نکات علمی لیزر موهای زائد و عوارض های احتمالی

لیزر موهای زائد از آن دست خدمات زیبایی به شمار می‌رود که با توجه به کارایی و تاثیر در جذابیت طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است؛ نکته مهمی که در خصوص لیزر موهای زائد معمولا در مورد آن صحبت می‌شود مضرات و عوارض اعلامی از لیزرها هستند که به صورت نظرات بی‌اساس در تلوزیون، فضای مجازی، بسیاری از سایت‌ها و … بیان می‌شوند. در این مقاله به نکات علمی لیزر موهای زائد خواهیم پرداخت تا براساس دلایل علمی بیان شده با خیال راحت‌تر به خدمات لیزر اعتماد کنید.

نکات علمی لیزر موهای زائد که دید شما را تغییر می‌دهند

با توجه به هزینه لیزر کل بدن که عموما در چندین جلسه انجام می‌شود یک نکته مهم یا بهتر است بگوییم یک معضل مهم در میان است که زیباجویان در خصوص انتخاب کلینیک و متخصص هزینه اعلامی را به عنوان ملاک اصلی خود می‌شناسند که این موضوع کاملا اشتباه است.

برای رسیدن به نتایج ایده‌آل دو قدم و تصمیم مهم پیش روی شما قرار دارد که این دو در انتخاب کلینیک و متخصص معتبر و رعایت مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد خلاصه می‌شود و هزینه تمام شده در این میان جایگاهی ندارد.

نکات علمی لیزر موهای زائد

با این وجود باید بدانید که طبق گفته بسیاری از پزشکان که متخصص پوست و زیبایی هستند، موهای زائد بدن به طور کلی از بین نمی رود و در صورت از بین رفتن برخی از موها که مقاومت بیشتری دارند باری دیگر رشد می کنند.

لیزر موهای زائد از جمله دستاوردهای علم پزشکی می باشد که بایدها و نبایدهای خود را دارد و بسیاری از پزشکان برای انجام دادن آن ممنوعیت ها و محدودیت هایی را بیان کرده اند.

بر این اساس در ادامه نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد را برای شما بیان می کنیم که شما باید برخی از این هشدارها و توصیه ها را جدی بگیرید.

آیا لیزر موهای زائد برای افرادی که مشکلات هورمونی دارند توصیه میشود ؟

بسیاری از افراد بر این باور هستند که می توانند از لیزر برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند، اما باید گفت برخی از افراد نمی توانند این عمل زیبایی را انجام دهند، چرا که در مبحث نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد آورده شده است که موهای زائد بدن به دو دلیل در بدن ایجاد می شوند یکی از آن دلایل هورمونی و دیگری غیر هورمونی می باشد.

اگر دلیل اصلی موهای زائد در بدن شما هورمونی باشد شما به هیچ طریقی نمی توانید آنها را از بین ببرید.

اختلالات هورمونی که در برخی از خانمها به وجود می آید موجب می گردد که آنها در قسمت هایی از بدن که به طور طبیعی مو ندارند با موهایی تیره و ضخیم مواجه شوند، این اختلال به تنبلی تخمدان مربوط می باشد.


سوالات متداول


آیا لیزر موهای زائد برای افرادی که مشکلات هورمونی دارند توصیه میشود ؟

پس آنها باید طبق نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد عمل کنند، یعنی اول باید هورمون های خود را درمان کنند و سپس به فکر لیزر موهای زائد بدن خود باشند.

این دسته از افراد که مشکل هورمونی دارند شاید این سوال برایشان پیش بیاید که یعنی لیزر موهای زائد برای آنها امکان پذیر نیست ؟

در جواب این سوال طبق نکات علمی لیزر موهای زائد باید گفت که چرا آنها می توانند از لیزر استفاده کنند ولی باید همزمان که لیزر درمانی می کنند درمان دارویی هم برای رفع بیماری هورمونی خود انجام دهند.

درمان دارویی برای آنها موجب می گردد که از رشد موهای جدید که می خواهند رشد کنند جلوگیری کند و هم زمان با انجام لیزر موهایی که ایجاد شده اند از بین می روند.

باید بیماران هورمونی دقت داشته باشند که اگر لیزر را بدون درمان دارویی انجام دهند هیچ فایده ای ندارد و باری دیگر موهای آنها رشد می کند.

نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد در افرادی که پر مو هستند

برخی از افراد که پرمو هستند ولی موهای آنها غیر هورمونی می باشد پاسخ بسیار مناسبی به درمان لیزر می دهند. این افرادی که پرمو هستند و موهای آنها هورمونی نمی باشد، اگر موهای تیره ای داشته باشند، پوست آنها روشن تر باشد و موی آنها قطر بیشتری داشته باشد زودتر از شر موهای زائد خود خلاص می شوند و به طور کلی شانس آنها در از بین رفتن موهای زائد بدن از دیگران بیشتر است.

نکات علمی در مورد لیزر موهای زائد و رنگ پوست

نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد در مورد پوست هر فرد هم بسیار مهم است و باید آن نکات جدی گرفته شود.

زمانی که شما موهای زائد بدن خود را به وسیله لیزر از بین میبرید، امکان سوختگی پوست وجود دارد. این احتمال بیشتر برای افرادی می باشد که پوست های تیره دارند، این افراد باید مراقب باشند و از انجام دادن لیزر خودداری کنند.

پس بدین ترتیب به افرادی که سولاریوم کرده اند، پوست های بسیار تیره دارند و حمام آفتاب گرفته اند توصیه می شود که از لیزر کردن موهای زائد بدن خود به شدت پرهیز کنند و اگر می خواهند این کار را انجام دهند حتما با پزشک خود مشاوره نمایند.


مروری برمطالب گذشته در مقاله


نکات علمی در مورد لیزر موهای زائد بیان می‌کند که این فرایند زیبایی عموما برای افراد زیادی یک گزینه ایده‌آل به شمار می‌رود؛ اما این به این معنا نیست که همه به عنوان کاندیدهای لیزر شناخته می‌شوند؛ برای مثال مشکلات هورمونی که منجر به رشد مو در نقاط خاصی که عوما مو در آن رشد نمی‌کند، می‌شود یک نشانه بزرگ از مشکلات هورمونی است که باید به طور کاملا رفع و سپس برای لیزر اقدام شود. نکته بعدی در رنگ پوست تیره خلاصه می‌شود، به ویژه زیباجویانی که سولاریوم تجربه کرده‌اند.

نکات علمی در مورد لیزر موهای زائد و رنگ پوست

بیشتر متخصصان طبق نکته های علمی در مورد لیزر موهای اضافی، به این نتیجه پی برده اند که لیزر کردن موهای زائد این افراد به وسیله دستگاه های غیر متخصص برای آنها سوختگی شدید به بار می آورد و عوارض این سوختگی ها به قدری زیاد است که لکه هایی را که روی پوست باقی می گذارد شاید تا آخر عمر همراه آنان باشد و بهبود پیدا نکند.

همچنین بر اساس نکات علمی راجع به لیزر موهای اضافی، پزشکان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که بیماری هایی مانند لوپوس و پورفیری دارند از لیزر کردن موهای زائد بدن خود باید به شدت پرهیز کنند، چرا که نور لیزر موجب می گردد بیماری آنها شدت بیشتری پیدا کند. این دسته از افراد باید به طور کلی از لیزر درمانی صرف نظر کنند.

افراد دیگری هم که نمی توانند لیزر درمانی کنند شامل بیمارانی می باشد که در قلب خود باتری کار گذاشته اند. این دسته از افراد قبل از اینکه لیزر درمانی کنند باید با پزشک خود مشورت کنند و زمانی که از عوارض آن مطلع شوند از لیزر کردن موهای زائد خود منصرف می شوند.

نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد در مورد خانم های باردار و شیرده

دیر زمانی است که پژوهشگران و پزشکان به دنبال این موضوع هستند که آیا لیزر موهای زائد برای زنان باردار و شیرده ضرر دارد و یا بدون ضرر می باشد ولی هنوز به پاسخی قطعی در این مورد نرسیده اند.

کات علمی راجع به لیزر موهای زائد در مورد خانم های باردار و شیرده

ولی به طور کلی باید خانم هایی که باردار هستند از تماس با لیزر خودداری کنند، و مادرانی که در دوران شیردهی می باشند می توانند از لیزر کردن برای رفع موهای زائد خود استفاده کنند چرا که تاکنون برای آنها ضرر نداشته است.

نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد و مصرف داروهای غیر مجاز

یکی دیگر از نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد این است که باید دقت داشته باشید که شما از مصرف داروهایی که موجب حساسیت در پوست شما می شود خودداری کنید و یا اینکه اگر میخواهید لیزر درمانی کنید حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

مهمترین این داورها داروهایی می باشند که اثرات مسکن دارند و یا اینکه ضد التهاب هستند.

نکات علمی راجع به لیزر موهای زائد و بیماری های واگیر از طریق دستگاه

باید دقت داشته باشید که برای انجام رفع موهای اضافی به مراکز معتبر و پاکیزه ای مراجعه کنید که وسایل و دستگاه های خود را ضد عفونی می کنند.

گزارش هایی در مورد برخی از افراد وجود داشته است که  به پاکیزگی دستگاه های خود اهمیت نمی داده و آن افراد دچار بیماری های واگیردار پوستی مانند زگیل شده اند.

به همین دلیل باید ابتدا بیمار قبل از اینکه موهای بدن خود را لیزر کند بیماری های خود را به پزشک متخصص بگوید تا وی با آگاهی از آن بیماری ها با بیمار برخورد کند و دستگاه های خود را به طور کامل ضدعفونی کند تا افراد دیگر دچار آن بیماری ها نشوند.

لیزر موهای زائد یکی دیگر از خدمات پوست کلینیک تخصصی پوست و مو نیل میباشد که با دستگاه های به روز دنیا نظیر الکساندرایت نوبلکس با سیستم خنک کننده قوی انجام میگیرد و هیچگونه حساسیت، سوختگی، و قرمزی روی پوست به جای نمیگذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید یا از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید. در ضمن اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر مرتبط با روش لیزر هستید پیشنهاد می‌کنیم به قسمت خدمات رفع تیرگی واژن با لیزر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *