کاشت ابرو به روش sut و نحوه انجام این عمل

ابروهایی کم‌پشت با هر دلیلی، از شرایط ارثی گرفته تا سوختگی‌های ممکن می‌توانند تاثیر چشم‌گیری در کاهش جذابیت فردی داشته باشند. راه‌های زیادی برای بهبود شرایط موجود مطرح است از سرمه که یک متد موقتی برای پرپشت سازی ابروها است تا کاشت ابرو که یک روش دائمی است؛ اما در این میان برای کاشت ابرو با روش‌های مختلفی رو‌به رو هستیم که کاشت ابرو به روش SUT به عنوان یکی از برترین روش‌های موجود شناخته می‌شود.

البته که کاشت مو و ابرو به روش میکروگرافت متدی به‌روز‌تر از کاشت ابرو به روش SUT است که در کلینیک نیل برای شما زیبا جویان محترم در دسترس است.

همان‌طور که گفتیم کاشت مو به روش SUT یکی از به روز ترین روش های ارائه شده برای افزایش جذابیت است. البته قبل از کاشت ابرو و هرگونه اقدامی برای انجام آن نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، بررسی مشکلات احتمالی کاشت ابرو در روش‌های مختلف و هم‌چنین شرایط کلی کاشت ابرو است. 

همه چیز در مورد کاشت ابرو به روش sut

پیوند ابرو به روش sut می تواند جهت اصلاح رویش ابرو که به دلایل زیادی از جمله ژنتیک، شکستگی، اپیلاسیون و غیره از بین خواهد رفت استفاده گردد. کاشت ابرو به روش های مختلفی انجام می شود که هر کدام دارای مزیت ها و اهداف خاص خود است اما امروز یکی از روش های متداولی که در کلینیک های جراحی پلاستیک و زیبایی استفاده می شود متد sut است؛ البته که ورای از هر روش خواه کاشت ابرو به روش FUT باشد یا SUT و … باید در انتخاب بهترین دکتر کاشت ابرو نهایت دقت را داشته باشید.

پیوند ابرو به روش sut می تواند باعث شود تا صورت فرد زیبایی دو چندانی به دست آورد و دلیل این موضوع این است که ابروها علاوه بر اینکه محافظت چشم ها را برعهده دارند بلکه می توانند باعث زیبایی چهره و فرم دهی به صورت شوند و در بیان احساسات افراد به آن ها کمک کند. با همین دلایل ساده می توان به اهمیت ابرو و پیوند ابرو به روش sut پی برد چرا که قطعا راهی برای زیبایی صورت و چهره شما خواهد بود.

مهم‌ترین رکن در کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT یا هر روش دیگر نیاز به توجه و رعایت به برخی نکات دارد تا به بهترین نتیجه ممکن برسد، اولین مورد که لازم است حتما به آن توجه کنید در انتخاب پزشک و کلینیک خلاصه می‌شود. کاشت ابرو با توجه به حساسیت‌های موجود نیاز به یک پزشک متخصص و کلینیک معتبر دارد تا بهترین نتیجه ممکنه برای شما رقم بخورد.

پزشک متخصص و کاربلد و کلینیک معتبر دو مقوله مرتبط با یکدیگر هستند؛ به صورتی که پزشکان کاربلد در کلینیک‌های معتبر فعالیت می‌کنند و این یعنی رسیدن به نتیجه ایده‌آل که در ذهن خود به آن فکر می‌اندیشید. مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو از آن دست ارکان مهم در رسیدن به نتیجه ایده‌آل است که حتما باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ در واقع دو وظیفه مهم که در خصوص کاشت مو برعهده شماست به دو مقوله انخاب کلینیک و پزشک در کنار مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو به روش SUT است.

کاشت ابرو به روش SUT چگونه انجام خواهد شد ؟

روش کاشت ابروی sut با استفاده دستگاه ها و تکنولوژی های روز دنیا به صورت اتوماتیک انجام خواهد شد و همین موضوع باعث می شود تا مزیت های فراوانی را برای بیمار ایجاد نماید و در نتیجه باعث ترغیب افراد و پزشکان متخصص به استفاده از این روش گرداند زیرا استفاده از متد sut باعث کاهش عوارضی ناشی از کاشت ابرو نیز خواهد شد.

دستگاه استفاده شده در روش کاشت مو و کاشت ابروی sut ، سافر نام دارد. این دستگاه یکی از پیشرفته ترین دستگاه های بازسازی و کاشت ابرو در دنیا محسوب می شود که تنها در عرض 2 الی 3 ساعت می تواند بدون هیچ درد و خطر و خون ریزی روند کاشت ابرو را به راحتی و به صورت خودکار انجام دهد.

در کاشت ابرو به روش sut ابتدا پزشک متخصص ناحیه اهدا کننده مو و فولیکول های آن را انتخاب خواهد کرد.

کاشت ابرو به روش sut چگونه انجام خواهد شد ؟

معمولا در کاشت ابرو از موهایی استفاده می شود که سرعت رشد کمتری داشته و هم چنین از لحاظ ظاهری و ظرافت شباهت بیشتری به موهای ابرو دارند، در نتیجه در بیشتر اوقات از موهای پشت گوش و پشت گردن برای پیوند زدن به ابرو ها استفاده می شود. گاهی با نظر و تشخیص پزشک کاشت ابرو با موی بدن هم تجویز می‌شود که شرایط خاص خودش را دارد.

در نتیجه بعد از مشخص شدن ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو، روند استخراج و برداشت آن ها توسط دستگاه sufer به روش sut انجام خواهد شد. در این روش فولیکول های مو به صورت تک به تک و جداگانه استخراج خواهد شد. و جهت پیوند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در نهایت مجدد فولیکول های برداشته شده در سوراخ هایی روی ابرو ایجاد شده است توسط دستگاه sufer کاشته خواهد شد. این روش به واسطه استفاده از دستگاه اتوماتیک باعث افزایش سرعت و دقت در کاشت ابرو و مو شده است در نتیجه با دقت خیلی بالایی این روند انجام شده و فولیکول های مو با زاویه و عمق مناسب کاشته خواهد شد.

نتایج کاشت ابرو بلافاصله پس از انجام عملیات sut قابل مشاهده خواهد بود اما پس از مدتی به دلیل رویش موهای جدید این موهای کاشته شده ریزش پیدا خواهد کرد و در نتیجه پس از حدود 8 تا 12 ماه موهای جدید رویش پیدا کرده و نتایج نهایی قابل مشاهده خواهند بود.


نکته قابل توجه


پس از انجام کاشت ابرو با متد sut این کار باعث ظریف تر شدن موهای جدید و ظاهر شدن ویژگی ها و جذابیت های صورت خواهد شد.

مراقبت های قبل از انجام کاشت ابرو به روش SUT

قبل از انجام عمل  پیوند به روش sut همواره نیاز است تا تمامی ارزیابی های مورد نیاز را به درستی انجام داده و نتایج تمامی آزمایش های خود را به پزشک متخصص خود اعلام کنید. این نتایج به پزشک شما کمک خواهد کرد تا در طول روند کاشت انتخاب های درستی انجام داده و همواره بتواند مناسب ترین تصمیم گیری ها را برای تجویز و یا انتخاب دارو انجام دهد.

از جمله آزمایش های قبل از پیوند ابرو با متد sut می توان به آزمایش سیستم انعقاد خون، اچ آی وی، آزمایش ادرار، قند خون، شمارش گلبول های خود و آنتی ژل اشاره کرد.

تعداد تارهای استخراج شده برای انجام عمل جراحی کاشت ابرو به شیوه sut نیز با تصمیم پزشک انجام خواهد شد زیرا پزشک است که مشخص خواهد کرد چه میزان تاز مو برای پیوند مورد نیاز خواهد بود.


مروری برمطالب گذشته


کاشت ابرو روش دائمی برای افزایش جذابیت است، روش‌های متعددی برای کاشت ابرو وجود دارد که کاشت ابرو به روش SUT به عنوان بهترین متد شناخته می‌شود. در کاشت ابرو به روش SUT از موهایی که سرعت رشد کمی دارند می‌توان برای کاشت ابرو استفاده کرد که عموما از موهای پشت گوشت و پشت گردن استفاده می‌شود.

مراقبت های قبل از انجام کاشت ابرو به روش sut

در برخی موارد تنها بخشی از ابرو پیوند زده خواهد شد و در برخی موارد نیز از پزشک درخواستی مبنی بر طراحی یک طرح ابروی جدید و کاشت ابرو به روش sut مطرح خواهد شد که پزشک نسبت به استخراج فولیکول حداکثری اقدام خواهد کرد تا بتواند تمام عمل کاشت به روش sut را انجام دهد.

سعی کنید موارد زیر را قبل از انجام عمل جراحی پیوند ابرو به روش sut به دقت رعایت کنید.

 1. یک هفته قبل از کاشت ابرو با متد sut از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 2. حداقل 1 هفته قبل از عمل کاشت ابرو به روش sut از مصرف مشروبات الکی اجتناب کنید
 3. از مصرف داروهای ضد التهابی مانند آسپرین به جهت جلوگیری از خون ریزی اجتناب کنید و این مسائل را با پزشک خود مطرح نمایید
 4. یک هفته قبل از انجام عمل جراحی زیبایی کاشت ابرو به روش sut از مصرف داروهای مکمل گیاهی یا قرص های حاوی ویتامین های B و E خود داری نمایید زیرا باعث بروز خون ریزی خواهد شد.

 سوالات متداول

مراقبت های پس از عمل کاشت ابرو به روش SUT

معمولا بعد از انجام هر عمل زیبایی و غیر زیبایی یک سری نکات ضروری وجود دارد که همواره انجام آن ها می تواند باعث بهبود وضعیت در دوران نقاهت شود. این موضوع در عمل کاشت مو به روش sut نیز وجود دارد در نتیجه سعی کنید بعد از انجام عمل زیبایی کاشت ابرو به شیوه sut جهت تسریع در دوران نقاهت و بهبودی سریع تر نکات زیر را رعایت کنید.

مراقبت های پس از عمل کاشت ابرو به روش sut
 1. از مالش و فشار بر روی قسمت های کاشته شده پرهیز کنید
 2. تحت هیچ شرایطی از مشروبات الکی استفاده نکنید
 3. برای جلوگیری از خون ریزی موقتا مصرف داروهای ضد التهاب مانند آسپرین و وافارین را متوقف کنید
 4. از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن پرهیز کنید.
 5. از انجام فعالیت های شدید در دو هفته ابتدایی پس از عمل خود داری نمایید.
 6. از دستورالعمل های پزشک متخصص خود به دقت پیروی کنید.
 7. از قرار گرفتن در برابر نور مستقیم آفتاب امتناع کنید.

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از کاشت ابرو به روش SUT

 1. تورم ناحیه پیشانی و ابرو که ممکن است تا یک الی دو هفته ادامه پیدا کند و به مرور رفع خواهد شد.
 2. پس از 3 تا 4 ماه ممکن است موهای پیوند زده شده دچار ریزش شوند و مجدد شروع به رشد نمایند.
 3. احتمال بروز التهاب فولیکول در موارد نادر که می تواند با انتخاب یک پزشک حاذق به راحتی درمان شود.
 4. احساس بی حسی در ناحیه گیرنده مو به دلیل استفاده از بی حسی موضعی
 5. عفونت های احتمالی ناشی از عدم تجربه کافی پزشک متخصص در استفاده از شیوه sut

تمامی عوارض احتمالی ناشی از پیوند ابرو به روش SUT با انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه قابل پیش گیری است در نتیجه در انتخاب متخصص زیبایی خود نهایت دقت را به عمل آورید.


کلام آخر


کاشت ابرو به روش SUT با توجه به نتایج طلایی حاصله گزینه بسیار ایده‌‌آلی برای رسیدن به جذابیت بیشتر است، نکته‌ای که لازم است تا زیباجویان محترم به آن توجه ویژه داشته باشند در انتخاب کلینیک و پزشک معتبر خلاصه می‌شود که این موضوع به عنوان یک شاخص در رسیدن به نتیجه ایده‌آل شناخته می‌شود؛ البته که مجدد باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که رسیدن به نتیجه ایده‌آل علاوه‌بر دو مورد بالا در مراقبت‌های بعد از کاشت هم خلاصه می‌شود که مشاورین ما در تمام طول مسیر رشد ابرو با راهنمایی‌های خود کنار شما هستند.


مقالات پیشنهادی


برای تعیین وقت مشاوره حضوری، با مشاوران ما تماس بگیرید. کاشت ابرو به روش های نوین در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل دارای مجوز از وزرات بهداشت و درمان توسط متخصصان با تجربه انجام میگیرد.

دکتر فرامرز نگهدار مغانلو، دارای فلوشیب پوست و مو، با بیش از ۱۰ سال سابقه کاشت مو و همچنین عضو انجمن جراحان پیوند مو و عضو هیات علمی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *