لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب نیست ؟

عمل زیبایی لیپوماتیک یکی از انواع عمل های زیبایی برای فرم دهی بدن باشد که مخصوص زنان بوده و در زیباسازی و کانتور بدن زنان می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

در عمل زیبایی lipomatic با استفاده از یک نیروی مکش توسط دستگاهی به نام کانول، چربی های اضافی نواحی مانند شکم، ران ها، باسن، بازوها و یا گردن را می توان از بین برد.

لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب نیست ؟

عمل زیبایی لیپوماتیک نام های دیگری نیز خواهد داشت. از دیگر اسامی عمل زیبایی lipomatic می توان به لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن نیز اشاره کرد.

اگر شما نیز به فکر کانتور کردن و شکل دادن به بدن خود هستید، یکی از روش های پیش روی شما عمل زیبایی لیپوماتیک خواهد بود که در ادامه به مجموعه ای اطلاعات اولیه درباره عمل زیبایی lipomatic پرداخته شده است.

کاندیداهای ایده آل برای لیپوماتیک

بسیاری از افراد به روش های مختلف به دنبال کاهش وزن و تناسب اندام خواهند بود. در ابتدا باید بدانید که عمل زیبایی لیپوماتیک برای درمان چاقی نبوده و باعث از بین رفتن سولیت و یا کشیدگی نخواهد شد.

اگر شما به دنبال راهی برای درمان چاقی خود با استفاده از عمل زیبایی lipomatic می باشید باید گفت که روش مناسبی را انتخاب نکرده اید. برای تحقق یافتن این امر می توانید از ورزش و یا رژیم های غذایی تحت نظارت پزشک استفاده کرده و به نتیجه دلخواه برسید.

کاندیداهای ایده آل برای لیپوماتیک

عمل زیبایی لیپوماتیک برای افرادی مناسب می باشد که اضافه وزن نداشته اما خواستار تغییر و فرم دهی بیشتر در مناطقی مانند باسن، ران ها، شکم و سایر نقاط بدن می باشند.

شاید شما نیز افرادی را دیده باشید که گردن و صورت آنها در حال آمیخته شدن با هم بوده و در واقع گردن و پوست آن زیبایی ظاهری خود را از دست داده است. این امر به افزایش سن مربوط بوده و در گذشت زمان اتفاق خواهد افتاد.

تنها با انجام 20 دقیقه عمل زیبایی لیپوماتیک در این ناحیه، می توانید به بازگرداندن حس جوانی در خود کمک نمایید.

از دیگر کاندیداهای مناسب عمل زیبایی lipomatic می توان به بزرگسالانی که دارای پوست محکم، الاستیک و ماهیچه های خوبی دارند، اشاره کرد.

افرادی که از سیگار استفاده نکرده و دخانیات استعمال نمی کنند قادر به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک خواهند بود.

همچنین عمل زیبایی لیپوماتیک برای افرادی با دید مثبت که هدفی خاص از انجام lipomatic دارند نیز مناسب می باشد.

عمل زیبایی لیپوماتیک می تواند در تغییر سبک زندگی اشخاص موثر باشد. بسیاری از افراد با دیدن و حس کردن چربی های از بین رفته سبک زندگی خود را تغییر داده و باعث افزایش حس اعتماد به نفس و انرژی در خود خواهند شد.

افراد دارای چربی مفرط می توانند لیپوماتیک انجام دهند ؟

بسیاری از افراد چاق که اضافه وزن داشته، بر این باورند که عمل زیبایی لیپوماتیک مناسب آنها بوده و می توانند برای کاهش وزن و از بین بردن چربی های خود از عمل زیبایی lipomatic استفاده نمایند.

همانطور که گفته شد عمل زیبایی لیپوماتیک بر کاهش وزن تاثیر نگذاشته و برای افرادی که تنها به فرم دهی بدن خود علاقه مند می باشند، مناسب خواهد بود.

افراد دارای چربی مفرط می توانند لیپوماتیک انجام دهند ؟

در واقع باید گفت که شاخص توده بدنی فرد، تعیین کننده انجام دادن و یا ندادن عمل زیبایی لیپوماتیک شخص خواهد بود.

تا به امروزه پزشکان بدون در نظر گرفتن تغییر در وزن یا وضعیت چربی بدن، قادر به استخراج 5000 میلی لیتر چربی یعنی حدود 11 پوند برای همه بیماران بوده اند اما در نظر نگرفتن BMI هر شخص عوارض جانبی و خطراتی نیز به همراه خواهد داشت.

در حقیقت استفاده از شاخص توده بدنی موجب شده تا کشیدن مقدار چربی اضافی مشخص و اندازه گیری شده، ایمن باشد.

BMI تخمین تقریبی چربی بدن فرد بر اساس قد و وزن هر شخص می باشد.

با تحقیقات انجام شده محققان lipomatic دریافتند که با افزایش برداشتن مقدار چربی بدن، خطر عارضه افزایش خواهد یافت. همچنین محققان خاطر نشان کرده اند که افرادی که شاخص توده بدنی بالاتری دارند، قادر به تحمل از بین بردن چربی بدن در مقیاس بیشتری خواهند بود.

با این حال لازم به ذکر است که اگرچه شاخص توده بدنی معیار مهمی خواهد بود، اما عوامل دیگری که در سلامتی بیمار تاثیرگذار خواهند بود نیز، مهم بوده و باید در نظر گرفته شوند.

لیپوماتیک برای افرادی که به بیماری های خاصی مبتلا هستند

گاهی مواقع پیش خواهد آمد که افرادی که مبتلا به بیماری های خاص بوده و در حال گذراندن درمان های سنگین و یا مصرف داروهای شیمیایی بسیار قوی میباشند، به دنبال انجام عمل زیبایی lipomatic آمده و خواستار انجام عمل زیبایی لیپوماتیک می باشند.

همچنین در این زمان به علت مصرف داروها و قرص های شیمیایی و استراحت بیشتر بیمار، افراد کمی اضافه وزن پیدا کرده و چاق تر خواهند شد.

باید گفت که افراد دارای چنین شرایطی کاندید مناسبی برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک نبوده و پزشک متخصص اجازه انجام چنین عمل زیبایی سنگینی را به این افراد نخواهد داد.

افراد مبتلا به بیماری های خاص به علت قرار گرفتن تحت درمان های سنگین قدرت بدنی پایینی داشته و در مقابل بیهوشی و انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ناتوان خواهند بود. در این افراد به دلیل ضعیف بودن بدن عمل زیبایی lipomatic انجام نخواهد شد.

شایان ذکر است که عمل زیبایی لیپوماتیک برای چنین افرادی خطرناک بوده و عوارض جانبی بر جای خواهد گذاشت. عمل زیبایی lipomatic برای سایر افراد که طبق نکات گفته شده کاندید مناسب می باشند، خطرناک نخواهد بوده و با خیال راحت می توانند انجام دهند.

البته بسیاری از افراد سالم نیز پس از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک شاهد عوارض جانبی خواهند بود که در مقایسه با چنین افرادی، این عارضه ها بسیار خفیف تر می باشند.

انجام لیپوماتیک در چه مواقعی پیشنهاد نمی شود ؟

همانطور که تا اینجا گفته شد، همه ی افراد قادر به انجام عمل زیبایی لیپوماتیک نبوده و اجازه انجام آن را نخواهند داشت.

انجام لیپوماتیک در چه مواقعی پیشنهاد نمی شود ؟

گاهی شرایطی پیش خواهد آمد که فرد کاندید مناسبی برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک نمی باشد. در موارد زیر فرد با داشتن هر یک از گزینه ها اجازه انجام عمل زیبایی lipomatic را نخواهد داشت.

 1. استفاده از سیگار و دخانیات
 2. مشکلات مزمن بهداشتی
 3. سیستم ایمنی و دفاعی ضعیف
 4. تجربه سقط جنین
 5. دارای بیماری دیابت
 6. بیماری های قلبی عروقی
 7. اضافه وزن
 8. بیماری های خاص
 9. ترومبوز ورید عمقی
 10. تجربه تشنج
 11. مصرف داروهای رقیق کننده خون که خطر خونریزی را افزایش می دهند.

در چنین شرایطی بهتر است از روش های دیگر به جزء انجام عمل زیبایی لیپوماتیک برای رسیدن به اندام ایده آل خود استفاده نمایید.

ورزش کردن در خانه و یا باشگاه، رعایت رژیم ها غذایی زیر نظر پزشک متخصص و پیاده روی می تواند گزینه های مناسب پیش روی شما با توجه به مشکل شما باشند.

همچنین توجه کنید که تمامی مراقبت ها و جلوگیری های پزشک از عدم انجام عمل زیبایی lipomatic به دلیل مراقبت از شما و سلامتیتان بوده و در راستای داشتن زندگی سالم تر و به دور از درد و عارضه برای شما خواهد بود.

پس بهتر است به توصیه های پزشک متخصص خود گوش کرده و تمامی مشکلات خود را برای وی بازگو نمایید تا بهترین راهکار به شما پیشنهاد شود.

محدودیت های لیپوماتیک

بسیاری از افراد معتقد می باشند که با استفاده از عمل زیبایی لیپوماتیک، شما قادر خواهید بود به بدن ایده آل خود رسیده و از آن لذت ببرید اما باید گفت که با تمام خوبی های عمل زیبایی lipomatic محدودیت هایی نیز خواهد داشت که در زیر به آنها اشاره شده است.

در ابتدا پوست شل خود را محکم کنید

بسیاری از افراد به دلایل مختلف مانند نوسانات وزن، بارداری و حتی ژنتیک دارای پوست شل می باشند که در صورت انجام عمل زیبایی lipomatic و برداشتن چربی زیر پوست، پوست شل تر شده و اغلب باعث بدتر شدن آن خواهد شد.

در این شرایط گاهی پزشک در کنار عمل زیبایی لیپوماتیک، عمل ابدومینوپلاستی نیز انجام خواهد داد تا از افتادگی پوست جلوگیری نماید.

علائم کشیدگی پوست را برطرف نمایید.

علائم کشش پوست در همه افرادی که افزایش و یا کاهش قابل توجهی داشته اند، قابل مشاهده خواهد بود. این علائم همانند زخم عمل کرده و کم و بیش دائمی می باشند.

سلولیت را برطرف نمایید

شاید داشتن سلولیت برای افراد خجالت آور باشد اما باید گفت که لیپوساکشن برای از بین بردن این علائم تلاشی نخواهد کرد. حتی گاهی اوقات که فرد بر ران و یا باسن خود این علائم را داشته و عمل زیبایی لیپوماتیک را انجام داده، علائم سلولیت بدتر شده اند.

وزن خود را کاهش دهید

همانطور که گفته شد نمی توان از عمل زیبایی lipomatic برای کاهش وزن استفاده کرد. افراد قبل از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک باید وزن خود را ثابت کرده و به وزن ایده آل خود برسند.

داشتن چربی های زیر جلدی

در بدن تمامی انسان ها دو نوع چربی وجود خواهد داشت :

 1. زیر جلدی
 2. احشایی

که عمل زیبایی لیپوماتیک تنها قادر به از بین بردن چربی زیر جلدی که بین ماهیچه ها و سطح پوست قرار دارد، خواهد بود.

ابتدا تعیین کنید که قصد از بین بردن چربی کدام اندام را دارید. شاید چربی آن ناحیه از نوع احشایی بوده و انجام عمل زیبایی لیپوماتیک بی فایده باشد.

امید است با اطلاعات در اختیار گذاشته شده، آگاهی لازم را درباره عمل زیبایی lipomatic به دست آورده باشید.

امیدوارم از مقاله لیپوماتیک برای چه افرادی مناسب نیست ؟ استفاده کرده باشید.

عمل لیپوماتیک حتما باید در مراکز معتبر جراحی انجام شود. شما برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران کلینیک تخصصی پوست و مو نیل با شماره داخل سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *