جلوگیری از چروک صورت با کمک مواد غذایی

روند زیبایی تزریق بوتاکس از آن زمان که به وجود آمده تا به امروز مورد استقبال آن دسته از بیمارانی که از داشتن چین و چروک های روی صورت خود گله مند بوده اند قرار گرفته است.

جلوگیری از چروک صورت با کمک مواد غذایی

همچنین آمار ها حاکی از این است که روند زیبایی Botox injection در سراسر نقاط دنیا مورد استفاده قرار گرفته و استفاده کنندگان از روند زیبایی تزریق بوتاکس به شدت از نتایج حاصل از آن رضایت مند بوده‌اند.

جلوگیری از چروک صورت با مواد غذایی امکان پذیر است ؟

همان گونه که از گفته های بالا درک شد روند زیبایی تزریق بوتاکس یکی از روش های زیبای برای رفع چین و چروک و جوان سازی پوست می باشد حال در این بین برخی از افراد می خواهند که قبل از افتادن چین و چروک بر روی پوست خود و از دست دادن جوانی پوست شان از این اتفاق ناخوشایند و تلخ جلوگیری به عمل آورند.

این افراد به غیر از روند زیبایی Botox injection چاره این کار را در تغذیه سالم و مناسب می ‌دانند اما همه افراد از این موضوع کاملا مطمئن نبوده و تردید دارند؛ بنابراین در این نیاز سوالی پیش می آید و این سوال این است که آیا تغذیه سالم و مناسب از چین و چروک و پیری پوست صورت به اندازه روند زیبایی تزریق بوتاکس پیشگیری خواهد کرد ؟

جلوگیری از چروک صورت با مواد غذایی امکان پذیر است ؟

در جواب این سوال جالب بخشی از جواب مثبت و بخشی دیگر هم جواب منفی خواهد بود.

زیرا جواب مثبت به این دلیل است که استفاده از تغذیه مناسب و استفاده از مواد غذایی خوب و غنی باعث می شود تا مواد غذایی موجود در خون بدن فرد افزایش یابد و سلول های پوستی از این مواد غذایی استفاده کنند که این امر موجب شادابی و طراوت پوست و زنده ماندن بافت‌ های پوست خواهد شد.

اما جواب منفی به این دلیل است که مصرف غذا های مناسب و مقوی تا حدودی می توانند از چین و چروک های موجود روی پوست صورت پیشگیری کنند و به اندازه روند زیبایی تزریق بوتاکس نمی توانند موثر باشند.

چرا که روند زیبایی Botox injection به نوعی مخصوص پیشگیری و رفع چین و چروک های موجود روی نواحی مختلف پوست می باشد.

چه مواد غذایی برای پیشگیری از چروک صورت مناسب است ؟

چروکی پوست یکی از مشکلاتی به شمار می رود که دلایل بسیار مختلف و متعددی دارد از جمله آسیب های نور خورشید به پوست، پیری زودرس و بیماری های ارثی و ژنتیکی.

اما در این بین قرار است یک سری مواد غذایی خوب و مقوی معرفی شود که می توانند باعث رفع و پیشگیری چروک های موجود روی پوست تا حدود قابل توجهی شوند و مکمل خوبی برای روند زیبایی تزریق بوتاکس باشند.

تاثیرات مواد غذایی در جلوگیری از چروک پوست

به گونه ای که اگر یک بیمار از داشتن چین و چروک های موجود روی پوست خود شاکی و گله مند می باشد با استفاده از روند زیبایی تزریق بوتاکس و مصرف خوراکی هایی که در زیر فهرست بندی شده است از این چین و چروک ها برای مدت زمان قابل توجه حداقل 5 یا ۶ ماه در امان خواهد بود.

از جمله خوراکی هایی که در کنار روند زیبایی Botox injection می‌توانند باعث رفع و پیشگیری چین و چروک ها شوند می توان اشاره کرد به :

  • پروتئین : برای سلامتی پوست پروتئین بسیار مهم و ضروری می باشد. همچنین به نوعی می‌ توان خاطر نشان کرد که پوست از پروتئین ساخته شده است.

بنابراین در کنار استفاده از روند زیبا سازی تزریق بوتاکس بهره گیری از مواد غذایی حاوی پروتئین نیز امری کاملا واجب و ضروری به شمار می ‌رود. از جمله مواد غذایی حاوی پروتئین می توان به انواع گوشت ها، لبنیات همچون شیر و ماست و حبوبات مانند لوبیا اشاره داشت.

  • پتاسیم : این ماده باعث ماندگاری رطوبت در درون سلول ها می شود بنابر این این ماده نیز در کنار روند زیبایی تزریق بوتاکس می تواند کمک شایانی به بیماران بکند. از جمله مواد غنی شده از پتاسیم عبارتند از: اکثر میوه ها و انواع سبزیجات.
  • ویتامین ها : انواع ویتامین ها همزمان ویتامین c و و ویتامین E و ویتامین A باعث رفع خشکی و رطوبت در پوست می شود؛ بنابراین اکثر پزشکان متخصص به بیمارانی که هدفشان انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس می باشد توصیه می کنند که از انواع ویتامین‌ ها استفاده کنند.

مرکبات، توت فرنگی ، فلفل دلمه و قرص های ویتامین c منابع خوب برای ویتامین C و هویج، جگر گاو، تخم مرغ و کره و قرص های ویتامین A منابع خوب برای ویتامین E و A می باشند.

روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی منبع خوب برای ویتامین E می باشند.

تاثیرات مواد غذایی در جلوگیری از چروک پوست

بی جهت نیست که پزشکان متخصص برخی مواد غذایی را مکمل روند زیبایی تزریق بوتاکس معرفی می کنند و به طور یقین تاثیرات مثبت و قابل توجهی ارائه خواهند.

به همین خاطر قصد بر این است که یک سری از تاثیرات مثبت از مواد غذایی معرفی شده جهت اطلاعات بیشتر برای بیماران بازگو گردد تا این بیماران در کنار انجام روند زیبا سازی تزریق بوتاکس با مصرف این غذا ها باعث پیشگیری و درمان هر چه سریع ‌تر چین و چروک ها شوند.

از جمله تاثیرات این مواد غذایی در کنار روند زیبایی Botox injection عبارتند از :

  1. ماندگار کردن رطوبت در بافت های پوست : مواد غذایی حاوی پتاسیم به علت داشتن ویژگی حفظ رطوبت می‌توانند در کنار روش زیبایی تزریق بوتاکس موثر واقع شوند و باعث مرطوب ماندن پوست صورت بیمار شوند.
  2. ویتامین ها : انواع ویتامین ها از جمله ویتامین a ویتامین c و ویتامین e تا بافت های پوست بهتر بتوانند مایعات جذب کنند؛ بنابراین پس از انجام روند زیبایی Botox injection برای اینکه نتایج نهایی حاصل از روند زیبا سازی تزریق بوتاکس هر چه سریع‌ تر مشاهده شود بهتر است از انواع ویتامین ها استفاده شود.
  3. پروتئین : استفاده از مواد دارای پروتئین بالا در کنار روند زیبایی تزریق بوتاکس به نوعی امری ضروری به حساب می آید. چرا که سلول های پوستی جهت سالم ماندن به مواد غذایی نیاز خواهند داشت که با وجود پروتئین ها این نیاز به صورت کامل برطرف خواهد شد.

مزیت ها و معایب استفاده از مواد غذایی برای جلوگیری از چروک پوست

همان طور که گفته شد هر یک از این ماده های غذایی معرفی شده در کنار روش زیبایی تزریق بوتاکس می تواند مزایا هایی را برای بیمار به همراه داشته باشد اما ناگفته نماند که استفاده غیر استاندارد از هر ماده غذایی معایب و خطراتی به همراه خواهد داشت.

مزیت ها و معایب استفاده از مواد غذایی برای جلوگیری از چروک پوست

بنابر این مواد غذایی معرفی شده اگر در کنار روند زیبایی تزریق بوتاکس بیش از حد و اندازه مصرف شود به جای این که مزایایی داشته باشد دارای معایب خواهد بود؛ بنابراین بد نیست برای عناوین ذکر شده معایب و مزایای آن ها نیز بازگو شود تا بیمار از این نکته مهم و کلیدی با خبر گردد.

از جمله مزایای مواد غذایی معرفی شده جهت پیشگیری و رفع چین و چروک های روی صورت در کنار روند زیبایی Botox injection عبارتند از :

  1. رطوبت رسانی به بافت های پوستی : استفاده از مواد غذایی معرفی شده از جمله ویتامین ها باعث رسیدن رطوبت و مایعات به پوست و بافت های آن پس از انجام روند زیبایی تزریق بوتاکس می شود.
  2. حفظ و ماندگاری رطوبت و مایعات جذب شده توسط سلول های پوستی با مصرف موارد ذکر شده: مصرف این مواد غذایی که در بالا ذکر شد از جمله پتاسیم و انواع ویتامین ها باعث ماندگاری رطوبت در بافت های پوست می شود که این امر به بهبود نتایج حاصل از روند زیبایی Botox injection کمک شایانی خواهد کرد.
  3. تقویت سلول های پوستی : پس از آن روند زیبایی تزریق بوتاکس برای اینکه نواحی تحت درمان دوباره دچار افتادگی و چروک مجدد نشود نیاز خواهد بود تا سلول های پوستی به خوبی تقویت شوند؛ بنابراین با مصرف مواد غذایی ذکر شده می توان این تضمین را داد که سلول ها و بافت های پوستی به خوبی تغذیه خواهند شد.

همچنین ناگفته نماند که مواد غذایی ذکر شده به نوعی برای بدن مورد نیاز خواهند بود و تقریبا همه پزشکان تزریق بوتاکس معتقدند این مواد غذایی در کنار روش تزریق بوتاکس هیچ گونه معایبی به همراه نخواهد داشت به شرطی که در مقدار های مناسبی مورد استفاده قرار گیرند و تنها معایب به وجود آمده از مصرف این مواد غذایی به دلیل مصرف بیش از حد و غیر استاندارد آن ها خواهد بود.

امیدوارم از مقاله جلوگیری از چروک صورت با کمک مواد غذایی رضایت داشته باشید.

کلینیک تخصصی پوست و مو نیل با ارائه بهترین خدمات و به روز ترین برند های تزریق بوتاکس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *