آیا عمل لیپوماتیک درد دارد؟ پاسخی کوتاه ولی قانع کننده

  1. خانه
  2. بلاگ
  3. آیا عمل لیپوماتیک درد دارد؟ پاسخی کوتاه ولی قانع کننده
درد لیپوماتیک چقدر است

آیا عمل لیپوماتیک درد دارد؟

اگر بخواهیم خیلی مختصر در مورد این عمل و تاثیراتی بعد از آن تجربه خواهیم کرد؛ مثل درد و دیگر عوارض عمل زیبایی لیپوماتیک پاسخ این سوال را بدهیم، باید بگوییم بستگی دارد! آری حتی میزان درد یک عمل هم به موارد زیادی می‌تواند وابسته باشد که در این مقاله به صورت خلاصه به این موضوع خواهیم پرداخت.

عمل لیپوماتیک

قبل پرداختن به این موضوع که آیا لیپوماتیک درد دارد و آیا درد لیپوماتیک قابل تحمل است؛ باید لیپوماتیک را بررسی ‌کنیم. همانطور که در دو مقاله لاغری موضوعی چیست و پیکرتراشی چیست اشاره کرده بودیم، لیپوماتیک به عملی می‌گویند که در آن با استفاده از کانولا که یک لوله فلزی و تو خالیست، به واسطه یک دستگاه مکنده چربی‌هایی که به صورت مایع درآمده‌اند را از بدن خارج می‌کند. این روش از این جهت طرفداران زیادی دارد که چربی را از قسمت‌هایی که چربی انباشته شده دارند، رها می‌کنند. یکی از نکات مهم دیگر که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، استفاده از همین روش لیپوماتیک در برخی مواقع برای تزریق چربی است.

درد لیپوماتیک قابل تحمل است؟

از خصوصیات قابل توجهی که عمل لیپوماتیک نسبت به عمل‌های مشابه ولی قدیمی‌تر مانند لیپوساکشن دارد، قابلیت ارتعاشی کانولا است که همین موضوع سبب تراکم بهتر داروی بی‌حسی تامسنت می‌شود؛ به همین دلیل، در زمان انجام عمل شما کمترین میزان درد را تحمل خواهید کرد. پس عمل زیبایی لیپوماتیک در هنگام عمل درد آن‌چنانی ندارد و نیازی به نگرانی نخواهید داشت.

آیا لیپوماتیک درد دارد؟

موارد مختلفی می‌تواند در میزان درد و قابل تحمل بودن درد عمل لیپوماتیک تاثیرگذار باشد؛ این موارد براساس تجربه حاصل شده از عمل‌های انجام شده، پرسش‌ها و مراجعه کنندگانی که قبلا در مراکز دیگر این عمل تاثیرگذار را تجربه کرده بودند، به شرح زیر است:

تبحر پزشک و انتخاب مرکز معتبر

نه تنها عمل لیپوماتیک بلکه هر عمل زیبایی دیگر اگر توسط یک پزشک کاربلد انجام شود؛ کمترین عوارض ممکنه را برای شما به همراه خواهد داشت و همین موضوع سبب می‌شود که شما کمترین میزان درد را در هنگام عمل و بعد از آن تحمل کنید. مراکز معتبری هم‌چون نیل کلینیک با توجه به تجربه چندین ساله در این زمینه می‌تواند یک همراه مناسب برای رسیدن به فرم بدنی جذاب‌تر باشد.

محل تحت درمان و میزان چربی برداشته شده

خب طبیعی است که میزان درد هر عملی با عمق و اندازه آن ارتباط مستقیم دارد. مثلا فرض کنید که اگر میزان کمی چربی از قسمتی مانند پهلو برداشته شود، به طور قطع میزان درد کمتری را به نسبت برداشت چربی از شکم و ا باسن تجربه خواهید کرد. البته که این میزان دردی که از آن صحبت می‌کنیم کاملا قابل تحمل است و نیازی به نگرانی از این بابت نیست. البته نکته‌ای که باید در این زمینه حتما به آن توجه کنید؛ توصیه و تشخیص پزشک است. گاهی ممکن است که پزشک به‌خاطر موارد مختلفی مانند مصرف دخانیات و مواد مخدر و یا حتی برخی از بیماری‌ها این عمل را به جهت شرایط سختی که در دوران نقاهت خواهید با آن مواج خواهید شد؛ منع کند.

نحوه مراقبت بعد از لیپوماتیک

نحوه مراقبت بعد از لیپوماتیک از دیگر مواردی است که می‌تواند در پاسخ سوال آیا لیپوماتیک درد دارد موثر باشد. توجه به نکاتی که پزشک به شما توصیه می‌کند و یا نکاتی که ما در این مقاله مراقبت بعد از لیپوماتیک  آن اشاره می‌کنیم، از آن دست نکاتی است که شما باید حتما آن‌ها را رعایت کنید. نحوه مراقبت نه تنها در کاهش میزان درد بعد از عمل بلکه در بروز عوارض بعد از لیپوماتیک هم می‌تواند تاثیر چشم‌گیری داشته باشد.

آیا درد عمل لیپوماتیک قابل تحمل است؟

از قدیم گفته‌اند نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود! اما در مورد عمل لیپوماتیک داستان کمی متفاوت است، از این جهت می‌گوییم متفاوت که اگر شما به مواردی که در بالا گفتیم توجه کنید، نابرده رنج و فقط با یک درد مزمن و جزئی در چهار پنج روز ابتدایی به گنجی که تناسب وزن و اندام نام دارد می‌رسید. پس به هیچ وجه نگران این موضوع نباشید که به خاطر درد بعد از عمل لیپوماتیک دور این عمل تاثیرگذار را خط بکشید.

لیپوماتیک چقدر درد دارد

نکاتی که در کاهش میزان درد لیپوماتیک تاثیرگذار هستند

  • مسکن‌های تجویز شده توسط پزشک را مطابق با توصیه مصرف کنید.
  • از مصرف داروهای منعقد کننده خون مانند اسپرین و ایبوپروفن تا دو هفته قبل از عمل خوداری کنید.
  • تا مدتی بعد از پیکرتراشی از گن مناسب ناحیه عمل استفاده‌ کنید. توجه کنید که گن نباید در حدی تنگ باشد که جریان خون در ناحیه را کاهش دهد. این امر برای تثبیت بافت های چربی انجام می‌گرفت.
  • تا حد ممکن استراحت کنید و از انجام فعالیت‌های سنگین مانند کار خانه و ورزش خودداری کنید.
  • مصرف نمک و ادویه‌ها را به دلیل امکان بروز حساسیت کاهش دهید.

نتیجه‌گیری نهایی مقاله

آیا لیپوماتیک درد دارد؟ این سوالی بود که ابتدا مقاله را با آن شروع کردیم و می‌خواهید در انتهای مقاله هم پاسخ نهایی آن را بگوییم؛ پاسخ این سوال تقریبا خیر است. از این جهت می‌گوییم تقریبا که موارد متفاوتی که مهم‌ترین آن‌ها میزان و محل برداشت چربی است می‌‌تواند در این میزان متفاوت باشد. ولی در کل درد بعد از لیپوماتیک در بدترین شرایط ممکن چیزی مشابه با درد بعد از تزریق آمپول است، پس با این حساب جای هیچ نگرانی نیست. سپاس از همراهی شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed