0 تا 100 بهترین روش کاشت مو برای شما
دانستنی ها, کاشت مو

0 تا 100 بهترین روش کاشت مو برای شما


Deprecated: the_author از نگارش 2.1.0 از رده خارج شده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5507
دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
    12 اسفند 1399
بهترین روش کاشت مو کدام است؟

کاشت مو به دلیل تاثیر بسیار شگرف در چهره زیباجویان به یکی از پرطرفدارترین اقدامات زیبایی تبدیل شده است؛ این موضوع شاید در نگاه اول خیلی ساده به‌نظر برسد؛ اما باید به این موضوع توجه کنید که کدام متد کاشت مو برای شما گزینه ایده‌آل تری است؛ در واقع به زبان ساده‌تر در این مقاله همراه شما خواهیم بود تا با بررسی بهترین روش کاشت مو بپردازیم. از نظر اتاق فکر کلینیک زیبایی نیل بهترین روش کاشت مو یعنی آن‌چه با نیازهای شما همپوشانی دارد؛ پس با صرف 20 دقیقه از زمان خود همراه ما باشید تا به بررسی انواع کاشت مو بپردازیم.

بهترین روش کاشت مو کدام است؟

کدام روش کاشت مو بهتر است ؟ این سوال احتمالا چالش و دغدغه ذهنی است که سبب شده تا به این مقاله مراجعه کنید و ما یک متد را به عنوان بهترین روش کاشت مو در جهان و ایران به شما معرفی کنیم؛ اما واقعیت این گونه نیست و بهترین متد براساس نیاز شما روشی است که با مجموعه نیاز‌های شما همپوشانی داشته باشد؛ برای مثال میزان کچلی؛ این موضوع که آیا بانک مو قابل توجهی دارید یا خیر و یا میزان بودجه‌ای که برای کاشت مو در نظر گرفتید؛ همه و همه در کنار هم به عنوان عوامل تعیین بهترین روش کاشت مو برای شما هستند.

بهترین متد کاشت مو

در حالت کلی اگر بخواهیم مواردی را که در تعیین بهترین روش کاشت مو دخیل هستند به شما معرفی کنیم؛ موارد زیر از جمله عواملی هستند که می‌توانیم به آن‌ها اشاره کنیم:

هدف شما از کاشت مو کدام ناحیه است؟

شاید تصور کنید که روش‌های موجود صرفا برای کاشت مو در سر هستند؛ اما علاوه‌بر سر روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد؛ برای کاشت ابرو و ریش هم کاربرد دارند؛ به همین دلیل در ابتدا هدف شما برای کاشت از مهم‌ترین مواردی است که در مرحله اول باید به آن توجه کنید.

انتخاب انواع روش های کاشت مو برمبنای بودجه

این موضوع کاملا بدیهی است که شما برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل باید به بودجه‌ای که برای کاشت مو و رسیدن به نتیجه ایده‌آل و نهایی کنار گذاشته‌اید هم توجه کنید. در حالت کلی متد‌های جدید‌تر که عموما درد و خون‌ریزی کم‌تری را هم به همراه دارند به عنوان روش‌های گران‌تری شناخته می‌شوند.

سن و جنسیت و رابطه آن با انواع روش کاشت مو

یکی از مواردی که در خصوص انواع روش کاشت مو لازم است به آن توجه کنید در انتخاب سن و جنسیت شما خلاصه می‌شود که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. این موضوع کاملا بدیهی است که متد‌های کاشت مو برای بانوان و آقایان با یک‌دیگر تفاوت‌های به نسبت زیادی دارند که سرآمد آن یعنی انتخاب بهترین روش برعهده پزشک خواهد بود.

پیشنهاد ما قبل از اقدام برای کاشت تحقیق و مطالعه در خصوص سن و فصل مناسب کاشت مو است تا با آگاهی کامل به بهترین نتیجه ممکن برای کاشت مو برسید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله مرتبط با این موضوع مراجعه کنید؛ هر چند که علاوه‌بر مطالعه مقالات پیشنهادی نتیجه نهایی موضوعی است که پزشک آن را مشخص می‌کند.

میزان بانک مو و کچلی

یکی از موارد تاثیرگذار در خصوص انتخاب انواع روش‌های کاشت مو که لازم است تا به آن توجه کنید میزان کچلی و بانک مو است؛ برای مثال برای انتخاب بهترین متد کاشت مو اگر فرد بانک مو مناسبی نداشته باشد می‌تواند پس از مشورت با پزشک کاشت مو به روش BHT را انتخاب کند؛ زیرا در این روش به جای بانک مو از موهای بدن برای کاشت استفاده می‌شود. در این خصوص این موضوع که بانک مو چیست تعریف زیر می‌تواند دیدگاه مثبتی در شما ایجاد کند.


بانک مو چیست؟


برای کاشت مو پزشکان متخصص پوست و مو قسمتی از موی بیمار که دچار ریزش مو یا طاسی نیست، معمولا موهای قسمت پشت گردن و اطراف گوش ها را انتخاب می‌کنند تا با استفاده از موهای آن قسمت، عمل زیبایی پیوند مو را در قسمت هایی که مو از بین رفته است انجام دهند؛ به این قسمت هایی از سر که دارای موهای مقاوم در برابر ریزش هستند را بانک مو می‌نامند.

جنس مو و مقاومت آن

همان‌طور که گفتیم برای انتخاب مناسب‌ترین روش برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل موارد مختلفی جلوی پای شما است که یکی از آن‌ها در جنس مو و مقاومت آن خلاصه می‌شود و لازم است پزشک برمبنای هر دوی آن‌ها بهترین روش را به شما معرفی و فرایند کاشت مو را انجام دهد.


مروری بر مطالب گذشته


بهترین روش کاشت مو یعنی کدام روش با عمده نیازهای شما همپوشانی دارد؛ این نیازها عموما از جنس موضوع مالی و نوع موها و میزان کچلی است که برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل لازم باید به آن توجه کنید.

چند قانون مهم برای قبل و بعد از انتخاب انواع کاشت مو

برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل لازم است تا به برخی نکات ویژه توجه کنید تا بهترین نتیجه ممکن برای شما فراهم شود؛ به همین دلیل برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل لازم است به موارد زیر توجه کنید:

انتخاب بهترین پزشک و کلینیک

انتخاب بهترین پزشک کاشت مو و بهترین کلینیک کاشت مو از آن دست مواردی است که اگر بیشتر از انتخاب بهترین روش کاشت مو مهم نباشد کمتر از آن مهم نیست؛ به همین دلیل برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن باید برای انتخاب کلینیک و پزشک معتبر زمان زیادی را صرف تحقیق کنید؛ در حالت کلی اعتبار یک کلینیک معتبر کاشت مو به میزان رضایت مشتریان خود وابسته است؛ البته که باید به این موضوع هم توجه کنید که بهترین پزشک کاشت مو در کلینیک‌های معتبر اقدام به طبابت می‌کند که موضوع مهمی است.


نکته و پیشنهاد مهم و کلیدی


برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل باید این حقیقت را به ویژه در خصوص خدمات زیبایی قبول کنید که خدمات با کیفیت، کلینیک معتبر و پزشک حاذق ارزان نیستند و برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل باید هزینه کنید. توصیه می‌کنیم اگر با عدد کمی قصد انجام فرایند را دارید، بهتر است صبر کنید و زمانی که بودجه شما به عدد لازم رسیدن برای فرایند کاشت مو اقدام کنید.

صبر …

با توجه به فرایند به نسبت طولانی و یک ساله فرایند کاشت تا رشد مو باید به این موضوع توجه کنید که برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل باید صبر داشته باشید؛ در واقع شما پس از کاشت مو ابتدا رشد و سپس ریزش مو را تجربه خواهید کرد که این موضوع کاملا طبیعی است. توصیه می‌کنیم برای درک بهتر موضوع حتما به مقاله دلایل ریزش مو بعد از کاشت مراجعه کنید تا با استرس بی‌دلیل فرایند کاشت مو را کاهش ندهید.

به‌طور کلی‌تر به دلیل فرایند به نسبت خاص و پیچیده رشد موشما بعد از مدتی بعد از کاشت دچار ریزش مو خواهید شد که این فرایند مانند ریزش مو در دوران نوزادی کاملا طبیعی است؛ زیرا براساس اطلاعات جالبی که در مقاله روند رشد مو به آن پرداخته شد رشد مو‌های کاشته شده به نوعی با رشد موها در دوران نوزادی شباهت زیادی دارد.

مراقبت‌های قبل، حین و بعد از کاشت مو

سرآمد کاشت مو به هر روش به نوع مراقبت‌های شما وابسته است؛ حتی به‌روزترین و بهترین روش کاشت مو در جهان را هم اگر امتحان کنید تا زمانی که مراقبت‌های بعد از کاشت مو را جدی نگیرید به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید؛ پس برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن لازم است تا به نکات مهمی که پزشک به شما توصیه می‌کند مو به مو توجه کنید؛ از شامپو مناسب کاشت مو گرفته تا نحوه خوابیدن روی بالش و حتی دوش گرفتن از آن دست مواردی است که باید در زمان کاشت مو به آن توجه ویژه داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکن برای شما رقم بخورد.

مصرف داروهای تجویز شده از جانب پزشک

یکی دیگر از موارد و نکاتی که در خصوص مراقبت‌های بعد از کاشت مو لازم است تا به آن توجه کنید در مصرف قرص‌های تقویت موهای کاشته شده خلاصه شده است؛ شما می‌توانید با مراجعه به مقاله جلوگیری از ریزش مو با استفاده از محلول‌هایی هم‌چون ماینوکسیدیل و … شرایط ایده‌آلی را برای خود فراهم کنید و از ریزش مو‌های خود جلوگیری کنید.


Deprecated: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5413

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.