کاشت ریش و سیبیل

کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل یک انتخاب ایده آل برای مردان است، داشتن ریش و سبیل برای مردان یک شوق جهانی و نشانه ای از مردانگی است. در حقیقت بیشتر مردان تمایل دارند که ریش یکدست و مرتبی روی صورت خود داشته باشند اما با این وجود مردانی هستند که ریش های خود را شیو کرده و صورت را کاملا براق می کنند.

کاشت ریش و سبیل یک انتخاب هوشمندانه جهت داشتن چهره ای جذاب تر می باشد.

کاشت ریش و سبیل

ریش های نامنظم و پراکنده مانند قاتل زندگی برای بسیاری از مردان می باشد. کاشت ریش و سبیل برای افرادی که به دنبال بازسازی و ترمیم مو های صورت خود می باشند، روش ساده ای برای دستیابی به یک نتیجه ایده آل است. اگر مو در ناحیه فک پایین به صورت یکسان پخش نشود، کاشت ریش بهترین راه حل خواهد بود.

انتخاب کاشت ریش و سبیل

قبل از بررسی کاشت ریش، مهم است که آناتومی آن را درک کنید. شکل گیری ریش در دوران بلوغ شروع می شود و همچنان به رشد همه جانبه خود در زندگی بزرگسالی مردان نیز ادامه می دهد. ریزش یا رشد پراکنده ریش به جراحی پیوند ریش می انجامد که این روش نسبتا ساده است.

همانطور که قبلا ذکر شد، در اکثر روش های کاشت ریش و سبیل، متخصص پوست یا جراح مو از ناحیه اهدا کننده یعنی از پشت پوست سر گرافت های مو را برداشت می کند. آن ها از این گرافت ها برای پیوند در هر نقطه از فک که مورد نیاز باشد، استفاده می کنند.

دلیل این که مو از این منطقه سر برداشته می شود این است که این ناحیه از پوست سر به طور خاص به ریزش مو مقاوم تر است و از استحکام کافی برخوردار می باشد.

برای بیمارانی که ممکن است مو های کافی در مناطق اهدا کننده نداشته باشند، پیوند ریش و سبیل ممکن است با استفاده از مو های قسمت های دیگر بدن از جمله: سینه، بازو ها و پا ها انجام شود. مهم این است که در اینجا توجه کنید که افراد مبتلا به آلوپسی، به ویژه نمونه های عجیب و غریب، یعنی مو هایشان در هیچ بخشی از بدن دارای تراکم کافی و مورد نیاز نیست، این روش مناسب نمی باشد.

روش های کاشت ریش و سبیل

به طور معمول، روش پیوند موی صورت، کاشت ریش و سبیل، روش FUT میباشد. در این تکنیک از پیوند مو هیچ عوارض جانبی مانند خونریزی و زخم وجود ندارد. این روش معمولا 3 الی 5 ساعت طول می کشد و طی یک جلسه به اتمام خواهد رسید.

برای پیوند ریش، پزشک به طور معمول چهره را به دو بخش تقسیم می کند: بخش کناری یا جانبی صورت شامل ( خط فک، گونه و خط ریش ) و بخش جلویی شامل ( ریش بزی و سبیل ) بسته به نوع ریزش موی ریش و عوامل دیگر، پزشک ممکن است بین 1800 تا 2400 گرافت را برای این روش بکار ببرد.

در این نوع تکنیک از کاشت ریش و سبیل، نوار کوچکی از بافت ناحیه اهدا کننده از طریق فرآیند برش میکروسکوپی برداشته میشود. و فلپ برداشته شده به واحد های کوچک با عنوان گرافت تقسیم میشوند و این گرافت های مو در ناحیه خالی فک و صورت با توجه به طرح مورد نظر متقاضی کاشته میشوند.

چه افرادی نیاز به کاشت ریش و سبیل دارند ؟

درمان کاشت ریش و سبیل در مواقعی که مردان مبتلا به الگوی طاسی مردانه ( MPB ) می باشند موثر است. در اغلب موارد کاشت ریش و سبیل به علت از دست دادن مو ها به دلایل ارثی و ژن ها، دارو ها، شیوه زندگی یا تروما و غیره است.

همچنین بیمارانی که قربانی سوختگی و جراحت می شوند و افرادی که ممکن است دارای شرایط ژنتیکی خاص باشند بیشتر از عمل جراحی پیوند موی ریش بهره مند می شوند. با انجام کاشت ریش این بیماران می توانند برای اولین بار از داشتن ریش کامل، یکدست و زیبا در زندگی خود لذت ببرند.

 

آیا همه مردان واجد شرایط کاشت ریش و سبیل می باشند ؟

کاشت ریش می تواند یک روش باشد که بسیاری از مردان راغبند آن را انجام دهند. با این حال، همه مردان نمی توانند واجد شرایط برای انجام این تکنیک باشند. افراد واجد شرایط باید شرایط لازم را برای پیوند ریش داشته باشند.

هنگامی که یک فرد برای کاشت ریش و سبیل اقدام می کند، داشتن انتظارات واقع گرایانه بسیار مهم است. وی نباید 100٪ نتایج را در همان روز اول از شروع روند کاشت ریش انتظار داشته باشد.

هر زمان که پیوند ریش انجام می شود، برای رسیدن به یک نتیجه کامل و مطلوب، به زمان احتیاج است. مهم تر از همه اینکه فرد باید از لحاظ سلامت پزشکی و روانی ارزیابی شود.

جراحان و متخصصین پوست در کلینیک های تخصصی زیبایی معمولا بیماران را از همه جوانب مورد بررسی و معاینه قرار می دهند. این شامل بررسی کامل ریش و پراکندگی هایی است که باید در طی مراحل کاشت پوشش داده شود.

منطقه اهدا کننده مو نیز به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. یک معاینه کامل پزشکی معمولا توسط یک دکتر با تجربه انجام می شود تا تصمیم بگیرد که آیا بیمار برای این روش مناسب است یا نه.

عوارض کاشت ریش و سبیل

این روش معمولا بدون درد و ناراحتی است. بعضی از بیماران ممکن است عوارض جانبی زیر را بعد از طی مراحل کاشت به صورت موقت تجربه کنند:

 1. کبودی
 2. قرمزی
 3. ورم
 4. حساسیت

نکات مهم در کاشت ریش و سبیل

مو های پیوند شده معمولا در عرض چند هفته کاهش می یابند و دچار ریزش خواهند شد با این حال، آن ها سریعا رشد می کنند.

در حالی که این روش حدود چند ساعت طول می کشد، توصیه می شود که بیمار از کار و سایر تعهدات خارج شود.

کاشت ریش و سبیل می تواند به بسیاری از بیماران کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری به دست آورند.

در مواردی که رنگ مو در ریش و سر متفاوت باشد، تفاوت ها از طریق این روش برجسته می شوند.

مو های کاشته شده در ناحیه ریش هیچ تغییری نمی کنند یا از لحاظ ویژگی های فیزیکی این تطابق را با مو های ناحیه دریافت کننده پیدا نخواهند کرد که با آن ها مچ شوند.

در واقع مو ها ویژگی های ذاتی خود را حفظ کرده و با همان رنگ یا خصوصیات اصلی که در ناحیه اهدا کننده مشاهده می کنید در ناحیه دریافت کننده رشد می کنند.

آنچه قبل از کاشت ریش و سبیل باید بدانید

توصیه می شود که حداقل 24 ساعت قبل از کاشت مولتی ویتامین ها و سایر دارو ها را مصرف نکنید و در صورت لزوم حتما نظر پزشک متخصص را در این رابطه جویا شوید.

 1. قبل از عمل، نباید هیچ داروی ضد التهابی برای حداقل 3 روز مصرف شود.
 2. حداقل 3 روز قبل از عمل از مصرف الکل اجتناب کنید.
 3. بهتر است یک نفر به عنوان همراه قبل و بعد از عمل با شما باشد.
 4. سیگار کشیدن باید حداقل یک هفته قبل از انجام عمل کنار گذاشته شود.
 5. اگر مو از پشت سر شما برداشت شود، اطمینان حاصل کنید که آن حداقل یک نیم اینچ طول داشته باشد تا بخیه ها را پوشش دهد.

چه مواردی در روز عمل کاشت ریش و سبیل باید انجام شود ؟

به بیماران توصیه می شود در صبح روز از قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار استفاده نکنند زیرا ممکن است خونریزی و حساسیت به دارو ها را افزایش دهد.

بیماران باید طبق تأیید پزشک خود دارو های تجویزی که به طور مرتب مصرف می کرده اند را میل نمایند.

لنز های تماسی قبل از شروع کاشت ریش باید برداشته شوند.

انتظار از کاشت ریش و سبیل

بعد از جراحی، فعالیت های طبیعی را می توان در عرض 24 ساعت ادامه داد. با این حال، توصیه می شود که فرد فعالیتی نداشته باشد.

معمولا مدتی پس از پیوند ریش، ریزش مو ها مشاهده می شود و در عرض 2 تا 4 هفته، موهای پیوند شده ریزش خواهند کرد. مو های جدید در طی 3 تا 4 ماه از زمان کاشت دوباره رشد می کنند. در طول یک سال می توان یک ریش کامل و متراکم را انتظار داشت.

به دست آوردن نتایج بهتر از کاشت ریش و سبیل عمدتا به مهارت پزشکان بستگی دارد. هر چه میزان دقت و ظرافت یک متخصص در کاشت و پیوند موی طبیعی بیشتر باشد و از تکنیک ها و دستگاه های پیشرفته تری استفاده شود بدون شک نتایج قابل انتظار بسیار متفاوت خواهد بود.

 

ریکاوری و مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

بهبودی و ریکاوری پس از کاشت ریش طبیعی شامل برخی اقدامات احتیاطی است که باید انجام داد:

 1. فشرده سازی سرد علائم پس از عمل را به حداقل می رساند.
 2. باید دارو های تجویزی را در زمان معین و به طور منظم مصرف کنید.
 3. بیمار باید از دست زدن به چهره خود در طول دوره بهبودی اجتناب کند. این خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.
 4. توصیه می شود که بیمار سر خود را حداقل در طول دو روز اول پس از کاشت در زاویه 45 درجه بیشتر نگه دارد. رعایت این نکته برای کاهش تورم الزامی است.
 5. اصلاح ریش به مدت 10 روز پس از عملیات پیوند ریش توصیه نمی شود.
 6. بیمار باید حداقل دو هفته از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، استفاده از رقیق کننده های خون، شنا در استخر و دریا، سونا، سیگار کشیدن و … جلوگیری کند.
 7. برای 1 ماه از اعمال هر گونه فشار و یا خراش در منطقه پیوند. ریش جلوگیری نمایید.
 8. برای 7 تا 10 روز بعد از کاشت ریش و سبیل اعمال پماد ضد عفونی در ناحیه پیوند بسیار کمک کننده است و فرد حتی می تواند طبق مشورت با پزشک از روغن های خاصی نیز برای آرامش بخشی در این ناحیه استفاده نماید.

رشد موهای کاشته شده در حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد.

پس از رشد، می توان مو های کاشته شده را به طور معمول تراشید و مرتب نمود.

مزایای کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش طبیعی همانطور که از نامش پیداست می تواند تمامی مزایای داشتن مو های اولیه و طبیعی ریش شما را در ناحیه صورت برایتان به همراه داشته باشد.

ارزش زیبایی و جذابیتی که داشتن مو هایی طبیعی و زیبا در ناحیه ریش به یک مرد می دهد بسیار زیاد است. چهره مرد ها با ریش و سبیل کاملا متفاوت خواهد شد و این نعمت اگر به دلایل مختلف از یک مرد گرفته شود تنها با کاشت ریش و سبیل بصورت دائمی مجددا به وی بازگردانده می شود.

فراتر از استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف جهت کمک به متراکم شدن مو های ریش و سبیل، داشتن ریش برای یک مرد بخشی جدایی ناپذیر از شخصیت او محسوب می شود و از این رو سرمایه گذاری در این امر می تواند بسیار سودمند باشد. به خصوص در مواردی که بیمار قربانی سوختگی و حوادث می شود، پیوند ریش یک نعمت است.

این روش کمک می کند تا ریش های کاملا طبیعی روی صورت رشد کنند.

این روش به رسیدن تراکم ریش به حداکثر میزان آن کمک خواهند کرد.

کاشت ریش و سبیل یک روش حداقل تهاجمی است. عمل با استفاده از ابزار های سوزنی انجام می شود و هیچ عارضه ای برای سلامت و زیبایی صورت ندارد.

درد در این روش بسیار کم است زیرا بی حسی موضعی تمام مناطقی را که در آن کاشت انجام می شود را در بر می گیرد.

برخی از بیماران ممکن است درد و یا احساس سوزن شدن را تجربه کنند، اما این نیز از بین می رود.

در کلینیک تخصصی پوست و موی نیل از به روزترین روش های کاشت ریش و سبیل برای شما عزیزان استفاده میشود برای اطلاع بیشتر میتوانید به پیج اینستاگرام کلینیک نیل مراجعه کنید و نمونه کار های ما را مشاهده کنید.

 1. افرادی که به صورت مادرزاد ریش و سبیل کم‌پشتی دارند؛
 2. آقایانی که به مرور زمان دچار طاسی می‌‌شوند؛
 3. زیباجویانی که به دلیل جراحت و یا سوختگی قسمتی از ریش و سبیل خود را از دست داده‌اند.

به طور معمول، روش مناسب کاشت ریش و سبیل، روش FUT است. در این تکنیک هیچ عوارض جانبی مانند خونریزی و زخم وجود ندارد. این روش معمولا 3 الی 5 ساعت طول می‌کشد و طی یک جلسه به اتمام خواهد رسید.

برای رسیدن به نتیجه نهایی نه صرفا در کاشت ریش و سبیل بلکه برای هر فرایندی بدون شک تخصص پزشک، اعتبار کلینیک و در آخر نحوه مراقبت‌های شما بعد از عمل است که باید به آن توجه کنید.

هزینه، موضوع مهمی در انتخاب شماست که باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ هزینه کاشت ریش و سبیل از آن دست مواردی است که به دلایل و عوامل متفاوتی وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *