مراقبت های بعد از تزریق ژل و توصیه های مهم و ضروری

مراقبت های بعد از تزریق ژل و توصیه های مهم و ضروری

مراقبت های بعد از تزریق ژل و اهمیت آن

بسیاری از افرادی که به دنبال زیبایی از طریق تزریق ژل هستند باید به مراقبت های بعد از تزریق ژل یا فیلر هم اهمیت بدهند و برخی از نکات را رعایت کنند.

تزریق ژل یکی از راه های درمان زیبایی می باشد که بسیاری از خانم ها انجام می دهند و تاثیر بسزایی در زیبایی آنها دارد. اما تزریق ژل به برخی از نقاط صورت، هم مانند دیگر روش ها به مراقبت های بعد از انجام عمل نیاز دارد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل و اهمیت آن

برای اینکه شما بهترین نتیجه را از تزریق ژل خود دریافت کنید و سلامت و زیبایی خود را حفظ نمایید به توصیه هاییی که در ادامه در مورد مراقبت های بعد از تزریق ژل را بیان می کنیم توجه کنید. البته از آن جایی که تزریق فیلر به نواحی مختلف صورت انجام می شود مراقبت ها آنها هم با یکدیگر متفاوت است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب

یکی از نکاتی که باید رعایت کنید و بسیار مهم می باشد این است که از استفاده کردن لوازم آرایشی تا 24 ساعت باید خودداری کنید.

همچنین شما بعد از تزریق ژل به لب باید تا 24 ساعت ورزش های سنگین انجام ندهید، زیر نور آفتاب قرار نگیرید و از نوشیدن مشروبات الکلی پرهیز کنید.

یکی از مهمترین توصیه هایی که باید بعد از تزریق ژل به لب رعایت کنیم این است که شما تا 72 ساعت نباید لب های خود را ماساژ دهید و دستکاری کنید.

اگر می خواهید نتیجه بهتری را از تزریق ژل خود به دست آورید، بهتر است تا دو هفته اول در گرمای شدید قرار نگیرید و از رفتن به سونا، جکوزی و حمام های داغ پرهیز کنید.

سعی کنید از غذاهای سفت و سخت استفاده نکنید، غذاهایی مانند ساندویچ که نیاز به گاز زدن دارند تا 1 هفته برای شما مناسب نمی باشد. همچنین کشیدن سیگار و قلیان و … که با لب های شما تماس مستقیم دارند را تا 72 ساعت باید ترک کنید و از انجام دادن آن خودداری کنید.

اگر پزشک شما معتبر باشد و از مواد استاندارد استفاده کند، لب های شما بعد از تزریق واکنش خاصی نشان نمی دهد، تنها اتفاقی که ممکن است رخ دهد این است که فرد دچار درد، تورم و کبودی می شود که این عوارض هم تا یک هفته از بین می رود. البته در برخی از افراد این عوارض هم رخ نمی دهد.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب

یکی از نکات مهم بعد از تزریق ژل به لب این است که شما می توانید کبودی ها را با استفاده کردن از آناناس از بین ببرید و در برخی از موارد ویتامین سی هم مناسب می باشد. طبق نظر پزشک شما می توانید در ساعات اولیه بعد از تزریق از کمپرس یخ استفاده کنید و پس از آن کمپرس گرم را روی لب های خود قرار دهید.

برخی از افراد امکان دارد که لب هایشان بعد از تزریق گلوله گلوله شود، البته این امر طبیعی می باشد ولی اگر بعد از دو هفته همچنان این گلوله ها باقی ماندند باید به پزشک مراجعه کنید.

اگر بعد از تزریق ژل شاهد واکنش های غیر عادی در صورت خود شدید حتما به پزشک خود مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر به گونه

همانطوری که بین نمودیم تزریق ژل به صورت برای پر کردن برخی از نواحی صورت می باشد که در لب ها و گونه ها بیشتر از دیگر نقاط صورت انجام می شود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به لب ها و گونه ها تا دودی شبیه هم هستند و تفاوت های چندانی با یکدیگر ندارند ولی به این دلیل این دو مطلب را از یکدیگر جدا کردیم تا شما متفاوت بدن این دو را بهتر درک کنید. در ادامه برخی از مراقبت های بعد از تزریق ژل به گونه را بین می کنیم.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر به گونه

  1. برای مراقبت های بعد از تزریق ژل به گونه باید دقت داشته باشید که نمک کمتری را مصرف کنید، چرا که استفاده کردن از نمک موجب می گردد تا لب های شما بیشتر ورم کند.شما باید بعد از اینکه تزریق ژل به گونه خود را انجام دادید صورت خود را پایین نگه ندارید و تا چند ساعت اولیه بعد از تزریق سعی کنید از کمپرس یخ استفاده کنید.
  2. اگر شاهد قرمزی و تورم در گونه های خود بودی اصلا نگران نباشید چرا که آنها به زودی از بین می روند.
  3. حمام رفتن و دوش گرفتن معمولی هیچ ضرری ندارد ولی دقت داشته باشید که از گرم کردن زیاد صورت خودداری کنید تا ژل شما در صورت آسیب نبیند.
  4. یکی از مهمترین نکاتی که هم در تزریق ژل به لب و هم در تزریق ژل به گونه باید رعایت کنید این است که به هیچ عنوان آن محل را ماساژ ندهید. بسیاری از پزشکان برای مراقبت های بعد از تزریق ژل مهمترین نکته ای را که برای شما بیان می کنند همین نکته می باشد چرا که ماساژ داد شما موجب می گردد ژل صورت حالت نامطلوبی به خود بگیرد.
  5. برخی از افراد که در صورت خود تورم زیادی را مشاهده می کنند می توانند پیاده روی بیشتری را در طول روز انجام دهند چرا که پیاده روی موجب بهبود سریع تر ورم ها می گردد.
  6. خوراکی هایی که دارای امگا 3 هستند تاثیر بسزایی در روند بهبود تزریق ژل به گونه دارند، به همین دلیل بیشتر پزشکان برای مراقبت های بعد از تزریق ژل به گونه توصیه می کنند که مصرف ماهی و میگوی خود را بیشتر کنند.
  7. سعی کنید بعد از اینکه تزریق ژل خود را انجام دادید تا دو هفته اول حسابی آب بنوشید مثلا روزی 10 تا 15 لیوان بسیار مفید می باشد. ولی باید دقت داشته باشید که تا 48 ساعت بعد از تزریق ژل به گونه از نوشیدنی هایی که بسیار داغ هستند اجتناب کنید.
  8. استفاده کردن از لوازم آرایشی به این دلیل که دارای مواد شیمیایی هستند تا 24 ساعت ممنوع می باشد، چرا که ماده شیمیایی درون آنها موجب می گردد صورت شما قرمز شود و این امر برای شما ضرر دارد.
  9. سعی کنید بعد از اینکه تزریق ژل خود را انجام دادید بیشتر در حالت نشستن باشید و زیاد دراز نکشید.

نتیجه گیری در مورد مراقبت های بعد از تزریق فیلر

همانطوری که بین نمودیم تزریق ژل به صورت یکی از راه های زیبایی می باشد که بسیاری از خانم ها از این روش استفاده می کنند.

انجام این روش زیبایی هیچگونه عوارض را به دنبال نخواهد داشت و زیبایی شما را تضمین می کند. یکی از مهمترین نکاتی که باید برای مراقبت های بعد از تزریق فیلر مد نظر داشته باشید این است که برای تزریق ژل به نقاط صورت باید نزد پزشک معتبر و توانایی بروید که بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید.

نتیجه گیری در مورد مراقبت های بعد از تزریق فیلر

برخی از موادی که برای تزریق  مورد استفاده قرار می گیرد استاندارد نیستند و به همین دلیل حالت نامطلوبی در صورت پیدا می کنند. استفاده کردن از مواد استاندارد برای تزریق ژل بسیار مهم می باشد و به همین دلیل شما باید در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را به کار ببرید تا او برای شما از بهترین مواد خود استفاده کند.

مراقبت های بعد از تزریق ژل بسیار آسان می باشد و شما می توانید با انجام دادن برخی از نکاتی که بیان کردیم بهترین نتیجه را از تزریق ژل خود دریافت کنید.

سوالات متداول و مطالب پیشنهادی

کلینیک تخصصی پوست و مو نیل دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان ارائه دهنده خدمات زیبایی و به ویژه در زمینه تزریق ژل میباشد. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *