دوران نقاهت کاشت ابرو و نکات مهم آن
دانستنی ها, کاشت ابرو

دوران نقاهت کاشت ابرو و نکات مهم آن

دکتر فرامرز نگهدار مغانلو    16 تیر 1398
به طور کلی دوران نقاهت پس از کاشت ابرو چگونه خواهد بود ؟

دوران نقاهت کاشت ابرو و نکات مهم آن

دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو

امروزه در بین مردان و زنان زیبایی جایگاه خاصی پیدا کرده است و همین موضوع باعث شده تا افراد توجه بیشتری به بحث زیبایی داشته باشند.

یکی از عناصری که در زیبایی افراد تاثیر گذار بوده و در اولین نگاه جلب توجه خواهد کرد صورت است. اما در این عضو بدن نیز عناصری مانند ابرو و چشم ها همواره توجه همگان را به خود جلب می کند، همین دلیل کافی است تا کاشت ابرو یکی از راه های ترمیمی محسوب شود که باعث زیبایی صورت می گردد.

به طور کلی دوران نقاهت پس از کاشت ابرو چگونه خواهد بود ؟

چهره ای را تصور کنید که در بالای چشمان او هیچ ابرویی دیده نمی شود! قطعا این صورت حتی در خیال شما نیز کمی غیر عادی و دور از تصور خواهد بود از همین رو زمانی که با توجه به شرایط مختلف شاهد ریزش ابرو، از بین رفتن ابرو در اثر سوختگی، جراحت، بیماری و غیره هستیم کاشت ابرو می تواند یکی از بهترین راه ها برای ترمیم این عضو مهم صورت باشد.

به طور کلی دوران نقاهت پس از کاشت ابرو چگونه خواهد بود ؟

تمامی عمل های زیبایی و درمانی دارای یک دوران نقاهت و بازیابی هستند که در طول این مدت بیمار بهبودی خود را به صورت کامل به دست خواهد آورد و در عمل های زیبایی نیز شاهد تکمیل مراحل ترمیم خواهیم بود، در نتیجه پس از گذراندن دوران نقاهت کاشت ابرو شاهد زیبایی خیره کننده ای در صورت خواهید بود.

به طور کلی تمامی مراحل عمل زیبایی کاشت ابرو از مشاوره های اولیه تا زمان بازیابی و بهبودی کامل حدود یک سال خواهد بود. در طول این مدت واکنش های طبیعی پس از عمل رفته رفته کاهش یافته و شاهد نتایج نهایی حاصل از عمل زیبایی eyebrows transplant خواهید بود. انجام عمل زیبایی کاشت ابرو معمولا بین 3 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد که با ظرافت های خاصی کاشت ابرو انجام خواهد شد.

از آن جایی که روش های استفاده شده در عمل زیبایی eyebrows transplant نیاز به برش های عمیق و یا جراحی ندارد در نتیجه یک عمل سرپایی محسوب شده و شما پس از اتمام روند کاشت ابرو می توانید به خانه بازگردید و تنها پس از گذشت چند روز زندگی عادی ای را تجربه نمایید.

مزیت اصلی عمل زیبایی کاشت ابرو نسبت به روش های جایگزین ماندگاری طولانی مدت آن است، به شرط رعایت تمامی اصول مورد نیاز در طول دوران نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت ابرو نتایج حاصل از آن بسیار ماندگار خواهد بود و هیچ گاه اتفاقی برای آن ها نخواهد افتاد.

روند بهبودی بیمار در دوران نقاهت عمل زیبایی کاشت ابرو چگونه است ؟

پس از انجام تمامی مراحل عمل زیبایی کاشت ابرو بیماران معمولا روند بهبودی تقریبا ساده ای را تجربه خواهند کرد، همین موضوع باعث شده تا پزشکان به راحتی روند بهبودی و دوران نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت ابرو را با روش هایی برای خالکوبی مقایسه کنند.

شما در طول دوران نقاهت عمل زیبایی کاشت ابرو برخی از کبودی های سطحی و خفیفی را مشاهده خواهید کرد که طی مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

روند بهبودی بیمار در دوران نقاهت عمل زیبایی کاشت ابرو چگونه است ؟

در اطراف ابرو گاها شاهد پوسته پوسته شدن پوست خواهید بود که البته اکثر بیماران تنها 3 تا 5 روز پس از عمل زیبایی کاشت ابرو کاملا روند عادی زندگی خود را از سر خواهند گرفت و تمامی احساسات آن ها عادی و طبیعی خواهد بود.

همان طوری که گفته شد عمل زیبایی کاشت ابرو بدون جراحی و برش انجام می شود و همین موضوع باعث شده تا به طور کلی نیازی به بیهوشی عمومی نباشد، در نتیجه در مدت دوران نقاهت پس از عمل زیبایی کاشت ابرو نیازی نیست تا نگران عوارض و مشکلات ناشی از بیهوشی عمومی باشید.

در زمان برگشت به منزل پس از عمل زیبایی کاشت ابرو با توجه به سرپایی بودن عمل و استفاده از بیحسی موضعی می توانید به راحتی رانندگی کنید و شاید نیازی به همراه هم نداشته باشید.

پزشکان معمولا ذکر خواهند کرد که برخی کبودی های شدید تر در 24 ساعت ابتدایی پس از عمل زیبایی eyebrows transplant وجود خواهد داشت در نتیجه باید از دست زدن به ابرو و مالش آن در ساعات ابتدایی عمل زیبایی کاشت ابرو به طور جدی خودداری نمایید.

علاوه بر این موضوعات به شما توصیه می شود تا در هفته اول از خیس کردن ابرو های خود خودداری نموده و همچنین حتی الامکان سعی کنید آرایش های محدود تری را داشته باشید. کم تر بودن آرایش و خیس نکردن ابرو در دوران نقاهت و روز های ابتدایی باعث خواهد شد تا خطر ابتلا به عفونت کاهش یابد و کبودی های سطح پوست نیز زودتر بهبود یابند.

رشد ابرو در طول دوران بهبودی پیوند ابرو

اگر چه موها و فولیکول های پیوند زده شده پس از عمل زیبایی کاشت ابرو بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود اما برای داشتن نتایجی نهایی و رسیدن به هدف اصلی باید کمی صبور باشید.

در ابتدا موهای کاشته شده در عمل زیبایی eyebrows transplant برای مدتی باقی خواهد ماند و پس از گذشت 2 ماه ریزش عادی ای را تجربه خواهند کرد. این ریزش تار های ابرو باعث خواهد شد تا ابرو های کاشته شده مجددا رشد کنند، معمولا پس از گذشت 3 تا 4 ماه رشد ابتدایی پس از عمل زیبایی کاشت ابرو آغاز خواهد شد.

رشد ابرو در طول دوران بهبودی پیوند ابرو

برای رسیدن به رشد حداکثری ابرو معمولا بیماران باید بین 9 تا 12 ماه صبر کنند، علت این فاصله زمانی این است که در طول دوران نقاهت در ابتدا رشته های مو در ابروی شما کاشته شده تا به نوعی فولیکول های آن جایگزین شوند. پس از جایگزین شدن فولیکول های سپس تغذیه آن ها آغاز شده و رشد آن ها از سر گرفته خواهد شد.

در نتیجه برای رسیدن به چنین نتایجی فولیکول های مو باید از یک دوره رشد و چرخه پرورش منظمی عبور کنند، این چرخه منظم در نتیجه منجر به رشد مجدد ابرو ها به کمک فولیکول های کاشته شده خواهد شد.

در حقیقت پس از تکمیل شدن این چرخه شما شاهد رشد بی نظیری در ابروهای خود خواهید بود به طوری که ممکن است حتی بخواهید از یک جفت قیچی برای کوتاه کردن و مرتب کردن آن ها استفاده کنید.

موهایی که پس از عمل زیبایی کاشت ابرو رشد می کنند نیاز به مراقبت و شکل دهی دارند، در نتیجه این موضوع به این معنی است که پس از عمل زیبایی eyebrows transplant شما باید دقت داشته باشید که بهتر است هر ماه یک بار برای شکل گیری درست روند رشد آن ها و زاویه ای که در آن جهت رشد می کنند بهتر است برش های ریزی ایجاد شود. این مراحل رشد و نگهداری تارهای مو کاشته شده در ابرو تا زمانی که پزشک از رشد درست ابرو ها اطمینان حاصل کند ادامه خواهد داشت.

کمک به رشد و مراقبت از ابرو در دوران نقاهت پیوند ابرو

بهترین نکته ای که در رابطه با عمل زیبایی کاشت ابرو وجود دارد این است که شما علاوه بر ابرو ها و فولیکول های کاشته شده باید در طول دوران نقاهت پیوند ابرو از پوست آن نیز محافظت کنید، معمولا پیشنهاد می شود که در چنین مواقعی از یک کیت مراقبتی کامل استفاده کنید و به طور دقیق و منظم از محصولات آن استفاده کنید.

کمک به رشد و مراقبت از ابرو در دوران نقاهت پیوند ابرو

این موضوعات می تواند باعث شود تا به راحتی دوران نقاهت را پشت سر گذاشته و منتظر نتایج نهایی عمل زیبایی کاشت ابرو باشید. دقت داشته باشید که مراقبت از تارهای مو کاشته شده بسیار ضروری خواهد بود.

انتخاب کلینیک مناسب برای انجام عمل کاشت ابرو یکی از مهم ترین فاکتور های این عمل به حساب می آید. کلینیک تخصصی پوست و مو نیل دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و جدیدیرین متد به عنوان تی اس میکروگرافت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما از طریق چت سایت در ارتباط باشید یا با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

دکتر فرامرز نگهدار مغانلو، دارای فلوشیب پوست و مو، با بیش از ۱۰ سال سابقه کاشت مو و همچنین عضو انجمن جراحان پیوند مو و عضو هیات علمی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − دو =