برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

کاشت مو بدون بانک مو

کاشت مو بدون بانک مو

می توان گفت که کاشت مو در واقع نوعی hair transplant به حساب می آید. یکی از مشکلاتی که امروزه در بین افراد زیادی به خصوص مردان شیوع بسیاری پیدا کرده است ریزش مو می باشد که در نهایت منجر به طاس شدن آنها می شود.

hair transplant به عنوان روشی به جهت رفع این مشکل امروزه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

این افراد می توانند با روش های مختلفی از ریزش موهای خود جلوگیری نمایند. عمل زیبایی پیوند مو می تواند یکی از موثر ترین روش ها برای موهای از دست رفته شما باشد. بعضی از ریزش های مو را می توان با استفاده از دارو و یا روش های ترمیمی دوباره به حالت اول قبل از ریزش مو برگرداند.

 

کاشت مو بدون بانک مو

 

ولی بسیاری از ریزش های مو امکان مجدد دوباره را ندارند. در این مواقع بنا به صلاحدید دکتر مربوطه می توان عمل زیبایی کاشت مو را انجام داد. بانک مو در واقع به قسمت های از مو گفته می شود که ریزش ندارد و می توان با استفاده از این قسمت ها عمل زیبایی پیوند مو را انجام داد.

hair transplant در بسیاری از کشورها دارای طرفداران زیادی می باشد. البته در اینجا ما می خواهیم بدانیم که آیا می شود عمل زیبایی پیوند مو را بدون داشتن بانک مو انجام داد ؟

یا افرادی که به طور کامل دچار ریزش مو می شوند و در اصطلاح طاس گفته می شوند باید برای کاشت مو از چه روش هایی به غیر از بانک مو استفاده نمایند ؟

 

اهمیت بانک مو در عمل زیبایی کاشت مو

همانطور که گفته شد بانک مو می تواند یکی از مواردی باشد که با استفاده از آن می توان عمل زیبایی پیوند مو را انجام داد. بانک مو به قسمت هایی از مو گفته می شود که فولیکول های آن سالم است و دارای ریزش نمی باشد.

این موها توسط پزشک متخصص مو در قسمت هایی از سر که دچار طاسی می باشد استفاده می شوند و در اصطلاح عمل زیبایی کاشت مو انجام می شود.

در واقع پیوند مو را با استفاده از بانک موی هر فردی انجام می دهند. در صورتی که فرد دارای بانک مو نباشد و یا بانک موی او دچار ریزش باشد در نتیجه می تواند از نمونه های اهدایی بانک موی دیگران به جهت hair transplant استفاده نماید. این اهدا نیاز به شرایط خاصی ندارد فقط فرد اهدا کننده باید دارای بانک موی سالمی باشد.

اگر نتیجه آزمایشات مثبت باشد به راحتی می توان عمل زیبایی کاشت مو را انجام داد. در واقع اگر بخواهید موهایی طبیعی داشته باشید و کاشت مو به صورت طبیعی باشد استفاده از بانک مو ضروری است.

بهترین مناطقی که می توانند به عنوان بانک موی خوب مورد استفاده قرار بگیرند و دارای مقاومت بالاتر و ریزش کمتری نسب به سایر نقاط سر می باشند موهای اطراف گوش و و پشت سر هستند.

موهایی که توسط بانک موی سالم کاشته می شوند در واقع امکان ریزش دوباره آنها وجود ندارد زیرا این موها بسیار مقاوم می باشند.

 

آیا می توان برای افراد بدون بانک مو عمل زیبایی کاشت مو را انجام داد ؟

تکنیک هایی که امروزه در پیوند مو وجود دارد می تواند شما را در داشتن مویی طبیعی یاری دهد. در واقع شما با استفاده از عمل زیبایی hair transplant می تواند زیبایی طبیعی خود را دوباره به دست بیاورید. روشی که در واقع برای پیوند مو استفاده می شود امروزه با بانک و مکان پذیر است.

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا افرادی که دچار طاسی هستند می توانند بدون بانک مو نیز عمل زیبایی کاشت مو را انجام دهند. از آن جایی که عمل زیبایی کاشت مو از طریق بانک مو دارای هزینه زیادی است از این رو همه افراد طاس قادر به انجام آن نمی باشند.

 

آیا می توان برای افراد بدون بانک مو عمل زیبایی کاشت مو را انجام داد ؟

 

این افراد می توانند از روش های دیگر عمل زیبایی hair transplant را انجام دهند. در واقع دو نوع ریزش مو داریم. یکی ریزش موی دائم و دیگری موقت نامیده می شود. در ریزش موی موقت ریشه مو هنوز سالم است و فرد می تواند با مراجعه به پزشک و تحت نظر او و با استفاده از دارو درمانی منجر به رویش مجدد موهای خود شود.

در نوع دوم ریزش دائم صورت می گیرد و استفاده از دارو ها اثر ندارد در واقع فرد دچار طاسی دائم می شود که برگشت پذیر نیست. در این موارد عمل زیبایی کاشت مو انجام می شود.

از آن جایی که در پیوند مو از موهای طبیعی افراد استفاده می شود در نتیجه باید آن نواحی از موها دارای دوام بالایی باشند. اگر بخواهید بدون استفاده از بانک مو کاشت مو ا انجام دهید باید از روش های ترمیمی استفاده نمایید.

 

روش مورد استفاده در کاشت مو بدون بانک مو

یکی از روش هایی که برای hair transplant مورد استقبال قرار می گیرد استفاده از روش HRT در واقع مخفف hair replace system transplant  می باشد.

در این روش از کاشت مو لایه ای شبیه سازی شده از پوست سر ایجاد می شود که موهای شما به طور طبیعی و به صورت تارهای موی طبیعی در این پوسته قرار داده می شود. این موها توسط موادی به اسم کراتین بر روی پوست سر شما کاشته می شوند. در واقع این روش نوعی ترمیم در hair transplant به حساب می آید.

 

روش مورد استفاده در کاشت مو بدون بانک مو

 

بهتر است در این روش موها کوتاه نشود زیرا امکان رشد آنها ممکن است انجام نپذیرد. در این روش موهای طبیعی در سر با استفاده از نوعی محلول کاشت در روی پوست سر افراد می چسبد. این روش ترمیم مو در واقع برای کسانی که از بانک موی مناسبی برخوردار نیستند می تواند روش بسیار مناسبی باشد.

با استفاده از روش HRT می توانید موهایی پرپشت و طبیعی داشته باشید و بدون نگرانی از ریزش مو از اتوی مو شوار و موارد دیگر استفاده نمایید. در این روش تراکم مو توسط خود فرد مشخص می شود. در واقع روشی مناسب برای داشتن موهایی طبیعی می باشد.

 

نتایج پیوند مو بدون بانک مو

اگر شما بانک موی مناسبی ندارید و نمی خواهید که کاشت مو را به صورت پیوند از فرد دیگری بگیرید می توانید از روش ترمیم مو HRT به جای آن استفاده نمایید.

 

نتایج پیوند مو بدون بانک مو

 

این روش می تواند جایگزین مناسبی برای عمل زیبایی پیوند مو در واقع در این روش نیز موهای طبیعی در سر کاشته می شود. در نتیجه این روش نتایجی را در بر دارد که می توان به آنها به صورت زیر اشاره نمود.

  1. روش ترمیم در کاشت مو می تواند ماندگاری طولانی نسبت به پروتز و یا کلاه گیس داشته باشد.
  2. مدت زمان ماندگاری این کاشت مو 2 تا 3 سال می باشد.
  3. هزینه های HRT در مقایسه با کاشت موی طبیعی بیشتر می باشد.
  4. تراکم موجود در مو به خواست مشتری می تواند کم و زیاد شود.
  5. می توان به راحتی این موها را شست و سشوار نمود.
  6. نیازی به جراحی و خون ریزی ندارد.
  7. بسیار راحت و سریع انجام می شود.
  8. ظاهر کاشت بنا به چهره هر فرد می تواند متغیر باشد.
  9. می توان از رنگ مورد نظر خود را در ترمیم موی سر در این روش استفاده نمود.

از آن جایی که روش های hair transplant دارای موارد زیادی می باشند می توان بدون استفاده از بانک مو دارای موهایی طبیعی شد. البته hair transplant طبیعی با استفاده از بانک مو می تواند روشی بسیار مناسب تر باشد ولی در افرادی که دارای بانک موی مناسبی نیستند می توان از روش های ترمیم مو استفاده نمود. این روش ها بسیار طبیعی جلوه می نمایند و نمی توان فرق آنها را با پیوند مو طبیعی تشخیص داد.

کلینیک تخصصی پوست و مو نیل ارائه دهنده خدمات کاشت مو در تهران واقع در شهرک غرب دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان میباشد.

شما عزیزان میتوانید از طریق چت سایت سوالات خود همچون هزینه کاشت هر تار مو را بپرسید.