سن مناسب برای تزریق چربی
تزریق چربی, دانستنی ها

سن مناسب برای تزریق چربی


Deprecated: the_author از نگارش 2.1.0 از رده خارج شده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5507
دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
    12 شهریور 1398
سن مناسب برای تزریق چربی

انجام عمل های زیبایی و جراحی های پلاستیک مانند تزریق چربی راه حل خوبی برای رفع علائم افزایش سن و بهبود زیبایی های ظاهری آقایان و خانم ها می باشد. اما ممکن است سوالات و نگرانی هایی درباره محدوده سنی و نتایج بدست آمده از انجام این نوع عمل زیبایی برای افراد متقاضی پیش آید، با مطالعه مطالب زیر درباره تزریق چربی و جوانب آن می توانید تا به سوالات خود پاسخ دهید.

آیا عمل زیبایی تزریق چربی محدودیت سنی دارد ؟

به طور کلی سن خاصی برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی وجود ندارد، اما با جزئی تر شدن این مسئله از نظر تاثیر گذاری عمل fat injection محدودیت سنی به وجود می آید، اثر بخشی تزریق چربی بر هر قسمت از بدن و اندام ها در سنین مختلف با یکدیگر فرق دارد بنابراین می توان گفت برای انجام این عمل زیبایی به نوعی محدودیت سنی وجود دارد. همچنین پزشکان بر این باور هستند که عمل زیبایی تزریق چربی باید در محدوده سنی بین 18 تا 60 سال صورت گیرد، چرا که در سنین کمتر از 18 سال بدن همچنان در حال رشد بوده امکان تغییر شکل و اندازه اندام ها بسیار بالا است، در سنین بالاتر از 60 نیز تزریق چربی تاثیر و ماندگاری کمتری خواهد داشت.

آیا عمل زیبایی تزریق چربی محدودیت سنی دارد ؟

انجام عمل زیبایی fat injection در باسن و سینه ها برای خانم ها که به منظور افزایش حجم و بهبود شکل ظاهری انجام می شود بهتر است بالای 18 سال انجام صورت گیرد تا قبل از 18 سالگی رشد این اندام ها ادامه داشته و تزریق چربی قبل از رسیدن به 18 سالگی اثرات خوب و ماندگاری نخواهد داشت و حتی ممکن است در رشد آن ها مشکلاتی را به وجود آورد.

تزریق چربی در صورت معمولا به منظور جوان سازی و کاهش علائم پیری مانند چین و چروک و افتادگی ها کاربرد دارد، افراد بالای 30 تا 35 سال کاندیدای خوبی برای عمل زیبایی fat injection به شمار می روند، چرا که با بالا رفتن سن چربی های صورت کم کم کاهش یافته و علائم افزایش سن نمایان می شوند، از این رو تزریق چربی در صورت برای افراد بالای 35 سال توصیه می شود.

موارد دیگر تزریق چربی در دست ها و پا ها است، با افزایش سن چربی های موجود در دست افراد تحلیل رفته و از بین می رود به همین دلیل انجام عمل زیبایی fat injection روی دست به بیماران با سنین بالا توصیه می شود، تزریق چربی به پاها نیز به دلیل لاغری یا داشتن فرم و شکل نامناسب صورت می گیرد که سن مناسب برای انجام آن معمولا بالای 20 تا 25 سال است.

عوامل موثر بر هزینه تزریق چربی به صورت در کلینیک نیل چیست؟

بهترین راهکار برای دستیابی به نتایج مناسب انتقال چربی

عمل fat injection به دلیل استفاده از چربی های موجود در نواحی مختلف بدن خود بیمار و کم خطر بودن بسیار رایج بوده و توصیه می شود، اما پیش از انجام عمل زیبایی تزریق چربی نکات و راهکار هایی نیز وجود دارند که مطمئنا عمل کردن به آن ها منجر به نتایجی به مراتب مناسب تر و بهتر خواهد شد:

مورد اول انتخاب پزشک مناسب برای انجام این کار است، پزشکی که برای تزریق چربی انتخاب می کنید باید متخصص، دارای سابقه، معتبر و ماهر باشد چرا که وی اصلی ترین نقش را در انجام عمل fat injection ایفا می کند، یک پزشک با تجربه و متخصص می تواند عمل زیبایی شما را با ظرافت و مهارت هرچه بیشتر انجام داده و در نهایت نتایج درخشان تری در انتظار شما باشد.

بهترین راهکار برای دستیابی به نتایج مناسب انتقال چربی

قبل از انجام عمل زیبایی fat injection با پزشک معالج خود مشورت و گفت و گو کنید، شما می توانید با گفت و گو درباره ی ناحیه تزریق و میزان آن از پزشک خود بخواهید تا دقیق تر عمل کند، همچنین توصیه می شود تا جزئیات و انتظارات خود از تزریق چربی را دقیق تر به پزشک خود اطلاع دهید تا نتایج حاصل شده پس از عمل مورد رضایت شما شود و پشیمانی از انجام آن نداشته باشید.

پیش از اینکه عمل زیبایی fat injection روی شما انجام شود، با برنامه ریزی و خالی کردن وقت خود برای دوران نقاهت پس از تزریق چربی به بدن خود اجازه این را بدهید تا بهبود یابد و نتایج حاصل از عمل را به خوبی نشان دهد، چرا که نتایج این عمل زیبایی مدتی طول خواهد کشید تا نمایان شود، در نظر گرفتن حداقل 3 یا 4 هفته برای این کار کافی خواهد بود.

نتایج تزریق چربی در جوانی

عمل زیبایی تزریق چربی در سنین جوانی با هدف متفاوت تری نسبت به سنین بالاتر انجام می گیرد، به عنوان مثال انجام عمل fat injection در سنین بالا معمولا برای جوان سازی و کاهش علائم پیری مانند چین و چروک و خشکی پوست مورد استفاده افراد قرار می گیرد، اما تزریق چربی در سنین جوانی به منظور زیبایی و بهبود آن انجام می شود.

نتایج تزریق چربی در جوانی

زیبایی در همه سنین از اهمیت بالایی برخوردار است اما افراد جوان تر روی این موضوع حساسیت بیشتری دارند، یکی از موارد استفاده از عمل fat injection در جوانی تزریق در صورت است، از این کار برای حجم و فرم دادن به لب ها وگونه ها استفاده می شود که نتایج آن مورد پسند و رضایت بیماران جوان است.

تزریق چربی به برخی از اندام های بدن به منظور حجم دادن و بهبود دادن شکل ظاهری آن ها یکی دیگر از کاربرد های عمل زیبایی fat injection میان مراجعه کنندگان خانم و جوان است. با انجام این عمل زیبایی بر روی باسن و سینه می توان حجم دلخواه را به آنها داد، از افتادگی جلوگیری کرد و شکل و فرم آن ها را بهبود بخشید که در نهایت موجب افزایش زیبایی شکل اندام و بدن فرد می شود.

نحوه انجام تزریق چربی به سینه در کلینیک نیل چگونه است؟

عوارض احتمالی تزریق چربی در سنین مختلف

با انجام عمل زیبایی fat injection احتمال این وجود که دارد با مجموعه ای از عوارض جانبی ناشی از آن همراه باشد، برخی از این عارضه ها ممکن است در مقایسه با شرایط سنی کمی شدید تر باشند اما در حالت کلی برای همه افراد در سنین مختلف یکسان هستند، هنگام بروز این عوارض توصیه می شود تا از دستورالعمل های پزشک معالج خود پیروی کنید.

  1. احتمال به وجود آمدن نقاط قرمز ریز و جوش روی پوست و محل اطراف تزریق چربی که موقتی بوده و رفع خواهند شد.
  2. کبودی و تورم محل انجام عمل زیبایی fat injection و اطراف آن، رخ دادن این مورد به دلیل سوراخ کردن پوست و استفاده از لوله های کانولا در محل مورد نظر طبیعی بوده و یکی از موارد شایع بین عوارض ناشی از عمل تزریق چربی است.
  3. احتمال بروز عفونت در محل تزریق و اطراف آن، هر چند احتمال رخ دادن این مورد بسیار پایین است اما در صورت مشاهده به پزشک مراجعه کنید تا با استفاده از آنتی بیوتیک ها این مشکل رفع گردد.
  4. احتمال سوزش و ایجاد زخم های کوچک در محلی که چربی از آن برداشته شده وجود دارد، این عوارض ناشی از استخراج چربی کاملا موقتی بوده و پس از سپری شدن یک مدت کوتاه رفع خواهند شد.
  5. به دلیل اینکه چربی تزریق شده از بدن خود بیمار گرفته شده احتمال این وجود دارد که بخشی از آن جذب شود و نتیجه دلخواه حاصل نگردد، راه حل این مورد مراجعه دوباره و انجام عمل زیبایی تزریق چربی در چند جلسه است.
  6. احتمال وقوع برخی واکنش های آلرژیک نیز وجود دارد که بهتر است قبل از انجام عمل fat injection پزشک خود را از داشتن هرگونه آلرژی و حساسیت آگاه سازید.

امیدوارم از مقاله سن مناسب برای تزریق چربی استفاده کرده باشید.

در کلینیک پوست و مو نیل با استفاده از تکنولوژی نانو و سلول های بنیادی تزریق چربی به روش نانوفت انجام میشود که بدون هیچگونه عوارض های احتمالی باعث بهتر شدن محل انجام عمل میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره داخل سایت تماس بگیرید و یا از طریق چت سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید.


Deprecated: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5413

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 10 =

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.