آیا تزریق چربی دائمی است ؟

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

گذر زمان تاثیرات زیادی را بر روی وضعیت فیزیکی و سلامتی شما می گذارد. یکی از تغییراتی که نشانه ی گذر زمان و افزایش سن می باشد، شروع پیدایش خطوط ریز و درشت چروک روی پوست صورت و بدن می باشد.

آیا تاکنون به انجام عمل تزریق چربی برای کم رنگ کردن این نشانه های گذر عمر روی بدنتان اندیشیده اید ؟

 

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

 

تزریق چربی یا پیوند چربی، راه حلی است که با کمترین عوارض و آسیب ممکن، شما را در دسترسی سریع به فرم مورد علاقه تان یاری می کند. این عمل با روش های متعددی قابل انجام است و تاثیر آن حتی بعد از عمل یک ناحیه ی کوچک از صورتتان چشم گیر و حیرت انگیز  می باشد.

 

تاثیرات ناشی از تزریق چربی

عمل زیبایی تزریق چربی به عنوان یکی از پرطرفدار ترین اعمال زیبایی جراحی پلاستیک شناخته شده است. طی این عمل که با خارج کردن چربی از بدن فرد و وارد کردن آن چربی به ناحیه ای دیگر انجام می شود، بدن به یک تعادل نسبی نزدیک خواهد شد.

برای خارج کردن چربی مورد نیاز این عمل، به ناحیه ای از بدن فرد مانند ران، باسن و یا شکم که سلول های چربی در آن تجمع یافته است مراجعه می شود. به این ترتیب می توان به حذف چربی های اضافه و اصلاح فرم بدن به عنوان یک مزیت این عمل اشاره کرد.

همچنین چون بافت چربی تزریق شده در این عمل از بدن خود فرد گرفته شده، امکان حساسیت و واکنش های آسیب رسان نزدیک به صفر است و سلول های بافت چربی در ناحیه ی جدید رشد و تکثیر پیدا کرده و به فرم گرفتن و بازسازی بافت مورد نظر کمک می کنند.

نکته ی مهم و قابل توجه این است که این عمل زیبایی به عنوان یک روش مفید و موثر در جوان سازی و ترمیم فرم تغییر یافته ی صورت و بدن مورد تایید است و برخلاف بسیاری از روش های جوان سازی و تغییر فرم و اصلاح بدن علائم و عوارض خطرناکی را به دنبال نخواهد داشت.

یعنی شما با انتخاب عمل fat injection، موثر ترین و بی خطر ترین روش را برگزیده اید و بهترین نتیجه را در اصلاح فرم بدن و بازیابی اعتماد به نفس از دست رفته ی خود به دست خواهید آورد.

 

آیا عمل تزریق چربی دائمی است ؟

بسیاری از مردم پس از مدت ها دست و پنجه نرم کردن با عیوب بدن و چهره خود، در نهایت برای رفع نواقص بخشی از بدن خود و دستیابی به فرم دلخواه تصمیم به انجام عمل تزریق چربی می گیرند.

با این حال یکی از مهم ترین سوالات افرادی که متقاضی انجام عمل زیبایی fat injection هستند، آن است که اثرات این عمل تا چه مدتی پایدار است ؟

پاسخ این است که اگر عمل تزریق چربی در شرایط درستی انجام شود، اثرات آن دائمی خواهد بود.

اگر چربی با فشار و مکش کم خارج شود و سپس با تمرکز درست، در زمان مناسب و به اندازه ی مناسب به محل مورد نظر تزریق شود، و همچنین اگر بعد از عمل به محل مورد نظر هیچ فشاری وارد نشود، احتمال دائمی شدن نتایج این عمل تا حد زیادی افزایش خواهد یافت.

 

آیا عمل تزریق چربی دائمی است ؟

 

پس صرف نظر از اینکه عمل تزریق چربی به خودی خود عملی موفقیت آمیز با کمترین احتمال آسیب و مزیت های فراوان است، انتخاب یک پزشک با تجربه و متخصص و همچنین کلینیکی با خدمات کامل و پیشرفته در افزایش تداوم و ماندگاری نتیجه ی عمل، تاثیری انکار ناپذیر خواهد داشت.

پس اگر تصمیم شما انتخاب عمل تزریق چربی به عنوان راه حلی برای تقویت و بازسازی سینه و یا چهره تان می باشد، بهتر است بدانید که این عمل به دلایل مختلف که یکی از آن ها نتایج ماندگار و موثر است از طرف محققان و پزشکان زیادی تائید می شود.

 

تاثیرات دائمی انتقال چربی بر روی صورت و سینه

یکی از مناطقی که داوطلب دریافت چربی در عمل تزریق چربی می باشد، صورت است. fat injection به صورت نیازمند استخراج حجم کمی از چربی می باشد. در اثر این عمل چین و چروک ها و دیگر نواقص صورت به طور دائم برطرف خواهد شد. از مزیت های دیگر این روش جوان سازی با حداقل آسیب و خطر ممکن در اثر تزریق چربی می باشد.

به گفته ی پزشکان و محققان عمل زیبایی تزریق چربی به صورت با توجه به اثرات دائمی ای که دارد، موثر ترین و بهترین روش ترمیم عیوب صورت و دستیابی به فرم و قالب دلخواه صورت می باشد.

 

تاثیرات دائمی انتقال چربی بر روی صورت و سینه

 

حال با این که عمل تزریق چربی به صورت در سال های اخیر شدیدا گسترده شده و به طور معمول در حال انجام است، عمل fat injection به سینه به عنوان رویکردی جدید در عرصه ی عمل های تزریق چربی در حال پیدا کردن طرفداران خود می باشد.

عمل تزریق چربی به سینه با دستیابی به توانایی استخراج حجم بیشتری از چربی امکان پذیر شد و امروزه در حال گسترش است. نتایج عمل زیبایی fat injection به سینه از جمله افزایش حجم سینه بعد از این عمل دائمی می باشد، چرا که سلول های خارج شده برای تزریق به دقت انتخاب می شوند و همچنین، با رشد طبیعی سلول های چربی افزایش حجم سینه را به دنبال خواهد داشت.

این عمل زیبایی خطرات و آسیب های سایر روش های افزایش حجم سینه را به همراه نخواهد داشت.

با توجه به اینکه که روش های دیگر موقتی بوده و نیاز به ترمیم یا به طور کلی تخلیه ی ایمپلنت ها و پروتز ها دارد، عمل زیبایی تزریق چربی به سینه با اثرات دائمی و بدون آسیب ها و حساسیت های این چنینی به عنوان ایمن ترین و طبیعی ترین روش افزایش حجم سینه رواج یافته است.

 

ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی

پایداری نتایج این عمل بسته به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. با توجه به اینکه تزریق چربی به کدام ناحیه از بدن انجام شود، میزان تداوم نتیجه عمل fat injection متغیر است.

چربی های برخی از مناطق بدن دارای بافتی سفت هستند که حذف آن ها به روش های معمول رژیم و ورزش، کار دشواری است. بهتر است برای تزریق چربی از چربی های این مناطق مانند شکم، پهلو، ران و یا باسن استفاده شود تا ماندگاری افزایش یابد.

 

ماندگاری نتایج حاصل از تزریق چربی

 

همچنین نحوه ی تزریق چربی به پوست نیز نکته ی قابل توجهی در کیفیت نتیجه ی این عمل خواهد داشت. fat injection باید در ناحیه ای از پوست انجام گیرد که چربی وارد شده در مجاورت عروق خونی باشد تا بافت تازه به سرعت با محیط جدید سازگار شده و فرایند طبیعی خود را آغاز کند.

عوامل متعدد دیگری نیز روی مدت زمان ماندگاری نتیجه عمل تزریق چربی تاثیر گذار خواهند بود. از این عوامل میتوان به مواردی همچون ساختار سلول های چربی بدن، تکنیک های انجام این عمل و توجه به نکات و موارد بهداشتی و همچنین سبک زندگی و رژیم غذایی فرد اشاره کرد.

حال با این که به طور کلی عمل تزریق چربی به عنوان عملی با بازده دائمی شناخته می شود، گاهی بر اثر از دست رفتن بافت چربی تزریق شده توسط اندام دریافت کننده، لازم است عمل تکرار شده و تزریق چربی مجددا انجام شود. که در صورت استفاده از بافت چربی بدن خود فرد احتمال بروز حساسیت ها و عوارض جانبی به صفر نزدیک شده و نتایج نیز ماندگاری بیشتری خواهند داشت.

در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل تزریق چربی به صورت حرفه ای و تخصصی توسط جراح پلاستیک و به شیوه انحصاری نانوفت صورت میگیرد.