لیپوماتیک جدیدترین روش لاغری روز دنیا

لیپوماتیک جدید ترین روش لاغری روز دنیا است که به کمک آن چربی های اضافی در بخش هایی مانند شکم و پهلوها را می توانید از بین ببرید.

با توجه به این که عمل های زیبایی و تناسب اندام روز به روز در بین مردم شیوع بیشتری پیدا می کند و افراد تمایل زیادی به استفاده از این روش ها به خصوص روش لیپوماتیک دارند، تکنولوژی و علم هم دست به کار می شوند تا روز به روز روش های جدید تر و مؤثر تری را در این زمینه برای علاقه مندان تدارک ببینند.


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳


مشاوره رایگان


۰۲۱۴۱۲۳۳

از این رو روش های جدید معمولاً ایرادات روش های قبلی را برطرف می کنند و کارایی بالاتری دارند. البته ممکن است روشی جدید برای گروه خاصی مورد نیاز باشد؛ که نمی توانستند از روش های قبلی بهره ببرند.

با ما همراه باشید تا لیپوماتیک، مزایا و افراد کاندید برای این عمل زیبایی را بررسی کنیم.

با عمل لیپوماتیک چه تغییراتی میکنم؟

لیپوماتیک برخی اوقات با لیپوساکشن اشتباه گرفته می شود، اما از نظر تکنیک و نحوه کار با هم تفاوت دارند.

لیپوماتیک در اصل تمرکز بر بخش های برجسته ی بدن است. در این روش چربی ها برداشته شده و بسیاری از نواقص روش های قبل از خود مانند لیپولیز و لیپوساکشن نیز برطرف شده است.

همچنین بعد از حذف بافت چربی با دستگاه لیپوماتیک، شاهد تغییر سایز اندام ها هستیم.

در طی این فرآیند از قسمت های مختلف بدن مانند پشت، شکم، باسن، ران، پهلو و … چربی برداشته می شود تا بدن تغییر شکل دهد.

از روش لیپوماتیک می توان همزمان با کاهش یا افزایش سایز سینه، آبودینوپلاستی و جراحی های پلاستیک مشابه این ها نیز استفاده کرد.

تخلیه چربی با لیپوماتیک

تخلیه چربی های موضعی به کمک روش لیپوماتیک با کمک یک دستگاه حاوی هوای فشرده و یک کانول انجام می گیرد.

این دستگاه دارای حرکت رفت و برگشتی و چرخشی به صورت همزمان است.

دستگاه به طور خودکار 360 درجه چرخش دارد و این حرکت باعث می شود تا چربی های موجود در نواحی مورد عمل، به صورت خودکار در همان زمان تحریک شده و به حالت نیمه مایع در می آیند.

سپس دستگاه با حالت مکشی این چربی ها را از بدن مکیده و به بیرون هدایت می کند. این دستگاه تاییدیه FDA را به همراه دارد و باعث کنترل چربی در نواحی مختلف بدن می شود.

دستگاه دارای سیستم ایمنی فعال است که در صورت برخورد به دیگر بافت ها ( بافت های غیر چربی ) فعالیت آن متوقف شده و مشکلاتی مانند آسیب به دیگر بافت های بدن در آن وجود ندارد.


لیپوماتیک چگونه انجام می گیرد ؟

برای این که بتوان نتیجه ای عالی از روش لیپوماتیک به دست آورد، باید در انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص دقت داشت.

تجربه و علم در کنار هم می توانند روشی عالی برای رفع چربی های بدن باشند. برای تخلیه ی چربی، محل مورد نظر را به اندازه ی حدود 3 میلی متر سوراخ کرده و دستگاه را از این طریق وارد بافت چربی می کنند.

دستگاه بافت چربی را با حرکات چرخشی خود و امواجی که ارسال می کند، تخریب می کند. علاوه بر این برای از کنترل خونریزی و ایجاد بی حسی موضعی نیز از یک دارو استفاده می شود که همزمان با تخریب چربی به داخل بافت چربی هدایت می شود.

پس از تخریب بافت، این دارو و چربی های تخریب شده به کمک دستگاه ساکشن از بدن خارج شده و دفع می شوند.

اگر مقدار چربی زیاد باشد و در یک مرحله نتوان مقدار مورد نیاز را خارج کرد، می توان در چند مرحله عمل لیپوماتیک انجام داد تا نتیجه ی مورد نظر حاصل آید.

از این رو اگر در یک کلینیک معتبر عمل برداشت چربی انجام شود که در حین عمل فعالیت های ایمنی به خوبی صورت گرد، نگرانی از بابت عوارض احتمالی وجود ندارد.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها

روش های مختلفی مانند لیپوساکشن که تقریباً قدیمی شده است و روش های جدیدتری مانند لیپولیز هم قبل از این روش به کار گرفته می شدند.

این روشها دارای ایرادات زیادی بودند که سبب شده تا اکثر افراد را از روش های حذف چربی ناامید کند.

روش لیپوماتیک یک سری مزایا نسبت به سایر روش ها دارد که شامل موارد زیر است.

 1. زمان عمل در این روش کوتاه است و نیازی به بستری شدن ندارند.
 2. در این عمل به کمک سوراخ های کوچک برداشت چربی انجام می گیرد و نیازی به برش های بزرگ ندارد. از این رو بعد از ترمیم تقریباً کسی متوجه وجود زخم در ناحیه نمی شود.
 3. عدم وجود زخم در ناحیه، مشکلاتی مانند اسکار و برآمدگی حاصل از زخم در نواحی مورد عمل به چشم نمی خورد.
 4. در این روش درد نسبت به دیگر روش ها کاهش یافته است و فرد روز بعد از عمل می تواند به فعالیت بپردازد.
 5. روش لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد و روشی ساده و ایمن برای تخلیه ی چربی ها به کار می گیرد.
 6. در حین فرآیند ارتعاش و آب کردن چربی ها، سلول های بنیادی که در سلول های چربی وجود دارند نیز آزاد شده و به بهبود سریع تر و تازه و طبیعی بودن نتیجه کمک شایانی می کند.
 7. در حین آزادسازی چربی، به دیگر بافت ها آسیبی وارد نمی شود و یک روش بدون عارضه محسوب می شود.
 8. مشکلات پوستی مانند تورم، کبودی و ایجاد سوختگی بر روی ناحیه مورد عمل ایجاد نمی شود زیرا از روش های آب کردن چربی با لیزر و … استفاده نمی شود.

از این رو روش جراحی لیپوماتیک و تناسب اندام حاصل از آن می تواند ماندگارتر و زیباتر باشد. همچنین عوارض آن نسبت به روش های قدیمی بسیار اندک است و می تواند به عنوان بهترین روش پیکرتراشی محسوب شود.

چرا به لیپوماتیک نیاز داریم ؟

با توجه به سبک زندگی و تغذیه نامناسبی که در جامعه رواج پیدا کرده است، اکثر افراد به این روش های حذف چربی نیاز دارند.

بیشتر افرادی کاندیدای لیپوماتیک، افرادی هستند که روش های متعدد چربی سوزی، لیپوساکشن، رژیم های غذایی، ورزش و … را امتحان کرده اند و چربی های مقاوم نواحی مختلف بدن در آن ها هنوز پابرجا مانده است.

برخی افراد به صورت ژنتیکی از لیپیدوئید منطقه ای رنج می برند و به علت داشتن استعداد چاقی و ذخیره چربی در بدن خود، حتی با غذاهای کم کالری نیز کاری از پیش نمی برند.

از این رو می توانند با تخلیه ی چربی به روش لیپوماتیک گامی مؤثر در ایجاد اندامی زیبا و متناسب بردارند.

افرادی که قبلاً از روش هایی مانند لیپوساکشن استفاده کرده اند، می توانند از این روش بهره ببرند.


برای چه مناطقی می توان از لیپوماتیک استفاده کرد ؟

به طور کلی از لیپوماتیک در بخش های مختلف بدن می توان بهره برد.

با توجه به این که روش برداشت چربی بدون عوارض و خونریزی لیپوماتیک روشی مؤثر است، هر جایی از بدن را که دارای چربی اضافی باشد و به تناسب اندام لطمه وارد کند، قابلیت پیکرتراشی با این روش را دارد.

از این روش جراحی زیبایی برای بخش هایی مانند شکم و پهلو، بازوها، غبغب و چربی های بخش زیر چانه، باسن، کمر و پشت، ساق پا، سینه و … می توان بهره برد.

از این رو فرم دهی به صورت و بدن با این روش بسیار مؤثر است و در ایجاد تناسب اندام و حذف چربی های اضافی و مقاومت مفید واقع می شود.

کاندیدای لیپوماتیک چه کسانی هستند ؟

لیپوماتیک از روش هایی است که اخیراً برای حذف چربی های نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

روش های مختلفی برای بیرون کشیدن چربی های مقاومت که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند وجود دارد که هر کدام دارای یک سری مزایا و معایب هستند.

افرادی که در زمینه ی تخلیه ی چربی های بدن فعالیت یا تخصص دارند، همچنین نتیجه تجارب افرادی که از این روش ها استفاده کرده اند، نشان می دهد روش لیپوماتیک نسبت به دیگر روش ها یک سری مزایا دارد که آن را برتر نشان می دهد.

از این رو افراد زیادی از این روش برای کاهش چربی های بدن یا درمان چاقی بهره می برند. حجم عظیم چربی در بدن علاوه بر به هم زدن تناسب اندام، ممکن است از نظر سلامت نیز فرد را تهدید کند.

باز این رو روش های حذف چربی اضافی بدن نه تنها به منظور تناسب اندام بلکه برای درمان افراد با چاقی مزمن نیز صورت می گیرد.

اگر شما هم دوست دارید از جدیدترین روش ساکشن چربی ها که کمترین عارضه را به دنبال دارد بهره ببرید، این مقاله را دنبال کنید تا جواب بسیاری از سؤالات خود را در مورد این روش برداشت چربی پیدا کنید.

مراقبت های قبل از لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن و لیپولیز، مزایای زیادی دارد. از این رو اکثر افراد آن را ترجیح می دهند. قبل از انجام لیپوماتیک باید یک کلینیک خوب با پزشکان متبحر را پیدا کرده و از خدمات آن ها بهره ببرید.

معمولاً یک یا چند جلسه ی مشاوره برای بررسی وضعیت بیمار با حضور پزشک و تکنسین برگزار می شود.

یک سری آزمایشات باید فرد قبل از عمل انجام دهد که شامل مواردی مانند قند خون، ایدز، هپاتیت، کارکرد کبد و کلیه، تست های انعقاد خون، کم خونی و … است.

همچنین سونوگرافی برای تشخیص میزان چربی نیز انجام می گیرد. علاوه بر این داروهایی که توسط فرد ممکن است مصرف شود نیز بررسی می شود.

در جلسات مشاوره سابقه ی بیماری هایی مانند سرطان، قند خون، بیماری های قلبی و عروقی و … نیز مورد بررسی قرار می گیرد تا مشکلی در حین عمل پیش نیاید.

قبل از عمل به مدت یک ماه هیچ گونه دخانیات یا الکل توسط فرد مصرف نشده باشد و دو روز قبل از عمل نیز داروی آسپرین مصرف نکرده باشد. در این صورت فرد می تواند تحت عمل لیپوماتیک قرار گیرد.

این عمل معمولاً برای افراد بالای 18 تا 70 سال انجام می شود و بعد از بررسی تست های پزشکی ممکن است برای افراد بالای 70 نیز اعمال شود.

بسته به مشکلات پزشکی فرد و سوابق بیماری و داروهای مصرفی در حین جلسات مشاوره مراقبت های خاص برای قبل از عمل به فرد آموزش داده می شود.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

با توجه به این که برداشت چربی از این روش ساده تر و علمی تر از روش های قبل از خود انجام می گیرد، معمولاً مراقبت های بعد از عمل نیز در آن ها کمتر است.

این عمل معمولاً با بی حسی موضعی انجام می گیرد مگر این که فرد بخش های وسیعی از بدن خود را برای دفع چربی انتخاب کرده باشد. عمل در طی 2 تا 3 ساعت انجام می شود و یک عمل سرپایی محسوب می شود.

بعد از انجام عمل لیپوماتیک می توانید خودتان به خانه بازگردید ولی بهتر است یک همراه داشته باشید.بسته به وضعیت بدنی شما یک تا چند روز به استراحت در منزل نیاز دارید.

ممکن است کمی درد را بعد از عمل و رفع بی حسی تجربه کنید که می توان به کمک داروهای مسکن آن را رفع کرد.

در روش لیپوماتیک، زخم به اندازه ی چند میلی متر است اما باید دقت کنید که مراقب زخم باشید زیرا در صورت عفونت می تواند آسیب جدی به بافت های داخل بدن بزند از این رو آنتی بیوتیک را به صورت منظم دریافت کنید.

دفع مایعات تا چند روز ادامه دارد و بهتر است برای نتیجه ی بهتر، در حمام و با ماساژ به سمت پایین این روند را تسریع کنید.

به مدت دو هفته از لباس یا باند محکم بر روی ناحیه استفاده کنید می توانید از محصولات مناسب موجود در داروخانه ها برای هر بخش بهره ببرید.

قطعاً داشتن رژیم غذایی مناسب پس از عمل لیپوماتیک اهمیت زیادی دارد و در صورت عدم رعایت احتمال برگشت چربی در نواحی مختلف بدن وجود دارد.هزینه

هزینه ی لیپوماتیک چقدر است ؟ 

هزینه ای که برای عمل لیپوماتیک پرداخت می شود بسته به موارد متعددی می تواند تغییر کند. این موارد به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر روی هزینه ی پرداختی تأثیر می گذارند.

 1. کلینیک یا مرکز درمانی که عمل در آن جا انجام می گیرد : یکی از مواردی که بر هزینه تأثیر می گذارد، کلینیک است که برای عمل انتخاب می کنید. ممکن است در کلینیک های مختلف خدماتی متفاوت وجود داشته باشد که بر روی هزینه ها تأثیر بگذارد. از این رو تفاوت هایی کم یا زیاد ممکن است در موارد متعدد مشاهده کنید.
 2. مناطقی از بدن که برای عمل لیپوماتیک انتخاب می کنید : ممکن است یک یا چند بخش از بدن خود را برای برداشت چربی در نظر داشته باشید. قطعاً هزینه ی هر ناحیه به صورت جداگانه بررسی و اعمال می شود.
 3. میزان چربی که برداشته می شود : بسته به این که ذخیره ی چربی در هر منطقه از بدن به چه اندازه ای باشد، هزینه ی پرداختی متفاوت است.

از این رو تعیین هزینه برای این عمل کار ساده و عمومی نیست و هر کسی پس از جلسات مشاوره می تواند میزان هزینه مورد نیاز را بسته به فاکتورهایی که توضیح داده شد، برای خود دریافت کند.

عوارض لیپوماتیک چیست ؟

هر روش درمانی علاوه بر مزایایی که دارد ممکن است در برخی افراد عوارض مختلفی به همراه داشته باشد. عوارض این روش بسیار کم است و خطر جانی برای بیمار به همراه ندارد.

اگر در یک کلینیک معتبر این عمل انجام گیرد و پزشک حرفه ای باشد هیچ عارضه ای بدون کمی درد و زخمی کوچک که طبیعی است ندارد؛ اما ممکن است انجام این عمل توسط افرادی غیر حرفه ای صورت گیرد که خطر خونریزی و آسیب به بافت های دیگر بدن وجود دارد و ممکن است چربی مایع شده به ریه وارد شده و مشکلات جدی را برای بیمار ایجاد کند.

سؤالات متداول در مورد لیپوماتیک

معمولاً سؤالاتی که در مورد لیپوماتیک عنوان می شود شامل موارد زیر است:

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یکی از متدهای نیمه تهاجمی لاغری است که به واسطه یک دستگاه مکش به اسم کانولا چربی قسمت‌هایی مانند شکم‌، پهلو و سینه را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مزیت این متد به نسبت سایر متدهای لاغری در چیست؟

مهم‌ترین مزیت این متد از لاغری که به عنوان مهم‌ترین عامل انتخاب و محبوبیت این روش شناخته می‌شود، فرایند ساده در کنار نتیجه خیره کننده است؛ در واقع شما با این متد بعد از دوران نقاهت بسیار جزئی به نتیجه‌ باب میل خود خواهید رسید.

از لیپوماتیک برای لاغری کدام اندام می‌توانیم استفاده کنیم؟

خب به طور طبیعی بیشترین درخواست برای لیپوماتیک در شکم و پهلو خلاصه می‌شود؛ اما اثربخشی لیپوماتیک صرفا در این نواحی خلاصه نمی‌شود و سینه، صورت، باسن و ران‌ها در کنار بازو از دیگر اندام‌هایی هستند که برای لیپوماتیک گزینه ایده‌آلی به شمار می‌روند.

آیا لیپوماتیک عوارض جبران ناپذیری دارد؟

خیر؛ البته که نه صرفا در لیپوماتیک؛ بلکه در هر روشی باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل، اعتماد به یک پزشک حاذق و ایده‌آل موضوع مهمی است که باید حتما به آن توجه کنید.

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

یکی از سوالات مهم و پرتکرار که پاسخ آن می‌تواند نقش به سزایی در تصمیم‌گیری داشته باشد؛ بدون شک هزینه لیپوماتیک است که به موارد مختلفی وابسته است؛ از ناحیه اندام مورد نظر تا تخصص پزشک و اعتبار کلینیک از مواردی است که در تعیین هزینه لیپوماتیک تاثیرگذار هستند.

آیا لیپوماتیک برگشت پذیر است؟

هر روشی از جراحی‌های سخت گرفته تا رژیم‌های موقتی اگر بعد از آن تغییری در میزان جذب کالری و عدم تحرک صورت نگیرد می‌تواند برگشت پذیر باشد.

کلینیک پوست و مو نیل یکی از بزرگترین مراکز لیپوماتیک در غرب تهران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed