تغذیه بعد از لیپوماتیک
لیپوماتیک, دانستنی ها

تغذیه بعد از لیپوماتیک


Deprecated: the_author از نگارش 2.1.0 از رده خارج شده و هیچ جایگزینی برای آن وجود ندارد. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5507
دکتر فرامرز نگهدار مغانلو
    30 شهریور 1398
تغذیه بعد از لیپوماتیک

عمل زیبایی لیپوماتیک از معدود درمان های تضمین شده و موثر در رفع چربی های اضافی نواحی مختلف بدن بیمار می باشد و به زیبایی اندام بیمار کمک فراوانی خواهد کرد.

تغذیه بعد از لیپوماتیک

همچنین عمل زیبایی lipomatic از کم عارضه ترین عمل های زیبایی در زمینه فرم دهی اندام و حذف چربی های اضافی بدن به شمار می رود.

آیا داشتن تغذیه سالم بعد از لیپوماتیک مهم است ؟

داشتن یک تغذیه سالم در حالت عادی هم یکی از عوامل مهم در جهت سلامت بیمار می باشد. حال اگر یک بیمار عمل زیبایی لیپوماتیک را انجام دهد این ضرورت و مهم بودن چندین برابر خواهد شد.

بنابر این برای جواب دادن به این سوال که آیا استفاده از یک رژیم غذایی سالم و پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک مهم خواهد بود؟ با استفاده از نکته ذکر شده می توان با اطمینان خاطر و به راحتی جواب مثبت داد.

آیا داشتن تغذیه سالم بعد از لیپوماتیک مهم است ؟

به همین دلیل باید خاطر نشان کرد که بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک داشتن یک تغذیه مناسب و سالم از اهمیت بالایی نسبت به سایر روش‌ های زیبایی برخوردار خواهد بود.

حال شاید از خود بپرسید که چرا داشتن تغذیه سالم پس از انجام عمل زیبایی lipomatic اهمیتش بسیار بیشتر از سایر روش های زیبایی می باشد؟ در جواب این سوال خوب و به جا باید این گونه بیان کرد وظیفه عمل زیبایی لیپوماتیک استخراج سازی چربی های اضافی نواحی مختلف بدن بیمار می باشد.

این چربی ها به این دلیل به وجود آمده است که بیمار از غذا های ناسالم و دارای چربی های مضر و اشباع شده استفاده کرده است؛ بنابراین با کمی تامل می توان این گونه نتیجه گرفت که در صورت استفاده از تغذیه ناسالم عمل زیبایی لیپوماتیک تقریباً بی فایده خواهد بود.

همچنین علاوه بر این بی فایده بودن، تغذیه ناسالم ممکن است خطراتی را برای بیمار بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک به همراه داشته باشد.

تغذیه سالم بعد از لیپوماتیک

پس از اینکه بیمار از اهمیت داشتن تغذیه مناسب و سالم پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک به صورت کامل مطلع گردید باید برای خود یک رژیم غذایی سالم انتخاب کند و پزشک متخصص lipomatic با بهره گیری از تجربه های شخصی خود در انجام این کار او یاری خواهد رساند.

همچنین انتخاب یک رژیم غذایی مناسب و ایده آل برای بیمار بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک کار بسیار دشواری نخواهد بود. چرا که منابع غذایی خوب، مقوی و سالم به آسانی در همه جا یافت می شود و بیمار با کمی جستجو، پرسش و تحقیق می تواند یک رژیم غذایی ایده آل پس از انجام عمل زیبایی lipomatic را برای خود فراهم سازد.

تغذیه سالم بعد از لیپوماتیک

اما برای اینکه بیمار با سهولت و آسانی هر چه تمام ‌تر این رژیم غذایی خوب و مناسب را بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک برای خود فراهم سازد. در زیر لیستی تهیه شده است که بیمار برای انجام این عمل کمک شایانی خواهد کرد.

بنابراین بد نیست شما هم نیم نگاهی به این لیست که در زیر برای انتخاب تغذیه مناسب بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک قرار داده شده است داشته باشید. از جمله مواد غذایی سالم و مقوی بعد از انجام عمل زیبایی lipomatic جهت بهبود وضعیت بیمار عبارتند از :

  1. حبوبات مانند لوبیا و نخود.
  2. مصرف انواع خشکبار ها و مغز ها مانند گردو، بادام، پسته، انجیر، کشمش.
  3. مصرف غذاهای دریایی همچون انواع ماهی ها و میگو.
  4. نوشیدن مایعات زیاد: استفاده از مایعات زیاد به سان آب، چای های گیاهی و آبمیوه های طبیعی برای انسان اهمیت فراوانی دارد. اکنون این اهمیت پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک دو چندان خواهد شد.

بنابراین همه پزشکان متخصص lipomatic از بیماران خود انتظار دارند که روزانه حداقل 10 لیوان پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک مایعات مصرف کنند این روند را برای مدت طولانی انجام دهند.

  1. استفاده از مواد غذایی پروتئین دار مانند گوشت سفید همچون مرغ، بوقلمون و ماهی.
  2. استفاده زیاد از لبنیات به سان شیر، ماست، پنیر و خامه. استفاده از انواع ادویه های مفید به جای نمک.
  3. انواع میوه ها: تقریبا می توان همه میوه ها را در این لیست قرار داد اما بهتر است برای این کار ابتدا پزشک متخصص لیپوماتیک در جریان باشد.

همان طور که مشاهده می کنید مواردی که در بالا ذکر شد هیچ گونه چربی اشباع شده و مضر و قند اضافی در خود ندارند و دارای چربی های غیر اشباع شده و مفید می باشند.

به همین جهت علاوه بر اینکه این غذا ها هیچ گونه ضرری برای بدن پس از انجام عمل زیبایی lipomatic نخواهند داشت بلکه باعث می شوند تا شرایط بیمار پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک به سرعت بهبود یابد.

تغذیه ناسالم بعد از لیپوماتیک

همان طور که استفاده از مواد غذایی سالم و مغذی می تواند به بهبود بیمار پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بیانجامد. استفاده از مواد غذایی ناسالم و مضر می تواند به همان اندازه برای بیمار پس از انجام عمل زیبایی lipomatic خطر ساز باشد و بیمار را به دردسر بیندازد.

تغذیه ناسالم بعد از لیپوماتیک

به همین جهت لیستی در زیر قرار داده شده است تا بیمار با مطالعه این موارد بتواند رژیم غذایی را انتخاب کند که موارد گفته شده در زیر در آن رژیم غذایی حداقل برای مدتی جایی نداشته باشند. از جمله مواد غذایی نامناسب پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک عبارتند از :

  1. مواد غذایی حاوی چربی های اشباع شده: برخی مواد غذایی همچون فست فود ها و غذا های سرخ شده و پر چرب و روغن های غیر طبیعی دارای چربی های اشباع شده و مضر می باشند که استفاده از این مواد غذایی پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک می تواند برای بیمار زیانبار باشد. همچنین این امکان وجود دارد که این چربی ‌های اشباع شده دوباره در نواحی مختلف بدن جمع شوند.
  2. مواد غذایی شور و پر نمک و سدیم دار: استفاده از مواد غذایی سدیم دار موجب التهاب پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک می شود.
  3. مشروبات الکلی و دخانیات: حذف مشروبات الکلی از رژیم غذایی پس از انجام عمل زیبایی lipomatic به نوعی ضروری خواهد بود همچنین دخانیات نیز دارای برخی از عوارض جانبی پس از لیپوماتیک خواهند بود.

تا چه مدت باید رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک را رعایت کنیم ؟

پس از اینکه بیمار شد عمل زیبایی لیپوماتیک را با موفقیت انجام داد و یک رژیم غذایی مناسب که شامل یک سری مواد غذایی که مصرف آن ها به نوعی واجب و ضروری بوده و برای بهبود وضعیت بیمار مناسب خواهد بود و عدم استفاده و مصرف یک سری غذا هایی که پس از انجام عمل زیبایی lipomatic برای بیماران مضر خواهد بود، جهت بهبود وضعیت خود بعد از عمل زیبایی لیپوماتیک انتخاب کرد.

بیمار باید این نکته را همواره یاد آور باشد که رعایت این رژیم غذایی پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باید برای مدت قابل توجهی ادامه پیدا کند و نباید پس از مدت کوتاهی از کنار رفته و بیمار به آن توجهی نکند.

به همین جهت پزشکان متخصص لیپوماتیک برای این رژیم غذایی مناسب مدت زمانی را تعیین می کنند تا بیمار بتواند تکلیف خود را مشخص کند.

این مدت زمان تعیین شده برای رژیم غذایی انتخاب شده توسط بیمار پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بسته به نوع رژیم غذایی متفاوت خواهد بود و این مدت زمان ممکن است متناسب با هر رژیم غذایی بین ۲ الی ۴ ماه به طول بیانجامد.

به عنوان مثال در یک رژیم غذایی انتخاب شده پس از lipomatic، استفاده از غذاهای شور و سدیم دار برای حداقل دو ماه یا بیشتر پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک قابل مصرف نخواهد بود.

عمل لیپوماتیک حتما باید در مراکز معتبر جراحی انجام شود. شما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران کلینیک تخصصی پوست و مو نیل با شماره داخل سایت تماس بگیرید.


Deprecated: پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 منقضی شده و هیچ جایگزینی در دسترس نیست. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /home/nileclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5413

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شش =

برای دریافت مشاوره فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.