مراحل کاشت مو چیست؟
کاشت مو, دانستنی ها

مراحل کاشت مو چیست؟


Deprecated: the_author از نگارش 2.1.0 از رده خارج شده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5507
دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
    9 شهریور 1398
مراحل کاشت مو چیست ؟

عمل زیبایی کاشت مو یا hair transplant که امروزه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی دنیا به شمار می رود و در سراسر دنیا طرفدار پیدا کرده است به سبب نتایج مطلوب و ایده آلی که طی سالیان سال کسب کرده است.

مراحل کاشت مو چیست ؟

این گونه شهرت یافته است و خود را از سایر عمل های زیبایی متمایز کرده و به مردم همراه این را ثابت کرده که یکی از بهترین روش ها برای دست یابی به تراکم موی زیاد و آن هم به صورت دائمی است.

اما سوالی که ممکن است بیشتر خوانندگان در ذهنشان از خود پرسیده باشند این است که این شیوه درمانی چرا این قدر محبوب همگان گشته است؟

باید گفت که برای شروع کار سوال خوبی است. در طی سالیان گذشته زیبایی به یکی از دغدغه های مردم جوامع مختلف جهان تبدیل گشته به گونه ای که مردم برای به دست آوردن آن حاضرند هزینه های زیادی را پرداخت کنند.

در این بین مو که یکی از اعضای بدن محسوب می شود زیبایی خاصی به ظاهر انسان می بخشد به صورتی که نبود آن بسیار آزار دهنده و ناراحت کننده خواهد بود.

کسانی که بنا به دلایلی از جمله ژنتیک، بیماری های عصبی و استرس و غیره مو های خود را از دست داده اند همواره برای ۱ بار هم که شده خواستار رشد دوباره مو های خود هستند.

اینجاست که عمل زیبایی hair transplant مطرح می شود. چرا که سایر روش های درمانی به سان مصرف دارو های ضد ریزش، استفاده از شامپو های تقویت کننده مو و غیره چندان مطمئن به نظر نمی رسند و علاوه بر این دائمی نیز نخواهند بود.

عمل زیبایی کاشت مو به دلیل تضمینی بودن کم دردسر بودن، به صرفه بودن و سریع بودن، این امکان را فراهم کرده تا کسانی که خواستار بازگشت مو های خود آن هم به صورت دائمی هستند به اهدافشان برسند.

عمل زیبایی کاشت مو فرایندی است که در آن فولیکول های مو از نواحی پر پشتی مثل پشت سر برداشته می شود و در محل هایی که قصد انجام عمل زیبایی hair transplant را دارند کاشته می شود که این نواحی عموما جلو یا فرق سر را شامل می شود.

مراحل کاشت مو چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی کاشت مو با استفاده از پیوند دادن واحد فولیکولار در نقاط تحت عمل زیبایی hair transplant انجام می گیرد. این پیوند دادن فولیکولار به ۲ روش جداگانه FUE و FUT انجام می گیرد.

استخراج واحد فولیکولار یا کاشت مو به روش FUE در این روش پزشک متخصص واحد های فولیکولی از نواحی اهدا کننده به صورت جداگانه برداشت می شود. به عبارتی در این روش مو بدون نیاز به این که برش خطی در آن صورت بگیرد از روی پوست به آرامی جدا می شود.

مراحل کاشت مو چگونه انجام می شود ؟

این روش به دلیل اینکه بدون نیاز به برش پوست و بخیه واحد فولیکولار را بر می دارد نسبت به روش برداشت ۱ نوار از پوست سر بهتر خواهد بود. همچنین در این روش به دلیل اینکه در نواحی اهدا کننده زخمی بر جای نمی ماند بنابراین بیماران پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو به راحتی می توانند پوست موی سر خود را کوتاه کنند؛ زیرا دیگر چیزی برای مخفی کردن باقی نخواهد ماند.

تنها ایراد این روش از عمل زیبایی کاشت مو کندی آن نسبت به کاشت مو به روش FUT است و اینکه هزینه های درمان عمل زیبایی hair transplant از این روش به تبع بیشتر از روش FUT خواهد بود. این نوع کاشت مو از طریق روش نواری خواهد بود. واحد های فولیکولی دارای ۱-۴ فولیکول مو هستند. در این روش کاشت مو، پزشک متخصص ابتدا برش نواری از پوست را به اندازه تقریبی ۲ سانتی متر برداشته و سپس با برش های ریز این قسمت را قطعه قطعه کرده و فولیکول های مو را جدا و در منطقه تحت عمل زیبایی کاشت مو می کارد.

عوارض و خطرات احتمالی پیوند مو

ممکن است بعد از انجام موفقیت آمیز عمل زیبایی hair transplant بیمار به عارضه هایی دچار شود. همان گونه که مصرف هر گونه دارو یا انجام هر عملی وابسته به شرایط بیمار عارضه های خاص خود را به همراه خواهد داشت. عمل زیبایی کاشت موی سر هم همواره از این قاعده مستثنی نبوده و از آن تبعیت می کند.

بیمار همواره باید از این موضوع مهم و حیاتی اطلاع داشته باشد که چه عوارض و خطراتی بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو او را تهدید خواهد کرد و این سوال را در ذهن خود تداعی کند که آیا عارضه های احتمالی عمل زیبایی کاشت مو برایش خطرناک خواهد بود یا خیر؛ و این که می تواند از پس این عارضه های جانبی احتمالی بر آید.

عوارض و خطرات احتمالی پیوند مو

بنابراین همان طور که گفته شد توجه این نکات مهم و ضروری و رعایت همه این نکات توسط بیمار امری ضروری و بسیار مهم خواهد بود. در این جا به بررسی مجموعه ای از این نکات مهم پرداخته شده است.

عفونت: بعد از انجام موفقیت آمیز عمل زیبایی کاشت مو ممکن است برای مدتی کوتاه نواحی تحت عمل زیبایی کاشت مو عفونت کنند؛ که امری است کاملا طبیعی.

اما برای اینکه بیمار از عفونتی که در ناحیه تحت عمل زیبایی hair transplant ایجاد شده زیاد احساس رنج نکشد توصیه می شود از پماد ها و دارو هایی که پزشک متخصص تجویز کرده است استفاده گردد. تا عفونت در نواحی ذکر شده بهبود یابد.

تورم : بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو، امکان این موضوع هم بسیار زیاد است که پس از عمل hair transplant تورم در ناحیه تحت عمل کاشت مو ایجاد شود که این تورم بعد از گذشت چند روز به طور کامل از بین خواهد رفت.

خونریزی : ممکن است بنا به دلایلی از جمله بی تجربگی و اشتباهات سهوی پزشک متخصص در هنگام عمل زیبایی کاشت مو بیمار دچار خونریزی شود؛ که می توان با فشار دادن و کمپرس یخ به بهبود آن سرعت بخشید.

کبودی در اطراف ناحیه تحت عمل کاشت مو : بعد از انجام عمل زیبایی کاشت مو به احتمال زیاد کبودی هایی در اطراف ناحیه تحت عمل زیبایی hair transplant دیده خواهد شد. برای رفع این کبودی ها توصیه می شود از ویتامین K در قالب پماد و دارو های تجویز شده توسط پزشک متخصص استفاده شود.

بی حسی و نداشتن احساس در ناحیه تحت عمل زیبایی کاشت مو : این عارضه نیز کاملا موقتی بوده و پس از طی مدت کوتاهی به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.

التهاب فولیکول های مو : به دلیل اینکه بعد از انجام عمل زیبایی hair transplant شکاف هایی در پوست ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و همچنین جراحت های وارد بر فولیکول های مو باعث التهاب فولیکول های ناحیه تحت عمل کاشت مو خواهند که با رعایت نکات ذکر شده توسط پزشک متخصص قابل حل خواهد بود.

خارش : به احتمال زیاد پس از گذشت مدت کوتاهی از عمل زیبایی hair transplant، ناحیه تحت عمل کاشت مو دچار خارش خواهد شد.

مراقبت های قبل و بعد از پیوند مو

پس از آینه عمل زیبایی کاشت مو بدون مشکل و با موفقیت انجام شد. بیمار نباید تصور کند که کار دیگر تمام شده است و هیچ نیازی به هیچ گونه انجام عمل خاصی نیست. بیمار باید بعد از عمل از نواحی تحت عمل hair transplant مراقبت کند. از جمله این مراقبی ها می توان اشاره کرد به :

  1. تا چند روز بعد از جراحی احتمال خونریزی وجود خواهد داشت می توان این خونریزی را با وارد کردن فشار به محل تحت عمل کاشت مو و همچنین استراحت کردن بهبود بخشید.
  2. در هنگام استراحت کردن و خوابیدن برای مدت تعیین شده به صورت نیمه نشسته خوابید.
  3. از زخم های به وجود آمده با رعایت نکات ذکر شده توسط پزشک متخصص مراقبت شود.
  4. برای مدتی از انجام فعالیتهای ورزشی اجتناب شود.
  5. هیچگونه تماس غیر ضروری به محل تحت عمل hair transplant انجام نگیرد.
  6. قرار نگرفتن در فضا های گرم مانند استخر.

امیدواریم از مقاله مراحل کاشت مو چیست ؟ استفاده کرده باشید.

مراقبت های قبل و بعد از پیوند مو

کلینیک تخصصی پوست و مو نیل ارائه دهنده خدمات کاشت مو در تهران واقع در شهرک غرب دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان میباشد.


Deprecated: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5413

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هشت =

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.