فصل مناسب کاشت مو کدام فصل است

فصل مناسب کاشت مو کدام فصل است

فصل مناسب کاشت مو امری مهم در انجام این عمل است ؟

بسیاری از افراد طبق گفته های پزشکان برایشان این سوال پیش می آید که به راستی فصل مناسب کاشت مو چه زمانی است و آیا واقعا باید در فصل مناسبی کاشت مو داشته باشند و فصل ها چه تفاوتی با یکدیگر دارند. جراحی پیوند مو یکی از روش های درمان ریزش مو است که روشی بسیار مطمئن و تضمینی شناخته شده است.

 

فصل مناسب کاشت مو امری مهم در انجام این عمل است ؟

 

فصل مناسب کاشت مو در روند این عملکرد تاثیر بسزایی دارد که شما می توانید برای کاشت مو از پزشک متخصص خود در این مورد مشورت های لازم را دریافت کنید.

آیا واقعا این حقیقت دارد که فصل مناسب کاشت مو در روند رشد موهای سر تاثیر بسزایی دارد ؟

بسیاری از کسانی که نزد پزشک می روند تا جراحی پیوند موی سر خود را انجام دهند با این عبارت مواجه می شوند که باید در فصل مناسب کاشت مو مراجعه کنند.

باید در جواب این عبارت گفته شود که هیچ کدام از پزشکان متخصص این مورد را تایید نکرده و فصل مناسب کاشت مو را دروغی دانسته اند که برخی از مراکز برای اینکه مشتریان خود را بیشتر کنند از این ترفند استفاده می کنند. در واقع در هیچ قسمتی از جراحی پیوند مو با عبارتی به نام فصل مناسب کاشت مو مواجه نمی شویم و این یک باور بسیار غلط می باشد.

در واقع باید گفت اگر برخی از افراد گمان می کنند که اگر باید در فصل خاصی پیوند موی خود را انجام دهند تا رشد موی خوبی داشته باشند در اشتباه محض هستند و اگر پزشکان به عنوان مثال می گویند بهترین زمان ترمیم فصل زمستان می باشد دلیل خاصی دارند که در ادامه بیان می کنیم.

 

فصل مناسب کاشت مو را چه مواقعی پزشکان بیان می کنند ؟

کاشت مو در هر فصلی که انجام گیرد برای فرد مناسب است و نتیجه ای که از آن خواهید گرفت هیچ تفاوتی با دیگر یکدیگر ندارد. منظور  پزشکان از فصل خوب برای انجام عمل کاشت مو این است که، اگر شما در فصل بهار پیوند موی خود را انجام دهید نتیجه اصلی آن را در فصل زمستان مشاهده خواهید نمود و اگر در فصل پاییز کاشت موی خود را انجام دهید در فصل تابستان یا بهار نتیجه آن را خواهید دید.

 

فصل مناسب کاشت مو را چه مواقعی پزشکان بیان می کنند ؟

 

پس به طور کلی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و شما هر زمانی که کاشت موی خود را انجام دهید نتیجه یکسانی خواهید گرفت.

اما یکی از نکات حائز اهمیت در مورد فصل درست برای انجام کاشت مو این است که هر زمانی که تصمیم گرفتید پیوند موی خود را انجام دهید درنگ نکنید و نزد بهترین پزشک متخصص رفته و کاشت موی خود را انجام دهید، چرا که هر چه زودتر برای کاشت موی خود اقدام کنید از زیبایی خود لذت می برید. پس بدین ترتیب باید هر زمانی که مایل بودید و تصمیم گرفتید کاشت موی خود را انجام دهید.

 

گاهی اوقات باید به فصل مناسب کاشت مو هم دقت داشته باشید

طبق گفته های پیشین که بیان کردیم به این نتیجه رسیدیم که فصل مناسب کاشت مو در هر فصلی می تواند باشد و نتیجه پیوند موی شما در هر فصلی یکسان است.

اما اگر فردی حساس باشید و با پزشک خود مشورت کنید، حتما این توصیه را به شما می کنند که شما باید باری دیگر برای ریکاوری پیوند موی خود به نزد وی مراجعه کنید.

یکی از مهمترین دلایلی که شما باید به فصل مناسب کاشت موی خود دقت داشته باشید این است که بعد از اینکه کاشت موی شما انجام می شود پزشک برای شما 7 یا 8 روز استراحت تجویز می کند و اگر شما می خواهید نتیجه بهتری را از کاشت موی خود به دست آورید باید استراحت کنید.

کسانی که در برخی از فصل ها فعالیت زیادی دارند و مجبور هستند کارهای خود را انجام دهند باید فصل مناسب کاشت موی خود را انتخاب کنند تا بتوانند به راحتی بعد از انجام عمل پیوند استراحت کنند. به همین دلیل پزشکان به افرادی که نمی توانند در برخی از فصل ها استراحت کافی داشته باشند پیشنهاد می دهند که در فصل مناسب کاشت مو مراجعه کنند.

 

گاهی اوقات باید به فصل مناسب کاشت مو هم دقت داشته باشید

 

این مسئله که شما باید استراحت کنید بدین معنا نمی باشد که شما نباید دیگر کارهای خود را انجام دهید اما بهتر است که بیشتر به خود استراحت دهید.

باید از ورزش هایی مانند شنا کردن پرهیز کنید و به مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار نگیرید. به همین دلیل اگر شما کسب و کارتان در فصل تابستان می باشد و زیاد در معرض نور خورشید قرار می گیرید فصل مناسب کاشت مو برای شما زمستان است که به راحتی در خانه استراحت کنید.

عرق کردن برای کسانی که پیوند مو انجام داده اند اصلا مناسب نمی باشد و موجب عفونت در نقاطی که عمل پیوند زده اید می گردد.

به همین دلیل است که پزشکان توصیه می کنند که در فصل صحیح برای انجام پیوند مو به پزشک مراجعه کنید، یعنی بعد از اینکه کاشت موی خود را انجام دادید در خانه خود استراحت کنید و بهترین فصل برای انجام کاشت مو  زمستان می باشد، چرا که نور خورشید چندان تابشی ندارد و سر شما زیاد عرق نمی کند.

اما باید دقت داشته باشید که در فصل زمستان هم احتمال زیادی وجود دارد موهای شما شکنندگی پیدا کند، پس شما باید در معرض هوای سرد و خشک قرار نگیرید.

همچنین بعد از عمل پیوند مو سعی کنید غذاهای مفیدی را مصرف کنید، این غذاها و خوراکی هایی که باید مصرف شوند را پزشک طبق نیازهای بدن برای شما تجویز می کنند.

 

نتیجه گیری در مورد فصل مناسب کاشت مو

همانطوری که بیان نمودیم زمانی که شما تصمیم می گیرید که برای پیوند مو نزد پزشک مراجعه کنید به هیچ عنوان نباید درنگ کنید.

نکته ای که بسیار مهم است و بیشتر پزشکان آن را توصیه می کنند این است که شما باید بعد از انجام عمل پیوند به مدت 7 یا 8 روز استراحت کنید، چرا که شما عمل پیوند انجام داده اید و برخی از قسمت های سر شما شکافته است. به این ترتیب این خود شما هستید که تصمیم می گیرید که فصل مناسب کاشت مو برای شما چه زمانی است.

 

نتیجه گیری در مورد فصل مناسب کاشت مو

 

برخی از افراد بیشترین مشغله کاری که دارند در فصل زمستان می باشد و در فصل تابستان بیشتر می توانند در خانه استراحت کنند این دسته از افراد باید در فصل تابستان سعی کنند به مدت 7 روز در خانه استراحت کنند و روزها چندان از خانه بیرون نروند چرا که نور خورشید برای آنها ضرر دارد و عرق کردن موجب می گردد محل زخم های سر عفونت پیدا کند.

برخی دیگر بیشترین مشغله کاری که دارند در فصل تابستان می باشد و در فصل زمستان بیشتر می توانند استراحت کنند.

به طور کلی برای برخی بهترین زمان مناسب کاشت مو زمستان است چرا که افرادی که کاشت مو انجام داده اند به راحتی می توانند در خانه استراحت کنند و اگر هم بیرون از خانه بروند تابش خورشید چندان آنها را آزار نمی دهد، اما باید دقت داشته باشند که فصل زمستان به علت آب و هوای خشکی که دارد به موهای آنها آسیبی وارد نکند.

پس بدین ترتیب نتیجه می گیریم که فصل خوب کاشت مو برای هر فردی متفاوت می باشد و تنها عاملی که موجب نتیجه گیری عالی از پیوند مو می شود استراحت است که باید آن فرد در طول 7 روز داشته باشد.

کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل به روش های fit ، sut و جدیدترین روش کاشت مو یعنی میکروگرافت انجام میشود.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا از طریق چت سایت سوالات خورا با مشاوران ما در میان بگذارید.

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *