کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش FIT

 کاشت مو به روش FIT چیست ؟

کاشت مو به روش fit یک شیوه معمولی برای داشتن موهایی طبیعی با تراکم نسبتا خوب است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این عمل با ما همراه باشید.

اگر به هر شخصی فارغ از جنسیت دقت کنید در تمامی موقعیت‌ ها به زیبایی موهای خود اهمیت می‌دهد و همواره در تلاش است تا موی خود را مرتب نگه ‌داشته و حالت خوش ‌فرمی به آنها بدهد.

زیرا میداند که زیبایی و حالت موها نقش بسیار مهمی بر روی زیبایی چهره خواهد گذاشت و این موضوع هیچ ارتباطی به جنسیت افراد نخواهد داشت.

 

کاشت مو به روش fit چیست ؟

 

حال زمانی که فردی دچار ریزش مو و طاسی گردد به‌ طور کلی زیبایی صورت وی دچار نقص خواهد شد درنتیجه کاشت مو به روش‌ های مختلفی از جمله fit میتواند یکی از راه‌ حل‌ های این مشکل محسوب گردد.

تصمیم اینکه چه روشی در هنگام عمل جراحی کاشت مو شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت بر عهده پزشک متخصص زیبایی شماست.

البته در این تصمیم نظرات شما نیز مد نظر قرار خواهد گرفت و با توجه به شرایط موجود و بررسی‌ های انجام‌ شده در نهایت تصمیم‌ گیری خواهد شد که در بین روش‌ های سنتی مانند fit و fut و یا روش ‌های بروز تر و استفاده از دستگاه‌ های اتوماتیک و پیشرفته مانند sut و روش نوین میکروگرافت، کدام روش می‌تواند راه‌حل مناسبی برای حل مشکل طاسی موی شما باشد.

 

زیبایی چهره با عمل کاشت مو به روش FIT

روش کاشت مو fit یا به عبارتی تکنیک استخراج تک‌ به‌ تک فولیکول‌ های مو یکی از جالب‌ ترین و متداول‌ ترین روش‌ های ترمیم مو به سبک مدرن است که امروز در بین روش‌ های مشابه بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بر خلاف روش کاشت مو fut که فولیکول‌ ها از ناحیه اهدا کننده به‌ صورت یک نوار یا بلوک استخراج می‌شدند در عمل جراحی کاشت مو به روش fit یا fue آزادی عمل در انتخاب بیشتری به بیماران داده خواهد شد و آنها میتوانند انتخاب کنند که از چه نواحی و با چه تراکم فولیکول عمل استخراج انجام گیرد.

در عمل جراحی کاشت مو به روش fit فولیکول‌ ها به‌دقت و تحت میکروسکوپ‌ های مخصوص توسط جراح به‌ صورت دانه‌ ای جدا خواهند شد و برای استفاده در محل گیرنده آماده خواهند شد.

 

زیبایی چهره با عمل کاشت مو به روش fit

 

با توجه به اینکه در عمل پیوند مو به روش fit از موهای خود فرد استفاده خواهد شد در نتیجه نتایج حاصل‌ شده بسیار طبیعی خواهند بود و همین‌ طور به سبب جداسازی و استخراج تک‌ به‌ تک تار های مو در ناحیه اهدا کننده همواره شاهد باقی ماندن تراکم خواهیم بود و نیازی به استفاده از بخیه نیز نخواهد بود.

لذا با توجه به دلیل ذکر شده درروش fit دوران نقاهت کوتاه‌ تری مورد نیاز است و عمل بدون درد و خونریزی انجام خواهد شد.

 

تفاوت روش‌ کاشت موی سنتی FIT و FUT

در واقع این دو روش در انجام عمل کاملاً مشابه هستند و به‌ طور کلی در ابتدا عملیات برداشت و استخراج فولیکول‌ های مورد نیاز برای پیوند انجام‌ شده و سپس در ناحیه دریافت‌ کننده تمامی فولیکول‌ های استخراج‌ شده از محل اهدا کننده پیوند زده خواهد شد.

تنها تفاوتی که در این دو روش وجود دارد مربوط به روش استخراج واحد های فولیکول مو است.

همان‌ طور که بارها اشاره شد در روش fit واحد های حاوی فولیکول مو به‌صورت تک‌ به‌ تک برداشت خواهد شد در حالیکه در روش FUT واحد های حاوی فولیکول به‌ صورت یک نوار استخراج خواهند شد و سپس برای پیوند استفاده می‌شوند. این در حالی است که مرحله بعدی یعنی همان قسمت پیوند فولیکول‌ های استخراج‌ شده در هر دو روش کاملاً یکسان است.

عمل جراحی زیبایی کاشت مو به روش fit میتواند باعث شود یک‌ روند طبیعی رشد مو در ناحیه گیرنده آغاز شود.

این روند به این صورت است که هر فولیکول اهدا شده در ناحیه گیرنده دارای 1 تا 4 تار مو برای رشد است و زمانی که این عمل توسط پزشکان با تخصص و مهارت بالا انجام شود با توجه به ظرافت کار در روش fit شاهد تصحیح رشد مو و زیبایی خارق‌العاده آن خواهیم بود.

 

مزایای استفاده از روش FIT در عمل زیبایی کاشت مو

با توجه به شرایط موجود در عمل جراحی  پیوند مو به روش fit ما میتوانیم شاهد تغییرات بسیاری نسبت به روش‌ های عادی باشیم زیرا در این روش جراح نیازی به ایجاد برش‌ های خطی همراه با درد و خونریزی نخواهد داشت و میتواند برای استخراج فولیکول‌ های مورد نیاز برای پیوند مو از روش‌ های ساده‌ تری استفاده نماید و مستقیما این کار را انجام دهد تا نیازی به برش خطی و برداشت فولیکول به‌ صورت یک نوار نباشد.

در روش fit جراح متخصص زیبایی یک برش دایره‌ ای با قطر کمتر از یک میلی‌ متر ایجاد خواهد کرد و سپس در داخل این ناحیه استخراج فولیکول را انجام خواهد داد.

همین موضوع باعث خواهد شد تا درد و خونریزی تا حد زیادی کاهش یابد و پس از استخراج فولیکول‌ ها به دلیل عدم برش‌ های خطی نیازی به بخیه زدن نیز وجود ندارد.

روش کاشت مو fit پزشکان را قادر می‌سازد تا با حداقل آسیب‌ های محیطی عمل برداشت و کاشت فولیکول‌ ها را انجام دهند.

از همین رو پزشکان متخصص حین برداشت فولیکول‌ های مو به‌ راحتی میتوانند این قابلیت را داشته باشند که از نواحی مختلف نسبت به برداشت تار مو اقدام کرده تا در ناحیه اهدا کننده نیز تراکم مو حفظ شود و مشکلی پیش نیاید.

 

نکات قابل ‌توجه در عمل کاشت مو به روش FIT

به‌ طور خلاصه میتوان در مورد عمل کاشت مو به روش fit نکات بسیاری را مطرح کرد که هرکدام از این نکات می‌تواند اطلاعات زیادی را در مورد قبل و بعد از عمل در اختیار ما قرار دهد ازاین‌ رو میتوان مجموعه‌ این نکات ارزشمند را درروش fit به‌عنوان یک سری اطلاعات عمومی و پایه نیز در نظر گرفت.

 

نکات قابل توجه در عمل کاشت مو به روش fit

 

  1. روش fit میتواند در ریزش مو و طاسی ناحیه‌ ای در زنان و مردان مورد استفاده قرار گیرد.
  2. در بهترین حالت در جلسات برداشت و کاشت مو به روش fit میتوان حدود 1500 واحد فولیکول را استخراج کرد که البته این میزان در جلسات مشاوره پیش از عمل نیز مطرح خواهد شد.
  3. میتوان از نواحی پشت سر یا دو طرف سر به‌ عنوان منطقه اهدا کننده فولیکول استفاده کرد.
  4. به دلیل عدم استفاده از برش‌ های خطی، روش fit دارای دوران نقاهت کمتری بوده و بیمار زودتر بهبود پیدا خواهد کرد.
  5. برای انجام کاشت مو به روش fit بهتر است موهای خود را تا حدود یک سانتی‌ متر کوتاه کنید.
  6. روش کاشت مو fit برای طراحی خط رویش مو، ابرو و سایر نقاط بدن نیز قابل‌ استفاده است.
  7. به دلیل طولانی بودن مدت‌ زمان هر جلسه کاشت مو به روش fit ممکن است تا حدودی هزینه‌ های عمل کاشت مو افزایش پیدا کند که این موضوع با توجه به نتایج بسیار عالی پس از عمل کاملاً بدیهی است.
  8. معمولاً پیشنهاد میشود کسی که چندین عمل کاشت مو به روش fit را پشت سر گذاشته از انجام عمل کاشت مو به روش fut پرهیز نماید. البته روش‌ های ترکیبی وجود دارد که گاها پزشکان از آنها برای دریافت نتیجه‌ ای مناسب استفاده خواهند کرد.
  9. انجام عمل جراحی کاشت مو به روش fit نیازمند بررسی‌ ها و آزمایش‌ هایی است که مشخص خواهد کرد فولیکول‌ های استخراج‌شده قابل‌ استفاده مجدد هستند یا خیر.

 

دوران نقاهت عمل کاشت مو به روش FIT

در ابتدا باید به این نکته اشاره شود که با توجه به روش خاص استخراج فولیکول‌ های مو در روش fit ممکن است مدت‌ زمان این عمل پیوند مو کمی طولانی شود.

اما این موضوع به این معنی نیست که شما یک عمل طولانی‌ مدت خسته‌ کننده را در پیش خواهید داشت زیرا شما در طول مراحل انجام این عمل میتوانید حتی تلویزیون تماشا کنید یا با تیم پزشکی خود صحبت کنید و در انتهای عمل به خانه برگردید.

پس از چند روز از انجام عمل جراحی زیبایی کاشت مو به روش fit شما می‌توانید مجدداً تمامی امور عادی زندگی خود را ادامه دهید.

حتی در برخی موارد که نوع کار بیمار سخت و شدید نیست بلافاصله پس از یک روز از انجام عمل پیوند مو می‌تواند به شرایط عادی زندگی خود بازگردد.

اما نکته‌ ای که وجود دارد این است که باید توجه کنید در هفته اول پس از عمل کاشت مو به روش fit یا به هر روش دیگری باید از انجام فعالیت‌های شدید پرهیز کنید و حتماً از پزشک خود درخواست کنید تا دستورالعمل‌ های مورد نیاز را به شما ارائه دهد تا طبق آن رفتار کنید.

 

دوران نقاهت عمل کاشت مو به روش fit

 

روش fit با توجه به دستورالعمل‌ های جراحی موجود یک روش بدون درد و خونریزی محسوب شده و فرد به‌ صورت سرپایی مورد درمان قرار خواهد گرفت.

درنتیجه هیچ‌ گونه بخیه و زخم و حتی تورم غیر عادی پس از انجام عمل جراحی زیبایی پیوند مو به روش fit مشاهده نخواهد شد و تنها رعایت برخی نکات مانند عدم فعالیت شدید، شستشوی آرام محل پیوند مو، عدم وارد کردن فشار و دیگر دستورالعمل‌ های موجود برای داشتن یک دوران بهبودی مناسب کافی است.

در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل کاشت مو به روش های نوین از جمله میکروگرافت بدون خونریزی و استفاده از تیغ جراحی با تراکم بالا در یک جلسه انجام میشود و تنها هدف ما، رضایت مندی شما عزیزان است. برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *