کاشت ریش و سیبیل

کاشت ریش و سبیل

مردانی که ریش و سبیل کم پشت دارند یا به دلایل ژنتیکی ریش و سبیل ندارند و یا به دلیل آسیب های دیگر دچار ریزش تا تاسی در ناحیه صورت شده اند، عمل یک روزه “کاشت ریش و سبیل” می تواند یک راه مناسب برای رفع این مشکلات باشد. ما در کلینیک پوست و مو نیل توانسته‌ایم با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و بدون نیاز به بخیه در صورت، به رفع این مشکل پرداخته و زیبایی و جذابیت چهره مردانه را بازگردانیم در ادامه توضیحات جامعی در خصوص روش های کاشت ریش و سبیل، آمادگی و مراقبت های بعد از آن برای شما شرح داده ایم.

نتیجه کاشت ریش

شما می توانید در فیلم زیر نتیجه کاشت ریش و سبیل را بلافاصله بعد از عمل مشاهده کنید:

انتخاب کاشت ریش و سبیل

شکل گیری ریش در دوران بلوغ شروع می شود و ریزش یا رشد پراکنده ریش به جراحی پیوند ریش می انجامد که این روش نسبتا ساده است. همانطور که قبلا ذکر شد، در اکثر روش های کاشت ریش و سبیل، متخصص پوست یا جراح مو از ناحیه اهدا کننده یعنی از پشت پوست سر گرافت های مو را برداشت می کند. آن ها از این گرافت ها برای پیوند در هر نقطه از فک که مورد نیاز باشد، استفاده می کنند.

دلیل این که مو از این منطقه سر برداشته می شود این است که این ناحیه از پوست سر به طور خاص به ریزش مو مقاوم تر است و از استحکام کافی برخوردار می باشد. برای بیمارانی که ممکن است مو های کافی در مناطق اهدا کننده نداشته باشند، پیوند ریش و سبیل ممکن است با استفاده از مو های قسمت های دیگر بدن از جمله: سینه، بازو ها و پا ها انجام شود. مهم این است که در اینجا توجه کنید که افراد مبتلا به آلوپسی، به ویژه نمونه های عجیب و غریب، یعنی مو هایشان در هیچ بخشی از بدن دارای تراکم کافی و مورد نیاز نیست، این روش مناسب نمی باشد.

برای مشاهده نمونه کارهای کاشت ریش و سبیل در کلینیک نیل روی لینک زیر کلیک کنید:

روش های کاشت ریش و سبیل

به طور معمول، روش پیوند موی صورت، کاشت ریش و سبیل، روش FUT میباشد. در این تکنیک از پیوند مو هیچ عوارض جانبی مانند خونریزی و زخم وجود ندارد. این روش معمولا 3 الی 5 ساعت طول می کشد و طی یک جلسه به اتمام خواهد رسید.

برای پیوند ریش، پزشک به طور معمول چهره را به دو بخش تقسیم می کند: بخش کناری یا جانبی صورت شامل ( خط فک، گونه و خط ریش ) و بخش جلویی شامل ( ریش بزی و سبیل ) بسته به نوع ریزش موی ریش و عوامل دیگر، پزشک ممکن است بین 1800 تا 2400 گرافت را برای این روش بکار ببرد.

در این نوع تکنیک از کاشت ریش و سبیل، نوار کوچکی از بافت ناحیه اهدا کننده از طریق فرآیند برش میکروسکوپی برداشته میشود. و فلپ برداشته شده به واحد های کوچک با عنوان گرافت تقسیم میشوند و این گرافت های مو در ناحیه خالی فک و صورت با توجه به طرح مورد نظر متقاضی کاشته میشوند.

مراحل کاشت ریش و سبیل و روش‌های آن

کاشت ریش و سبیل طبیعی دارای چهار روش مختلف است.

کاشت ریش و سبیل به روش میکروگرافت: در این روش متخصص بعد انجام بی‌حسی بر روی قسمت کاشت با برداشت فولیکول با هولدرهای اتوماتیک کار را آغاز می‌کند و بعد از برداشت فولیکول‌ها با دستگاهی به نام میکرو ایمپلنتر در پوست کاشته می‌شوند. در روش میکروگرافت سرعت پیوند بالا بوده و دوره نقاهت آن کوتاه است و در این روش حتی اگر بیماری پوستی داشته باشید یا شیمی درمانی کرده باشید، میکروگرافت می‌تواند به شما ریش و سبیل پرپشتی بدهد. یکی از مزیت‌های میکروگرافت در این است که بعد از پیوند، موها در مدت زمان کوتاهی شروع به رشد می‌کنند.

کاشت ریش و سبیل به روش FIT: در این روش متخصص بعد از بی‌حسی و استریل پوست صورت، در این روش متخصص فولیکول‌های مو را که در بین دو گوش در پشت سر قرار دارد به‌صورت تکی از طریق پانچ استخراج می‌کند. در مرحله نهایی با توجه به شکاف‌های ریزی که بر روی صورت ایجاد شده است متخصص با مهارت و ظرافت به کاشت مو می‌پردازد. بعد از کاشت زخم‌های کوچکی که در پشت سر براثر برداشت ایجاد شده است بعد از چند هفته بهبود می‌یابند.

کاشت ریش و سبیل به روش SUT: در این روش همانند روش‌های دیگر پزشکان با تجربه نیل کلینیک در مرحله اول متخصص پوست را بی‌حس و استریل می‌کنند و در مرحله دوم با استخراج گرافت پس از ایجاد شکاف‌های کوچکی بر روی پوست صورت، کاشت فولیکول انجام می‌گیرد. درروش سات دوره نقاهت بسیار کم است و استفاده از دستگاه برای استخراج فولیکول احتمال آسیب به فولیکول را کاهش می‌دهد. یکی از مزایای کاشت به روش سات خط رویش طبیعی مو است.

کاشت ریش صورت به روش DHI: در این روش از طریق یک قلم از قسمت‌های پرپشت مو برداشته و به قسمت‌های کم مو پیوند می‌دهند. کاشت مو به روش دی اچ ای دارای عوارض کمی است و یکی از عوارض آن تورم است که در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابد.

چه افرادی نیاز به کاشت ریش و سبیل دارند ؟

درمان کاشت ریش و سبیل در مواقعی که مردان مبتلا به الگوی طاسی مردانه (MPB) می باشند موثر است. در اغلب موارد کاشت ریش و سبیل به علت از دست دادن مو ها به دلایل ارثی و ژن ها، دارو ها، شیوه زندگی یا تروما و غیره است.

همچنین بیمارانی که قربانی سوختگی و جراحت می شوند و افرادی که ممکن است دارای شرایط ژنتیکی خاص باشند بیشتر از عمل جراحی پیوند موی ریش بهره مند می شوند. با انجام کاشت ریش این بیماران می توانند برای اولین بار از داشتن ریش کامل، یکدست و زیبا در زندگی خود لذت ببرند.

آیا همه مردان واجد شرایط کاشت ریش و سبیل می باشند ؟

کاشت ریش می تواند یک روش باشد که بسیاری از مردان راغبند آن را انجام دهند. با این حال، همه مردان نمی توانند واجد شرایط برای انجام این تکنیک باشند. افراد واجد شرایط باید شرایط لازم را برای پیوند ریش داشته باشند. هنگامی که یک فرد برای کاشت ریش و سبیل اقدام می کند، داشتن انتظارات واقع گرایانه بسیار مهم است. وی نباید 100٪ نتایج را در همان روز اول از شروع روند کاشت ریش انتظار داشته باشد.

هر زمان که پیوند ریش انجام می شود، برای رسیدن به یک نتیجه کامل و مطلوب، به زمان احتیاج است. مهم تر از همه اینکه فرد باید از لحاظ سلامت پزشکی و روانی ارزیابی شود. جراحان و متخصصین پوست در کلینیک های تخصصی زیبایی معمولا بیماران را از همه جوانب مورد بررسی و معاینه قرار می دهند. این شامل بررسی کامل ریش و پراکندگی هایی است که باید در طی مراحل کاشت پوشش داده شود.

منطقه اهدا کننده مو نیز به طور کامل مورد بررسی قرار می گیرد. یک معاینه کامل پزشکی معمولا توسط یک دکتر با تجربه انجام می شود تا تصمیم بگیرد که آیا بیمار برای این روش مناسب است یا نه.

نمونه کار کاشت ریش

نکات مهم در کاشت ریش و سبیل

مو های پیوند شده معمولا در عرض چند هفته کاهش می یابند و دچار ریزش خواهند شد با این حال، آن ها سریعا رشد می کنند. در حالی که این روش حدود چند ساعت طول می کشد، توصیه می شود که بیمار از کار و سایر تعهدات خارج شود.

کاشت ریش و سبیل می تواند به بسیاری از بیماران کمک کند تا اعتماد به نفس بیشتری به دست آورند. در مواردی که رنگ مو در ریش و سر متفاوت باشد، تفاوت ها از طریق این روش برجسته می شوند.

مو های کاشته شده در ناحیه ریش هیچ تغییری نمی کنند یا از لحاظ ویژگی های فیزیکی این تطابق را با مو های ناحیه دریافت کننده پیدا نخواهند کرد که با آن ها مچ شوند. در واقع مو ها ویژگی های ذاتی خود را حفظ کرده و با همان رنگ یا خصوصیات اصلی که در ناحیه اهدا کننده مشاهده می کنید در ناحیه دریافت کننده رشد می کنند.

آمادگی های قبل از کاشت ریش و سبیل

توصیه می شود که حداقل 24 ساعت قبل از کاشت مولتی ویتامین ها و سایر دارو ها را مصرف نکنید و در صورت لزوم حتما نظر پزشک متخصص را در این رابطه جویا شوید.

 1. قبل از عمل، نباید هیچ داروی ضد التهابی برای حداقل 3 روز مصرف شود.
 2. حداقل 3 روز قبل از عمل از مصرف الکل اجتناب کنید.
 3. بهتر است یک نفر به عنوان همراه قبل و بعد از عمل با شما باشد.
 4. سیگار کشیدن باید حداقل یک هفته قبل از انجام عمل کنار گذاشته شود.
 5. اگر مو از پشت سر شما برداشت شود، اطمینان حاصل کنید که آن حداقل یک نیم اینچ طول داشته باشد تا بخیه ها را پوشش دهد.

در روز عمل کاشت ریش و سبیل چه نکاتی باید رعایت شود؟

به بیماران توصیه می شود در صبح روز از قهوه یا سایر نوشیدنی های کافئین دار استفاده نکنند زیرا ممکن است خونریزی و حساسیت به دارو ها را افزایش دهد.

بیماران باید طبق تأیید پزشک خود دارو های تجویزی که به طور مرتب مصرف می کرده اند را میل نمایند.

لنز های تماسی قبل از شروع کاشت ریش باید برداشته شوند.

انتظار از کاشت ریش و سبیل

بعد از جراحی، فعالیت های طبیعی را می توان در عرض 24 ساعت ادامه داد. با این حال، توصیه می شود که فرد فعالیتی نداشته باشد.

معمولا مدتی پس از پیوند ریش، ریزش مو ها مشاهده می شود و در عرض 2 تا 4 هفته، موهای پیوند شده ریزش خواهند کرد. مو های جدید در طی 3 تا 4 ماه از زمان کاشت دوباره رشد می کنند. در طول یک سال می توان یک ریش کامل و متراکم را انتظار داشت.

به دست آوردن نتایج بهتر از کاشت ریش و سبیل عمدتا به مهارت پزشکان بستگی دارد. هر چه میزان دقت و ظرافت یک متخصص در کاشت و پیوند موی طبیعی بیشتر باشد و از تکنیک ها و دستگاه های پیشرفته تری استفاده شود بدون شک نتایج قابل انتظار بسیار متفاوت خواهد بود.

هزینه کاشت ریش و سبیل

هزینه کاشت ریش و سبیل به روش کاشت و وسعت و میزان خالی بودن ریش و سبیل فرد و خدماتی که کلینیک به بیمار ارائه می‌دهد، بستگی دارد. یکی از رایج‌ترین روشی که برای کاشت استفاده می‌شود روش sut است که قیمت کاشت ریش و سبیل به این روش در حاضر حدود ۸ تا ۱۰ میلیون تومان است. شما عزیزان می‌توانید از طریق تماس با مشاورین ما از قیمت دقیق این روش کاشت ریش و سبیل مطلع شوید.

عوامل تأثیرگذار روی قیمت کاشت ریش و سبیل

عوامل مختلفی می‌تواند در قیمت کاشت ریش و سبیل تأثیرگذار باشد. یکی از مهم‌ترین عوامل تعداد گرافت است. به این صورت که هر چه فرد به تعداد گرافت بیشتری نیاز داشته باشد درنتیجه قیمت کاشت افزایش می‌یابد. یکی دیگر از عوامل طرح انتخابی کاشت است. فردی ممکن است خط ریش را کاشت کند یا تمام ناحیه چانه و قسمت‌های دیگر صورت را انجام دهد که هر چه وسعت کاشت بیشتر باشد هزینه هم بیشتر می‌شود.

ما در مرکز کاشت مو نیل که به‌عنوان برترین کلینیک کاشت ریش در تهران شناخته می‌شود، تمامی پروسه کاشت ریش و سبیل را با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته روز دنیا با قیمتی بسیار مناسب و معقول به بیماران عزیز ارائه می دهیم.

هزینه کاشت ریش

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

بهبودی و ریکاوری پس از کاشت ریش طبیعی شامل برخی اقدامات احتیاطی است که باید انجام داد:

 1. فشرده سازی سرد علائم پس از عمل را به حداقل می رساند.
 2. باید دارو های تجویزی را در زمان معین و به طور منظم مصرف کنید.
 3. بیمار باید از دست زدن به چهره خود در طول دوره بهبودی اجتناب کند. این خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.
 4. توصیه می شود که بیمار سر خود را حداقل در طول دو روز اول پس از کاشت در زاویه 45 درجه بیشتر نگه دارد. رعایت این نکته برای کاهش تورم الزامی است.
 5. اصلاح ریش به مدت 10 روز پس از عملیات پیوند ریش توصیه نمی شود.
 6. بیمار باید حداقل دو هفته از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، استفاده از رقیق کننده های خون، شنا در استخر و دریا، سونا، سیگار کشیدن و … جلوگیری کند.
 7. برای 1 ماه از اعمال هر گونه فشار و یا خراش در منطقه پیوند. ریش جلوگیری نمایید.
 8. برای 7 تا 10 روز بعد از کاشت ریش و سبیل اعمال پماد ضد عفونی در ناحیه پیوند بسیار کمک کننده است و فرد حتی می تواند طبق مشورت با پزشک از روغن های خاصی نیز برای آرامش بخشی در این ناحیه استفاده نماید.

رشد موهای کاشته شده در حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد. پس از رشد، می توان مو های کاشته شده را به طور معمول تراشید و مرتب نمود.

ماندگاری کاشت ریش و سبیل

پوست شامل سه لایه است. هنگامی کاشت صورت می‌گیرد بستگی به مهارت متخصص کاشت است که کاشت مو در کدام لایه از پوست انجام می‌گیرد، اگر کاشت در لایه سطحی انجام شود مو سریع‌تر رشد می‌کند ولی عمر کمتری خواهد داشت در غیر این صورت اگر کاشت عمیق‌تر صورت گیرد مو دیرتر رشد می‌کند ولی عمر بیشتری خواهد داشت. عواملی دیگری که در ماندگاری کاشت مؤثر است مراقبت‌های بعد از کاشت است.

بعد از کاشت ریش و سبیل از خاراندن و خراشیدن محل کاشت بپرهیزید. انجام فعالیت‌های سنگین و همچنین شنا ممنوع است و از انجام دادن آن‌ها خودداری کنید. تا مدتی در معرض نور خورشید قرار نگیرید و از تیغ‌های معمولی برای از بین بردن موهای کاشته شده استفاده نکنید. دقت داشته باشید که پزشکان ما پس از انجام عمل کاشت با توجه به نوع پوست شما و میزان فولیکول‌های کاشته شده توصیه‌های مهمی را برای مراقبت از موهای کاشته شده خواهند داد تا کاشت موفقیت آمیزی را تجربه نمایید.

قبل و بعد از کاشت ریش

مزایای کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش طبیعی همانطور که از نامش پیداست می تواند تمامی مزایای داشتن مو های اولیه و طبیعی ریش شما را در ناحیه صورت برایتان به همراه داشته باشد. ارزش زیبایی و جذابیتی که داشتن مو هایی طبیعی و زیبا در ناحیه ریش به یک مرد می دهد بسیار زیاد است. چهره مرد ها با ریش و سبیل کاملا متفاوت خواهد شد و این نعمت اگر به دلایل مختلف از یک مرد گرفته شود تنها با کاشت ریش و سبیل بصورت دائمی مجددا به وی بازگردانده می شود.

فراتر از استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف جهت کمک به متراکم شدن مو های ریش و سبیل، داشتن ریش برای یک مرد بخشی جدایی ناپذیر از شخصیت او محسوب می شود و از این رو سرمایه گذاری در این امر می تواند بسیار سودمند باشد. به خصوص در مواردی که بیمار قربانی سوختگی و حوادث می شود، پیوند ریش یک نعمت است.

این روش کمک می کند تا ریش های کاملا طبیعی روی صورت رشد کنند. این روش به رسیدن تراکم ریش به حداکثر میزان آن کمک خواهند کرد. کاشت ریش و سبیل یک روش حداقل تهاجمی است. عمل با استفاده از ابزار های سوزنی انجام می شود و هیچ عارضه ای برای سلامت و زیبایی صورت ندارد.

درد در این روش بسیار کم است زیرا بی حسی موضعی تمام مناطقی را که در آن کاشت انجام می شود را در بر می گیرد. برخی از بیماران ممکن است درد و یا احساس سوزن شدن را تجربه کنند، اما این نیز از بین می رود.

خدمات کلینیک کاشت ریش و سبیل نیل در تهران

کلینیک نیل که به‌عنوان یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین کلینیک‌های زیبایی و کاشت ریش و سبیل در تهران شناخته می‌شود، موجب شده تا تعداد زیادی از هم‌وطنان از سراسر کشور برای انجام عمل‌های زیبایی خود به تهران مراجعه کنند که لازم است بدانید ما در کلینیک نیل با آغوش باز میزبان بیماران عزیز هستیم.

نکته بسیار مهم دیگر این است که در این شرایط کرونایی که احتمال انتقال این بیماری بسیار بالا است، کلینیک نیل با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، نسبت به کاشت مو و انجام خدمات زیبایی اقدام می‌کند و شما در محیطی بهداشتی و استریل شده برای انجام خدمات زیبایی خود اقدام خواهید کرد.

 1. افرادی که به صورت مادرزاد ریش و سبیل کم‌پشتی دارند؛
 2. آقایانی که به مرور زمان دچار طاسی می‌‌شوند؛
 3. زیباجویانی که به دلیل جراحت و یا سوختگی قسمتی از ریش و سبیل خود را از دست داده‌اند.

به طور معمول، روش مناسب کاشت ریش و سبیل، روش FUT است. در این تکنیک هیچ عوارض جانبی مانند خونریزی و زخم وجود ندارد. این روش معمولا 3 الی 5 ساعت طول می‌کشد و طی یک جلسه به اتمام خواهد رسید.

برای رسیدن به نتیجه نهایی نه صرفا در کاشت ریش و سبیل بلکه برای هر فرایندی بدون شک تخصص پزشک، اعتبار کلینیک و در آخر نحوه مراقبت‌های شما بعد از عمل است که باید به آن توجه کنید.

هزینه، موضوع مهمی در انتخاب شماست که باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ هزینه کاشت ریش و سبیل از آن دست مواردی است که به دلایل و عوامل متفاوتی وابسته است.

دکتر فرامرز نگهدار مغانلو، دارای فلوشیب پوست و مو، با بیش از ۱۰ سال سابقه کاشت مو و همچنین عضو انجمن جراحان پیوند مو و عضو هیات علمی دانشگاه تهران

یک پاسخ به “کاشت ریش و سیبیل”

 1. بهاره گفت:

  سلام خسته نباشید برادر من ناحیه ریش اش دچار ریزش شده بخشیش. به نظرتون بهتره مزوتراپی ریش و سبیل کنه یا نه یدفعه کاشت انجام بده؟ خیلی بد شده حتی وقتی کاملا ریششو میزنه بازم مشخصه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =