کاشت ابرو

کاشت ابرو دقیقا چگونه است ؟

کاشت ابرو یکی از فرآیند های زیبایی پرطرفدار است که بیشتر توسط زنان در سطح جامعه ترجیح داده می شود. یکی از علت های آن این است که بانوان بیش از مردان به آرایش و اصلاح ابرو ها مشغولند در نتیجه این امری بدیهی است که ریشه ابرو ها آسیب ببیند و ابرو ها کم پشت و یا دچار ریزش شود.

پیوند ابرو یک گزینه دائمی جهت جایگزین نمودن مو های ریخته شده ابرو ها می باشد. این روش بدین منظور در نظر گرفته شده است تا زیبایی ظاهری ابرو ها مجددا و به طور دائمی به آن ها بازگردانده شده و سفارشی سازی شود. این متد با عنوان پیوند فولیکولار نیز شناخته می شود و به برداشت فولیکول ها یا گرافت های مو از قسمتی از بدن و پیوند آن ها به نواحی خالی ابرو اشاره دارد.

همانطور که می دانید در علم زیبایی تقارن به عنوان یکی از اصلی ترین ویژگی های زیبایی شناختی به شمار می رود که مهم ترین آن در صورت انسان و در ابرو و مژه ها نمایان است. در واقع ابرو ها ظاهر و زیبایی صورت یک فرد را تعریف می کنند به همین دلیل است که عمل پیوند ابرو در عصر حاضر جهت بازسازی و ترمیم ابرو های از دست رفته طرفداران زیادی دارد. در واقع اگر فردی بدون ابرو و مژه تصور شود این شخص بیشتر اعتماد بنفس خود را از دست داده است.

علل ریزش کاشت ابرو در افراد مختلف

 1. با توجه به اینکه برخی از افراد نیازی به پیوند ابرو یا مژه ندارند اما به دلایل زیبایی به دنبال افزایش آن ها می باشند تا شکل و ظاهر ابرو یا مژه هایشان بهتر و جذاب تر شود.
 2. مبتلا شدن به برخی از بیماری های سیستمیک سبب از بین رفتن ابرو ها می شود.
 3. ریزش موی ابرو ها به علل ژنتیکی و ارثی
 4. ترومای وارد بر ناحیه ابرو که سبب ریزش مو های آن می شود مانند تصادف، سوختگی یا …
 5. انجام درمان های پزشکی مانند پرتو درمانی و شیمی درمانی سبب ریزش مو های ابرو شود.

فرآیند کاشت ابرو چیست ؟

طی این فرآیند که با اعمال بی حسی موضعی انجام می گیرد از دستگاه های خاصی استفاده می شود که با داشتن سوزن هایی نازک و دقیق برای اجرای روش FUE مناسب است و پیوند را از مناطق اهدا کننده به مناطق دریافت کننده انتقال خواهد داد. معمولا ناحیه پشت سر به عنوان ناحیه اهدا کننده انتخاب می شود اما ناطق دیگر هم می توانند برای اهدای مو ها مناسب باشند و انتخاب شوند.

پس از برداشت پیوند ها از ناحیه مورد نظر، با توجه به جهت رشته های مو در ناحیه، کانال ها یا روزنه های باریکی برای ایجاد یک پیوند جدید ایجاد خواهد شد. این پیوند های جدید در ناحیه دریافت کننده به صورت مرتب و دقیق قرار می گیرند و عملیات کاشت و پیوند موی طبیعی به پایان می رسد. به طور متوسط برای کاشت ابرو از 300 تا 400 پیوند مو استفاده می شود.

فرآیند پیوند ابرو در حالتی در زیباترین حالت جلوه می کند که در زاویه و جهت گیری مناسبی قرار گیرد و فولیکول های مو پس از رشد زیبایی و حالت مناسبی داشته باشند. هدف اینست که موقعیت، ظاهر و چگالی بالایی از مو ها در پایان کار مشاهده شود.

روند انجام کاشت ابرو به روش T.S. Micro Graft

مشکل اصلی کاشت ابروی معمولی به روش FUT برجای ماندن اسکار جراحی در محل برداشت مو هست، که متاسفانه در روش FIT نیز باید موی سر بیمار تراشیده شود، از این رو محققین در جدیدترین شیوه کاشت ابرو از تکنیک جراحی پلاستیک در مرحله برداشت گرافت مو، تریکوقتیک اسکارلس یا T.S استفاده میکنند به طوری که بدون برجای ماندن کوچکترین اسکار گرافت ها از پشت سر برداشته شده و همچنین با استفاده از تکنیک Micro Graft ، میکروگرافت در مرحله کاشت در سایز میکرو شاهد بالاترین ظرافت و دقت هستیم.

در این تکنییک گرافت ها از محل برداشت مو به طور معمول از ناحیه بناگوش متقاضی با تکنیک تریکوفتیک اسکارلس برداشته شده و در مرحله بعدی توسط میکروسکوپ های قدرتمند مخصوص کاشت عملیات کات مو یا تبدیل فلپ به واحد های فولیکولار مو انجام میگردد. گرافت های تک تار مویی در مرحله ی کاشت ابرو توسط دستگاه هایی در سایز میکرو با دقت و ظرافت بالا در ناحیه مشخص شده در طرح دلخواه متقاضی پیوند داده میشوند.

کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش سنتی

در روش های قدیمی و سنتی ابتدا یک نوار پوستی از ناحیه اهدا کننده برداشته می شد و موی روی این پوست از بافت جدا شده و در ناحیه مورد نظر از ابرو برای پر کردن ناحیه خالی مورد استفاده قرار می گرفت و بخیه زده می شد. پس از اتمام کار و طی شدن روند بهبودی دکتر با روش دستی بخیه ها را بر می داشت.

کاشت ابرو به روش FUE

امروزه پزشکان زیبایی برای انجام فرآیند پیوند ابرو از استخراج واحد فولیکولار یا ( FUE ) استفاده می کنند و بسیاری از روش های سنتی کاشت و پیوند موی ابرو کنار گذاشته شده است. این عملیات یک روش تخصصی و دقیق می باشد و روش کاشت و پیوند ابرو تکنیکی جدید و اصلاح شده از فرآیند کاشت مو می باشد. بدین ترتیب برای انجام این فرآیند مو های قوی و مستحکم از ناحیه اهدا کننده انتخاب خواهند شد.

روند انجام کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE همانند کاشت مو می باشد. تقریبا تمام بیماران ترجیح می دهند که پروسه کاشت ابرویشان با روش FUE برای آن ها انجام شود چرا که هیچ نیازی به ایجاد برش های پوستی مانند روش های سنتی نمی باشد و نتیجه نهایی عمل بسیار رضایت بخش خواهد بود.

استخراج واحد فولیکولار ( FUE ) نوعی تکنیک نوین و بدون پیچیدگی است که طی آن با استفاده از یک پانچ ( 0.8 یا 1.0 میلیمتر ) می توان به راحتی واحدهای فولیکولی از ناحیه اهدا کننده را خارج نمود. مو ها از ناحیه اهدا کننده از قسمت پشت سر و یا کنار گوش که همخوانی بیشتری با مو های ابرو دارند برداشته می شوند و در ناحیه ابرو کاشته می شوند. این فرآیند با توجه به تراکم مورد نظر برای ابرو ممکن است چند ساعت طول بکشد و در هر ابرو از 100 تا 700 گرافت برای پیوند ابرو استفاده می شود.

معاینات ضروری قبل از کاشت ابرو

به طور معمول قبل از اینکه یک پزشک برای بیمار خود کاشت و پیوند موی ابرو را انجام دهد ابتدا به تاریخچه پزشکی او دقت می کند و برخی از معاینات لازم را جهت اینکه علت اصلی ریزش ابرو ها را تشخیص دهد انجام خواهد داد. طی ارزیابی های انجام شده مشخص خواهد شد که بیماری سیستمیک است یا خیر و بهتر است که چگونه در رابطه با درمان آن اقدام شود.

آیا کاشت ابرو دائمی است ؟

بله فرآیند کاشت و پیوند ابروی طبیعی نتایجی ماندگار و دائمی را به همراه دارد و فرد یکبار برای همیشه آن را انجام می دهد تا ابروانی زیبا و جذاب داشته باشد.

تکنیک های مختلف برای بازگرداندن موی ابرو

هدف اصلی جهت کاشت ابرو این است که بتوان مو های ناحیه ابرو را با استفاده از یک روش طبیعی به آن بازگرداند. طبیعی جلوه دادن مو ها پس از اینکه رشد می کنند یک فاکتور مهم است.

در واقع دکتر سعی می کند تا با توجه به زاویه کاشت ابرو و انتخاب ناحیه مناسب جهت برداشت گرافت های موی همخوان با مو های ابرو طبیعی ترین جلوه از مو های کاشت شده در آینده مشاهده شود.

روش های مختلفی وجود دارد که سبب بازگرداندن مو های ابرو و مژه می شود. این تکنیک ها با مراقبت از مو و جهت مقابله با نشانه های از دست دادن ابرو ها انجام می شوند و با بهره مندی از آن ها می توان قسمت و یا کل حجم از دست رفته ابرو ها را به آن بازگرداند.

اغلب تکنیک های قدیمی و سنتی با موفقیت های زیادی جهت بازیابی ابرو ها مواجه نبوده اند.

متاسفانه تکنیک های سنتی در نواحی اهدا کننده مو ها اسکار بر جای می گذارند ولی روش های جدیدتر مانند T.S. Micro Graft

شیوه هایی نوین می باشند که گرافت های مو به صورت تک تک جداسازی و کاشته می شوند.

انجام مراقبت های بعد از فرآیند کاشت مو بسیار مهم است تا مو ها فاز های رشد اولیه، ریزش و رشد ثانویه را به خوبی طی کنند و ترمیم و بازسازی آن ها به خوبی انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل به ایجاد نتایجی موفقیت آمیز کمک شایانی می کند و درصد موفقیت را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

نکات قابل توجه پس از عمل کاشت ابرو

 1. اعتنا به مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو یک نکته بسیار ضروری و قابل اهمیت است. معمولا بیماران قبل از انجام کاشت باید بر روی مصرف برخی از دارو ها مانند آسپرین مدیریت داشته باشند و به نکات قابل توصیه توسط پزشک توجه نمایند.
 2. بیماران بعد از انجام کاشت از آنجایی که تحت بی حسی موضعی قرار می گیرند به طور معمول تا هنگامی که اثرات آن از بین برود در بیمارستان خواهند ایستاد و بعد می توانند بدون نیاز به کمک دیگری، محل را ترک کرده و به زندگی و فعالیت های روزانه خود بازگردند.
 3. افراد باید تمامی توصیه ها و تجویز های پزشک خود را جدی بگیرند و در صورت بروز یک وضعیت غیرمنتظره حتما باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرند.
 4. بهتر است که بعد از اتمام پیوند ابرو تا 48 ساعت اول به ناحیه آب زده نشود. پس از آن جهت شستشوی صورت و ابرو ها باید از لوسیون یا شستشو دهنده مناسبی که پزشک تجویز می کند استفاده نمود.
 5. بهتر است در چند هفته اول بعد از پیوند ابرو تا حد امکان در معرض نور آفتاب قرار نگیرید و از فعالیت هایی که منجر به تعریق صورت و ابرو ها می شود خودداری کنید.
 6. چند روز بعد از کاشت ابروی شما شوک ریزش مو در ابرو ها اتفاق می افتد اما پس از طی شدن فاز ریزش تمام مو ها مجددا شروع به رشد خواهند کرد.
 7. کل فرآیند بهبودی و رشد مو های ابرو از 6 تا 9 ماه طول خواهد کشید و طی این مدت ممکن است با پوسته پوست شدن یا ایجاد لکه های قرمز همانند آکنه در زیر ابرو ها مواجه شوید. در اینصورت نباید ابرو های خود را زیاد لمس کنید و استفاده از برخی از دارو ها با نظر پزشک توصیه می شود.

مزایای کاشت ابرو چیست ؟

 1. یکی از مهم ترین فواید کاشت ابرو انجام آن بدون فرآیند بیهوشی می باشد. این عمل تحت بی حسی موضعی و بدون هیچگونه احساس دردی برای افراد صورت می گیرد.
 2. افرادی که دارای صورت نامتقارن به علت داشتن ابرو هایی نامناسب می باشند می توانند زیبایی ظاهری ابرو های خود را مجددا با انجام پیوند ابرو بدست آورند.
 3. خوشبختانه همه افراد می توانند از مزایای کاشت و پیوند ابرو بهره مند شوند و با انجام آن ابرو هایی جذاب و منحصربفرد داشته باشند.
 4. کاشت ابرو به دوران نقاهت خاصی نیاز ندارد و فرد می تواند بلافاصله به فعالیت های روزانه خود باز گردد.
 5. چگالی و تراکم ابرو ها در این روش بیشتر می شود و افرادی که دارای ابرو های کم حجم می باشند می توانند با بهره مندی از فواید این فرآیند ابرو هایی پرپشت داشته باشند.
 6. اعتماد بنفس افراد هنگامی که ابرو های زیبا و پرتراکم دارند خیلی بیشتر از زمانی است که ابرو هایی ناقص و معیوب دارند.
 7. پیوند ابرو نتایجی دائمی دارد و مو های کاشته شده همانند مو های اولیه ابرو دارای رشد طبیعی می باشند بطوریکه نیاز است فرد هر چند مدت یکبار آن ها را کوتاه کند.
 8. رشد ابرو ها در زاویه مناسب خودشان است چرا که در ابتدا به زاویه و جهت گیری رشد مو ها توجه می شود و طبق آن عملیات کاشت انجام می گیرد.

زاویه کاشت ابرو

یکی از مهم ترین گام ها برای اینکه پیوند ابرو با نتیجه ای مطلوب روبرو باشد، دقت پزشک به زاویه کاشت ابرو می باشد. زاویه کاشت ابرو با دقت بالایی طراحی می شود و پیوند مو های ابرو باید دقیقا در همان جهت و زاویه انجام شود تا یک ظاهر طبیعی و مطلوب بدست آید.

قبل از اینکه زاویه پیوند ابرو توسط پزشک طراحی شود نیاز است تا بیمار شکل و فرم جدید ابرو ها را تعیین کند.

همینطور ضخامت ابرو های جدید باید مشخص باشد تا در هنگام برداشت و انتقال فولیکول های مو اشتباهی صورت نگیرد و از تعداد کافی گرافت های مو استفاده شود.

هزینه کاشت ابرو


عوارض بعد از کاشت ابرو

برخی از عوارض ممکن است پس از انجام پیوند ابرو بسیار رایج باشند و افراد آن ها را تنها برای مدت بسیار کوتاهی تجربه کنند.

برای مثال یکی از شایع ترین موارد وجود خارش در ابرو ها است.

خارش معمولا تا زمانی حس می شود که گرافت های جدید مو پس از پیوند بتوانند در محل جدید خود به پایداری لازم برسند.

توجه داشته باشید که یکی از دلایل ایجاد خارش می تواند نور خورشید و قرار گیری در نور مستقیم آفتاب باشد.

بنابراین نیاز است که فرد در روز های آفتابی حتما از عینک آفتابی استفاده کند. تجویز برخی از دارو ها جهت جلوگیری از خارش توسط پزشک انجام می شود.

پیوند ابرو یک روش مدرن و بسیار دقیق در این منطقه از صورت است که در صورت ماهر و توانا بودن پزشک می تواند چهره و ظاهر بسیار جذابی را برای افراد به وجود آورد.

کلینیک تخصصی نیل با بکارگیری جدیدترن متد های کاشت ابرو آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

 

 

بدیهی است که کاشت ابرو هم مانند کاشت مو در روز‌های ابتدایی کمی دردناک باشد؛ اما باید به این موضوع توجه کنید که میزان درد کاشت ابرو هم مانند کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد؛ از روش کاشت گرفته تا تخصص پزشک و چگونگی مراقبت شما بعد از کاشت از عوامل تاثیرگذار در این زمینه هستند.

براساس تجربیات حاصله و نظرات پزشکان کلینیک نیل، کاشت ابرو به روش FUE بهترین گزینه برای رسیدن به نتیجه نهایی است. در این روش نوعی تکنیک نوین و بدون پیچیدگی است که طی آن با استفاده از یک پانچ ( 0.8 یا 1.0 میلی‌متر ) می‌توان به راحتی واحدهای فولیکولی را از ناحیه اهدا کننده خارج نمود. موها از ناحیه اهدا کننده از قسمت پشت سر و یا کنار گوش که همخوانی بیشتری با موهای ابرو دارند، برداشته می‌شوند و در ناحیه ابرو کاشته می‌شوند.

عوامل موفقیت کاشت ابرو در دو مرحله قبل و بعد از کاشت ابرو خلاصه می‌شوند؛ در مرحله قبل از کاشت ابرو، انتخاب پزشک و کلینیک معتبر و در مرحله بعد از کاشت ابرو، نحوه مراقبت‌های شما از موارد تاثیرگذار در بروز نتیجه ایده‌آل و مطابق میل هستند.

هزینه از جمله عوامل مهم در انتخاب کلینیک و پزشک است؛ البته که نباید این معیار را به عنوان عامل تاثیرگذار در نظر گرفت، ولی در کل میانگین هزینه کاشت ابرو در حدود 7 میلیون و پانصد هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *