تزریق چربی به زیر پلک

تزریق چربی به زیر پلک ها

افتادگی پلک ها یکی از دلایل اصلی انجام  تزریق چربی به زیر پلک برای جوانسازی، از بین بردن چین و چروک و سفت شدن پوست خواهد بود. روشی برای بهبود و از بین بردن چین و چروک های صورت و زیر پلک ها می باشد.

 

تزریق چربی به زیر پلک ها

 

گاهی اوقات بیمار عمل زیبایی fat injection زیر پلک ها را همراه با روش های دیگر زیباسازی پوست مانند لیفت صورت، لیفت ابرو و غیره انجام می دهد.

همچنین در بعضی از موارد بیماران دارای مشکل دید کم بوده که با انجام عمل زیبایی تزریق چربی این مشکل حل خواهد شد.

به علاوه گاهی ممکن است به علت کهولت سن پوست های اضافی در زیر و بالای پلک ها ایجاد شود که در این صورت ممکن است تنها به صاف کردن پوست و برداشتن آن نیاز داشته باشید که در این صورت عمل زیبایی fat injection به شما کمک خواهد کرد.

 

تزریق چربی به زیر پلک چیست و چگونه انجام می شود ؟

عمل زیبایی تزریق چربی همانطور که گفته شد روشی آرایشی بوده و از نظر پزشکی ضروری نمی باشد و صرفا برای از بین بردن چین و چروک، افتادگی پلک انجام خواهد شد. همچنین گاهی اوقات نیز ابروها دارای افتادگی خواهند شد که می توان با انجام عمل زیبایی fat injection مانع از افتادگی ابروها شد.

افتادگی پلک ها باعث ایجاد کششی در زیر چشم شده و این کشش موجب ضعیف شدن ماهیچه های این ناحیه و در نتیجه باعث بیشتر شدن پوست های چروکیده در زیر و اطراف چشم ها خواهند شد.

 

تزریق چربی به زیر پلک چیست و چگونه انجام می شود ؟

 

از نظر آرایشی چنین شرایطی ممکن است باعث شود از جذابیت چشم ها و در حالت کلی صورت کاسته و پس از گذشت مدتی احساس خستگی و پیری در شما به وجود آورد که انجام عمل زیبایی تزریق چربی از این دست مشکلات را برطرف خواهد کرد.

برای انجام عمل زیبایی fat injection می توانید به چشم پزشکان و یا فوق تخصصان جراحی چشم پزشکی مراجعه کنید. همچنین جراحان عمومی پلاستیک، جراحان فک و دهان و صورت و جراحان گوش و حلق و بینی نیز عمل زیبایی تزریق چربی را انجام خواهند داد.

عمل زیبایی تزریق چربی طی سه مرحله انجام خواهد شد :

 1. در مرحله اول سلول های چربی از قسمت های اهدا کننده بدن فرد استخراج خواهند شد. برای بیرون کشیدن چربی مورد نیاز از یک وسیله به نام کانول استفاده خواهد شد.
 2. بعد از استفاده از چربی بیرون کشیده شده برای عمل زیبایی fat injection به پاکسازی و آماده سازی چربی می پردازند.
 3. پس از پاکسازی از نظر استراتژیک در منطقه مورد نظر تزریق چربی انجام خواهد شد.

پس از گذراندن این سه مرحله تزریق چربی به خوبی انجام گرفته و افتادگی پلک ها و چین و چروک از بین خواهند رفت.

 

تزریق چربی به زیر پلک چه کاربرد هایی دارد ؟

عموم مردم به دلایل زیادی از تزریق چربی استفاده می کنند. تا اینجا دلایل و کاربردهای زیادی از استفاده از عمل زیبایی fat injection نام برده شد مانند جلوگیری از افتادگی پلک ها، جوانسازی و زیباسازی پوست صورت، بالا کشیدن ابروها و در شرایطی برای دید بهتر چشم ها.

 

عوارض جانبی و خطرات تزریق چربی به زیر پلک

 

از دیگر دلایل و کاربردهای استفاده از تزریق چربی می توان به مدت زمان اثر تزریق چربی اشاره کرد. بسیاری بر این باورند که چربی های تزریق شده مجددا وارد بدن شده و جذب خواهند شد. با این حال اگر 65 درصد چربی های تزریق شده به بدن بازگردد، 35 درصد باقی مانده معمولا سال ها در محل تزریق شده باقی خواهد ماند. بسیاری از افراد برای ماندگاری بیشتر تزریقات انجام شده، در طی چند ماه چندین fat injection انجام خواهند داد.

همچنین تزریق چربی با روش های دیگر جوانسازی پوست مانند بوتاکس ترکیب خواهد شد. تعداد زیادی از بیماران دریافتند که fat injection صورت در صورت ترکیب با روش های دیگر مقرون به صرفه تر از انجام روش ها به صورت جداگانه خواهد بود.

 

عوارض جانبی و خطرات تزریق چربی به زیر پلک

صورت و چشم ها یکی از مهم ترین اعضای بدن می باشند که در نگهداری و سلامت آنها باید کوشید. اگرچه که هدف از انجام عمل زیبایی تزریق چربی جوانسازی پوست صورت و زیبایی آن می باشد.

اما در بعضی از شرایط به دلایل مختلف مانند عدم رعایت نکات و مراقبت ها در دوران نقاهت، عدم انتخاب پزشک مناسب برای عمل زیبایی fat injection و غیره، بعد از اتمام عمل زیبایی انتقال چربی، شاهد بروز عوارض جانبی خواهید بود.

 

عوارض جانبی و خطرات انتقال چربی به زیر پلک

 

اگرچه که عوارض جانبی عمل زیبایی تزریق چربی نادر می باشند اما در صورت مشاهده عوارض جانبی باید سریعا به پزشک مراجعه کرده و تحت درمان قرار بگیرید.

از عوارض جانبی عمل زیبایی fat injection می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. واکنش آلرژیک به بی حسی موضعی
 2. تغییر رنگ دائمی ناشی از پارگی خون در محل درمان
 3. خونریزی بعد از عمل
 4. لخته شدن خون در محل عضو اهدا کننده
 5. عفونت
 6. ایجاد آمبولی چربی در تزریق اشتباهی چربی به رگ خونی
 7. بافت اسکار
 8. کافی نبودن محل قرارگیری انتقال چربی
 9. طولانی شدن مدت اثر چربی تزریق شده
 10. نپذیرفتن تزریق چربی از طرف صورت و پلک ها

همینطور ممکن است پس از اتمام عمل زیبایی fat injection شما از نتایج راضی نباشید که این خود جزء نوعی عوارض جانبی به حساب می آید. عوارض جانبی را جدی گرفته و در انتخاب پزشک خود دقت لازمه را بکار بگیرید زیرا تحقیق درباره پزشکی ماهر و انتخاب آن تا حدی زیادی می تواند مانع بروز عوارض جانبی شود.

 

هزینه های تزریق چربی به زیر پلک

هزینه ها در عمل های زیبایی متفاوت بوده و پزشکان مختلف مبالغ متنوعی برای عمل ها زیبایی دریافت خواهند کرد که این تغییر مبالغ به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت. البته هزینه عمل های زیبایی مانند عمل زیبایی تزریق چربی اکثر پزشکان، در یک رنج خاص بوده و کمی بالانس در تفاوت قیمت ها عادی خواهد بود.

در شهرهای مختلف با توجه به وجود امکانات و حضور پزشکان با تجربه و ماهر در هزینه عمل زیبایی fat injection تاثیر گذار خواهد بود. همچنین مقدار چربی تزریق شده، بی حسی، نوع انتخاب سرنگ پزشک برای تزریق، مشاوره های اولیه، ویزیت پزشک و دارو نیز از دیگر عوامل موثر می باشند. به همین دلیل نمی توان رنج خاصی برای هزینه عمل زیبایی انتقال چربی در نظر گرفت.

 

اگر به دنبال زیبایی بیشتر چشمان خود هستید، تزریق چربی به پلک های بالایی و پایینی موثر خواهد بود و در نتیجه در مقایسه با fat injection به یک پلک، هزینه ی بیشتری متقبل خواهید شد. البته در بعضی از افراد انتقال چربی به هر دو پلک لازم نخواهد بود. برای انتقال چربی به هر دو پلک و لزوم آن از پزشک خود سوال کرده و تحقیق بیشتری انجام دهید.

عمل زیبایی تزریق چربی به دلیل قرار گرفتن در دسته عمل های زیبایی آرایشی تحت پوشش بیمه درمانی پزشکی نبوده و بیمار به تنهایی مکلف به تقبل تمام هزینه های تزریق چربی خواهد بود. البته لازم به ذکر است که ممکن است بیمه درمانی خصوصی شما بخشی از هزینه های درمان را متقبل شده و کمی کمک خرج شود.

بهتر است آگاهانه درباره عمل زیبایی fat injection تحقیق کرده تا شاهد نتیجه ای بی نقص شوید.

در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل تزریق چربی توسط جراح پلاستیک و به شیوه انحصاری نانوفت صورت میگیرد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.همچنین شما میتوانید از طریق چت سایت سوالات خود را با مشاوران ما در میان بگذارید.