صفر تا صد عوارض تزریق چربی و ژل به سینه

برای رسیدن به چهره و فرم بدنی جذاب‌تر راه‌های زیادی وجود دارد، از ورزش تا انجام عمل‌های زیبایی از اقداماتی هستند که می‌تواند زیبایی را به چهره و اندام شما بازگرداند، تا جذاب‌تر از همیشه به‌ نظر برسید. عمل‌های زیبایی که برای بانوان وجود دارد بسیار بیشتر از آقایان است، به همین دلیل بانوان بیشتر در معرض عوارض و خطرات احتمالی عمل‌های زیبایی قرار می‌گیرند، همین موضوع سبب شده تا سوالات زیادی ذهن آن‌ها را درگیر خود کند. یکی از سوالاتی که ذهن بانوان را قبل از عمل بسیار درگیر خود می‌کند، عوارض تزریق چربی به سینه است. به همین دلیل ما لازم دانستیم تا با مشورت پزشکان و متخصصین نیل کلینیک به این سوال پاسخ دهیم تا از دغدغه شما بانوی عزیز بکاهیم.

عوارض تزریق ژل در سینه

فرم دهی و افزایش سایز سینه برای افرادی که که از فرم بد سینه خود رنج می‌برند یا به واسطه سرطان سینه مجبور به خالی کردن آن شدند، یکی از عمل‌ها زیبایی است که به روش‌های مختلفی امکان انجام آن وجود دارد، پرو‌تز، تزریق ژل به سینه و تزریق چربی به سینه از مهمترین مواردی است که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروتز یک روش تهاجمی است که نیاز به بیهوشی دارد، اما تزریق ژل و چربی روش‌های غیر تهاجمی هستند که فقط نیاز به بی‌حسی موضعی دارند. اما با توجه به این موضوع که این دو روش نسبت به پروتز عوارض کمتری دارند، اما این به این دلیل نیست که تزریق ژل و سینه هیچ عوارضی ندارد.  معمولا عوارض این‌چنینی به واسطه استفاده از مواد اولیه نامناسب، عدم تخصص پزشک، معتبر نبودن مرکز و از همه مهم‌تر عدم رعایت مراقبت بعد از تزریق چربی رخ می‌دهد. اما قبل از پرداخت به عوارض تزریق چربی به سینه، بهتر است ابتدا به صورت مختصر با کلیات آن آشنا شویم.

تزریق ژل یا تزریق چربی؟

سوالی که قبل از انجام تزریق ژل، ذهن مراجعه‌کنندگان را درگیر خود می‌کند، انتخاب بهترین گزینه برای تزریق است، بدون شک قبل از تزریق بار‌ها چک می‌کنید که برای تزریق، ژل بهتر است یا چربی پاسخ این سوال به موارد مختلفی همچون اندام تحت درمان، سن، جنسیت و میزان چروک‌ شدگی و موارد این چنینی بستگی دارد که در یک مقاله به‌صورت جداگانه در مورد آن توضیح دادیم، اما برای درک بهتر لازم است که بدانید تزریق چربی چیست.

تزریق ژل چیست؟

ژل تزریق یک ماده با منشاء طبیعی است که هیالورونیک اسید نام دارد، این ماده که در بدن انسان 15 گرم از آن وجود دارد، 5 گرم از آن در طول روز تحت تاثیر متابولیزه قرار می‌گیرد، پس بدیهی است که بعد از یک مدتی که از 6 تا 24 ماه است، این ماده اثر خود را از دست بدهد و نیاز به تزریق و شارژ مجدد داشته باشد. هیالورونیک اسید به واسطه خصوصیات خود می‌تواند باعث خون‌رسانی در قسمتی که تزریق انجام می‌شود، باشد، به همین دلیل تزریق ژل بیشتر از تزریق چربی به شفافیت پوست کمک می‌کند. هیالورونیک اسید به واسطه تزریق هیالورونیداز از بین می‌رود، در صورتی که چربی به این گونه نیست.

تزریق چربی چیست؟

چربی یکی دیگر از فیلر‌هایی است برای تزریق مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای تزریق چربی از چربی‌های انباشته شده در قسمت‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، در اصل با استفاده از این روش شما در قسمتی که درگیر چربی است شاهد کاهش حجم و در قسمتی که به دنبال افزایش حجم هستید، افزایش وزن را شاهد خواهید بود. یکی از تفاوت‌های عمده چربی دائمی بودن آن است.

برای کسب اطلاعات جامع‌تر از عوارض تزریق چربی و عوارض تزریق ژل می‌توانید به دو مقاله زیر مراجعه کنید.

عوارض تزریق چربی و ژل به سینه

همانطور که در ابتدا مقاله گفتیم عوارض در عمل‌های تهاجمی به عوامل مختلفی همچون تبحر پزشک، ابزار و مواد اولیه مناسب، رعایت نکات پزشک در روز‌های ابتدایی و … بستگی دارد، اما شاید منشاء عوارض یکی باشد ولی آنچه‌ که تفاوت دارد، نحوه بروز عوارض و شدت آن است.

عوارض تزریق چربی به سینه

در کل عوارض تزریق چربی به سینه تحت تاثیر موارد مختلف، به دو نوع بلند و کوتاه مدت تقسیم می‌شوند. عوارض کوتاه مدت تا چند روز ابتدایی همراه بیمار هستند که عمده‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

تزریق چربی به سینه و عوارض احتمالی آن (2)
 • پس از تزریق چربی در همان ساعات اولیه شما با دو مورد رایج، یعنی تورم و قرمزی مواجه می‌شوید که دکتر در این مدت برای شما مصرف مسکن و کمپرس یخ را تجویز می‌کند.
 • آمبولی چربی در سینه یکی از عوارض چربی در سینه است که درصد رخ دادن آن زیاد نیست، این حالت زمانی رخ می‌دهد که برای تزریق از سرنگ‌های تیز استفاده شود.
 • اما یکی از موارد محتمل در صورت عدم استفاده از مراکز نامعتبر، عفونت است، عفونت زمانی رخ می‌دهد که در استفاده از مواد اولیه عملات استریل به خوبی انجام نشده باشد، البته که در گذشته عملیات جداسازی چربی به واسطه صافی صورت می‌گرفته که احتمال عفونت به واسطه آن افزایش پیدا می‌کرد.

اما مواردی که در بلند مدت یعنی بعد از هفته اول تا مدت‌ها متاسفانه می‌تواند سلامتی شما را تهدید کند به شرح زیر است.

 • جذب سریع چربی تزریق شده از دیگر عوارض تزریق چربی است که بدلیل وجود خون، سلول‌های چربی آسیب دیده و ساکشن چربی با فشار بالا رخ می‌دهد. برای پیشگیری از این اتفاق قبل از عمل باید چربی با سرعت 3000rpm در سانتریفیوژ باشد تا به وسیله این پروسه خون و چربی اضافه تفکیک شده که سرآمد آن کاهش تورم باشد.
 • یکی دیگر از عوارض تزریق چربی به سینه تجمع مایعات و سرم seroma در محل تزریق از دیگر عوامل احتمالی است، علت بروز این عارضه فراموشی پزشک از منع کردن مصرف داروهای ضد انعقاد خون است. پس به یاد داشته باشید تا یک هفته قبل از تزریق باید دور دارو‌های انعقاد خون را خط بکشید.
تزریق چربی در سینه و عوارض آن چگونه است
 • یکی از عوارض احتمالی تزریق چربی جذب و رشد چربی در بافت پستان است که می‌تواند افزایش سایز را به همراه داشته باشد، البته که یکی دیگر از موارد و یا بهتر است بگوییم عوارض نادر ولی محتمل رشد بافت چربی در سینه و احتمال تبدیل به بافت سرطانی است.
 • اما آخرین مورد که لازم است تا به آن اشاره کنیم، نکروز چربی در بافت است، در این روش به واسطه جذب چربی سایز سینه به حالت قبلی باز‌می‌گردد؛ البته که علائم نکروز ممکن است که با درد و خونریزی همراه بوده و پوست به رنگ آبی تیره و یا سیاه و سفید درآید.

آنچه که در این مقاله مطالعه کردید

چکیده

بروز عوارض تزریق چربی مرتبط با پزشک و مرکز زیبایی است، اگر به مرکز معتبر و پزشک حاذق اعتماد کردید خیالتان از نتیجه راحت باشد.

تورم و قرمزی از موارد رایج در عوارض تزریق چربی در سینه است.

نکروز و احتمال سرطان سینه از دیگر موارد با احتمال ناچیز، در تزریق چربی در سینه است.

عوارض تزریق ژل به سینه

تزریق ژل به سینه نیز یکی از مواردی است که برای فرم‌دهی و افزایش سایز سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، منشاء ژل نیز مانند چربی کاملا طبیعی است، اما این موضوع دلیل نمی‌شود که این روش هیچ عوارضی نداشته باشد. به طور کلی عوارض احتمالی تزریق ژل کمتر از عوارض احتمالی تزریق چربی به سینه است، در این قسمت به چند مورد از عوارض تزریق ژل به سینه می‌پردازیم.

تزریق چربی و ژل به سینه و عوارض آن
 • تورم و کبودی از اولین و رایج‌ترین موارد و عوارض احتمالی است، البته باید در نظر داشته باشید که برطرف کردن این مورد صرفا با کمپرس یخ ممکن است و به هیچ وجه نباید از ماساژ، مالش و دیگر موارد استفاده کنید.
 • تغییر فرم و ناصافی یکی دیگر از عوارض تزریق ژل به سینه است که می‌بایست در صورت مواجه شدن با این مشکل، حتما برای ماساژ به پزشک مراجعه کنید، ژل به واسطه خصوصیاتی که دارد، به واسطه ماساژ به دست پزشک یا متخصص می‌تواند تغییر شکل بدهد، البته متاسفانه گاهی به دلیل عدم تزریق درست و اصولی این امکان میسر نیست و نیاز به ازبین بردن چربی تزریق شده یا به اصطلاح تخلیه ژل لازم است.
 • یکی دیگر از عوارض تزریق ژل به سینه، گلوله گلوله شدن آن است، این عارضه اگر تا قبل از 10 روز ابتدایی با توصیه‌های پزشک برطرف شد، جای نگرانی نیست. اما در غیر این صورت باید به پزشک مراجعه کنید تا مشکل پیش آمده برطرف شود.
 • اما نکروز که در بالا هم به آن اشاره کردیم از عوارض یکسان میان تزریق چربی و ژل به سینه است.

آنچه تا به این لحظه مطالعه نمودید

چکیده

در مورد تزریق ژل هم داستان به همین شکل است، پزشک و مرکز معتبر خیال شما را از نتیجه راحت می‌کند.

تورم و قرمزی یک مورد مشابه در عوارض تزریق ژل به سینه است.

نکروز و گلوله گلوله شدن از دیگر عوارض کمرنگ و نادر، ولی محتمل از عوارض تزریق ژل به سینه است.

برای انتخاب بهترین روش با متخصصین مشورت کنید

شاید عوارضی که در بالا اشاره کردیم، در قدم اول این ذهنیت را در شما ایجاد کند که هر دو مورد گزینه مناسبی برای فرم‌دهی سینه نیستند، اما این‌طور نیست و مواردی که صرفا به آن اشاره شد، زمانی رخ‌ می‌دهد که شما برای تزریق به یک مرکز غیر معتبر یا پزشک آماتور اعتماد کنید. اما اگر برای تزریق به یک تیم حرفه‌ای اعتماد کنید، جز مشکلاتی مانند تورم و قرمزی که بروز آن‌ها عادی است، مورد دیگری نمی‌تواند سلامت شما را به خطر بیندازد.

آیا عوارض تزریق چربی و ژل در سینه موقت است؟

برای انتخاب بهترین روش برای تزریق پیشنهاد ما مشورت گرفتن از متخصصین کلینیک نیل است، انتخاب بهترین گزینه موردی است که به بودجه، سن، محل مورد نظر و سوابق بیماری شما بستگی دارد. پس پیشنهاد می‌کنیم که برای انتخاب بهترین نتیجه با متخصصین ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *