کاشت ریش و سبیل در تهران

مردانی که ریش و سبیل کم پشت دارند یا به دلایل ژنتیکی ریش و سبیل ندارند و یا به دلیل آسیب‌های دیگر دچار ریزش تا تاسی در ناحیه صورت شده‌اند، با عمل یک روزه “کاشت ریش و سبیل” می‌توانند این مشکل خود را برطرف کنند.

ما در کلینیک پوست و مو نیل توانسته‌ایم با ارائه بهترین خدمات کاشت ریش و سبیل در تهران با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و بدون نیاز به بخیه در صورت، به رفع این مشکل پرداخته و زیبایی و جذابیت چهره مردانه را بازگردانیم.

در ادامه‌، روش های کاشت ریش و سبیل در کلینیک نیل و راه‌های آمادگی و مراقبت‌های بعد از آن برای شما شرح داده ایم.

برای اطلاع از هزینه کاشت ریش و سبیل در تهران با ما تماس بگیرید.


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳

نتیجه کاشت ریش

شما می توانید در فیلم زیر نتیجه کار یکی از بهترین مراکز کاشت ریش و سبیل در تهران را بلافاصله بعد از عمل مشاهده کنید:

انتخاب روش کاشت ریش و سبیل

شکل گیری ریش در دوران بلوغ شروع می‌شود و ریزش یا رشد پراکنده ریش به جراحی پیوند ریش می‌انجامد که این روش نسبتا ساده است. همان‌طور که قبلا ذکر شد، در اکثر روش‌های کاشت ریش و سبیل، متخصص پوست یا جراح مو از ناحیه اهدا کننده یعنی از پشت پوست سر گرافت‌های مو را برداشت می‌کند. پزشک متخصص کاشت ریش و سبیل در تهران از این گرافت‌ها برای پیوند در هر نقطه از فک که مورد نیاز باشد، استفاده می‌کند.

دلیل این که مو از این منطقه سر برداشته می‌شود این است که این ناحیه از پوست سر به‌طور خاص به ریزش مو مقاوم‌تر است و از استحکام کافی برخوردار است. برای بیمارانی که ممکن است موهای کافی در مناطق اهدا کننده نداشته باشند، پیوند ریش و سبیل ممکن است با استفاده از موهای قسمت‌های دیگر بدن از جمله: سینه، بازوها و پاها انجام شود. موضوع مهم و قابل توجه این است که افراد مبتلا به آلوپسی، به‌ویژه نمونه‌های خاص که موهایشان در هیچ بخشی از بدن دارای تراکم کافی نیست، کاندید مناسبی برای این روش کاشت ریش و سبیل نیستند.

برای مشاهده نمونه کارهای کاشت ریش و سبیل در کلینیک نیل تهران روی لینک زیر کلیک کنید:


عکس های قبل و بعد کاشت ریش و سبیل

روش های کاشت ریش و سبیل در تهران

به طور معمول، روش پیوند موی صورت، کاشت ریش و سبیل، روش FUT می‌باشد. در این تکنیک از پیوند مو هیچ عوارض جانبی مانند خونریزی و زخم وجود ندارد. این روش معمولا 3 الی 5 ساعت طول می‌کشد و طی یک جلسه به اتمام خواهد رسید.

برای پیوند ریش، پزشک به طور معمول چهره را به دو بخش تقسیم می‌کند: بخش کناری یا جانبی صورت شامل ( خط فک، گونه و خط ریش ) و بخش جلویی شامل ریش پروفسوری و سبیل. بسته به نوع ریزش موی ریش و عوامل دیگر، پزشک ممکن است بین 1800 تا 2400 گرافت را برای این روش به‌کار ببرد.

در این نوع تکنیک از کاشت ریش و سبیل، نوار کوچکی از بافت ناحیه اهدا کننده از طریق فرآیند برش میکروسکوپی برداشته می‌شود. و فلپ برداشته شده به واحدهای کوچک با عنوان گرافت تقسیم می‌شوند. این گرافت‌های مو در ناحیه خالی فک و صورت با توجه به طرح مورد نظر متقاضی کاشته می‌شوند.

مراحل کاشت ریش و سبیل و روش‌های آن

کاشت ریش و سبیل طبیعی دارای چهار روش مختلف است.

کاشت ریش و سبیل به روش میکروگرافت: در این روش متخصص بعد انجام بی‌حسی بر روی قسمت کاشت با برداشت فولیکول با هولدرهای اتوماتیک کار را آغاز می‌کند و بعد از برداشت، فولیکول‌ها با دستگاهی به نام میکرو ایمپلنتر در پوست کاشته می‌شوند. در روش میکروگرافت سرعت پیوند بالا بوده و دوره نقاهت آن کوتاه است و در این روش حتی اگر بیماری پوستی داشته باشید یا شیمی درمانی کرده باشید، میکروگرافت می‌تواند به شما ریش و سبیل پرپشتی بدهد. یکی از مزیت‌های میکروگرافت در این است که بعد از پیوند، موها در مدت زمان کوتاهی شروع به رشد می‌کنند.

کاشت ریش و سبیل به روش FIT: در این روش متخصص بعد از بی‌حسی و استریل پوست صورت، متخصص فولیکول‌های مو را که در بین دو گوش در پشت سر قرار دارد به‌صورت تکی از طریق پانچ استخراج می‌کند. در مرحله نهایی با توجه به شکاف‌های ریزی که بر روی صورت ایجاد شده است متخصص با مهارت و ظرافت به کاشت مو می‌پردازد. بعد از کاشت زخم‌های کوچکی که در پشت سر براثر برداشت ایجاد شده است بعد از چند هفته بهبود می‌یابند.

کاشت ریش و سبیل به روش SUT: در این روش همانند روش‌های دیگر پزشکان با تجربه نیل کلینیک در مرحله اول متخصص پوست را بی‌حس و استریل می‌کنند و در مرحله دوم با استخراج گرافت پس از ایجاد شکاف‌های کوچکی بر روی پوست صورت، کاشت فولیکول را انجام می‌دهند. درروش سات دوره نقاهت بسیار کم است و استفاده از دستگاه برای استخراج فولیکول احتمال آسیب به فولیکول را کاهش می‌دهد. یکی از مزایای کاشت به روش سات خط رویش طبیعی مو است.

کاشت ریش صورت به روش DHI: در این روش از طریق یک قلم از قسمت‌های پرپشت مو برداشته و به قسمت‌های کم مو پیوند می‌دهند. کاشت مو به روش دی اچ ای دارای عوارض کمی است و یکی از عوارض آن تورم است که در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابد.

چه افرادی نیاز به کاشت ریش و سبیل دارند ؟

درمان کاشت ریش و سبیل در مواقعی که مردان مبتلا به الگوی طاسی مردانه (MPB) می‌باشند موثر است. در اغلب موارد کاشت ریش و سبیل به علت از دست دادن موها به دلایل ارثی و ٰژنتیکی، داروها، شیوه زندگی، تروما و غیره است.

همچنین بیمارانی که قربانی سوختگی و جراحت می‌شوند و افرادی که ممکن است دارای شرایط ژنتیکی خاص باشند بیشتر از عمل جراحی پیوند موی ریش بهره‌مند می‌شوند. با انجام کاشت ریش این بیماران می‌توانند برای اولین بار از داشتن ریش کامل، یکدست و زیبا در زندگی خود لذت ببرند.

در مجموعه نیل به‌عنوان بهترین کلینیک کاشت ریش و سبیل در تهران، می‌توانید به کلیه این خدمات دسترسی داشته باشید.

آیا همه آقایان واجد شرایط کاشت ریش و سبیل می باشند ؟

کاشت ریش می‌تواند روشی باشد که بسیاری از آقایان راغبند آن را انجام دهند. با این حال، همه آقایان نمی‌توانند برای انجام این تکنیک واجد شرایط باشند. کاندیداهای این عمل باید شرایط لازم برای پیوند ریش را داشته باشند.

هنگامی که یک فرد برای کاشت ریش و سبیل اقدام می کند، داشتن انتظارات واقع گرایانه بسیار مهم است. وی نباید 100٪ نتایج را در همان روز اول از شروع روند کاشت ریش انتظار داشته باشد.

هر زمان که پیوند ریش انجام می‌شود، برای رسیدن به یک نتیجه کامل و مطلوب، به زمان احتیاج است. مهم‌تر از همه اینکه فرد باید از لحاظ سلامت پزشکی و روانی ارزیابی شود. جراحان و متخصصین کاشت ریش و سبیل در تهران ، در کلینیک‌های تخصصی زیبایی بیماران را از همه جوانب مورد بررسی و معاینه قرار می‌دهند. این امر شامل بررسی کامل ریش و پراکندگی‌هایی است که باید در طی مراحل کاشت پوشش داده شود.

منطقه اهداکننده مو نیز به‌طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. یک معاینه کامل پزشکی معمولا توسط یک پزشک باتجربه انجام می‌شود تا تصمیم بگیرد که آیا بیمار برای این روش کاندیدای مناسبی هست یا نه.

ضمن آن‌که قیمت کاشت ریش و سبیل نیز در همین معاینات قابل تخمین خواهد بود.

نمونه کار کاشت ریش

نکات مهم در کاشت ریش و سبیل

موهای پیوند شده معمولا در عرض چند هفته کاهش می‌یابند و دچار ریزش خواهند شد با این حال، آن‌ها سریعا رشد می‌کنند. باتوجه به این‌که این روش چند ساعت طول می‌کشد، توصیه می شود که بیمار از کار و سایر تعهدات خارج شود.

کاشت ریش و سبیل می تواند به بسیاری از بیماران کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری به دست آورند. در مواردی که رنگ مو در ریش و سر متفاوت باشد، تفاوت ها از طریق این روش برجسته می شوند.

موهای کاشته شده در ناحیه ریش هیچ تغییری نمی‌کنند یا از لحاظ ویژگی‌های فیزیکی این تطابق را با موهای ناحیه دریافت‌کننده پیدا نخواهند کرد که با آن‌ها هماهنگ شوند. در واقع موها ویژگی‌های ذاتی خود را حفظ کرده و با همان رنگ یا خصوصیات اصلی که در ناحیه اهدا کننده مشاهده می‌کنید در ناحیه دریافت کننده رشد می‌کنند.

آمادگی های قبل از کاشت ریش و سبیل

اگر قصد کاشت ریش و سبیل را دارید، توصیه می‌شود که حداقل 24 ساعت قبل از کاشت مولتی ویتامین‌ها و سایر دارو ها را مصرف نکنید و در صورت لزوم حتما نظر پزشک متخصص را در این رابطه جویا شوید.

 1. قبل از عمل، نباید هیچ داروی ضد التهابی برای حداقل 3 روز مصرف شود.
 2. حداقل 3 روز قبل از عمل از مصرف الکل اجتناب کنید.
 3. بهتر است یک نفر به عنوان همراه قبل و بعد از عمل با شما باشد.
 4. سیگار کشیدن باید حداقل یک هفته قبل از انجام عمل کنار گذاشته شود.
 5. اگر مو از پشت سر شما برداشت شود، اطمینان حاصل کنید که طول آن حداقل نیم اینچ باشد تا بخیه‌ها را پوشش دهد.

در روز عمل کاشت ریش و سبیل چه نکاتی باید رعایت شود؟

به داوطلبان کاشت ریش و سبیل توصیه می‌شود در صبح روز عمل از قهوه یا سایر نوشیدنی‌های کافئین دار استفاده نکنند زیرا ممکن است خونریزی و حساسیت به دارو ها را افزایش دهد.

بیماران باید طبق تأیید پزشک خود داروهای تجویزی که به‌طور مرتب مصرف می‌کرده‌اند را همچنان مصرف کنند.

لنزهای تماسی قبل از شروع کاشت ریش باید برداشته شوند.

انتظار از کاشت ریش و سبیل

بعد از جراحی کاشت ریش و سبیل در تهران، فعالیت های طبیعی را می‌توان در عرض 24 ساعت ادامه داد. با این حال، توصیه می‌شود که تا حد امکان زیباجو به استراحت بپردازد.

معمولا مدتی پس از پیوند ریش، ریزش موهای ریش مشاهده می‌شود و در عرض 2 تا 4 هفته، موهای پیوند شده ریزش خواهند داشت. موهای جدید در طی 3 تا 4 ماه از زمان کاشت دوباره رشد می‌کنند. در طول یک سال می‌توان یک ریش کامل و متراکم را انتظار داشت.

به‌دست آوردن نتایج بهتر از کاشت ریش و سبیل عمدتا به مهارت پزشکان بستگی دارد. هر چه میزان دقت و ظرافت یک متخصص در کاشت و پیوند موی طبیعی بیشتر باشد و از تکنیک‌ها و دستگاه‌های پیشرفته‌تری استفاده کند، بدون شک نتایج قابل انتظار بسیار متفاوت خواهد بود.

برای پرسیدن سوالات خود در خصوص قیمت کاشت ریش و سبیل در تهران و دیگر سوالات تخصصی می‌توانید با کارشناسان ما در کلینیک نیل تماس بگیرید.

هزینه کاشت ریش و سبیل در تهران

هزینه کاشت ریش و سبیل به روش کاشت و وسعت و میزان خالی بودن ریش و سبیل فرد و خدماتی که کلینیک به بیمار ارائه می‌دهد، بستگی دارد. یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برای کاشت استفاده می‌شود روش sut است که قیمت کاشت ریش و سبیل به این روش در حاضر حدود ۸ تا ۱۰ میلیون تومان است. شما زیباجویان عزیز می‌توانید از طریق تماس با مشاورین ما از قیمت دقیق این روش کاشت ریش و سبیل مطلع شوید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت کاشت ریش و سبیل

عوامل مختلفی می‌تواند در قیمت کاشت ریش و سبیل تأثیرگذار باشد. یکی از مهم‌ترین عوامل تعداد گرافت است. به این صورت که هر چه فرد به تعداد گرافت بیشتری نیاز داشته باشد درنتیجه قیمت کاشت افزایش می‌یابد. یکی دیگر از عوامل طرح انتخابی کاشت است. فردی ممکن است خط ریش را کاشت کند یا تمام ناحیه چانه و قسمت‌های دیگر صورت را انجام دهد که هر چه وسعت کاشت بیشتر باشد هزینه هم بیشتر می‌شود.

ما در مرکز کاشت مو نیل که به‌عنوان بهترین کلینیک کاشت ریش و سبیل در تهران شناخته می‌شود، تمامی پروسه کاشت ریش و سبیل را با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته روز دنیا با قیمتی بسیار مناسب و معقول به زیباجویان عزیز ارائه می‌دهیم.

هزینه کاشت ریش

مراقبت‌های بعد از کاشت ریش و سبیل

بهبودی و ریکاوری پس از کاشت ریش طبیعی شامل برخی اقدامات احتیاطی است که باید حتما انجام شوند:

 1. انجام کمپرس سرد، علائم پس از عمل را به حداقل می‌رساند.
 2. باید دارو‌های تجویزی را در زمان معین و به طور منظم مصرف کنید.
 3. زیباجو باید از دست زدن به چهره خود در طول دوره بهبودی اجتناب کند. این کار خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد.
 4. توصیه می‌شود که زیباجو در طول دو روز اول پس از کاشت، سر خود را در زاویه 45 درجه یا بیشتر نگه دارد. رعایت این نکته برای کاهش تورم الزامی است.
 5. اصلاح ریش تا مدت 10 روز پس از عملیات پیوند ریش توصیه نمی‌شود.
 6. بیمار باید حداقل 2 هفته از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، استفاده از رقیق کننده‌های خون، شنا در استخر و دریا، سونا، سیگار کشیدن و … جلوگیری کند.
 7. برای مدت 1 ماه از اعمال هر گونه فشار و یا خراش در منطقه پیوند. ریش جلوگیری نمایید.
 8. برای 7 تا 10 روز بعد از کاشت ریش و سبیل اعمال پماد ضد عفونی در ناحیه پیوند بسیار کمک کننده است و فرد حتی می‌تواند پس از  مشورت با پزشک از روغن‌های خاصی نیز برای آرام‌بخشی در این ناحیه استفاده نماید.

رشد موهای کاشته شده در حدود 3 تا 4 ماه طول می‌کشد. پس از رشد، می‌توان موهای کاشته شده را به طور معمول تراشید و مرتب نمود.
توجه داشته باشید که در صورت انجام عمل کاشت ریش و سبیل در این مرکز که معتبرترین و بهترین کلینیک کاشت ریش و سبیل در تهران محسوب می‌شود، فهرست مهم‌ترین این مراقبت‌ها از جانب پزشک با تجربه در این زمینه به شما ارائه خواهد شد.

ماندگاری کاشت ریش و سبیل

سطح پوست انسان شامل سه لایه است. این‌که کاشت در کدام لایه از پوست انجام شود، به مهارت متخصص کاشت بستگی دارد. اگر کاشت در لایه سطحی انجام شود مو سریع‌تر رشد می‌کند ولی عمر کمتری خواهد داشت. اگر کاشت عمیق‌تر صورت گیرد مو دیرتر رشد می‌کند ولی عمر بیشتری خواهد داشت. عوامل دیگری که در ماندگاری کاشت مؤثر است مراقبت‌های بعد از کاشت است.

بعد از کاشت ریش و سبیل از خاراندن و خراشیدن محل کاشت بپرهیزید. انجام فعالیت‌های سنگین و همچنین شنا ممنوع است. پس از انجام دادن آن‌ها خودداری کنید. تا مدتی در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از تیغ‌های معمولی برای از بین بردن موهای کاشته شده استفاده نکنید. دقت داشته باشید که متخصصین ما پس از انجام عمل کاشت با توجه به نوع پوست شما و میزان فولیکول‌های کاشته شده توصیه‌های مهمی را برای مراقبت از موهای کاشته شده خواهند داد تا کاشت موفقیت‌آمیزی را تجربه نمایید.

قبل و بعد از کاشت ریش

مزایای کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش طبیعی همان‌طور که از نامش پیداست می‌تواند تمامی مزایای موهای اولیه و طبیعی ریش شما را در ناحیه صورت برایتان به‌همراه داشته باشد. ارزش زیبایی و جذابیتی که داشتن موهایی طبیعی و زیبا در ناحیه ریش به یک مرد می‌دهد بسیار زیاد است. چهره آقایان با ریش و سبیل کاملا متفاوت خواهد شد و این نعمت اگر به دلایل مختلف از یک مرد گرفته شود تنها با کاشت ریش و سبیل بصورت دائمی مجددا به وی بازگردانده می‌شود.

فراتر از استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف جهت کمک به متراکم شدن موهای ریش و سبیل، داشتن ریش برای یک مرد بخشی جدایی ناپذیر از ظاهر او محسوب می‌شود و از این رو سرمایه‌گذاری در این امر می‌تواند بسیار سودمند باشد. به خصوص در مواردی که بیمار قربانی سوختگی و حوادث می‌شود.

با تکنیک‌های جدید کاشت ریش و سبیل در تهران ریش‌های کاملا طبیعی روی صورت رشد می‌کنند. این روش به رسیدن تراکم ریش به حداکثر میزان آن کمک خواهند کرد. کاشت ریش و سبیل یک روش حداقل تهاجمی است. عمل با استفاده از ابزارهای سوزنی انجام می‌شود و هیچ عارضه ای برای سلامت و زیبایی صورت ندارد.

درد در این روش بسیار کم است زیرا بی‌حسی موضعی تمام مناطقی را که در آن کاشت انجام می شود را در بر می‌گیرد. برخی از بیماران ممکن است درد و یا احساس سوزن سوزن شدن را تجربه کنند، اما این مسئله نیز خیلی زود رفع می‌شود.

خدمات کلینیک کاشت ریش و سبیل نیل در تهران

کلینیک نیل که به‌عنوان یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کلینیک‌های زیبایی و کاشت ریش و سبیل در تهران شناخته می‌شود، این فرصت را فراهم کرده تا تعداد زیادی از هموطنان از سراسر کشور برای انجام عمل‌های زیبایی خود به تهران مراجعه کنند. متخصصین ما در کلینیک نیل با آغوش باز میزبان زیباجویان گرامی عزیز هستند.

نکته بسیار مهم دیگر این است که در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا، که احتمال انتقال این بیماری بسیار بالاست، کلینیک نیل با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، نسبت به کاشت مو و انجام خدمات زیبایی اقدام می‌کند و شما در محیطی بهداشتی و استریل شده خدمات زیبایی خود را دریافت خواهید کرد.

چه افرادی کاندیداهای مناسبی برای کاشت ریش و سبیل هستند؟

 1. افرادی که به صورت مادرزاد ریش و سبیل کم‌پشتی دارند.
 2. آقایانی که به مرور زمان دچار طاسی می‌‌شوند.
 3. زیباجویانی که به دلیل جراحت و یا سوختگی قسمتی از ریش و سبیل خود را از دست داده‌اند.

کدام روش برای کاشت ریش و سبیل مناسب است؟

به طور معمول، روش مناسب کاشت ریش و سبیل، روش FUT است. در این تکنیک هیچ عوارض جانبی مانند خونریزی و زخم وجود ندارد. این روش معمولا 3 الی 5 ساعت طول می‌کشد و طی یک جلسه به اتمام خواهد رسید.

عوارض احتمالی کاشت ریش و سبیل چیست؟

 • کبودی
 • قرمزی
 • ورم
 • حساسیت

مهم‌ترین عوامل در نتیجه نهایی کاشت ریش و سیبیل چیست؟

برای رسیدن به نتیجه نهایی نه صرفا در کاشت ریش و سبیل بلکه برای هر فرایندی بدون شک تخصص پزشک، اعتبار کلینیک و در آخر نحوه مراقبت‌های شما بعد از عمل است که باید به آن توجه کنید.

هزینه کاشت ریش و سبیل چقدر است؟

هزینه، موضوع مهمی در انتخاب شماست که باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ هزینه کاشت ریش و سبیل از آن دست مواردی است که به دلایل و عوامل متفاوتی وابسته است.

1 دیدگاه. Leave new

 • سلام خسته نباشید برادر من ناحیه ریش اش دچار ریزش شده بخشیش. به نظرتون بهتره مزوتراپی ریش و سبیل کنه یا نه یدفعه کاشت انجام بده؟ خیلی بد شده حتی وقتی کاملا ریششو میزنه بازم مشخصه

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed