کاشت ابرو طبیعی در بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران

ابروها نقش مهمی در زیباتر جلوه دادن چشم‌ها و صورت دارند. متاسفانه به دلایل مختلفی مانند شکستگی، سوختگی، جراحی و بخیه و یا در اثر بیماری‌های تیروئیدی، استرس، افزایش سن، شیمی درمانی و … ابروها دچار ریزش شده و کم پشت یا از فرم خارج می‌شوند. البته که برخی افراد به طور ژنتیکی با چنین مشکلی روبرو هستند. همه این موارد سبب شده که افراد همواره به دنبال را‌ه‌هایی برای تقویت و یا پرپشت نشان دادن ابرو باشد. کاشت ابرو، یکی از روش های جدید و موثر در راستای پرپشت کردن ابروها به شمار می رود.

اما فراموش نکنیم که کاشت ابرو برخلاف روش‌هایی که قبلا مرسوم بود و روش های سنتی، نیاز به مشاوره پزشک و اجرا در کلینیک‌های معتبر و به دست پزشک متخصص دارد.


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳

کاشت ابرو در دختران

کاشت ابرو با چه روش هایی انجام می شود؟

از زمانی که پیوند ابرو، به عنوان راهکاری برای ریزش و کم‌پشتی ابروها مطرح شد، روش‌های متنوعی برای آن خلق شده است. انتخاب مناسب‌ترین روش برای شما، در زمان کاشت ابرو و بسته به نتایج آزمایشات و تشخیص پزشک صورت میگیرد تا بهترین نتیجه را برای شما در پی داشته باشد.

پیوند ابرو به روش fut

پیوند مو و ابرو بسیار شبیه به هم هستند با این تفاوت که در پیوند ابرو باید دقت و ظرافت بیشتری به کار برد. در روش fut، که به عنوان به‌روزترین متد کاشت ابرو شناخته می‌شود، پزشک کلینیک کاشت ابرو، فولیکول‌های مو را از ناحیه پشت سر و یا پشت گوش، جدا میکند. فولیکول‌های مو در این نواحی حتی در اثر مسائل ژنتیکی نیز دچار ریزش یا آسیب نمی‌شوند و این یعنی ماندگاری کاشت ابرو، بسیار مطلوب و درصورت اجرای صحیح، دائمی خواهد بود. ضمن اینکه به خاطر ظرافت موهای این ناحیه، نتیجه کاشت ابرو، بسیار طبیعی‌تر است. ابرو دارای سه زاویه تاج ابرو، قسمت پهن ابرو و دم ابرو برای رشد است که گرافت‌هایی که در هرکدام از این نواحی قرار می‌گیرند باید متناسب با خط رشد قسمت مربوطه باشند تا در نهایت خط رویش مناسب و طبیعی ایجاد گردد. در کاشت ابرو به روش fut، از یک سوزن یک میلیمتری برای ایجاد شکاف در ابرو و جایگذاری فولیکول‌ها استفاده می‌شود.
یکی از نکات مثبت این روش، عدم نگرانی برای از بین رفتن تعداد زیادی از فولیکول‌های مو است چرا که در روش FUT، موها به صورت نواری برداشته میشوند. همچنین با توجه به کوتاهی زمان عمل، بازگشت شما به حالت عادی و انجام کارهای روزانه نیز بسیار سریع خواهد بود. کاشت ابرو طبیعی با روش fut انجام می گیرد.

چند نکته در کاشت ابرو به روش fut

• با توجه به اینکه از ناحیه پشت سر یا پشت گوش به عنوان بانک مو برای برداشتن فولیکول‌ها و جایگذاری در ابروها استفاده می‌شود، و همچنین تفاوت سرعت رشد موها در این دو ناحیه، ممکن است در 4 تا 6 ماه اول، مجبور باشید تقریبا هر 10 روز یک‌بار برای حفظ خط رویش موها، ابروهایتان را کوتاه کنید؛ اما پس از این مدت، موهای ابرو، با شرایط جدید، خود را تطبیق می‌دهند و سرعت رشد آن‌ها کاهش یافته و به حالت طبیعی بازمی گردد.

• ممکن است اندکی پس از کاشت، موهای ابرو، دچار ریزش شوند؛ اما جای نگرانی نیست؛ چرا که ظرف مدت کوتاهی، موها دوباره شروع به رشد میکنند و به مرور زمان پرپشت‌تر خواهند شد.

برای مشاهده نمونه کارهای کاشت ابرو در کلینیک نیل روی لینک زیر کلیک کنید:


عکس های قبل و بعد کاشت ابرو

پیوند ابرو به روش FIT

تمام روش‌های کاشت ابرو، دارای پایه یکسانی هستند و تنها در برخی پارامترهای جزئی باهم تفاوت دارند. در روش FIT نیز از پشت سر و پشت گوش، به عنوان بانک مو استفاده می‌شود. موهای این ناحیه، توسط ابزارهایی با حداکثر قطر 0.8 میلیمتر برداشته می‌شوند که پانچ نام دارند. در این روش، امکان برداشت موهای بیشتر در روزهای متوالی وجود دارد.

برخی افراد به دلایلی مانند عدم تمایل به جراحی و ایجاد اسکار، نبود مساحت کافی و خونریزی کمتر، استفاده از این روش را ترجیح می دهند. اما حتی این روش هم خالی از عیب نیست. یکی از این معایب، محدودیت تعداد برداشت فولیکول‌ها، در یک جلسه است که باعث کاهش زمان حیات پیوند نیز می‌گردد. با این حال خونریزی کم و باقی نماندن اسکار، سبب شده تا این روش، طرفداران خاص خود را داشته باشد.

روند انجام کاشت ابرو به روش T.S. Micro Graft

محققین در جدیدترین شیوه کاشت ابرو از تکنیک جراحی پلاستیک در مرحله برداشت گرافت مو، تریکوفتیک اسکارلس یا T.S استفاده میکنند به طوری که بدون برجای ماندن کوچکترین اسکار، گرافت ها از پشت سر برداشته شده و همچنین با استفاده از تکنیک میکروگرافت در مرحله کاشت، در سایز میکرو شاهد بالاترین ظرافت و دقت هستیم.

در این تکنیک گرافت ها از محل برداشت مو به طور معمول از ناحیه بناگوش متقاضی با تکنیک تریکوفتیک اسکارلس برداشته شده و در مرحله بعدی توسط میکروسکوپ های قدرتمند مخصوص عملیات کاشت مو یا تبدیل فلپ به واحد های فولیکولار مو انجام می گردد. گرافت های تک تار مویی در مرحله ی کاشت ابرو توسط دستگاه هایی در سایز میکرو با دقت و ظرافت بالا در ناحیه مشخص شده پیوند داده می شوند.

پیوند ابرو به روش FUE

FUE جدیدترین روش کاشت ابرو نیست اما به عنوان یکی از متدهای محبوب شناخته می‌شود. تا به اینجا تمام متدهایی که مطرح شدند، پایه و اساس اصلی آنها مبنی بر استخراج فولیکول‌های مو از بانک مو بوده است. اساس این روش نیز درست شبیه روش‌های قبلی است با این تفاوت که در FUE خبری از بیهوشی، خونریزی، اسکار و بخیه نیست به علاوه اینکه مانند روش FIT دیگر مجبور نیستید زمان زیاد و جلسات متعددی را برای پیوند ابرو صرف کنید. به عبارت دیگر، دوران نقاهتی در کار نیست. اما چیزی که این روش را خاص‌تر می‌کند هیچکدام از این موارد نیست؛ بلکه این است که شما در این روش، می‌توانید از موهای بدنتان به جای موی سر برای کاشت ابرو استفاده کنید. اهمیت این موضوع جایی روشن‌تر می‌شود که برخی افراد موهای سرشان برای کاشت مناسب نیست چرا که موها بسیار محکم بوده و قابلیت ارتجاعی کمی دارند.

پیوند ابرو به روش میکروگرافت

این روش پیوند ابرو نیز درست شبیه روش‌های قبلی، با برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو و جایگذاری گرافت‌های برداشت شده با استفاده از دستگاه‌های مخصوص شبیه پانچ، در محل مشخص شده انجام می‌گیرد.

از مزایای این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بدون نیاز به دوره نقاهت
2. طولانی‌تر بودن ماندگاری کاشت ابرو
3. نبود محدودیت سنی و جنسیت
4. کاهش قابل توجه احتمال عفونت
5. بدون ایجاد اسکار و نیاز به پانسمان

نتیجه کاشت ابرو

پیوند ابرو به روش SUT

این متد به عنوان یکی متدهای رایج برای پیوند ابرو است که بدون خونریزی و با دوران نقاهت بسیار کوتاه قابل انجام است.

بارزترین تفاوت این روش با روش‌هایی که پیش‌تر درباره آن‌ها، صحبت کردیم، استفاده از ابزارهای به روزی است که عیوب متدهای قدیمی‌تر را تا حد زیادی اصلاح کرده است.

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

یکی از مهمترین سوالات افراد پیش از کاشت ابرو، میزان ماندگاری پیوند ابرو است. این موضوع به عوامل متعددی بستگی دارد که در صورت رعایت، کاشت ابرو شما دائمی خواهد بود. برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

1. مهارت پزشک:

یکی از تعیین‌کننده‌ترین پارامترها در ماندگاری کاشت ابرو، میزان مهارت پزشک شماست. پزشک باید قادر باشد از بانک مو، حداکثر استفاده را ببرد و به موثرترین شکل ممکن گرافت‌ها را در جای درست و با توجه به خط رویش ابروهای شما جایگذاری نماید. همچنین کاهش دوره نقاهت شما نیز به میزان تخصص پزشک شما وابسته است.

2. قوی بودن فولیکول های مو:

همانطور که قبلا اشاره کردیم، فولیکول‌هایی که برای پیوند ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نواحی انتخاب می‌شوند که کمترین میزان ریزش را دارند. با این حال، در این مورد نیز تخصص و هنر پزشک شما، تا حد زیادی با انتخاب ناحیه درست و روش مناسب، نقشی تعیین‌کننده ایفا می‌کند.

3. میزان رعایت دستورات پزشک:

پس از کاشت، برای افزایش ماندگاری، وقتی برای باز کردن پانسمان خود و چکاپ نهایی به پزشک خود مراجعه می‌کنید، به شما دستورالعملی خواهد داد که لازم است آن را با جزئیات انجام دهید. برخی از این دستورات عبارتند از:

• شستشوی ابروها در زمان مناسب با روشی مناسب

• کوتاه کردن ابروها در فواصل زمانی مشخص (به این مورد قبلا نیز اشاره کردیم که ابروها، در 4 تا 6 ماه نخست پس از کاشت، رشد قابل توجهی دارند که برای حفظ خط رشد صحیح، باید در فواصل زمانی که پزشکتان تعیین میکند، ابروهایتان را قیچی کنید.)

• انجام ندادن ورزش و فعالیت‌های پرتحرک حداقل تا 2 هفته پس از پیوند ابرو

• استفاده با دقت از داروهای تجویز شده

• استفاده از لوازم آرایش استاندارد

 

کاشت ابرو چه قدر طول می کشد؟

پیش از پاسخ دادن به این سوال لازم است که به فرآیند کاشت ابرو در کلینیک نیل نگاهی بیندازیم. پیش از انجام عمل پیوند، باید جلسات مشاوره را سپری کنید. در این جلسات میتوانید فرم ابروی موردنظرتان را با پزشکتان در میان بگذارید تا با کمک ایشان فرمی که با چهره و فرم صورت شما همخوانی دارد را انتخاب نمایید. ضمنا یکی از مواردی که میزان موفقیت پیوند را افزایش می‌دهد؛ میزان آگاهی شما نسبت به این عمل زیبایی است؛ لذا در این جلسات، سعی بر این است که تا حد امکان، اطلاعات کافی در اختیار شما قرار گیرد. علاوه بر این، آزمایش‌های لازمه و معاینات پیش از عمل را نیز اضافه کنید. این آزمایشات معمولا شامل موارد زیر هستند:
• آزمایش خون
• آزمایش ادرار
• آزمایش کبد
• آزمایش هپاتیت B
• آزمایش قند خون
• آزمایش تیروئید
• آزمایش ایدز
تمامی این آزمایشات با هدف اطمینان از سلامتی شما، اطلاع پزشک از میزان آمادگی شما برای عمل پیوند ابرو و همچنین در راستای کمک به پزشک برای تعیین داروهای مناسب پس از عمل صورت می‌گیرند.

پس از بررسی نتایج آزمایشات توسط پزشک و تایید ایشان، مراحل عمل آغاز می‌شوند. در ابتدا با توجه به فرم تعیین شده در مراحل قبلی، میزان موی موردنیاز مشخص می‌شود، سپس مدل کاشت و زاویه کاشت ابرو تعیین می‌گردد. در نهایت پس از انجام بی‌حسی و با برداشت مو از بانک مو و جایگذاری در موقعیت مشخص شده، عمل انجام می‌گیرد. فراموش نکنیم که بسته به گستردگی عمل، مدت زمان کاشت ابرو متفاوت خواهد بود.

مزایای کاشت ابرو

 1. یکی از مهم ترین فواید کاشت ابرو انجام آن بدون فرآیند بیهوشی می باشد. این عمل تحت بی حسی موضعی و بدون هیچگونه احساس دردی برای افراد صورت می گیرد.
 2. افرادی که دارای صورت نامتقارن به علت داشتن ابرو هایی نامناسب می باشند می توانند زیبایی ظاهری ابرو های خود را مجددا با انجام پیوند ابرو بدست آورند.
 3. خوشبختانه همه افراد می توانند از مزایای کاشت و پیوند ابرو بهره مند شوند و با انجام آن ابرو هایی جذاب و منحصربفرد داشته باشند.
 4. کاشت ابرو به دوران نقاهت خاصی نیاز ندارد و فرد می تواند بلافاصله به فعالیت های روزانه خود باز گردد.
 5. چگالی و تراکم ابرو ها در این روش بیشتر می شود و افرادی که دارای ابرو های کم حجم می باشند می توانند با بهره مندی از فواید این فرآیند ابرو هایی پرپشت داشته باشند.
 6. اعتماد بنفس افراد هنگامی که ابرو های زیبا و پرتراکم دارند خیلی بیشتر از زمانی است که ابرو هایی ناقص و معیوب دارند.
 7. پیوند ابرو نتایجی دائمی دارد و مو های کاشته شده همانند مو های اولیه ابرو دارای رشد طبیعی می باشند بطوریکه نیاز است فرد هر چند مدت یکبار آن ها را کوتاه کند.
 8. رشد ابرو ها در زاویه مناسب خودشان است چرا که در ابتدا به زاویه و جهت گیری رشد مو ها توجه می شود و طبق آن عملیات کاشت انجام می گیرد.

کاشت ابرو قبل و بعد
قبل و بعد از کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو در تهران با سایر شهرها متفاوت هست؟ در کل هزینه کاشت ابرو به چه مواردی مرتبط است؟ این سوال را میتوان به جرات جزو سه سوال پرتکرار این حوزه محسوب کرد. کاشت ابرو برای خانم ها و همچنین برای آقایان صورت می‌گیرد که پروسه طی شده برای هردو یکسان است. لازم به ذکر است که با توجه به روش کاشت، شرایط بیمار، مدت زمانی که برای کاشت صرف می شود و …. همگی بر تعیین هزینه کاشت ابرو در یک کلینیک کاشت ابرو اثرگذار هستند.

یکی دیگر از سوالاتی که به وفور پرسیده می‌شود این است که آیا قیمت کاشت ابرو برای خانم ها با هزینه کاشت ابرو برای آقایان متفاوت است؟ باید توجه داشته باشیم که این مورد خیلی به جنسیت بستگی ندارد. این عمل هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان صورت می‌گیرد و تمامی مراحل مشترک هستند؛ تنها تفاوت در پیوند ابروی خانم‌ها و آقایان، در میزان ضخامت و پراکندگی ابروهاست. در کاشت ابروی خانم ‌ها کادر صاف و خط دار برای زیبایی چهره مدنظر است اما برای آقایان با کمی ضخامت، پراکندگی و نامنظم، عمل کاشت انجام می‌شود.

روش کاشت ابرو در کلینیک نیل به چه صورت است؟

همه ما به دنبال بهترین‌ها هستیم، بهترین روش پیوند ابرو، بهترین پزشک، بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران و…. که بیانگر میزان اهمیت این پیوند و نگرانی ما است. زیبایی و آراستگی دغدغه همه انسان‌ها، اعم از مرد و زن می‌باشد. کلینیک کاشت ابرو در تهران به وفور یافت می شود ولی هنگام انتخاب کلینیک باید به چه مواردی توجه شود.

در کلینیک نیل پیش از انجام عمل کاشت ابرو، بیمار توسط پزشک به خوبی معاینه می‌شود. پس از آن، با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا و جدیدترین روش‌ کاشت ابرو (FUT) فرآیند کاشت ابرو برای مراجعه کنندگان، (هم بانوان و هم آقایان) صورت می‌گیرد تا بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد.

کاشت ابرو تا چه حد دردناک است؟

بدیهی است که کاشت ابرو هم مانند کاشت مو در روز‌های ابتدایی کمی دردناک باشد؛ اما باید به این موضوع توجه کنید که میزان درد کاشت ابرو هم مانند کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد؛ از روش کاشت گرفته تا تخصص پزشک و چگونگی مراقبت شما بعد از کاشت از عوامل تاثیرگذار در این زمینه هستند.

چند روش برای کاشت ابرو وجود دارد؟

براساس تجربیات حاصله و نظرات پزشکان کلینیک نیل، کاشت ابرو به روش FUE بهترین گزینه برای رسیدن به نتیجه نهایی است. در این روش نوعی تکنیک نوین و بدون پیچیدگی است که طی آن با استفاده از یک پانچ ( 0.8 یا 1.0 میلی‌متر ) می‌توان به راحتی واحدهای فولیکولی را از ناحیه اهدا کننده خارج نمود. موها از ناحیه اهدا کننده از قسمت پشت سر و یا کنار گوش که همخوانی بیشتری با موهای ابرو دارند، برداشته می‌شوند و در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند.

چه موارد و مراقبت‌هایی برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل کاشت ابرو دخیل هستند؟

عوامل موفقیت کاشت ابرو در دو مرحله قبل و بعد از کاشت ابرو خلاصه می‌شوند؛ در مرحله قبل از کاشت ابرو، انتخاب پزشک و کلینیک معتبر و در مرحله بعد از کاشت ابرو، نحوه مراقبت‌های شما از موارد تاثیرگذار در بروز نتیجه ایده‌آل و مطابق میل هستند.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟

هزینه از جمله عوامل مهم در انتخاب کلینیک و پزشک است؛ البته که نباید این معیار را به عنوان عامل تاثیرگذار در نظر گرفت، ولی در کل میانگین هزینه کاشت ابرو در حدود 7 میلیون و پانصد هزار تومان است.

کاشت ابرو چه قدر طول می کشد؟

بسته به گستردگی عمل، مدت زمان کاشت ابرو متفاوت خواهد بود اما به طور معمول 5 الی 6 ساعت زمان لازم دارد.

10 دیدگاه. Leave new

 • ببخشید من قسمت تاج ابروهام خالیه و میخوام کاشت ابرو انجام بدم. چند جلسه مراجعه لازم داره؟ وحدود قیمتیش رو هم بگید لطفا

  پاسخ
  • کارشناس نیل کلینیک
   15 آذر 1400 ۱۹:۰۰

   سلام دوست عزیز
   در یک نصف روز براتون انجام میشه
   جهت اطلاع از قیمت‌ها باید با شماره زیر تماس بگیرید.
   09120819439

   پاسخ
 • شما کاشت ابرو به چه روشی انجام میدید؟

  پاسخ
  • کارشناس نیل کلینیک
   15 آذر 1400 ۱۹:۰۰

   سلام دوست عزیز
   کاشت ابرو به روش اف یو تی با بیشترین تراکم انجام می‌شود

   پاسخ
 • من 5 ماه پیش کاشت ابرو داشتم فعلا به نتیجه مطلوب نرسیدم ان شاء الله تا یه سال گفتن نتیجه میگیرم

  پاسخ
 • اونایی که ورزش(بدنسازی) می‌کنند، تاچه مدت بعدازکاشت نبایدورزش کرد؟

  پاسخ
 • ببخشید آیا عمل جراحی که همراه با بیهوشی باشه بعد کاشت مو ، موجب عدم رشد و ریزش موهای کاشته در شده میشود

  پاسخ
  • دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
   15 دی 1400 ۱۹:۰۰

   بعد از بی‌هوشی عمومی می تونه موها بریزه اما بی‌هوشی معمولی (خواب ) و لوکال ( بی‌حسی موضعی ) مهم نیست

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed