علت بزرگ شدن سینه مردان در چیست؟

برای سنجش جذابیت یک فرد، پارامترهای مختلفی وجود دارد که باید به تک تک آن‌ها توجه ویژه داشته باشید. تعداد این پارمترها برای بانوان بسیار بیشتر از آقایان است، اما تعداد کم پارامترها برای آقایان به معنای بی اهمیت این موضوع نیست. مثلا تاسی و کم‌پشتی مو از مواردی است که می‌تواند در میزان جذابیت یک فرد تاثیرگذار باشد. اما یکی از اندام‌هایی که بزرگ بودن یا نافرم بودن آن از جذابیت یک مرد به شدت می‌کاهد، بزرگ بودن سینه مردان است. بزرگ بودن سینه مردان از آن دست مواردی است که بروز آن می‌تواند تاثیر چشم‌گیری در کاهش حالت مردانگی و جذابیت داشته باشد. در این مقاله به علت بزرگ شدن سینه مردان خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

علت بزرگ شدن سینه مردان

یکی از مواردی که می‌تواند تاثیرچشم‌گیری در کاهش جذابیت ظاهری و اعتماد به نفس افراد داشته باشد، بزرگ شدن سینه مردان است. در سال‌های گذشته با افزایش مصرف فست‌فود‌ها و غذاهای پرکالری، در کنار کم تحرکی که کارهای اداری به وجود آورده؛ همه و همه دست به هم دادند تا شاهد بروز بیشتر این موضوع در مردان باشیم. بزرگ بودن سینه مردان هم مانند هر عارضه دیگری روش‌ها درمانی متعددی دارد که در مقاله روش‌های کوچک کردن سینه مردان به آن خواهیم پرداخت. ولی امروز صرفا به‌صورت علمی‌تر به علت بزرگ شدن مردان خواهیم پرداخت.

با توجه به مواردی که در چاقی تاثیرگذار هستند و دوران بلوغ بروز این عارضه در نوجوانان رو به افزایش است، زیرا در این سن به دلیل تاثیرات هورمونی احتمال رشد سینه پسران وجود دارد. اگر بخواهیم تخصصی‌تر به این موضوع بپردازیم، می‌توانیم از این جهت به این موضوع نگاه کنیم که در مردان به دلیل وجود هورمون تستسترون که اصلی‌ترین هورمون مردانه به حساب می‌آید، مانع رشد پستان‌ها و موارد این‌چنینی می‌شود. گاهی ممکن است به دلایل مختلف میزان هورمون استروژن نسبت به تستسترون زیاد شود که این موضوع رشد غیر عادی سینه‌ها را در مردان به وجود خواهد آورد.

ژنیکوماستی نام دیگر بزرگ شدن سینه مردان

ژنیکوماستی یا همان بزرگ بودن سینه مردان در دوران بلوغ و در پسرانی که استعداد چاقی دارند معمولا به صورت خفیف تا حاد دیده می‌شود. اما موضوعی که در این میان در مورد ژنیکوماستی مطرح است، موقتی بودن این عارضه است که معمولا بین چند ماه یا نهایتا یک سال بعد از دوران بلوغ ناپدید می‌شود. اما در درصد کمی از مردان، به ویژه افرادی که کار آن‌ها کم تحرک است و مستعد انباشت چاقی هستند این پدیده مهمان منفور و ناخوانده تا سال‌های متمادی خواهد بود. اما ژنیکوماستی تا چه حد می‌تواند خطرناک باشد؟

علت بزرگ شدن سینه مردان

در حقیقت ژنیکوماستی اگر به دلایل بیماری‌های مرتبط با کبد یا تغییرات شدید هورمونی نباشد، خطر آن‌چنانی ندارد و تنها موضوع ناخوشایندی که به همراه خواهد داشت، کاهش جذابیت است. عموما برای کشف بزرگ شدن سینه در مردان در دوران نوجوانی آزمایشی برای کشف علت گرفته نمی‌شود ولی اگر این مهمان ناخوانده همراه شما باشد، پزشک برای کشف این علت برای شما آزمایش هورمونی تجویز می‌کند.

دیگر علت های بزرگ شدن سینه مردان

  • الکل
  • آمفتامین ها، که برای درمان اختلال کمبود توجه / بیش فعالی استفاده می‌شوند.
  • ماری جوانا
  • هروئین
  • متادون (متادوز، دولوفین)
  • مصرف برخی داروها و همچنین برخی بیماری‌های غدد نیز ازعلل هستند.
  • شرایط کاری مانند کار کردن مداوم با سیستم و به حالت خمیده نشستن.

مروری بر مطالب کلی مقاله


علت بزرگ شدن سینه مردان یا ژنیکوپلاستی از نکاتی است که عموما به دلایل هورمونی یا عوامل فیزیکی مانند نشستن و کار کردن رخ می‌دهد، زمان شروع این عارضه از دوران بلوغ است و در مدت زمان چند ماهه از بین می‌رود. نکته‌ای که در این مطرح است موقتی بودن این عارضه است، ولی اگر بعد از  چند ماه این عارضه هنوز مهمان ناخوانده اندام شما بود، باید به پزشک مراجعه کنید؛ هر چند که تنها عوارض آن کاهش اعتماد به نفس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *