کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش fut

کاشت موی طبیعی به روش FUT

کاشت مو یکی از متداول ترین عمل های جراحی زیبایی محسوب می شود که معمولا در سنین بالاتر زمانی که ریزش مو اتفاق افتاد انجام می شود. معمولا نواحی گیرنده مبتلا به طاسی و یا ریزش شدید مو است که توسط عمل جراحی کاشت مو این روند کنترل خواهد شد.

عمل جراحی زیبایی کاشت مو روش های مختلفی داشته که توسط پزشک متخصص و مشورت با بیمار روش مشخص شده برای پیوند انتخاب خواهد شد. یکی از روش های سنتی کاشت مو به روش fut است.

 

کاشت موی طبیعی به روش fut

 

معمولا متداول ترین روشی که برای جایگزین کردن موهای ریخته شده استفاده می شود عمل جراحی زیبایی کاشت مو با روش های مختلفی مانند fut است.

در کنار عمل پیوند مو fut روش های دیگری نیز وجود دارد که برخی از پزشکان متخصص زیبایی این روش ها را استفاده خواهند کرد که از جمله این موارد می توان به استفاده از پروتز، گسترش بافت مو و غیره اشاره کرد.

در واقع به زبان ساده عمل کاشت مو با روش هایی مانند fut به معنی انتقال قطعات نازک مو و فولیکول های آن از قسمت اهدا کننده و انتقال آن به قسمت های دریافت کننده خواهد بود.

در حقیقت این فولیکول های مو هستند که موجب رشد آن ها خواهند شد در نتیجه در عمل جراحی زیبایی کاشت مو با انتقال و اهدای فولیکول ها به مناطقی که دچار ریزش شده است موجب رشد موهای طبیعی از جنس بدن خود بیمار خواهد شد.

 

روش FUT یکی از اولین متد های کاشت مو و زیبایی چهره

جراحی زیبایی پیوند مو fut می تواند باعث شود که به صورت کاملا مستقیم و در کوتاه مدت ظاهر فرد به طرز شگفت انگیزی زیباتر شده و اعتماد به نفس فرد نیز افزایش پیدا کند.

البته باید توجه داشته باشید که نتایج پس از عمل کاملا واقع بینانه هستند و دید رویایی نسبت به نتایج عمل جراحی زیبایی کاشت مو fut می تواند موجب شود که از زیبایی های پس از عمل غافل شوید.

هدف نهایی عمل کاشت مو زیبایی شما است در نتیجه جراح ممکن است از چندین روش برای این کار استفاده نماید.

 

روش fut یکی از اولین متد های کاشت مو و زیبایی چهره

 

معمولا در جلسات مشاوره پیش از عمل کاشت مو در مورد تمامی جوانب قبل و بعد از عمل صحبت خواهد شد در نتیجه اگر شما و جراح متخصص زیبایی به این نتیجه رسیده اید که بهترین راه حل مشکل طاسی شما پیوند و کاشت مو است در نتیجه پیش روی شما راه ها و متد ها متفاوتی مانند fut، fit و غیره وجود دارد که می توان از آن ها در عمل زیبایی کاشت مو استفاده کرد.

در عمل جراحی کاشت مو روش های متفاوتی استفاده خواهد شد که هر کدام از آن ها به دلایل خاصی و با اهداف خاصی انجام خواهد شد که انتخاب نهایی روش مورد استفاده به عهده بیمار و متخصص زیبایی است پس سعی کنید برای داشتن نتیجه ای رضایت بخش حتما بهترین جراح متخصص را با تحقیقات خود انتخاب نمایید.

طاسی و ریزش مو معمولا به دلیل علمی کاهش جریان گردش خون در پوست سر، کمبود ویتامین و شوره سر به وجود خواهد آمد البته بسیاری از این نظریه ها رد شده اند اما موضوعی که قابل توجه می باشد این است که شما باید بدانید موها یکی از مهمترین عواملی است که بر زیبایی فرد تاثیر گذار خواهد بود در نتیجه شما می توانید با استفاده از روش های مختلف کاشت مو مانند fut نسبت به برگرداندن زیبایی صورت خود اقدام نمایید.

 

بهترین کاندید برای انجام عمل زیبایی کاشت مو به روش FUT

افراد زیادی هستند که به دلیل طاسی و ریزش و علاقه مند به انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو هستند تا بتوانند با این کار دوباره زیبای را برای صورت خود به ارمغان آورند.

موضوعی که وجود دارد این است که تمامی این افراد می توانند نسبت به انجام عمل زیبایی کاشت مو با روش های متفاوتی مانند fut اقدام کنند اما موضوعی که حائز اهمیت می باشد این است در برخی مواقع در بین تمامی متقاضیان عمل جراحی زیبایی کاشت مو تنها برخی دارای بهترین شرایط و آمادگی برای پیوند مو به روش fut هستند.

 

بهترین کاندید برای انجام عمل کاشت مو به روش fut

 

اگر شما نیز می خواهید نسبت به انجام عمل زیبایی کاشت مو به روش fut اقدام کنید توجه داشته باشید که در صورت سالم بودن مو و فولیکول های تولید کننده مو در ناحیه پشت سر و یا دو طرف سر که معمولا به عنوان ناحیه اهدا کننده مشخص خواهد شد می توانید به عنوان یک کاندید مناسب برای انجام عمل جراحی پیوند مو به روش fut محسوب شوید.

عوامل دیگری مانند رنگ و بافت مو، ضعف یا پوسیدگی بافت و فولیکول ها نیز می تواند بر روی نتیجه عمل پیوند مو به روش fut تاثیر گذار باشد در نتیجه اگر شما هیچ یک از این مشکلات را ندارید می توانید به راحتی نسبت به انجام عمل پیوند مو fut اقدام نمایید.

البته این نکته را فراموش نکنید که روش های پیوند مو که fut تنها یکی از آن هاست بسیار زیاد بوده و در برخی مواقع برای رسیدن به نتیجه مطلوب پزشک ممکن است برای انجام عمل زیبای کاشت مو چند روش و متد fut، fit و غیره را ترکیب نماید.

 

تفاوت روش کاشت مو FUT با دیگر روش ها

معمولا بزرگترین موضوعی که باعث ایجاد تفاوت بین روش های انجام عمل جراحی کاشت مو می شود مربوط به جداسازی مو و فولیکول ها از ناحیه اهدا کننده است. ناحیه اهدا کننده که عمدتا پشت سر و گردن می باشد در روش های مختلفی تحت عمل جراحی قرار گرفته و فولیکول های لازم برای عمل پیوند و کاشت مو در محل مربوطه استخراج خواهد شد.

 

تفاوت روش کاشت مو FUT با دیگر روش ها

 

در روش fut برخلاف دیگر روش ها فولیکول ها به صورت یک نوار با ضخامتی مشخص جدا خواهند شد در نتیجه ما شاهد این خواهیم بود که تمامی فولیکول های ناحیه اهدا کننده به صورت حدودی خارج شده و برای عمل پیوند در محل گیرنده استفاده خواهد شد.

در روش جراحی زیبایی کاشت مو fut با یک تیغ جراحی برش باریکی در زیر پوست ایجاد خواهد شد که البته با کمی درد و خون ریزی همراه است.

شاید همین موضوع دلیلی باشد که امروز به جای استفاده از روش fut از روش های نوین تری که درد و خون ریزی کمتری دارند استفاده خواهد شد چرا که همین موضوع تیغ جراحی و برش طولی فولیکول های پوست سر باعث شده تا دوران نقاهت طولانی تری نیز در انتظار بیمار باشد.

 

نحوه انجام عمل کاشت مو به روش FUT

در واقع پایه انجام عمل جراحی کاشت مو در تمامی روش های مختلف مانند fut کاملا ثابت است و تنها در مراحل اولیه که مرتبط با برداشت فولیکول های مورد نیاز برای جراحی است تفاوت دارند.

در نتیجه با توجه به موارد گفته شده در مورد روش برداشت فولیکول ها در کاشت مو به روش fut ابتدا به صورت یک نوار با تیغ جراحی از پشت سر برداشته میشود.

 

نحوه انجام عمل کاشت مو به روش FUT

 

سپس تمامی این نوار اسخراج شده به روش fut در زیر میکروسکوپ های مخصوصی پیوند زده خواهند شد و در واقع هر تار مو و فولیکول آن در سوراخ مشخص شده قبل از پیوند قرار داده خواهد شد. این موضوع کاملا طبیعی بوده و در واقع به دلیل استفاده از تار موهای اصلی و طبیعی شخص بیمار در روش fut نتایج این عمل نیز دائمی خواهد بود.

البته تنها تفاوتی که ذوش fut با دیگر روش ها دارد دوران نقاهت طولانی تر و کمی درد و خونریزی و استفاده از تیغ جراحی است که دلیل این امر نیز نوع برداشت و استخراج فولیکول های مورد نیاز برای کاشت مو fut می باشد.

 

مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی کاشت مو به روش FUT

عمل جراحی زیبایی کاشت مو به روش fut نیز دارای برخی مراقبت ها و نکاتی است که باید قبل و بعد از عمل رعایت شود تا نتایج حاصل شده کاملا مطابق با میل بیمار بوده و از عمل رضایت کافی داشته باشد.

اگر قصد دارید تا پس از انجام عمل پیوند مو به روش fut نتایج مورد نظر خود را مشاهده نمایید توصیه می شود تا از دستورالعمل های ارائه شده پیروی نمایید.

برخی دستورالعمل های موجود کاملا جنبه عمومی دارد به عنوان مثال در عمل جراحی زیبایی پیوند مو fut شما باید تا چند هفته قبل و بعد از عمل از استعمال دخانیات پرهیز کنید و یا تمام دستورات و داروهای پزشک خود را مصرف کرده تا هیچ مشکلی به وجود نیاید.

  1. از استعمال دخانیات پرهیز کنید زیرا باعث کاهش جریان خون در پوست خواهد شد
  2. سعی کنید تا چند هفته از انجام فعالیت های شدید پرهیز کنید
  3. در انتخاب پزشک متخصص و محل انجام عمل کاشت مو fut نهایت دقت را به عمل آورید.
  4. قبل از پیوند مو حتما تمامی ارزیابی ها و آزمایشات مورد نیاز را انجام داده تا بدون هیچ مشکلی نسبت به انجام عمل پیوند مو fut اقدام نمایید.

کدام روش کاشت مو برای شما مناسب است ؟ برای اطلاعات دقیق تر با مشاوران کلینیک تخصصی پوست و مو نیل با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و زمان مشاوره حضوری با متخصص را هماهنگ کنید.

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *