سن مناسب کاشت مو چه سنی است

سن مناسب کاشت مو چه سنی است

سن مناسب کاشت مو

سن مناسب برای کاشت مو در آقایان یکی از مباحثی است که بیشتر آقایانی که ریزش مو دارند این سوال برایشان پیش می آید که سن مناسب برای کاشت مو دقیقا چه زمانی می باشد.

برخی از آقایان وقتی سنشان بالاتر می رود با ریزش موی شدیدی مواجه می شوند که این امر موجب می گردد سر آنها موی کمی داشته باشد و تراکم موی آنها کاهش پیدا کند.

 

سن مناسب کاشت مو

 

به همین دلیل به فکر کاشت مو می افتند ولی باید قبل از هر چیزی دقت داشتن باشند که سن مناسب پیوند مو چه زمانی است و با پزشک خود در این مورد مشورت کنند.

شما زمانی که به حمام می روید و یا در خانه موهای خود را شانه می کنید اگر ریزش موی فراوانی داشته باشد می توان گفت سن مناسب برای کاشت مو را دارید.

ریزش مو در بیشتر آقایان معمولا از 20 سالگی شروع می شود اما باید دقت داشته باشید که اگر می خواهید در این سن پیوند مو انجام دهید نه تنها زیباتر نخواهید شد بلکه ظاهری نامطلوب تر پیدا خواهید کرد.

به همین دلیل است که بیشتر افرادی که ریزش مو دارند از پزشکان این سوال را دارند که سن علمی برای انجام عمل پیوند دقیقا چه سنی می باشد ؟

 

نکات لازم در مورد سن مناسب پیوند مو

قبل از اینکه شما به فکر کاشت مو باشید باید به این فکر کنید که آیا کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستید و یا نیازی به جراحی کاشت مو ندارید.

شما برای اینکه این موضوع را بیابید و متوجه شوید باید نزد پزشک متخصص بروید و او تشخیص می دهد که آیا این عمل برای شما مناسب می باشد و یا نمی باشد.  ملاحظاتی که باید در نظر گرفته شوند، عبارتند از :

  1. سطح رشد موی شما تا چه اندازه می باشد و اگر شما ریزش مو دارید آیا به جای آن رشد مو هم دارید ؟
  2. پزشک شما باید تشخیص دهد که چند فولیکول مو در هر واحد فولیکولی مو دارید
  3. نکته ای که باید به آن بسیار توجه شود این است که کاشت مو در آقایان و خانم ها بسیار متفاوت است و پزشک برای هرکدام از آنها دستور جداگانه ای دارد. اما به طور کلی بیشتر کسانی که برای کاشت مو نزد پزشک مراجعه می کنند آقایان هستند.
  4. موی شما باید از لحاظ ویتامین هایی که در خود دارد مورد بررسی قرار بگیرد که پزشک از این طریق متوجه می شود که آیا موی سر شما ویژگی های کمک کننده ای به کاشت مو دارد و یا ندارد.
  5. مهمترین عاملی که باید در مورد کاشت مو به آن دقت داشت این است که باید سلامت عمومی بیمار مورد بررسی قرار گیرد.

بعد از اینکه سن درست برای انجام کاشت موی سر شما تایید شد، شما باید دارای این ویژگی هایی که بیان کردیم باشید و حتما نزد پزشک خود می توانید از این ویژگی های باخبر شوید.

 

تکات لازم در مورد سن مناسب پپیوند مو

 

به طور کلی سن مناسب کاشت مو بین 25 تا 30 سال می باشد ولی اگر شما دارای ویژگی های بیان شده باشید هیچ موردی ندارد که در سن 22 سالگی هم کاشت موی سر خود را انجام دهید.

فقط به مهمترین نکته ای که باید دقت داشته باشید این است که حتما نزد پزشک متخصص رفته که در انجام این امور و شناخت ویژگی های شما توانایی لازم را داشته باشد.

سن درست برای انجام عمل پیوند توسط بسیاری از پزشکان از 30 سالگی می باشد چرا که عوامل خاصی وجود دارد که مویرگ های عصبی سر و مو ، این سن را برای کاشت تایید می کند و در واقع کاشت موی سر در این سن بهترین و مناسب ترین پیشنهادی است که بیشتر پزشکان آن را تایید کرده اند.

 

توصیه های لازم در مورد سن مناسب کاشت مو

بسیاری از پزشکان سن مناسب پیوند مو را برای افرادی که 20 سال هستند تایید نمی کنند، چرا که اگر پزشک قسمتی از موی جلوی سر را تراکم دهد امکان دارد که قسمت عقب سر بعد از مدتی ریزش پیدا کند و به همین دلیل ظاهری نامطلوب پیدا خواهند کرد که باری دیگر برای کاشت مو باید مراجعه کنند.

پزشکان سن درست و صحیح برای انجام  کاشت مو را در 30 سالگی تایید کرده اند، چرا که هر فردی تا 30 سالگی با ریزش موی سر مواجه خواهد شد در واقع ریزش موی سر از 20 سالگی تا 30 سالگی ادامه خواهد داشت ولی بعد از آن ریزش موی سر کاهش پیدا می کند و سن مناسب کاشت مو را پیدا خواهند کرد.

 

توصیه های لازم در مورد سن مناسب کاشت مو

 

کسانی که در 20 سالگی اصرار دارند که کاشت مو انجام دهند باید آگاه باشند که اگر به این نحو موهای خود را با می خواهند تراکم دهند بسیار بدتر از کچل بودن می باشد و هیچ فایده ای برای آنها نخواهد داشت. در صورتی آنها می توانند از 20 سالگی به بعد کاشت مو انجام دهند که برای ترمیم آن مدام نزد پزشک خود مراجعه کنند.

یکی دیگر از دلایلی که پزشکان سن خوب برای کاشت مو را در 30 سالگی تایید کرده اند به این خاطر می باشد که به راحتی می توانند الگوی مناسب طاسی سر آنها را تشخیص دهند و بهترین راه حل درمانی را برای آنها پیدا کنند.

هرچه تشخیص پزشک متخصص در مورد الگوی طاسی شما مناسب باشد شما موهای طبیعی تر و زیبایی خواهید داشت، همچنین کاشت موی شما با موفقیت انجام خواهد شد.

 

سن مناسب کاشت مو و رابطه آن در انجام این عمل

همانطوری سن مناسب کاشت مو برای سنین پایین تر مناسب نمی باشد و عملکرد خوبی نخواهد داشت، افرادی هم که مسن تر هستند شرایط سن مناسب کاشت مو را را ندارند.

افرادی که دارای سن بالایی هستند شاید با کاشت مو به آن چیزی که می خواهند نرسند و ناامید شود. چرا که هر چه تاخیر در کاشت مو بیشتر باشد امکان این مساله وجود دارد که فولیکول های مو قدرت کمتری داشته باشند و در عمل کاشت نتوانند موفق شوند. این دسته از افراد کسانی هستند که سن آنها بالای 65 سال می باشد و می خواهند برای کاشت مو اقدام کنند.

 

نتیجه گیری در مورد سن مناسب پیوند مو

به طور کلی سن مناسب پیوند مو از 25 تا 30 سالگی شروع می شود که بهترین و مناسب ترین کاشت موی طبیعی را خواهند داشت. اما در برخی از موارد ممکن است افرادی که سن کمتری دارند به این دلیل که اعتماد به نفس خود را از دست داده اند و گمان می کنند که دیگر جایگاهی در اجتماع ندارند عملیات کاشت مو را انجام دهند.

این افراد سن خوب برای عمل پیوند مو را دارا نمی باشند ولی اگر تحت نظر پزشک قرار بگیرند و برای ترمیم موهای خود مدام از پزشک خود مشورت های مناسبی را دریافت می کنند می توانند کاشت موی موفقیت آمیزی را تجربه کنند.

 

نتیجه گیری در مورد سن مناسب پیوند مو

 

کاشت مو برای افرادی که ریزش مو دارند بهترین عمل جراحی می باشد که می توانند آن را انجام دهند و از نتیجه آن لذت ببرند.

فقط باید دقت داشته باشید که اگر می خواهید در مورد سن مناسب کاشت مو و برخی دیگر از موارد کاشت مو آشنا شوید حتما باید نزد پزشک متخصص رفته و از او مشورت بگیرید.

بسیار دقت داشته باشید که پزشک شما مجرب باشد و تجربه کافی را در این زمینه داشته باشد چرا که اگر پزشک مناسبی را برای کاشت موی خود انتخاب نکنید امکان دارد نتیجه نامطلوبی را دریافت کنید.

کلینیک تخصصی پوست و مو نیل ارائه دهنده خدمات کاشت مو در تهران واقع در شهرک غرب دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان میباشد.

کاشت مو

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *