ورم چشم بعد از کاشت ابرو
کاشت ابرو, دانستنی ها

ورم چشم بعد از کاشت ابرو


Deprecated: the_author از نگارش 2.1.0 از رده خارج شده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5507
دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
    11 شهریور 1398
ورم چشم بعد از کاشت ابرو

عمل زیبایی کاشت ابرو یکی از عمل های زیبایی است که امروزه در بین افراد جامعه از جمله خانم ها رواج یافته است. از دلایلی که افراد به سراغ این گونه عمل ها می روند می توان ریزش مو در قسمت ابرو را نام برد که به دلیل تغذیه نامناسب، بیماری های پوستی، استرس و سایر موارد مشابه می تواند رخ دهد.

ورم چشم بعد از کاشت ابرو

اما نکته ای که در این گونه عمل ها باید مدنظر داشت عوارض جانبی این عمل ها می باشد که البته تا حد زیادی با انتخاب یک پزشک متخصص قابل پیشگیری می باشد. از این عوارض می توان به ورم چشم بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو اشاره کرد.

این مقاله سعی دارد تا اطلاعاتی در مورد این عارضه را با شما در میان بگذارد. اگر قصد انجام این عمل را دارید بهتر است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد عوارض این عمل اطلاعات بیشتری داشته باشید و بتوانید این دوره را به راحتی پشت سر بگذارید.

عوارض و خطرات احتمالی بعد از کاشت ابرو

ورم چشم یا به عبارتی اُدیما یکی از عوارض عمل جراحی کاشت ابرو می باشد و به وضعیتی گفته می شود که در طی انجام عمل زیبایی کاشت ابرو بر زیر بافت های بدن و پوست مایعی جمع می شود و باعث تورم خواهد شد. تحقیقات صورت گرفته در این زمینه نشانگر وجود دلایل علمی برای رخ دادن این عارضه جسمی است. این عارضه در واقع یکی از عوارض عادی بعد از عمل جراحی زیبایی است اما زمانی خطرناک می شود که بعد از یک هفته، پروسه بهبودی فرد شروع نشود و نتایج تورم باقی بماند، در چنین شرایطی نقش پزشک متخصص اساسی بوده و بهتر است با وی مشورت کنید.

عوارض و خطرات احتمالی بعد از کاشت ابرو

یکی از دلایلی که باعث رخ دادن این گونه عوارض می شود وجود حساسیت موجود در بدن و یا انجام عمل زیبایی کاشت ابرو نامناسب است. معمولا بدترین عوارض بعد از عمل کاشت ابرو در همان دو یا سه روز اول نمایان می شوند و بعد کبودی و ورم های ناشی از عمل روند بهبودی خود را آغاز می کنند؛ اما در برخی موارد این ورم باعث رخ دادن بیماری به نام اکیموز پلک ها یا به عبارتی همان چشمان سیاه می شود. در مواردی ورم به حدی پیشرفت می کند که بیمار حتی نمی تواند چشم هایش را نیز باز کند که این می تواند باعث وقوع بیماری یا حتی طولانی شدن بازگشت فرد به زندگی عادی شود. سعی کنید برای کنترل و جلوگیری از عوارض جانبی این چنینی و دست یابی به نتایجی مطلوب در انتخاب پزشک متخصص خود دقت کنید.

ورم چشم و پلک بعد از پیوند ابرو

همان طور که در بخش قبل به آن اشاره شد عمل زیبایی کاشت ابرو یا eyebrow transplant همانند سایر عمل های پزشکی دارای عوارض جانبی است که بعضی خوش خیم هستند و بعد از مدتی روند بهبودی خود را شروع می کنند و بعضی بد خیم هستند که متاسفانه در بعضی موارد حتی باعث بروز مشکلات بیشتری برای بیمار نیز می شوند.

ورم چشم و پلک بعد از پیوند ابرو

یکی از شایع ترین عوارض جانبی در مورد عمل کاشت ابرو، اُدیما یا ورم چشم و پلک بعد از عمل زیبایی است. ورم چشم و پلک باید بعد از یک هفته رونده بهبودی خود را شروع کند اما در صورتی که این پروسه طولانی تر یا شدیدتر باشد باید سریعا با پزشک معالج تماس گرفته شود. این عارضه که می تواند ناشی از حساسیت یا جراحی نامناسب باشد باید کنترل شود که نقش پزشک متخصص در این مرحله بسیار پر رنگ است.

در ادامه مقاله به ارائه راهکار هایی برای کنترل ورم چشم بعد از کاشت ابرو یا حتی راهکار هایی برای جلوگیری از این عارضه را بیان خواهیم کرد، البته همان طور که اشاره شد باید به این نکته توجه داشت که اگر این عارضه شدیدتر یا طولانی تر شد باید حتما به پزشک مراجعه شود.

کنترل ورم چشم بعد از کاشت ابرو

ورم چشم بعد از کاشت ابرو می تواند باعث ایجاد ناراحتی هایی در فرد شود. اگر چه همان طور که اشاره شد اگر این ورم جدی باشد نیاز به رسیدگی پزشک دارد؛ اما می توان در حالت های عادی اقداماتی را جهت کنترل ورم چشم انجام داد.

  1. کنترل ورم چشم بعد از کاشت ابروگذاشتن کمپرس یخ بر روی ورم : یکی از راه های کنترل کبودی و ورم، استفاده از کمپرسور یخ است. ورم بعد از عمل کاشت ابرو نیز از این موارد مستثنی نیست. شما برای خون رسانی بهتر به محلی که ورم کرده و برای بهبود سریع تر آن می توانید همانند سایر ورم ها و کبودی ها از کمپرس یخ یا آب سرد استفاده کنید. دوره استفاده از کمپرس یخ هم به این صورت است که هر ساعت به مدت 15 تا 20 دقیقه کمپرس یخ را روی ورم بگذارید. این کار را تا مشاهده نتایج مطلوب می توانید تکرار کنید.
  2. استفاده از دارو های ضد درد : این ورم ها می توانند بسیار دردناک باشند، از این جهت می توانید از دارو های ضد درد برای کاهش درد حاصل از ورم استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که ممکن است در بعضی موارد این دارو ها حساسیت ایجاد کنند. در نتیجه بهتر است این دارو ها را زیر نظر پزشک معالجی که عمل زیبایی کاشت ابرو را انجام داده، استفاده کنید.
  3. تمریناتی برای خون رسانی بهتر : برای اینکه ورم حاصل از عمل کاشت ابرو کاهش پیدا کند شما می توانید از روش هایی برای خون رسانی بهتر به محل ورم کمک بگیرید. یکی از این روش ها که به این منظور به کار می رود ماساژ اطراف کبودی چشم است. شما می توانید به آرامی اطراف محل کبودی را ماساژ دهید تا عمل خون رسانی بهتر و سریعتر انجام گیرد.
  4. نحوه خوابیدن مناسب : شما می توانید هنگام استراحت کمی سر خود را بلند کرده تا به عمل خون رسانی به ناحیه متورم کمک کنید.
  5. استفاده از استروئیدها : در برخی موارد برای کنترل ورم بعد از عمل کاشت ابرو از استروئید ها استفاده می شود. دوز بسیار پایینی از بعضی استروئید ها که به بدن تزریق می شوند نیز می توانند در کاهش تورم تغییرات چشم گیری را ایجاد کند اما استفاده از آن ها حتما باید تحت نظر پزشک انجام گیرد.

نهایتا باید به این نکته توجه داشت که با مراقبت های صحیح بعد از کاشت ابرو پس از گذشت یک هفته متوجه کاهش چشم گیری در رابط با تورم و کبودی اطراف چشم خود خواهید شد.

جلوگیری از ورم چشم بعد از کاشت ابرو

با توجه به مطالعاتی که در زمینه جلوگیری از ورم چشم بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو یا همان اُدیما انجام شده مشخص شده است که استفاده از روش های فیزیکی ای که به منظور جلوگیری از اُدیما انجام گرفته ، موثر نیستند.

بهترین روشی که در این مطالعات بدست آمده است استفاده از ترکیب : 100 سی سی از نرمال سالین + 2% ژل لیدوکائین + 1 سی سی از اپی نفرین 1/1000 + 40 میلی گرم از تریامسینولون می باشد.

در محلی که قرار است عمل انجام بگیرد استفاده از این ترکیب توسط پزشک متخصص بسیار تاثیر گذار خواهد بود. این ترکیب نتیجه چشم گیر 97.4 درصدی را به همراه داشته است. افرادی که از این ترکیب استفاده کرده بودند یا به صورت کلی اُدیما نداشتند یا درصد بسیار پایینی از آن ها مبتلا به اُدیما و یا همان ورم چشم شدند.

همان طور که گفته شد یکی دیگر از روش هایی که به منظور جلوگیری از تورم دور چشم بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو انجام می گیرد استفاده از استروئید ها است. البته در مورد میزان دوز استفاده از استروئید ها اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما می توان این روش را نیز یکی از روش های موثر برای جلوگیری از ورم و کبودی دور چشم دانست.

انتخاب کلینیک معتبر و دکتر کاشت ابرو متخصص برای انجام عمل کاشت ابرو یکی از مهم ترین فاکتور های این عمل به حساب می آید. کلینیک تخصصی پوست و مو نیل دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و جدیدیرین متد به عنوان میکروگرافت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. برای دریافت اطلاعات جامع کافیست با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.


Deprecated: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5413

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + نوزده =

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.