آیا ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است؟
دانستنی ها, تزریق بوتاکس

آیا ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است؟


Deprecated: the_author از نگارش 2.1.0 از رده خارج شده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5507
دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
    23 مرداد 1398
ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس ، یکی از مواردی است که در آن کاربرد سم وارونه معنا می شود. در botox injection ماده ی سمی نه تنها مخرب نیست، بلکه اثرات مفید و موثر آن باعث افزایش هر روزه ی طرفداران آن می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات تزریق بوتاکس در کلینیک نیل به این بخش در سایت مراجعه کنید.

بیش از یک دهه است که عمل تزریق بوتاکس به عنوان پروسه ای شناخته شده است که فرایند پیری را دور می زند. طی این فرایند با تزریق مقدار کنترل شده ای از سم بوتولینوم، چین و چروک هایی که نشان دهنده ی گذر عمر می باشند شروع به ترمیم شدن خواهند کرد.

ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس

در واقع شما بعد از انجام عمل botox injection، تنها با صرف 15 دقیقه، 15 سال جوان تر خواهید شد. برای درک بهتر این موضوع یعنی تاثیر تزریق بوتاکس پیشننهاد می‌کنیم به دو مقاله جذابیت بیشتر صورت با تزریق بوتاکس به گونه یا مزایای تزریق بوتاکس به صورت مراجعه کنید.

توصیه های لازم بعد از تزریق بوتاکس

عمل زیبایی تزریق بوتاکس، با توجه به اساس و روش آسان و کنترل شده ای که دارد، دوران نقاهت طولانی مدتی نخواهد داشت؛ اما توجه به نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس و یا شستشو بعد از تزریق بوتاکس برای دریافت بهترین نتیجه از عمل botox injection الزامی می باشد.

توصیه های لازم بعد از تزریق بوتاکس

پس از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس، رعایت رژیم غذایی خاصی ضروری نمی باشد، اما با توجه به تاثیر عادات غذایی افراد در سلامت پوست آن ها، بهتر است عادات غذایی سالم جایگزین مواد غذایی آسیب رسان شود.

 1. از مصرف الکل و مسکن های ضد التهابی جدا خودداری کنید.
 2. از انجام فعالیت های ورزشی سنگین و یا حتی لمس مداوم محل تزریق و ماساژ آن پرهیز کنید
 3. اگر قصد انجام انواع روش های لایه برداری، حذف موهای زائد و یا سایر روش های شیمیایی روی پوست خود را دارید، زمان آن را حداقل به دو هفته بعد از زمان انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس موکول کنید.
 4. برای تسریع در روند بهبودی عوارض پوستی مانند تورم و کبودی، می توانید از مکمل های طبیعی ویتامین k با مشورت پزشک خود استفاده کنید.
 5. تا یک هفته بعد از انجام عمل تزریق بوتاکس، برای استراحت رو به بالا و روی کمر خود دراز بکشید.
 6. از استفاده از تل و هدبند هایی که باعث وارد شدن فشار به پیشانی و صورتتان می شود خودداری کنید.
 7. با مشورت پزشک، از تمرینات و حرکات ساده ای برای تقویت عضلات صورت خود بهره ببرید.
 8. همچنین در مورد آرایش بعد از تزریق بوتاکس اطلاعات لازم را کسب کنید.

به یاد داشته باشید به طور کلی تمدید تزریق بوتاکس در هر دو و یا سه سال، برای حفظ ظاهر جوان و ماندگاری اثرات تزریق بوتاکس ضروری می باشد.

همچنین توجه کنید که در صورت مشاهده ی عوارض جانبی شدید یا درد های منتشر شونده بعد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس، حتما این موارد را به پزشک مورد نظر اطلاع دهید.

آیا ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس در نتیجه تاثیر گذار است ؟

ممکن است بر اساس آموزه های قبلی تان، تصور کنید ورزش کردن و تحرک بدنی همواره مفید و سود رسان خواهد بود؛ اما باید بدانید به توصیه ی پزشکان، بهتر است تا 24 ساعت بعد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس، هیچ گونه فعالیت شدید یا ملایم بدنی و ورزشی انجام نشود.

توجه کنید که هرگونه فعالیت شدید بدنی در 4 ساعت اولیه ی بعد از عمل تزریق بوتاکس ممنوع می باشد، به این دلیل که زمانی که شما فعالیت شدید بدنی و ورزشی انجام می دهید، با افزایش پمپاژ خون توسط قلب، خون رسانی به بافت ها و اندام های مختلف افزایش می باید.

آیا ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس در نتیجه تاثیر گذار است ؟

از طرفی، در اثر تزریق بوتاکس، مقدار زیادی پروتئین به محلی که بوتاکس به آنجا تزریق شده منتشر می شوند. فعالیت های شدید بدنی و در واقع افزایش خون رسانی به محل مورد نظر باعث می شود که ماده ی تزریق شده قبل از رسیدن پروتئین ها تجزیه شود. این موجب نقص عملکرد فرایند تزریق بوتاکس و عدم حصول نتیجه ی کامل و مفید خواهد شد.

از طرفی، با توجه به تنوع حرکات ورزشی و امکان برخورد یک سطح یا چیزی با ناحیه ای که در آن تزریق بوتاکس صورت گرفته و یا وارد شدن فشار به آن منطقه، فعالیت بدنی و ورزشی در 4 ساعت ابتدایی پس از انجام عمل botox injection ممکن است موجب مهاجرت و حرکت ماده ی تزریق شده از محل مورد نظر و در نتیجه عدم ایجاد نتیجه ی ایده آل شود.

و در نهایت، افزایش فشار خون طی انجام فعالیت های بدنی و ورزش های شدید، موجب افزایش تورم و التهاب احتمالی بعد از عمل زیبایی تزریق بوتاکس خواهد شد.

تزریق بوتاکس، عملی با حساسیت های خاص است و عادات روزمره ای که به طور معمول موجب ایجاد مشکلی در زندگی شما نخواهند شد، ممکن است طی دوران نقاهت عمل botox injection به یک عامل آسیب رسان تبدیل شوند.

پس همواره پزشک یا متخصص خود را از عادات ورزشی و فعالیت های خود مطلع کنید و نهایت توجه را به توصیه های و نکات ذکر شده توسط وی داشته باشید.

زمان مناسب ورزش کردن و فعالیت عادی بعد از تزریق بوتاکس

ورزش کردن و فعالیت های بدنی بلافاصله پس از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس می تواند نتایج موثر botox injection را کاهش دهد؛ اما این به آن معنی نیست که به طور کلی داشتن تحرک و فعالیت های عدی و یا ورزش ها و حرکات روتین در دوران نقاهت این عمل زیبایی ممنوع می باشد.

یکی از سوالات رایج بین کسانی که عمل زیبایی تزریق بوتاکس را انجام داده اند، راجع به زمان بازگشت به تمرینات ورزشی و فعالیت های بدنی شان می باشد.

زمان مناسب ورزش کردن و فعالیت عادی بعد از تزریق بوتاکس

حتی اگر شما یک ورزش کار حرفه ای می باشید، بهتر است برای از سر گیری روال تمرینات خود بعد از انجام عمل زیبایی تزریق بوتاکس از دستورالعمل هایی پیروی کنید.

موارد زیر شامل نکات مهم و قابل توجه پیرامون نحوه ی بازگشت به ریتم فعالیت های بدنی بعد از botox injection می باشد :

 1. تا 4 ساعت بعد از انجام عمل تزریق بوتاکس خود، هرگونه فعالیت شدید ورزشی یا بدنی را فراموش کنید. این زمان برای آغاز عملکرد ایده آل بوتاکس در پوست شما ضرورت دارد.

توجه کنید که حتی با آغاز فعالیت های ورزشی خود تا 2 روز نباید صورتتان با هیچ جسم خارجی برخورد داشته باشد. این نکته را برای جلوگیری از ایجاد کبودی و التهاب در محل تزریق بوتاکس جدی بگیرید.

 1. با احتیاط و برنامه ریزی ورزش کنید. در نظر داشته باشید که یک زمان 24 ساعته بعد از انجام عمل تزریق بوتاکس برای استراحت و دوری از هرگونه فعالیت شدید بدنی، تاثیر به سزایی در کیفیت نتیجه به دست آمده و میزان رضایت شما از تاثیر تزریق بوتاکس خواهد داشت.
 2. به تمرینات عضلات صورت خود توجه کنید. نرمش ها و حرکات اصولی و برنامه ریزی شده برای عضلات صورت نیز نقش مهمی در کیفیت عملکرد بوتاکس تزریق شده و تاثیر گذاری این عمل در بهبود چین و چروک های صورت شما خواهند داشت.

و در نهایت به یاد داشته باشید که برای هرگونه برنامه ریزی ورزشی یا انجام فعالیت ها در طول دوران نقاهت، مشورت با پزشک مجرب و دریافت توصیه های وی و رعایت این توصیه ها، ضروری محسوب می شود.

تزریق بوتاکس به کناره های چشم در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل توسط تنها مدرس filler injection در خاورمیانه انجام میشود.

برای اطلاعات بیشتر با شماره داخل سایت تماس بگیرید. همچنین میتوانید سوالات خود را از طریق چت آنلاین سایت با ما درمیان بگذارید.


Deprecated: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5413

2 پاسخ به “آیا ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس امکان پذیر است؟”

 1. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من در ابتدای سالجاری در جای دیگری در ناحیه خط خنده تزریق فیلر داشتم و تزریق در خرداددماه هم شارژ شد و بنابر صلاحدید پزشک معالجم در ناحیه خط خنده سمت راست دز بیشتری تزریق شد و هیچ مشکلی نداشتم تا شهریور ماه که احساس خارش شدیدی در چشم راستم داشتم که با شستشو برطرف نشد و از فردا ش هم ناحیه چشم راستم و خط خنده راست متورم شده بود و در مخاط بینی راستم احساس گرفتگی دارم همین طور گونه ،شقیقه و پیشانی راستم دردناک و گهگاه بی حسه آیا ژلاز ناحیه تزریق حرکت کرده ب خاطر حساسیتی کا به این موصوع دارم زیاد ناحیه متورم رو لمس می کنم که باعث تورم بیشترش خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید باید چ کنم .

  • دکتر فرامرز نگهدار مغانلو گفت:

   سلام وقت بخیر
   باید تشریف بیارید مطب و پزشک به صورت حضوری معاینه کنه و بعد تصمیم گیری بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.