تزریق بوتاکس، مزایا و هزینه

تزریق بوتاکس یکی از متداول ‌ترین و محبوب ‌ترین عمل ‌های زیبایی است که میتواند چین و چروک ‌های صورت را از بین ببرد و یا در صورت شدید بودن آنها را کاهش دهد. تزریق بوتاکس بیشتر در نواحی مانند زیر چشم‌ ها، پیشانی، اطراف بینی و نزدیک چشم‌ ها انجام می‌شود.

با انجام بوتاکس مشکلات چین وچروک در ناحیه خط خنده، اطراف چشم و پیشانی رفع می شود و ظاهری جوان تر برای افراد ایجاد می گردد. 


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳

انواع بوتاکس

شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که بوتاکس در واقع چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که بوتاکس نوعی ماده مصنوعی تولید شده از مشتقات سمی است و باعث می‌شود که سیگنال‌ های عصبی به قسمتی که تزریق شده نرسد و مانع از رسیدن آنها خواهد شد. واضح است که اگر به دلیل تزریق بوتاکس سیگنال عصبی به عضله نرسد در نتیجه موجب خواهد شد تا از انقباض ناخودآگاه عضلات جلوگیری شده و چین و چروکی روی پوست ظاهر نشود.

چه کسانی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس هستند ؟

در تمامی فرایند های زیبایی معمولاً تصمیم گیرنده آخر خود فرد است اما در خلال این تصمیم گیری نکات بسیاری وجود دارد که مورد اهمیت است. برخی شرایط وجود دارد که فرد می‌تواند احساس کند به تزریق botox احتیاج دارد تا بتواند زیبایی و صاف بودن پوست خود را برگرداند.

خندیدن، اخم کردن و جویدن و یا هرگونه حرکت دیگری در صورت می‌تواند به مرور زمان باعث ایجاد چین و چروک شود و زیبایی صورت و پوست شما را تحت تأثیر قرار دهد. چین و چروک ‌های صورت می‌تواند باعث شود که شما همیشه خسته و عصبی به نظر برسید حتی اگر اینطور نباشد در نتیجه اگر شما دارای چنین شرایطی هستید بهترین درمان برای شما استفاده از تزریق بوتاکس است.

توسط بوتاکس شما به راحتی می‌توانید باعث از بین رفتن چین و چروک‌ های صورت خود شده و زیبایی را بار دیگه به خود هدیه دهید. تزریق بوتاکس می‌تواند با روش‌ های دیگر زیبایی ترکیب شده و نتایج خیره کننده ‌ای را به همراه داشته باشد به عنوان مثال تزریق botox را می‌توان با لیزر درمانی، تزریق ژل و غیره ترکیب نمود تا علاوه بر از بین بردن چین و چروک‌ ها باعث شود تا فرم زیبا تری نیز در نهایت حاصل شود.

چه کسانی باید از انجام تزریق بوتاکس خودداری نمایند ؟

در حالت کلی افرادی که در شرایط سلامت کامل جسمی قرار دارند و به بزرگسالی رسیده ‌اند می‌توانند تزریق بوتاکس را انجام دهند اما اگر شما یکی از شرایط زیر را داشته باشید توصیه می‌شود که عمل زیبایی تزریق بوتاکس را انجام ندهید زیرا می‌تواند موجب بروز مشکلاتی در آینده شود.

 1. افراد دارای عفونت ‌های پوستی در ناحیه تزریق
 2. افراد مبتلا به ALS
 3. افراد مبتلا به بیماری ‌هایی که بر عضلات و اعصاب تأثیر گذار است
 4. افراد دارای مشکلات تنفسی و اختلال بلع
 5. افرادی که عمل جراحی در ناحیه صورت داشته‌ اند
 6. افرادی که به زودی عمل جراحی در پیش دارند
 7. مادران باردار

مشاوره با متخصص و ارزیابی قبل از انجام تزریق بوتاکس

معمولاً قبل از انجام تزریق بوتاکس یک جلسه مشاوره‌ برگزار خواهد شد تا تمامی انتظارات شما از بوتاکس مشخص شده و پزشک نیز موارد مورد نیاز را به شما گوشزد کند تا در صورت لزوم از دستورالعمل‌ های مطرح شده استفاده کنید. به طور معمول در زمان مشاوره در مورد هدف نهایی شما از عمل زیبایی بوتاکس و همچنین تمامی سوابق پزشکی شما بحث خواهد شد.

سوابق پزشکی خود را سعی کنید با دقت شرح دهید زیرا مصرف هرگونه دارو و یا آلرژی‌ های دارویی می‌تواند موجب بروز مشکلاتی گردد. اما اگر پزشک متخصص خود را از این موضوع با خبر کنید در نتیجه تمهیدات لازم را برای جلوگیری از این مشکل به عمل خواهد آورد. علاوه بر موارد یاد شده در جلسات مشاوره‌ ای در مورد دارو های مصرفی شما، ویتامین ‌هایی که مصرف می‌کنید و حتی استعمال هر گونه دخانیات، مکمل‌ های گیاهی، الکل و غیره صحبت خواهد شد.

شما نیز باید در کمال صداقت تمامی موارد مطرح شده را شرح دهید تا از بروز هر گونه عوارض احتمالی جلوگیری شود. پزشک متخصص شما بیشتر سعی دارد تا در مورد وضعیت سلامتی عمومی شما اطلاعاتی کسب نماید و بداند آیا در گذشته درگیر بیماری خاصی بوده ‌اید یا خیر. به شما گوشزد خواهد شد که عمل زیبایی تزریق بوتاکس کاملاً سرپایی بوده و در کلینیک انجام خواهد شد. البته بروز احساساتی مانند ترس، اضطراب و نگرانی امری طبیعی است اما شما باید در طول این جلسه خود را برای همه چیز آماده کنید و با پرسیدن سوالاتی از پزشک متخصص خود میزان اضطراب خود را کم کنید.

در ادامه لیستی از سوالات مطرح شده که پاسخ آن‌ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی باعث از بین رفتن نگرانی و استرس شما شود را بررسی میکنیم پس با دقت سؤالات مطرح شده را به خاطر داشته باشید. چون پرسیدن این سؤالات علاوه بر افزایش آگاهی شما باعث خواهد شد تا همه چیز برای شما روشن شود.

 1. از پزشک متخصص خود بپرسید که آیا تاییدیه رسمی این کار را دارد ؟
 2. در مورد مجوز های قانونی مرکز و کلینیک سؤال کنید.
 3. از پزشک خود بپرسید که آیا یک کاندید مناسب با شرایط متعادل برای تزریق بوتاکس هستید؟
 4. برای این که نتایج، کاملاً مطلوب و باب میل باشد باید چه کاری هایی انجام دهید؟
 5. دقیقاً چه شخصی عمل بوتاکس را انجام میدهد؟ پزشک متخصص یا تکنسین؟
 6. با چه روشی و در چه مکانی botox را انجام خواهند داد؟
 7. دوران نقاهت خود را چگونه سپری خواهید کرد و چه عوارضی ممکن است رخ دهد ؟
 8. بهترین نتایج چه زمانی حاصل خواهد شد؟
 9. فراموش نکنید که در مورد دستورالعمل‌ های مراقبت پس از عمل نیز سوالاتی را مطرح نمایید.

چگونگی انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس

شاید از دید شما تزریق بوتاکس بسیار ساده باشد چون شما تنها از چند تصویر این موضوع را مشاهده کرده‌اید اما اینطور نیست. انجام درست تزریق botox تلفیقی از هنر و دانش است و تنها یک متخصص واقعی و ماهر می‌تواند به بهترین نحو ممکن این عمل را انجام دهد بدون اینکه نگرانی از بابت بروز عوارض جانبی وجود داشته باشد.

دقت کنید که در یک صورت عادی 43 عضله وجود دارد پس متخصصی که نسبت به انجام بوتاکس اقدام می‌کند باید دقیقاً بداند که باید تزریق را بر روی چه عضله ‌ای انجام دهد تا نتایج درستی را دریافت نماید. یک سوزن بسیار نازک برای تزریق و مقدار کمی بوتاکس به عضلات مورد نظر تزریق خواهد شد، محل این تزریق با دقت خاصی انجام می‌شود زیرا باید علاوه بر کاهش و از بین بردن چین و چروک حالت طبیعی صورت نیز حفظ شود.

تزریق بوتاکس معمولاً کمتر از 30 دقیقه طول خواهد کشید ولی تعداد جلسات مراجعه شما معمولاً به میزان چین و چروک‌ های صورت تان بستگی دارد.

به عنوان مثال اگر چین و چروک‌ های زیادی در نواحی اطراف بینی وجود داشته باشد به 2 یا 3 جلسه درمانی نیاز خواهید داشت و یا اگر این چین و چروک ‌ها در قسمت‌های اطراف چشم باشد معمولاً تعداد جلسات درمانی بیشتر از 5 خواهد بود و تزریق با احتیاط خاصی انجام می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است ؟

بوتاکس از آنجایی که نامش نیز مشخص کرده است به نوعی عمل تزریق را انجام خواهد داد و هر کسی می‌داند که تزریق در هر صورت می‌تواند کمی دردناک باشد. به این نکته نیز دقت کنید که سوزن‌ های استفاده شده در هنگام انجام کار بسیار نازک‌تر از سوزن‌ های آمپول معمولی هستند و در نتیجه همین موضوع باعث خواهد شد تا درد حاصل از بوتاکس تا حد بسیار زیادی کم شود.

برای از بین بردن درد در حین تزریق نیز میتوان از یک کرم بی حسی موضعی استفاده کرد و یا اینکه 20 دقیقه قبل از انجام تزریق یک مسکن مصرف کرد تا احساس درد کمتری داشته باشید. البته بعد از اینکه اثرات کرم بی حس کننده موضعی از بین رفت ممکن است کمی درد احساس کنید که بعد از چند ساعت رفته رفته رفع خواهد شد.

آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

یک نکته کاملاً عمومی وجود دارد که در تمامی موارد و عمل‌ های زیبایی صدق می‌کند و آن هم این نکته است که اگر شما یک انتخاب درست داشته باشید و پزشکی ماهر را برگزینید و هم چنین تمامی دستورالعمل‌ های مطرح شده را رعایت کنید احتمال بروز خطرات و عوارض جانبی تا حد زیادی کاهش یافته و به کلی از بین خواهد رفت.

در نتیجه نقش پزشک متخصص را در بروز عوارض جدی بگیرید و سعی کنید با یک انتخاب درست با خیالی آسوده تزریق botox را انجام دهید و از نتایج آن لذت ببرید نه اینکه با یک انتخاب اشتباه با فریب قیمت ارزان همواره نگران عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق بوتاکس باشید. اما ممکن است پس از انجام تزریق بوتاکس برخی از عوارض زیر به ندرت اتفاق بیفتد به دو نکته مهم نیز توجه داشته باشید.

اول اینکه ممکن است بلافاصله بعد از تزریق botox بتوانید به روال عادی زندگی خود بازگردید و دوم اینکه فراموش نکنید پس از انجام بوتاکس تحت هیچ شرایطی محل تزریق و چین و چروک‌ ها را ماساژ ندهید زیرا ممکن است باعث شوید بوتاکس های تزریق شده حرکت کنند. حرکت بوتاکس در زیر پوست موجب خواهد شد تا مواد تزریق شده به ناحیه‌ی دیگری منتقل شوند و در نتیجه موجب افتادگی پوست شود. به ندرت نیز برخی از عوارض زیر ممکن است رخ دهد که با یک انتخاب درست می‌توانید احتمال وقوع این عوارض را به صفر برسانید و نگران هیچ چیزی نباشید.

 1. کبودی و درد در محل تزریق بوتاکس
 2. قرمزی پوست
 3. ضعف موقت بدن

برخی از نادر ترین عوارض نیز وجود دارند که در بدترین شرایط نیز احتمال وقوع آنها صفر است مانند بیماری ‌های تنفسی، ضعف عضله و غیره.

راه ‌های جلوگیری از احتمال بروز عوارض تزریق بوتاکس

همان طور که بار ها گفته شده عوارض جانبی یکی از مسائلی است که در صورت رعایت برخی نکات ساده قابل پیشگیری است پس در ادامه به نکات ذکر شده توجه ویژه داشته باشید تا بتوانید احتمال وقوع عوارض جانبی و خطرات ناشی از تزریق botox را تا حد ممکن کاهش دهید.

 1. اطمینان حاصل کنید که پزشک متخصص شما در تزریق botox تبحر داشته و از تجربه کافی برخوردار است به عنوان مثال یک سالن زیبایی و آرایش محل مناسبی برای تزریق بوتاکس نیست و نباید به آن اعتماد کرد.
 2. پزشک خود را در مورد هر گونه ناراحتی، استرس، بیماری قبلی، دارو های مصرفی و مکمل‌ های گیاهی آگاه کنید زیرا بوتاکس با برخی ترکیبات ناسازگاری داشته و ممکن است دچار مشکل شوید.
 3. دستورالعمل ‌های قبل و بعد تزریق بوتاکس را با دقت مطالعه کرده و رعایت کنید.
 4. دقت کنید که روند تزریق باید حتماً در کلینیک انجام شود و یک اتاق شخصی و منزل محل درستی برای تزریق بوتاکس نیست و فکر نکنید که در یک مهمانی خانوادگی و در اتاق شخص میتوانید بوتاکس تزریق کنید.

نتایج نهایی عمل زیبایی تزریق بوتاکس

نتایج حاصل از عمل زیبایی بوتاکس زمانی واضح و مبرهن خواهد بود که تاثیر نهایی را گذاشته باشد. معمولاً در عرض چند روز به صورت جزئی تغییرات را حس خواهید کرد اما برای اینکه شاهد نتایج نهایی و تغییرات کامل باشید باید تا 1 هفته صبر کنید و در نتیجه برای دیدن ثمره تزریق بوتاکس در پایان تمامی جلسات شاید حتی نیاز به یک تا دو ماه زمان باشد.

اما بر کسی پوشیده نیست که پس از تزریق بوتاکس چین و چروک ‌ها شروع به محو شدن خواهند کرد و واکنش‌ های عضلانی نسبت به چین و چروک‌ ها کاهش پیدا کرده و در نتیجه از بین خواهند رفت و زیبایی صورت شما چندین برابر خواهد شد گویی که دوباره به دوران جوانی خود بازگشته‌ اید. تزریق بوتاکس به زیر چشم هم یک روش مناسب برای پیشگیری از چین و چروک است. 

آیا تزریق بوتاکس در نواحی چشمی خطرناک است؟

botox یکی از درمان‌ های متداول برای از بین بردن چین و چروک نواحی چشمی نیز محسوب می‌شود اما معمولاً در برخی موارد گفته می‌شود که تزریق بوتاکس به اطراف چشم خطرناک است. به طور واضح میتوان گفت که بوتاکس را باید  برای حل مشکلات عضلانی و کشش ناگهانی پلک استفاده کرد البته قبل از این کار باید حتماً اقدامات لازم برای جلوگیری از هر گونه عوارض جانبی را انجام داد تا در نتیجه تزریق منجر به دوبینی، تاری در دید، کاهش بینایی، تورم، خشکی چشم و غیره نشود.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است ؟

همواره گفته می شود که یکی از مهم ‌ترین عوامل و فاکتور ها در انتخاب افراد هزینه است. هزینه می‌تواند تا حد زیادی در تصمیم نهایی افراد تاثیر گذار باشد و باعث شود که شما حتی تصمیم خود را تغییر دهید اما در مورد هزینه عمل ‌ها به خصوص عمل زیبایی نباید فریب خورد و باید با دقت انتخاب کرد.

نتیجه عمل زیبایی می‌تواند بر روی آینده زندگی شما تاثیر گذار باشد و حتی یک اشتباه در انتخاب و نتیجه‌ ای نامطلوب می‌تواند ظاهر شما را تغییر دهد در نتیجه زیاد به معیار هزینه دقت نکنید و سعی کنید در کنار هزینه بهترین کیفیت و تخصص را انتخاب نمایید. هزینه‌ های مرتبط با عمل زیبایی تزریق بوتاکس بسیار متغیر هستند و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اگر میزان چین و چروک ‌های پوست صورت شما بسیار زیاد باشد می‌تواند تا حد زیادی موجب شود تا میزان مصرف ژل بوتاکس افزایش پیدا کند در نتیجه همین موضوع باعث خواهد شد تا قیمت نهایی  تزریق botox نیز دست خوش تغییراتی شود. بر اساس میزان تخصص جراح زیبایی متخصص، ممکن است دستمزد وی نیز متفاوت باشد و حتی منطقه و مکانی که شما تزریق  را انجام خواهید داد می‌تواند در میزان هزینه‌ها تأثیر گذار باشد. با توجه به تمامی این مسائل همواره سعی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و پزشک متخصصی را انتخاب کنید که علاوه بر هزینه معقول و منصفانه دارای تجربه و مهارت کافی برای این کار باشد.

کلینیک تخصصی پوست و مو نیل با ارائه بهترین خدمات و به روز ترین برند های تزریق بوتاکس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

بوتاکس برای چه نواحی از صورت می تواند تزریق شود؟

بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک و خطوط ظریف تا عمیق به کار می رود. همچنین از بوتاکس می توان در نواحی مختلف صورت استفاده کرد که از آن جمله می توان به پیشانی، چروک پنجه کلاغی چشم ها، خطوط اطراف لب ها و … اشاره کرد.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

این روش جزو روش های دردناک نیست. اغلب بیماران اظهار داشتند که هنگام تزریق، کمی درد و ناراحتی را تحمل می کنند که زمانی که تزریق بوتاکس تمام می شود، درد هم از بین می رود.

چه مدت زمان بعد از تزریق بوتاکس می توان نتایج را مشاهده کرد؟

در حالی که تجربه بیماران با یکدیگر متفاوت است، ولی معمولاً 3 تا 5 روز بعد از تزریق بوتاکس می توان نتیجه را مشاهده کرد. در برخی افراد این مدت زمان تا دو هفته هم طول می کشد تا نتایج را مشاهده کنند.

ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟

معمولاً تزریق بوتاکس بین 3 تا 5 ماه ماندگاری دارد. با گذشت زمان بدن بوتاکس را متابولیز می کند و عضله مربوطه در ناحیه تزریق، به آرامی شروع به حرکت می کند. بیماران با انجام مراقبت های خاصی می توانند شاهد افزایش ماندگاری بوتاکس شوند.

از چه سنی می توان تزریق بوتاکس انجام داد؟

برخی افراد در دهه 20 سالگی تزریق بوتاکس انجام می دهند. زیرا چین و چروک و خطوط کم عمقی را مشاهده می کنند که قصد دارند با انجام روش های پیشگیرانه از ایجاد چین و چروک جلوگیری کنند.

آیا تزریق بوتاکس روش ایمنی است؟
بله. بوتاکس مورد تائید FDA آمریکا است و روشی ایمن برای از بین بردن خطوط ظریف و چین و چروک است. ولی بیمارانی که باردار هستند و یا در دوران شیردهی به سر می برند یا بیماری های عصبی دارند، نباید بوتاکس دریافت کنند.

4 دیدگاه. Leave new

 • برای خط پیشانی اگه بوتاکس کنم
  بعد چند وقت دوباره نیاز است تکرار بشه

  پاسخ
  • کارشناس نیل کلینیک
   4 دی 1400 ۱۹:۰۰

   سلام دوست عزیز 🌹
   هر شش ماه یکبار می‌تونید مراجعه کنید.

   پاسخ
 • تزریق بوتاکس چه تفاوتی با ژل و چربی داره؟

  پاسخ
  • کارشناس نیل کلینیک
   4 دی 1400 ۱۹:۰۰

   به سلیقه شما و تشخیص دکتر بستگی داره که کدوم برای شما مناسب تره عزیز

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed