پوسته شدن سر بعد از کاشت مو
کاشت مو, دانستنی ها

پوسته شدن سر بعد از کاشت مو


Deprecated: the_author از نگارش 2.1.0 از رده خارج شده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5507
دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
    24 شهریور 1398
پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

عمل زیبایی کاشت مو یکی از عمل های زیبایی رایج مخصوصا در بین مردان بوده و موجب برطرف شدن مشکلات آقایان از جمله ریزش دائمی مو ها و عدم رشد مجدد آنها، از بین رفتن حس اعتماد به نفس پس از ریزش مو و غیره می باشد. عمل زیبایی hair transplant به دو روش انجام خواهد شد.

روش اول از عمل زیبایی کاشت مو روش FUE بوده که در آن پزشک hair transplant به صورت واحدی فولیکول های موی سر بیمار را جدا کرده و با ابزار های مخصوص خود این فولیکول ها را در نواحی مورد نیاز سر خواهد کاشت.

پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

روش دوم روش FUSS می باشد که پزشک متخصص کاشت مو به صورت نواری این فولیکول ها را جدا کرده و در نواحی گیرنده سر قرار خواهد داد. در هر دو روش نواحی پشت و کناره های سر، نواحی اهدا کننده خواهند بود.

بسیاری از افراد که قصد انجام عمل زیبایی hair transplant را دارند، به سوالاتی بر خواهند خورد. در اینجا سعی شده است به تعدادی از این سوالات پاسخ داده شود.

آیا کاشت مو هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت ؟

بسیاری از افراد در شروع عمل زیبایی کاشت مو و یا هر عمل زیبایی دیگر نگران عوارض جانبی پس از آن بوده و عوارض جانبی به یکی از دغدغه های آنان تبدیل شده است. باید گفت که هرگونه عمل زیبایی و یا حتی تزریقات زیبایی نیز شامل عوارض جانبی مختص به خود خواهند بود.

عمل زیبایی hair transplant نیز دارای عوارض جانبی خواهد بود؛ اما جای نگرانی وجود نخواهد داشت زیرا تمامی عوارض جانبی ناشی از عمل زیبایی کاشت مو شناخته شده و راه های درمانی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.

آیا کاشت مو هیچ گونه عوارضی نخواهد ؟

در ابتدا توصیه می شود که انتخاب درست و مناسبی برای پزشک متخصصی که عمل زیبایی کاشت مو شما را انجام خواهد داد، داشته باشید؛ زیرا یک پزشک hair transplant کاردان نسبت به انجام عمل زیبایی و عوارض جانبی پس از آن مطلع بوده و در صورت بروز عوارض جانبی قادر به برطرف کردن آنها نیز خواهد بود.

یکی از شایع ترین عوارض جانبی عمل زیبایی کاشت مو، زخم بوده و با انجام هر روشی نمی توان مانع ایجاد شدن زخم پس از عمل زیبایی کاشت مو شد. سایر عوارض جانبی عمل زیبایی hair transplant شامل موارد زیر می باشد

 1. پوسته پوسته شدن پوست سر
 2. عفونت
 3. احساس درد در پوست سر
 4. خارش
 5. تورم
 6. التهاب فولیکول ها پس از کاشت مو
 7. خونریزی
 8. ماندگاری بی حسی در اطراف نواحی کاشته شده
 9. رویش موهایی که از لحاظ رنگ و یا ضخامت با سایر موهای اطراف مطابقت نداشته باشند.

در صورت مشاهده هر یک از این عوارض جانبی سریعا به پزشک متخصص hair transplant خود مراجعه کرده و وی را در جریان امور قرار دهید تا هرچه سریعتر مشکل رفع شده و شاهد رویش مجدد موهای خود باشید.

آیا پس از پیوند مو پوست سر پوسته پوسته می شود ؟

همه ی افراد حتی برای یک بار هم شوره ی سر و یا پوسته پوسته شدن پوست سر را تجربه کرده و با آن آشنایی دارند. یکی از مهم ترین دلایل ایجاد شوره سر، خشکی پوست سر خواهد بود. شما با جلوگیری کردن از خشک شدن پوست سر خود و انجام راه های درمانی دیگر، خواهید توانست از شر پوسته پوسته شدن سر خود خلاص شده و رهایی یابید.

بعد از عمل زیبایی hair transplant شما باید دوران نقاهت خود را بگذرانید. دوران نقاهت عمل زیبایی کاشت مو بین چند روز تا چند هفته متغیر خواهد بود. بعضی از افراد در دوران نقاهت شاهد پوسته پوسته شدن پوست سر خود نیز خواهید بود؛ اما این پوسته پوسته شدن ها یکی از عوارض جانبی مشترک و معمول بین متقاضیان عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود. پس نیاز به نگرانی برای شوره وجود نخواهد داشت.

در نظر داشته باشید که عمل زیبایی کاشت مو ماهیت پوست سر شما را عوض نخواهد کرد در نتیجه اگر قبل از انجام عمل زیبایی hair transplant دارای پوست خشک و یا پوستی چرب بودید، بعد از عمل زیبایی کاشت مو و دوران نقاهت آن نیز جنس پوست سر و موهای شما تغییر نخواهد کرد. در نتیجه اگر شوره نداشتید پس از عمل زیبایی hair transplant نیز نخواهید داشت.

البته روش هایی برای جلوگیری و یا کم شدن شوره و پوسته پوسته شدن پوست سر پس از عمل زیبایی کاشت مو وجود خواهد داشت که در ادامه به آنها پرداخته شده است.

علت پوسته شدن سر پس از پیوند مو

در شرایط عادی و قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو وجود شوره در سر می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. دلایلی مانند خشکی پوست سر، خارش بیش از حد، عدم رعایت نظافت، تغییرات آب و هوایی، تغییرات فصل ها و غیره.

اما مشاهده شوره پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو کمی متفاوت خواهد بود زیرا ایجاد شوره و مشاهده آن در دوران نقاهت یکی از عوارض جانبی می باشد؛ اما علت ایجاد پوسته های سر بعد از عمل زیبایی hair transplant چه خواهد بود ؟

علت پوسته شدن سر پس از پیوند مو

یکی از مهم ترین عوامل عدم رشد فولیکول های مو پس از کاشت مو، خشکی و مرگ آنها خواهد بود. همانطور که میدانید فولیکول های مو در مقایسه با سایر اندام های بدن دارای ساختار ضعیف تر و نازک تری خواهند بود؛ بنابراین تبخیر حجم کمی از مایعات بر ساختار آنها تاثیر زیادی خواهد گذاشت و موجب خشکی فولیکول ها خواهد شد.

همانگونه که گفته شد در کاشت مو به روش FUE پزشک متخصص با استخراج واحدی فولیکول ها و جایگذاری آنها در نواحی گیرنده موجب hair transplant خواهد شد. هنگام استخراج فولیکول های مو، آنها در معرض هوا و خشکی آن قرار گرفته و در نتیجه پس از انجام مراحل کاشت مو، این فولیکول ها رشد نخواهند کرد و پزشک hair transplant قادر به تشخیص فولیکول های خشک شده در هنگام عمل زیبایی کاشت مو نخواهد بود.

به همین دلیل شوره ی سر یکی از دلایل خشکی موها پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود. البته شایان ذکر است که می توان با روش هایی از خشکی موها جلوگیری کرده و به ترمیم آنها پرداخت.

راه های جلوگیری برای پوسته شدن سر پس از کاشت مو

همانطور که گفته شد پس از عمل زیبایی کاشت مو به احتمال زیاد شاهد شوره و پوسته پوسته شدن پوست خود به مدت 7 الی 10 روز خواهید بود و علت آن خشکی پوست و فولیکول های مو خواهد بود. برای نرم شدن و از بین رفتن آنها می توانید از Bepantol استفاده نمایید.

همچنین عوامل دیگری نیز مانند رعایت مراقبت هایی نظیر استفاده از شامپوهایی با دوز شیمیایی پایین تر بجای شامپوهای معمولی و قوی، عدم استفاده از سشوار با دمای بالای 70 درجه، عدم استفاده از شانه در محل های گیرنده و استفاده از غذاهای مناسب می تواند بر بهبودی پوست سر شما پس از عمل زیبایی hair transplant تاثیر گذار باشد.

برای حفظ تولید طبیعی مو روزانه 2 الی 3 وعده پروتئین مصرف نمایید. پروتئین در گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ، برخی پنیرها، غلات، آجیل، لوبیای خشک یافت خواهد شد.

اگر موهای شما چه قبل و چه بعد از کاشت مو به آرامی می شکند از روش های زیر استفاده نمایید

 1. از شانه و شامپو کمتر استفاده نمایید.
 2. بعد از شامپو زدن از نرم کننده ها استفاده نمایید. این کار باعث راحت تر شانه شدن خواهد شد.
 3. در هنگام خیس بودن مو ها، از شستشوی خشن و پیچیدن حوله در اطراف موهای خود، خودداری نمایید.
 4. از سشوار، اتو، بابلیس در درجه های پایین استفاده نمایید.
 5. از قرار گرفتن در معرض آفتاب به ویژه در ساعات 11 صبح تا 3 بعد از ظهر خودداری نمایید.

بهترین کلینیک کاشت مو در تهران با نام کلینیک تخصصی پوست و مو نیلارائه دهنده خدمات کاشت مو در تهران واقع در شهرک غرب دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان میباشد.


Deprecated: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5413

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.