از دیگر روش‌های مورد استفاده برای زاویه سازی، زاویه سازی فک با تزریق ژل است. برای برجسته‌سازی که پیش‌تر آن را بیان کردیم در این عمل زیبایی می‌توان از ژل نیز استفاده کرد. معمولاً استفاده از ژل در عمل‌های سبک‌تر انجام می‌شود. همچنین برای انجام عمل‌هایی که خیلی نیاز به تزریق نیست از تزریق ژل استفاده می‌شود.

از مزیت‌های استفاده از این روش می‌توان به غیرتهاجمی ‌بودن این روش اشاره کرد که یکی از مهم‌ترین برتری‌های این روش نسبت به روش تزریق چربی است. همچنین دوره نقاهت در این روش از تزریق چربی کمتر است و می‌توان بیان داشت که تزریق ژل از تزریق چربی ساده‌تر بوده و راحت‌تر انجام می‌شود. در این روش نیازی به لیپوساکشن نیست و از ماده ژل برای برجسته سازی استفاده می‌شود. همچنین در این روش می‌توان ژل را به نواحی کمتری تزریق کرد. به این معنا که تعداد دفعات کمتری سرنگ در داخل پوست شما فرو می‌رود.

این امکان در عمل کانتورینگ صورت با استفاده از چربی میسر نیست؛ زیرا که چربی باید به نواحی مختلفی تزریق شود تا سلول‌های چربی نمیرند و عمل به درستی انجام شود. همچنین در برخی موارد در این عمل زیبایی با استفاده از چربی ممکن است نیاز باشد که فرد بیهوش شود. ولی در این عمل با استفاده از روش تزریق ژل نیازی به بیهوشی نیز وجود ندارد.

کانتورینگ فک با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس نیز یکی دیگر از انواع روش‌های کانتورینگ فک صورت است. معمولاً از این روش برای کوچک کردن عضلات فک استفاده می‌شود. در برخی مواقع فردی که قصد عمل زیبایی کانتورینگ را دارد؛ عضلات فک بزرگی دارد. در این موارد پزشک برای زاویه‌دار کردن فک از روش تزریق ماده بوتاکس استفاده می‌کند. با تزریق ماده بوتاکس عضله تحلیل رفته، کوچک می‌شود و فک شما فرم صحیح خود را می‌گیرد. استفاده از این روش از طریق مشاوره و به تشخیص پزشک معالج شما انجام می‌شود.

زاویه سازی فک
نمونه کار زاویه سازی فک
عکس زاویه سازی فک
قبل و بعد از زاویه سازی فک

قبلی
بعدی

زاویه سازی فک دائمی ‌ممکن است؟

یکی از سؤالاتی که بیشتر مشتریان ما از ما می‌پرسند این است که این امکان وجود دارد که زاویه سازی فک دائمی باشد؟ اگر به خاطر داشته باشید کمی‌پیش‌تر به شما گفتیم شاید تزریق چربی با سختی‌هایی همراه باشد؛ ولی مزایای خود را دارد. یکی از مزایای استفاده از روش تزریق چربی برای زاویه دار کردن فک این است که این روش به صورت دائمی ‌است. اگر قصد دارید که فک را به صورت دائمی زاویه‌دار کنید باید از روش تزریق چربی برای این کار استفاده کنید.

شاید بهتر باشد این مورد را بدانید که ژل‌ها معمولاً بین یک تا دو سال ماندگاری دارند؛ یعنی شما باید پس از یک مدت مشخصی برای داشتن صورت قبلی و زیبا مجدداً عمل ترمیمی ‌انجام دهید. البته این مورد بستگی به ژل تزریقی شما هم دارد. برخی ژل‌ها در نواحی خاص ممکن است حتی تا ۱۰ سال نیز ماندگاری داشته باشند. ولی دائمی ‌نیستند.

در برخی موارد نیز همین دائمی نبودن ژل می‌تواند یک مزیت به حساب بیاید. شاید سؤال کنید که دائمی نبودن ژل چه مزیتی دارد؟ دائمی نبودن ژل این امکان را به شما می‌دهد که اگر از نتیجه عمل خود راضی نبودید و نتیجه حاصله مورد پسند شما نبود. می‌توانید با تزریق آنزیم به محل‌های تزریق ژل صورت را به حالت اولیه برگردانید. این مورد نیز یکی از مزیت‌های استفاده از ژل است؛ اما اگر در کار خود مطمئن هستید و قصد دارید این کار به صورت دائمی انجام شود. حتماً از روش‌های دائمی مثل روش تزریق چربی برای این کار استفاده کنید.

زاویه سازی صورت

مراحل زاویه سازی فک

برای انجام زاویه سازی فک نیاز است که شما مراحلی را طی کنید تا یک عمل موفقیت آمیز داشته باشید. آگاهی داشتن از فرایند و مراحل این عمل زیبایی به شما کمک می‌کند که دقیق‌تر در مورد این عمل زیبایی بدانید. داشتن اطلاعات جامع و کامل به شما کمک می‌کند که هم بیشتر با این روش آشنا شوید و تصمیم دقیق‌تری بگیرید. هم اینکه با دانستن مراحل کار نتیجه حاصله از عمل به چیزی که مدنظر داشتید نزدیک‌تر خواهد بود. مراحل زاویه سازی فک صورت به ‌ترتیب زیر انجام می‌شود.

مشاوره با پزشک

اولین و مهم‌ترین گام در انجام یک عمل زیبایی انجام مشاوره است. اگر یک مشاوره صحیح پیش از عمل صورت نگیرد نه‌تنها ممکن است که نتیجه حاصله از عمل باب میل شما نباشد. بلکه حتی عمل زیبایی نتیجه عکس روی شما داشته و نتیجه کار منفی شود. متخصص و مجرب بودن پزشکی که به شما در امر مشاوره کمک می‌کند که عموماً پزشک معالج شما است، بسیار مهم است. در این مرحله باید توجه داشته باشید که پیش چه پزشکی برای انجام عمل زیبایی می‌روید. یک پزشک خوب با مشاوره صحیح برای انجام عمل زاویه‌دار کردن فک صورت می‌تواند به شما مشاوره صحیحی در مورد روش انجام عمل و موارد مختلفی از جمله مراقبت‌های پیش از عمل و… را بدهد.

توجه داشته باشید که صورت شما مکان تمرین پزشکان غیرحرفه‌ای و تازه وارد نیست. برای انجام عمل‌های زیبایی به هیچ وجه به مراکز غیر معتبر مراجعه نکنید. نتیجه کار مراکز غیر معتبر می‌تواند برای شما یک عمر پشیمانی را به همراه داشته باشد. تیم پزشکی ما در کلینیک نیل یک تیم متخصص با پزشکان مجرب و متخصص در زمینه زیبایی است. شما با مراجعه به کلینیک ما می‌توانید از بابت هرگونه نگرانی در این مورد به دور باشید. در کلینیک فوق تخصصی زیبایی نیل جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

بیهوشی یا بی حسی موضعی

در برخی روش‌ها مثل تزریق چربی برای انجام عمل لیپوساکشن نیاز است که شما بیهوش شوید؛ اما در روش‌هایی مثل روش‌های تزریق ژل و تزریق ماده بوتاکس نیازی به بیهوشی نیست. در این روش‌ها پزشک با استفاده از بی‌حسی موضعی کار خود را انجام می‌دهد و برای شروع عمل از بی حسی‌های موضعی استفاده می‌کند.

تزریق ژل یا چربی

در مرحله بعدی کار، پزشک ژل یا چربی را تزریق می‌کند. اگر روش انجام عمل شما به صورت تزریق چربی باشد در ابتدا پزشک به‌وسیله لیپوساکشن مقداری چربی از بانک چربی شما استخراج می‌کند. سپس به‌وسیله دستگاه سانتریفیوژ چربی استخراج شده را آماده تزریق می‌کند.

در این مرحله از کار به این علت که سلول‌های چربی از بین نروند چربی را باید در نواحی مختلفی تزریق کند. اگر تجمع تزریق وجود داشته باشد و میزان زیادی از چربی در یک نقطه تزریق شود؛ ممکن است سلول‌های چربی از بین بروند و نتیجه حاصله، نتیجه باب میل شما نشود. در تزریق ژل به این مراحل نیازی نیست. در تزریق ژل پزشک ژل را به محل‌های از پیش مشخص شده تزریق می‌کند. همچنین نقاطی که تزریق ژل انجام می‌شود از نقاطی که باید تزریق چربی انجام شود کمتر است.

بررسی نهایی

بعد از انجام مراحل بالا نوبت به بررسی نهایی می‌رسد. در این مرحله از کار پزشک نتیجه حاصله از عمل را بررسی می‌کند و اگر ایرادی در کار وجود داشته باشد اقدام به رفع آن می‌کند. در کلینیک زیبایی نیل این مرحله به دلیل اهمیت بالایی که دارد با دقت بسیار زیادی انجام می‌شود. با بررسی دقیق نهایی نتیجه کار دقیقاً همان چیزی می‌شود که انتظار می‌رفت و با این کار نتیجه مطلوب شما حاصل می‌شود. احساس رضایت شما از صورت جدیدتان یکی از مهم‌ترین فاکتورها است. به همین منظور تیم پزشکان ما به رضایت شما توجه ویژه‌ای دارند.

مراقبت‌های ضروری بعد از کانتورینگ فک

عمل کانتورینگ فک نیز همانند دیگر عمل‌های زیبایی به مراقبت‌هایی بعد از عمل نیاز دارد. در این زمینه باید مواردی را رعایت کنید تا دچار آسیب نشوید و یا مورد خاصی برای شما به وجود نیاید. دانستن موارد مراقبت‌های بعد از عمل یک امر واجب است. قطعاً پزشک شما یا پیش از عمل یا بعد از عمل نکات مراقبتی را به شما خواهد گفت. ولی ما در اینجا برخی مواردی که باید بعد از عمل کانتورینگ رعایت کنید را آورده‌ایم. مواردی که نیاز است شما پس از عمل زیبایی رعایت کنید شامل موارد زیر می‌شود:

1. تا چهار ساعت پس از انجام عمل به هیچ عنوان از هیچ وسیله آرایشی استفاده نکنید؛
2. تا مدت یک هفته از خوردن غذاهای سفت که به فک و عضلات فک فشار وارد می‌شود خودداری کنید. سعی کنید از خوراکی‌هایی استفاده کنید که سفت نباشند و برای جویدن آن‌ها نیازی به فشار آوردن به فک نباشد؛
3. تا مدت ۴ ساعت پس از عمل هیچ گونه فشاری را بر روی ناحیه عمل وارد نکنید؛
4. به مدت ۲ روز اگر قصد خواب و استراحت دارید حتماً به صورت طاق باز بخوابید و به هیچ‌وجه به پهلو‌ها و به طرفین نخوابید. این کار ممکن است به نواحی عمل شما فشار وارد کند؛
5. از انجام فعالیت‌های ورزشی به مدت یک روز پس از انجام عمل خودداری کنید؛
6. به مدت یک هفته از رفتن به استخر و سونا پرهیز کنید.

کانتورینگ صورت

هزینه زاویه سازی فک

به صورت کلی انجام عمل زاویه سازی فک با روش‌های متعدد و مختلفی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم انجام می‌شود. در مورد همین روش‌ها نیز ممکن است که هزینه برای هر فرد متفاوت باشد. هزینه عمل به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان یک قیمت مشخص برای این عمل زیبایی به شما داد. به عنوان مثال هزینه زاویه سازی فک دائمی یا غیر دائمی ممکن است برای افراد مختلف قیمت‌های مختلفی داشته باشد. پس از بررسی‌های لازم توسط تیم مشاوره و پزشک معالج شما هزینه عمل را می‌توان به صورت دقیق اظهار داشت. برای اینکه از حدود هزینه عمل خود مطلع شوید می‌توانید با استفاده از مشاوره‌های اولیه از حدود قیمت این عمل زیبایی برای خودتان مطلع شوید. لازم به ذکر است که هزینه مشاوره اولیه در کلینیک ما به صورت رایگان است و کافی است که با شماره تماس قرار داده شده در سایت با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

2 دیدگاه. Leave new

 • باران صادقی
  4 دی 1400 ۱۹:۰۰

  زاویه سازی فک با چربی بهتر انجام میشه یا با ژل؟

  پاسخ
  • کارشناس نیل کلینیک
   4 دی 1400 ۱۹:۰۰

   کاملا سلیقه‌ای هست
   اما ماندگاری چربی بیشتره و از چربی بدن خودتونه

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed