دانستنی های ضروری درباره تزریق چربی

عمل زیبایی تزریق چربی یا fat injection ، یکی از بهترین روش های درمانی برای زیبایی و جوان سازی پوست بیمارانی که خواستار داشتن صورتی زیبا، جذاب، خوش فرم و جوان هستند خواهد بود.

به دلیل داشتن مزایای فراوانی که عمل زیبایی تزریق چربی داشته این عمل یکی از جذاب ترین عمل های زیبایی به شمار می رود و هر در کل نقاط مختلف دنیا هزاران و میشه گفت شاید صد ها هزار نفر به انجام عمل زیبایی تزریق چربی روی می آورند.

با مقاله دانستنی های ضروری درباره تزریق چربی همراه ما باشید.

دانستنی های ضروری درباره تزریق چربی

عمل زیبایی fat injection دارای عوارض جانبی بسیار کمی بوده و چون عمل زیبایی تزریق چربی به دلیل نداشتن هیچ گونه ماده شیمیایی یک عمل کاملا طبیعی به حساب می آید؛ و بدن بیماران هیچگونه آلرژی و حساسیتی به آن نخواهد داشت.

چرا که در عمل زیبایی fat injection از چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن استفاده می شود.

تزریق چربی چیست و چگونه انجام خواهد شد ؟

اما سوالی برای بیمارانی که قصد انجام عمل زیبایی fat injection را در ذهن خود می پروراند پیش می آید؛ و این سوال این است که عمل زیبایی تزریق چربی چگونه انجام می گیرد و دانستنی های ضروری درباره تزریق چربی چیست ؟

این سوال یک سوال کاملا منطقی از سوی بیمارانی خواهد بود که برای اولین بار می خواهند عمل زیبایی تزریق چربی را انجام دهند.

تزریق چربی چیست و چگونه انجام خواهد شد ؟

با کمی تامل می توان به سادگی جواب این سوال را داد. همان گونه که کمی قبل تر به آن اشاره مختصری شد. در عمل زیبایی fat injection هیچ ماده شیمیایی برای تزریق چربی به مناطق تحت عمل زیبایی تزریق چربی استفاده نمی شود؛

زیرا ماده ای که جهت تزریق به نواحی تحت تزریق استفاده می شود دقیقا همان چربی بدن خود بیمار خواهد بود.

این ماده ای که برای عمل زیبایی تزریق چربی مورد استفاده قرار می گیرد. از چربی های مناطقی از بدن همچون شکم و داخل و بیرون ران و باسن تامین می شود.

زیرا این مناطق همواره حاوی چربی های اضافی هستند که وجود آن چربی ها در این نواحی هیچ سودی برای بدن نداشته و ماده ای اضافی تلقی می شود؛ و جدا کردن آن علاوه بر این که برای بدن ضرری نداشته باعث سلامتی هر چه بیشتر فرد خواهد شد.

از این رو اگر این چربی های اضافی به عنوان یک ماده پر کننده و حجم دهنده برای عمل زیبایی fat injection، مورد استفاده قرار گیرند ماده بسیار با ارزش خواهد بود.

از این نکته نتیجه می شود که عمل زیبایی تزریق چربی یک عمل دو سر برد خواهد بود؛ زیرا علاوه بر این که عمل زیبایی تزریق چربی، به زیبایی فرد اثر مثبت گذاشته و بر زیبایی فرد می افزاید، با برداشتن چربی های اضافی نقاط مختلف بدن فرد باعث خوش فرمی آن نقاط و در نهایت موجب افزایش سلامتی فرد از این بابت خواهد بود.

همچنین در برخی موارد از تزریق چربی برای رفع جای جوش کمک گرفته می شود که تاثیرات خیلی خوب بر جای می گذارد.

مراحل انجام عمل زیبایی تزریق چربی

پس از اینکه بیمار متوجه شد که عمل زیبایی fat injection چقدر می تواند برایش مفید و موثر واقع شود. در ادامه قصد بر این است که بیمار با مراحل انجام عمل زیبایی تزریق چربی به صورت کلی آشنا شده و از کلیت آن آگاه باشد ؛ اما مراحل عمل زیبایی تزریق چربی به چه صورت خواهد بود ؟

انجام یک عمل موفقیت آمیز fat injection شامل 3 مرحله کلی خواهد بود :

خارج سازی چربی های اضافی از مناطق مورد نظر که دارای چربی های اضافی هستند : در این مرحله که نخستین مرحله انجام عمل زیبایی تزریق چربی محسوب می شود پزشک متخصص با استفاده از مواد ضدعفونی کننده به ضدعفونی کردن ناحیه ای که دارای چربی اضافی است می پردازد.

پس از این ناحیه را با استفاده از بی حسی موضعی، بی حس کرده تا بیمار هیچگونه احساس دردی نداشته باشد. سپس از این ناحیه مقدار چربی مورد نیاز برای انجام عمل زیبایی fat injection با استفاده از سوزن های مخصوص این کار با احتیاط برداشته می شود.

مراحل انجام عمل زیبایی تزریق چربی

آماده سازی چربی های اضافی برای عمل زیبایی fat injection : پس از اینکه چربی های اضافی با موفقیت از ناحیه مورد نظر استخراج شد.

نوبت به آماده سازی چربی استخراج شده می رسد. در این مرحله چربی های اضافی استخراج شده به وسیله دستگاه های مخصوص خالص سازی شده و چربی، خون و ماده های دیگر از یک دیگر جدا می شوند.

تزریق چربی بهینه سازی شده به ناحیه تحت عمل زیبایی fat injection : پس از اینکه دو مرحله قبلی به خوبی انجام شد در این مرحله چربی های اضافی که استخراج شده اند به آرامی به ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق چربی تزریق خواهند شد.

به این صورت که ابتدا پزشک متخصص، ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق چربی را با استفاده از ضد عفونی کننده ها ضد عفونی کرده، سپس ناحیه تحت عمل زیبایی fat injection را با استفاده از بی حس کننده های موضعی، بی حس کرده و در نهایت چربی آماده سازی شده را با استفاده از تجربه خود به تدریج وارد ناحیه تحت عمل تزریق چربی می‌ کند.

نکات و مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

اکثر بیماران این گونه می پندارند که همه نکات عمل زیبایی fat injection تنها به خود عمل زیبایی تزریق چربی مربوط می شود در حالی که این اندیشه کاملا اشتباه است. چه قبل از عمل زیبایی تزریق چربی و چه بعد از این که عمل زیبایی fat injection به خوبی و با موفقیت به پایان رسید.

بیمار همواره باید به نکاتی که رعایت آن ها باعث بهبود وضعیت بیمار و کسب نتایج رضایت بخش خواهد بود دقت لازم داشت.

نکات و مراقبت های قبل و بعد از انتقال چربی

از جمله این نکات قبل از عمل زیبایی تزریق چربی می توان اشاره کرد به:

 1. توصیه اکید می شود که بیمار روز قبل از عمل زیبایی fat injection به شستشو و استحمام fat injection بهتر است بیمار چند هفته قبل از انجام عمل زیبایی تزریق چربی، از مصرف هرگونه دخانیات اجتناب کند.
 2. در روزی قرار است عمل زیبایی fat injection انجام شود. بیمار با شکم پر به اتاق عمل برود.
 3. قبل و بعد از عمل زیبایی تزریق چربی توصیه می شود از آب کافی برای ریکاوری بدن استفاده گردد.
 4. قبل از انجام عمل زیبایی تزریق چربی، بیمار موظف است صورت خود را با آب و صابون شستشو دهد و مواد شیمیایی و آرایشی موجود روی صورت را به خوبی پاک کند.
 5. در صورت استفاده از انواع دارو ها، بهتر است به پزشک متخصص اطلاع داده شود.
 6. در صورت ابتلا به بیماری های عفونی همچون هپاتیت به پزشک متخصص خود اطلاع رسانی شود.
 7. اگر بیمار به گونه دارویی حساسیت داشته باشد باید آن را به پزشک متخصص خود اطلاع دهد.
 8. زنان باردار و شیرده باید در خصوص انجام عمل زیبایی fat injection با پزشک خود مشورت کنند.

از جمله نکات مهم بعد از عمل زیبایی تزریق چربی نیز عبارتند از :

 1. پس از fat injection ، به مدت 5 دقیقه بر روی ناحیه تحت عمل زیبایی تزریق چربی کیسه یخ گذاشته و این کار پس از گذشت دو ساعت دوباره تکرار شود.
 2. در هنگام استراحت از بالش بلند تر استفاده شود.
 3. پس از انجام عمل تزریق چربی، به مدت چند ساعت از خم کردن صورت به پایین اجتناب شود.
 4. از مالش و خاراندن پوست محل تزریق چربی خودداری شود.
 5. از مصرف هرگونه دارویی که پزشک متخصص مصرف آن ها را توصیه نمی کند به شدت پرهیز شود.
 6. بیمار به مدت یک هفته از قرار گرفتن در مکان های گرم همچون سونا، جکوزی و استخر خودداری کند.
 7. توصیه می شود بیمار به مدت یک هفته از مصرف زیاد نمک پرهیز کند و بیشتر غذا هایی که به نمک نیاز ندارند استفاده شود.
 8. به مدت چندین روز از غذا هایی که تحریک کننده هستند اجتناب شود. همچنین خوردن ادویه جات به سان فلفل و غذا های سفت و سخت به هیچ وجه توصیه نمی شود.
 9. به مدت یک هفته از قرار گیری در مکان های گرم و سرد و همچنین زیر نور آفتاب پرهیز شود.
 10. بیمار باید از هرگونه تنش های عصبی، استرس و اضطراب و عصبانیت دوری کند.

امیدوارم از مقاله دانستنی های ضروری درباره تزریق چربی رضایت داشته باشید.

در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل تزریق چربی به صورت حرفه ای و تخصصی توسط جراح پلاستیک و به شیوه انحصاری نانوفت صورت میگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر هم‌چون قیمت تزریق چربی به صورت و …  با ما تماس بگیرید. و یا از طریق چت سایت سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *