آشنایی با 5 مورد از بهترین قرص ها بعد از کاشت مو که معجزه می‌کنند!
دانستنی ها, کاشت مو

آشنایی با 5 مورد از بهترین قرص ها بعد از کاشت مو که معجزه می‌کنند!


Deprecated: the_author از نگارش 2.1.0 از رده خارج شده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5507
دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
    26 مرداد 1398
بهترین قرص بعد از کاشت مو

بهترین قرص بعد از کاشت مو

شما در ابتدا برای انجام عمل زیبایی کاشت مو نیازمند مجموعه ای از اطلاعات برای قبل و بعد از hair transplant می باشید. در این مقاله به صورت کامل به بررسی تمامی جوانب بهترین قرص بعد از کاشت مو و داروهای تقویتی بعد از کاشت مو خواهیم پرداخت، زیرا شناخت و مصرف بهترین قرص که احتمالا پزشک برای شما تجویز کرده است می‌تواند در مراقبت های بعد از کاشت مو و رفع ورم  صورت بعد از کاشت مو بسیار تاثیرگذار باشد. 

داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه ی انجام عمل زیبایی مورد نظر شما می تواند کمک شایانی در رسیدن به نتیجه ی هرچه بهتر عمل زیبایی شما کند.

زیرا برخورداری از اطلاعات مورد نیاز قبل از عمل، برای آگاهی به چگونگی انجام عمل و پس از آن برای آگاهی درباره چگونگی برخورد با عوارض جانبی و مصرف داروها مفید خواهد بود.

 

 

در این مقاله سعی شده است تا با ارائه اطلاعات کافی در زمینه عمل زیبایی کاشت مو ، به شما متقاضی کننده محترم کمکی شده باشد تا در نهایت آرامش و دانش به نتیجه ای مطلوب رسیده و از داشتن موهایی پرپشت لذت ببرید.

 

عوارض جانبی و خطرات ناشی از کاشت مو

یکی از دغدغه های مردم قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو و هر عمل زیبایی دیگر، بروز انواع عوارض جانبی می باشد. بسیاری از مردم با خود فکر می کنند که پس از انجام عمل زیبایی کاشت مو شاهد چه عوارض جانبی خواهند بود و در صورت بروز این عوارض جانبی چه واکنشی باید از خود نشان دهند. البته عوارض بعد از کاشت مو می‌تواند به شرایط فردی شما ارتباط مستقیم داشته باشد؛ برای مثال درشرایط زیر قبل از کاشت مو باید با افراد زیادی مشورت کنید؛ اما شرایط ویژه برای کاشت مو به شرح زیر است:

در ادامه نمونه کارهای قبل و بعد از کاشت مو در کلینیک نیل را مشاهده می کنید:

کاشت مو با تراکم بیشتر

یکی از شایع ترین عوارض جانبی، ظهور زخم هایی پس از hair transplant می باشد که در صورت انجام هر نوع کاشت مو، چه به صورت استخراج واحدی و چه به صورت استخراج نواری فولیکول ها با آنها مواجه خواهید شد.

نمونه عالی کاشت مو

از دیگر عوارض جانبی عمل زیبایی کاشت مو می توان به عوارضی مانند موارد زیر اشاره کرد :

 1. عفونت
 2. تولید پوسته
 3. ایجاد شدن چرک در اطراف نقاط کاشته شده
 4. احساس درد در کف پوست سر
 5. خارش
 6. تورم
 7. خونریزی
 8. بی حسی در نقاط انجام کاشت مو
 9. التهاب فولیکول های مو
 10. رویش موهایی نازک تر و یا روشن تر نسبت به سایر موها

برای روبرو نشدن با این عوارض جانبی عمل زیبایی کاشت مو، باید به نکات و مراقبت هایی قبل و بعد از hair transplant توجه فرمایید.

نمونه کاشت مو میکروگرافت

بسیاری از افراد به مراقبت های قبل و بعد از عمل زیبایی کاشت مو بی توجه بوده و پس از کاشت مو، به این عوارض دچار خواهند شد و پزشک متخصص hair transplant را عامل بروز عوارض جانبی می دانند در حالی که خود نسبت به دوران نقاهت و مراقبت ها بی تفاوت بوده و در انجام دستورالعمل های پزشک کوتاهی کرده اند.

البته انتخاب پزشکی کاردان و متخصص که از تجربه کافی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو برخوردار باشد نیز مهم بوده و غیر قابل انکار خواهد بود در نتیجه با انتخاب پزشکی ماهر و انجام تمامی دستورالعمل های وی به رسیدن به نتیجه هرچه بهتر hair transplant خود کمک خواهید کرد.

 

پیوند مو چیست و چگونه انجام می شود ؟

عمل زیبایی کاشت مو یکی از روش های موجود برای خلاص شدن و رهایی از شر مشکل طاسی مخصوصا برای آقایان خواهد بود.

عمل زیبایی hair transplant برای اضافه کردن موهایی ضخیم تر و کلفت تر به ناحیه ای از سر می باشد که در آن قسمت، سر یا طاس بود و یا موهای آن ناحیه نازک می باشند که بیشتر این موها از ناحیه کناره ها و پشت سر برای کاشت مو انتخاب خواهند شد.

 

پیوند مو چیست و چگونه انجام می شود

 

در سراسر جهان حدود 60 درصد از آقایان و 50 درصد از زنان در طول زندگی خود با ریزش مو مواجه شده و از راه های مختلف در صدد جلوگیری از ریزش موها بر می آیند.

برای جلوگیری از این مشکل، بسیاری از مردم از پودرهای پرپشت کننده برای درمان استفاده خواهند کرد که همانند عمل زیبایی کاشت مو روشی دائمی نبوده و با کوچک ترین برخورد با باد و آب از بین خواهد رفت.

عمل زیبایی کاشت مو به دو روش انجام خواهد شد

 1. استخراج واحدی فولیکول های مو
 2. استخراج نواری فولیکول های مو

البته روش اول مورد توجه پزشکان کاشت مو بوده و از روش دوم برای hair transplant استفاده نخواهد شد.

در روش اول یا کاشت مو به روش FUT پزشک با استفاده از ابزارهایی مخصوص مانند سوزن، مو و واحد های فولیکول موجود در نواحی اهدا کننده سر را جدا کرده و در نواحی گیرنده سر در محل هایی که از قبل برنامه ریزی و مشخص شده اند، جایگذاری خواهد کرد

اما در روش دوم یا FUSS پزشک متخصص کاشت مو، نواری از فولیکول ها را جدا کرده و در قسمت گیرنده سر پیوند خواهد داد.

عمل زیبایی کاشت مو بسته به اندازه و وسعت محل گیرنده، 4 الی 8 ساعت طول خواهد کشید و پس از آن دوران نقاهت hair transplant آغاز خواهد شد. البته افراد زیر 25 سال قادر به انجام کاشت مو نبوده و اجازه انجام آن را نخواهند داشت.

 

آیا بعد از پیوند مو به مصرف دارو و قرص نیاز است ؟

با پیشرفت تکنولوژی و دانش محققان، داروها به کمک بشر آمده و بسیاری از بیماری های لاعلاج درمان و دردها کاهش یافته اند. همچنین بعد از hair transplant علاوه بر رعایت مراقبت ها و دستورالعمل های پزشک کاشت مو، باید مطمئن شوید که فولیکول های کاشته شده تغذیه مورد نیاز خود را دریافت می کنند و آماده رشد مجدد می باشند.

به یاد داشته باشید که رژیم غذایی مناسب و خوردن غذاهایی با ارزش غذایی بالا در بهبود ریشه موهای شما و رشد مجدد آنها موثر خواهد بود. همچنین استفاده از مکمل هایی به صورت دارو و غذا و شامپوهایی دارای مواد آبرسان و مغذی بعد از کاشت مو نیز مفید خواهند بود.

اما همواره بعد از انجام هرگونه عمل زیبایی به دلایل مختلف به مصرف داروهای مختلف نیاز پیدا خواهد شد. طبیعتا بعد از عمل زیبایی کاشت مو نیز، پزشک hair transplant شما داروهایی برایتان تجویز خواهد کرد. قرص و داروهای موجود در بازار انواع مختلف داشته و هر کدام به نحوی کمبودهای بدن را جبران خواهند کرد.

دلیل تجویز این قرص و داروها تنها برای بهبود عملکرد عمل زیبایی hair transplant، تقویت ریشه ها و فولیکول های مو و کاهش درد شما پس از عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود پس نگران نباشید.

استفاده از انواع ویتامین ها و داروهایی برای افزایش سرعت رشد موها می تواند به شما در رسیدن به نتیجه بهتر کمک کرده و معمولا پزشکان چنین داروهایی برای شما تجویز خواهند کرد که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره شده است.

بهترین دارو و قرص بعد از کاشت مو

همانطور که میدانید ویتامین ها دارای نقش مهمی در زیبایی و براقیت موهای شما می باشند و کمبود این ویتامین ها می تواند باعث ریزش و کاهش مو و یا حتی عدم رشد موها پس از عمل زیبایی کاشت مو شود. البته شما می توانید با رژیم های غذایی مناسب این ویتامین ها را از غذاهای خود دریافت کنید. استفاده از داروهای تقویتی بعد از کاشت مو می‌تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.

در ابتدا درباره این ویتامین ها توضیح مختصری داده شده و در انتها درباره دو قرص که در افزایش سرعت رشد موها پس از کاشت مو موثر می باشند، توضیحاتی داده شده است.

 • B-complex vitamins

ویتامین های گروه B نقش اساسی در ساختار مو و رشد آن دارند مانند B7 و B12. شما با مصرف مواد غذاهایی مانند مرغ، گوشت، موز، آووکادو، برنج قهوه ای، آجیل و تخم مرغ می توانید ویتامین های B-complex را دریافت کنید. البته که خود ویتامین‌ها می‌توانند در تقویت موهای کاشته شده موثر باشند. 

 • Zinc

کمبود زینک یا روی در بدن باعث ریزش جدی مو خواهد شد بنابراین مهم است که بعد از عمل زیبایی hair transplant روی را در برنامه غذایی خود قرار دهید. روی باعث ترمیم بافت، تولید کلاژن، ضرب سلولی، حفظ سطح هورمون ها، سنتز پروتئین و جذب ویتامین ها کمک خواهد شد. مواد غذایی صدف، گوشت گاو، بادام زمینی، اسفناج و تخمه کدو دارای روی می باشند.

 • Iron

کمبود آهن همانند کمبود روی باعث ریزش مو خواهد شد. شاید به همین دلیل است که بسیاری از مردم روی و آهن را مشابه می دانند. آهن نیز همانند روی در صدف، گوشت گاو، لوبیا و جگرگاو یافت می شود.

 • Vitamin E

ویتامین E یک آنتی اکسیدان بوده و در تسریع بهبود پوست آسیب دیده و جلوگیری از خونریزی پس از hair transplant کمک شایانی خواهد کرد. همچنین می توانید از روغن ویتامین E در محل اهدا کننده کاشت مو استفاده کنید و باعث ترمیم فولیکول های آسیب دیده شوید. روغن ویتامین E در بادام، آووکادو، تخمه آفتابگردان و روغن زیتون موجود می باشد.

 • Vitamin C

ویتامین C بهبود hair transplant را سرعت بخشیده و باعث تولید کلاژن و الاستین خواهد شد. همچنین با استرس اکسیداتیو که باعث ریزش مو خواهد شد، مبارزه می کند. می توانید ویتامین C را با مصرف در انواع توت ها، فلفل، کلم، کیوی، کلم بروکلی و مرکبات به دست بیاورید.

 • Vitamin A

تمامی سلول های موجود در بدن برای رشد به ویتامین A نیازمند می باشند. ویتامین A در تولید سبوم که یک نوع ماده روغنی بوده و پوست را مرطوب می کند، نقش مهمی دارد.

کمبود ویتامین A باعث خشکی و خارش پوست سر شده و یکی از عوامل ریزش مو نیز می باشد. هویج، سیب زمینی شیرین، جگر گاو، اسفناج و کدو زمستان سرشار از ویتامین A می باشند.

و اما از مهم ترین و بهترین قرص هایی که پزشک متخصص کاشت مو پس از hair transplant تجویز خواهد کرد، می توان به Minoxidil ( Rogaine ) و  ( Finasteride ) ( Propecia ) اشاره کرد. Minoxidil و Finasteride دو داروی مهم در بهبود رشد مجدد موهای کاشته شده پس از hair transplant بوده و باعث جلوگیری از ریزش موها خواهند شد.

امید است با اطلاعات در اختیار گذاشته اطلاعات کافی درباره عمل زیبایی کاشت مو پیدا کرده باشید و پس از hair transplant با مصرف ویتامین ها و داروها، به بهبود هرچه بیشتر پوست و مو خود کمک کنید.

در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل با جدیدترین تکنیک روز دنیا کاشت مو به روش میکروگرافت ( کاشت در سایز میکرو ) به صورت کاملا حرفه ای توسط پزشک و تیم تخصصی ایشان انجام میشود. البته که باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که بهترین نتیجه حاصله به پارامترهای مختلفی هم‌چون انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو و بهترین دکتر کاشت مو مرتبط باشد.

 

بیوتین اغلب به عنوان یک مکمل غذایی مصرف می شود تا رشد موها و ناخن ها را افزایش دهد. بنابراین تا شش ماه بعد از کاشت مو نباید از مکمل بیوتین استفاده شود.

توصیه می شود که مراجعان بعد از کاشت مو ویتامین های مورد نیاز بدن را از یک رژیم غذایی متنوع دریافت کنند. از جمله غذاهای مفید برای بعد از کاشت مو می توان به برنج قهوه ای، بروکلی، اسفناج، ماکارونی سبوس دار، لوبیای سیاه، کاهو، فلفل، بادام و کدو اشاره کرد.

سیگار کشیدن و مصرف الکل بعد از کاشت مو ممنوع است. داروهایی که تجویز شده است، باید طبق برنامه مصرف شوند. تمامی کپسول ها بعد از غذا یا با یک لیوان شیر میل شوند و با شکم خالی مصرف نشوند.

ویتامین ای، سی، آ، و ب کمپلکس روی سلامت موی فرد تاثیر می گذارد. مخصوصاً ویتامین ب برای بعد از کاشت مو خیلی موثر است. بیمارانی که رژیم غذایی سرشار از آهن دارند، سیستم ایمنی بهتری دارند و سرعت ترمیم افزایش می یابد.


Deprecated: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5413

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 2 =

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.