برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

مراقبت های بعد از تزریق چربی در هفته های اول

مراقبت های بعد از تزریق چربی و نکات مهم آن

بیشتر ما می دانیم یکی از راه های زیبایی صورت تزریق چربی می باشد، ولی باید در مورد مراقبت های بعد از تزریق چربی هم اطلاعاتی داشته باشیم.

یکی از درمان های زیبایی که برای صاف کردن صورت مورد استفاده قرار می گیرد تزریق چربی می باشد و مزیتی که این روش نسبت به دیگر روش های دارد این است که چربی تزریق شده توسط بدن رد نمی شود و عملکرد خوبی دارد، به همین دلیل باید مراقبت های بعد از تزریق چربی انجام دهیم تا دوام و ماندگاری آن بیشتر باشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی و نکات مهم آن

اگر شما نکته های مهم بعد از تزریق چربی را به خوبی رعایت کنید برای بازسازی چربی تا مدت طولانی نیازی به ترمیم ندارید و اگر هم نیاز پیدا کنید هزینه آن بسیار کمتری می باشد.

انتقال چربی به برخی از نقاط صورت به روش جراحی سرپایی انجام می شود و پزشک شما می تواند برای اینکه شما هیچ چیزی را احساس نکنید از بی هوشی موضعی استفاده کند.

کل مدت زمانی که تزریق چربی طول می کشد یک ساعت می باشد و شما نتیجه آن را به خوبی می توانید بعد از آن مشاهده کنید. در ادامه برخی از مراقبت های بعد از تزریق چربی را بیان می کنی تا شما با رعایت کردن آنها صورتی زیباتر و طبیعی تر داشته باشید.

 مراقبت های بعد از تزریق چربی در طول دو هفته اول

مراقبت های بعد از تزریق چربی در طول روزهای بعد از تزریق متفاوت می باشد و شما باید در هر دوره مراقبت های خاصی را انجام دهید.

هرچند که پیش از توضیح در مورد مراقبت های بعد از تزریق چربی باید بدانید که تزریق چربی هیچ گونه عوارضی ندارد و فقط شما برای اینکه صورتی زیباتر داشته باشید انجام می شود. ولی باید برای مراقبت های بعد از تزریق چربی هم اهمیت قائل شوید.

 1. مراقبت های بعد از تزریق چربی در هفته اول

بعد از اینکه شما تزریق چربی به صورت انجام دادید و یا برداشت کرده اید در طول هفته اول آن نقاط با کبودی و ورم مواجه می شود، شما می توانید با ماساژ دادن کبودی ها و ورم ها را تحت تاثیر قرار دهید و با انجام این عمل آنها را کاهش می دهید.

البته باید کسانی که تزریق چربی خود را با ژل ها انجام داده اند به شدت از ماساژ دادن خودداری کنند.

یکی دیگر از راه هایی که شما می توانید کبودی ها و ورم های ناشی از تزریق چربی را از بین ببرید کمپرس یخ می باشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی در طول دو هفته اول

شما می توانید کمپرس یخ را روی قسمتی که ور کرده است قرار دهید تا ورم آن را کاهش دهد. به طور کلی تزریق چربی درد بسیار خفیفی دارد که تحمل کردن آن غیر ممکن نمی باشد، اما در صورتی که شما درد داشته باشید می توانید با پزشک خود در میان بگذارید تا برای شما داروی مسکن تجویز کند.

 1. مراقبت های بعد از تزریق چربی در هفته دوم

شما با رعایت کردن نکات ضروری پس از انجام تزریق چربی که در هفته اول داشته اید به احتمال زیاد بعد از 7 یا 10 روز تورم و کبودی های صورتتان کاهش پیدا می کنند.

اصولا کبودی ها به طور کلی در هفته اول از بین می روند ولی تورم ها کمی وجود دارند.

باید دقت داشته باشید که اگر می خواهید در صورت این تورم ها و کبودی ها، فعالیت های روزانه خود را انجام بدهید باید با پزشک خود مشورت نمایید، چرا که امکان دارد شما هنوز آمادگی برگشت به فعالیت های روزانه خود را نداشته باشید.

توصیه های ضروری بعد از انتقال چربی برای بهبود صورت

همانطوری که بیان نمودیم بر اثر تزریق چربی صورت شما احتمال دارد که با کبودی و تورم مواجه شود که باید برای از بین رفتن آنها 2 هفته صبر کنید.

دقت داشته باشید که در طول ای دو هفته باید از آرایش کردن پرهیز نمایید البته اگر کسانی که مجبور هستند فعالیت های روزانه خود را انجام دهند و کسی متوجه تزریق چربی آنها نشود می توانند مقدار بسیار کمی از لوازم آرایشی استفاده کنید تا کبودی ها و ورم ای شما پوشانده شود.

توصیه های ضروری بعد از انتقال چربی

ولی به طور کلی باید بیشتر مراقب پوست خود باشید. کل مدت زمانی که صورت شما بعد از تزریق چربی به استراحت نیاز دارد و کبدی ها و تور های را در آن مشاهده می کنید دو هفته می باشد که بعد از آن به طور کامل کبودی ها از بین می روند، به همین دلیل جای هیچ گونه نگرانی نیست.

مهمترین مراقبت های بعد از انتقال چربی

همانطوری که بیان نمودیم در طول دو هفته اول شما با کبودی ها و ورم هایی در صورت خود بعد از تزریق چربی مواجه می شوید که با یکی سری مراقبت های بعد از انتقال چربی به راحتی کبودی های صورت شما بهبود پیدا می کنند. در ادامه برخی از مهمترین نکات بعد از تزریق چربی را بیان می کنیم.

مهمترین مراقبت های بعد از انتقال چربی
 1. مواد شیمیایی و حساسیت زایی را که صورت شما را تحت تاثیر قرار می دهند را باید در طول دو هفته مصرف نکنید.
 2. هرگونه استرس و تنش های عصبی را باید از خود دور کنید تا موجب عصبانیت و داد و فریاد زدن شما نشود.
 3. باید در طول یک هفته از خورد غذاهایی که سفت هستند و به سختی جویده می شوند خودداری کنید تا به صورت شما فشار وارد نشود.
 4. هنگامی که می خواهید استراحت کنید و یا بخوابید، یک عدد بالش اضافی زیر سر خود بگذارید.
 5. به مدت 7 یا 10 روز باید از رفتن به سونا، جکوزی، سولاریوم و استخر خودداری کنید.
 6. بعد از اینکه دو هفته از تزریق شما بگذرد نتیجه آن را می توانید مشاهده کنید در غیر اینصورت حتما به پزشک خود مراجعه کنید و مشکل پیش آمده را با پزشک در میان بگذارید.
 7. داروهایی که پزشک برای دوران نقاهت بعد از تزریق چربی تجویز می کند را حتما تهیه فرمایید و مصرف کنید.
 8. مالش دادن بیش از حد و ساییدگی صورت موجب می گردد که چربی تزریق شده در صورت شما پخش شود. به همین دلیل باید از مالیدن و ساییدن بیش از حد صورت خودداری کنید.
 9. شما باید بعد از تزریق چربی به صورت تا 2 یا 3 دقیقه کمپرس یخ را روی صورت قرار دهید و این عمل را تا 5 بار تکرار کنید بعد از آن دو سه ساعت دیگر از کمپرس یخ استفاده کنید.
 10. دقت داشته باشید که بعد از تزریق چربی برای شما دراز کشیدن و سر و گردن را خم کردن ضرر دارد. شما باید در طول این مدت راه بروید و یا بایستید، در صورتی هم که می خواهید استراحت کنید حتما از یک عدد بالش اضافی استفاده کنید.
 11. در صورتی که شما در طول ای دو هفته درد داشتید باید از استامینوفن و داروهایی که مواد مسکن دارند استفاده کنید تا درد شما تسکین پیدا کند. یکی از داروهایی که به هیچ عنوان نباید مورد استفاده قرار دهید آسپرین ها می باشد که غلظت خون شما را بالا می برد و این برای شما ضرر دارد.

به طور کلی با انجام مراقبت های بعد از تزریق چربی که بیان کردیم، هیچ گونه عوارضی بعد از تزریق چربی شما را تهدید نمی کند و صورت زیباتری خواهید داشت.

تزریق چربی در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل با مجهزترین دستگاه ها و متخصصان باتجربه این زمینه انجام میشود.برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و یا از طریق چت سایت سوالات خود را با ما در میان بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تزریق چربی به صورت پیشنهاد می‌‌کنیم با مشاورین دپارتمان تزریق چربی نیل در تماس باشید.