برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

شاید بازگشت به گذشته، مثلا 10 الی 15 سال پیش غیر ممکن باشد، ولی این موضوع در مورد زیبایی و جوان شدن چهره صادق نیست، زیرا با روش‌های نسبتا نوین، البته با توجه به نتایج قابل قبول در یکی دو دهه گذشته، رسیدن به زیبایی و جذابیت دوران جوانی دور از دسترس نیست. روش‌‌ها و عمل‌های زیادی برای رسیدن به ظاهری جوان‌تر و جذاب‌تر وجود دارد، از بوتاکس و تزریق ژل تا تزریق چربی که می‌توانند ظاهر شما را حداقل برای 10 سال جوان‌تر کنند. خب طبیعی است که این روش‌ها هزینه‌هایی را به دنبال داشته باشند و همین موضوع سبب می‌شود تا قبل از تزریق سوالات زیادی همچون تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد و … ذهن شما را مشغول خود کند. البته که سوالات دیگری هم در این بین هستند که می‌توانند ذهن شما را درگیر کنند، مانند موارد زیر که در طول این مقاله می‌توانید در مورد این موضوعات هم مطالعه بیشتری داشته باشید.

ماندگاری چربی تزریق شده به صورت
  • آیا تزریق چربی به صورت دائمی است؟
  • مراقبت های بعد از تزریق چربی چگونه است؟
  • عوارض تزریق چربی چیست؟
  • تزریق ژل بهتر است یا چربی

روش زیبایی تزریق چربی به صورت

برای زیبایی و جوان‌سازی صورت همان‌طور که گفتیم روش‌های زیادی وجود دارد، تزریق بوتاکس، تزریق ژل و تزریق چربی و البته تزریق کلاژن که منسوخ شده، از موارد شاخص در این زمینه است. اگر در مرحله تصمیم‌گیری هستید و هنوز روش مورد نظر خود برای زیبایی را انتخاب نکردید، پیشنهاد می‌کنیم که با مراجعه به مقاله تزریق ژل بهتر است یا چربی، بوتاکس چطور؟ اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید. البته که تصمیم نهایی باید حتما بعد از مشاوره با پزشک گرفته شود، اما بعد از انتخاب روش مناسب، بدون شک یکی از سوالاتی که ذهن شما را درگیر خود می‌کند، مدت ماندگاری تزریق چربی است که در این مقاله در مورد آن صحبت می‌کنیم.

تزریق چربی یکی از تاثرگذارترین عمل‌های زیبایی است، برای بدست آوردن چربی و سپس تزریق آن از بافت‌هایی که در آن بافت چربی انباشت شده است، استفاده می‌شود. البته که معمولا از قسمت‌هایی که چربی در آن‌ها کمتر در معرض متابولیسم قرار می‌گیرند استخراج می‌شود، تا ماندگاری آن‌ها افزایش یابد و با فعالیت و رژیم به راحتی تحت تاثر قرار نگیرند. اندامی که معمولا چربی از آن‌ها استخراج می‌شود، پهلو، باسن و شکم هستند؛ یکی از دلایلی که معمولا از این اندام چربی استخراج می‌شود، همان موضوعی بود که به آن اشاره کردیم، یعنی چربی‌های سخت، اما دلیل دیگر که معمولا از این اندام‌ها چربی استخراج می‌شود، محل زخم به‌جا مانده از استخراج چربی است.

ماندگاری تزریق چربی در صورت چه مدت خواهد بود

با توجه به این موضوع که استخراج چربی یک عمل نیمه تهاجمی است، برای استخراج چربی نیاز به ایجاد یک خراش کوچک به وسیله تیغ جراحی است که برای بهبود نیاز به بخیه است، به همین دلیل معمولا چربی از قسمت‌هایی استخراج می‌شود که با لباس پوشیده شود تا محل به‌جا مانده از بخیه از جذابیت کلی شما کم نکند. البته که مراقبت‌های بعد از تزریق چربی می‌تواند در بهبودی هر‌چه سریع‌تر محل زخم و بخیه تاثیر گذار باشد، ولی در کل از باسن، پهلو، شکم و برخی از قسمت‌های ران پا برای استخراج چربی استفاده می‌شود.

آنچه تا اینجا مطالعه کردید

چکیده نکات
یکی از روش‌های مهم و کاربردی در جوان‌سازی پوست، تزریق چربی است.
در تزریق چربی، چربی از بدن خود شما و قسمتی که درگیر بافت چربی اضافه است، برداشته می‌شود و در محل مورد نظر تزریق می‌شود.
معمولا برای برداشت چربی از قسمت‌هایی مانند باسن، پهلو و شکم و موارد این چنینی که هم بافت چربی مقاوم دارند و هم با به واسطه لباس پوشیده می‌شوند، استفاده می‌شود تا محل بخیه برداشت چربی دیده نشود.


تزریق چربی به صورت و دیگر اندام چقدر ماندگاری دارد؟

زمانی که چربی تزریق می‌شود، با گذشت مدت کمی تبدیل به بافت بدن شما می‌شود، درست مانند بافت طبیعی چربی بدن که دوام بالایی دارد. از خصوصیات مثبت چربی علاوه‌بر طبیعی بودن آن قدرت تطبیق پذیری است، یعنی با افزایش وزن، چربی تزریق شده رشد می‌کند و با لاغر شدن از حجم و وزن چربی کاسته می‌شود.  اما سوال ( آیا تزریق چربی دائمی است ) که خیلی در مورد آن در مقالات مختلف صحبت می‌شود، یکی از موارد کلیدی در انتخاب این روش برای جوانسازی است. بعد از تزریق چربی، با گذشت زمانی قابل توجه از ماندگاری تزریق ژل به مقدار بسیار ناچیزی کاسته می‌شود، چربی هم به‌دلیل متابولیسم و موارد این چنینی جذب بدن می‌شود. اما این به این معنا نیست که مدت ماندگاری تزریق چربی کوتاه مدت است.

ماندگاری تزریق چربی در صورت چه قدر ملندگاری دارد

زمانی که چربی از بدن شما استخراج می‌شود، چربی باقی مانده می‌تواند تا یک سال در یخچال‌های خانگی و تا 2 سال در یخچال‌های صنعتی ماندگاری داشته باشد. همین موضوع سبب می‌شود که شما بعد از مدتی اگر شاهد کاهش میزان چربی تزریق شده بودید، از چربی خود برای شارژ کردن چربی تزریق شده، استفاده کنید. پس می‌توان گفت که پاسخ سوال آیا تزریق چربی به صورت دائمی است؟ مثبت می‌باشد، زیرا نتایج اولیه آن تا مدت‌ها همراه شما خواهد بود، ولی با گذشت زمان و افزایش سن، از میزان آن کاسته می‌شود.

روش استخراج چربی در افزایش ماندگاری آن تاثیر چشمگیری دارد، محل استخراج چربی نکته چندان مهمی نیست، ولی نکته‌ای که در لحظه ابتدایی می‌تواند اهمیت داشته باشد، میزان گلبول‌های قرمز و سفید است، زیرا فراوری آن باید به گونه‌ای باشد که امکان خون رسانی به محل جدید در آن فراهم باشد تا از مرکز سلول‌های چربی تزریق شده جلوگیری کند. با توجه به خون‌ رسانی و شرایط متابولیکی و عروقی صورت، ماندگاری چربی به صورت بیشتر از دیگر قسمت‌های بدن مانند باسن، سینه و … است.

تمام چربی‌ها حاوی سلول‌های بنیادی هستند که بقا چربی را ارتقا می‌بخشند و روی جوان‌سازی سطح پوست صورت تأثیر دارند. این سلول‌های بنیادی اضافی، از چربی بیشتری استخراج می‌شوند که برای تزریق لازم نیست. نتایج برای تزریق چربی به بدن دائمی است اما حفظ وزن و ثابت بودن آن نیز مهم است. با گذشت زمان، چربی با افزایش سن و پیری بدن تغییر می‌کند. انتظار داشته باشید که بعد از این عمل، نواحی که چربی تزریق شده است، نرم‌تر و پرتر به نظر بیایند که به شما ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر می‌بخشد. حتی ممکن است متوجه بهبودی‌هایی در بافت پوستتان شوید.

دختری با آرامش در حال تزریق چربی به صورت

با توجه به وجود سلول‌های بنیادی در بافت چربی، بعد از تزریق شاهد تاثیر خارق‌العاده‌ای در ظاهر چهره و اندام خود خواهید بود. همانطور که گفتیم به دلیل ساختار بافت چربی که از بدن شما است، مدت ماندگاری تزریق چربی تا حدودی دائمی است، زیرا شما بعد از آن تغییر را در سطح پوست خود، چه از نظر لطافت و چه از نظر درخشندگی حس خواهید کرد. البته که تخصص پزشک متخصص نکته بسیار مهمی در افزایش مدت ماندگاری تزریق چربی است. زیرا برخلاف تزریق ژل و بوتاکس که ماده صورت آماده است، در این روش باید چربی از بدن خود شما حاصل شود. در واقع در این روش 50% نتیجه به استخراج و 50% مابقی به نحوه تزریق بستگی دارد، در صورتی که برای ژل جنس و کیفیت ژل و نحوه تزریق آن اهمیت دارد.

آنچه تا به این لحظه مطالعه کردید

چکیده نکات
تزریق ژل تاحدودی دائمی است.
ماندگاری تزریق ژل به صورت بسیار بیشتر از تزریق به قسمت‌هایی مانند سینه و باسن است.
تخصص پزشک در این روش بسیار حائز اهمیت است، زیرا نه تنها تزریق، بلکه برداشت و استخراج چربی هم نکته‌ای بسیار مهم است.

عوامل مؤثر در مدت ماندگاری تزریق چربی در صورت

بعد از پاسخ به سوال تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد ؟ لازم است که به یک موضوع مهم دیگر بپردازیم و آن چیزی نیست جزء، عوامل موثر در مدت ماندگاری تزریق چربی در صورت و دیگر اندام که موارد موثر در آن به شرح زیر است.

مدت زمان ماندم چربی در صورت
  • به این دلیل که تخصص پزشک اهمیت بالایی در این روش دارد، لازم است تا مجدد آن را بیان کنیم. زیرا نحوه برداشت، استخراج و خالص‌سازی آن نکته بسیار مهم در افزایش مدت ماندگاری تزریق چربی است. پس وظیفه شما در این مورد، تحقیق و پیدا کردن یک مرکز معتبر در زمینه تزریق چربی است.
  • میکروگرافت که ما در نیل کلینیک به استفاده از آن تاکید داریم، نکته بسیار مهم در برداشت و تزریق درست چربی است.
  • مراقبت‌های بعد از تزریق چربی مطابق با نظر پزشک از مهمترین موارد در افزایش مدت ماندگاری تزریق چربی است.
  • استفاده از کرم ضد آفتاب نکته بسیار مهم در حفاظت از پوست است، زیرا درخشندگی و جوانی پوست موضوع بسیار مهمی است که باید مراقب آن باشید، البته که استفاده از کرم‌های آبرسان معتبر با نظر پزشک هم در بالا بردن ماندگاری تزریق ژل بی‌تاثیر نیست.

آنچه که در این مقاله مطالعه کردید

نتیجه
تزریق چربی به صورت یا هر قسمت دیگر از بدن، یکی از بهترین روش‌ها برای بازگشت به جذابیت دوران جوانی است. در پاسخ به سوال آیا تزریق چربی دائمی است، گفتیم که شاید ماندگاری آن بعد از گذشت چند سال با کاهش اندکی رو‌به‌رو شود، اما نتیجه حاصله از آن دائمی است و این میزان ماندگاری در صورت از دیگر قسمت‌های بدن بیشتر است.