لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

وجود و چگونگی نابودی و از بین بردن موهای زائد برای هر کسی تبدیل به یک دغدغه شده و هر کس به نحوی در فکر ریشه کن کردن آنها می باشد.

وجود لوازم متنوع مانند انواع وکس ها، ژیلت ها، اپیلاسیون و غیره در زیبایی و صاف شدن پوست شما کمک خواهد کرد اما هر کدام از موارد نام برده شده دارای مشکلاتی می باشند. علاوه بر این موارد، لیزر موهای زائد نیز کمک رسان خواهد بود.

 

 

همانطور که میدانید شما برای انجام Laser hair removal باید وقت زیادی را صرف لیزر کردن موهای زائد در جلسات متداول لیزر درمانی کنید. همچنین هر جلسه شامل هزینه جداگانه بوده و هزینه ی نقاط مختلف بدن برای انجام لیزر موهای زائد متفاوت می باشد.

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی مانند مشغله کاری، وجود کودک و نگهداری از آن و غیره قادر به انجام لیزر موهای زائد نخواهند بود.

در اینجا دستگاهی به شما معرفی خواهد شد که بتوانید در منزل و تنها با صرف هزینه برای یک بار به مشکل وجود موهای زائد پایان داده و به کارهای منزل و فرزندتان نیز رسیدگی نمایید.

 

دستگاه لیزر IPL چیست ؟

دستگاه لیزر IPL مختلف کلمه Intense Pulsed Light به معنای نور پالس شدید می باشد. این دستگاه لیزر نمی باشد اما با استفاده از انرژی نور باعث کاهش یافتن سرعت رشد موهای زائد شما خواهد شد. لیزر موهای زائد با دستگاه IPL از محبوبیت زیادی بین جوامع برخوردار بوده و در بسیاری از مطالعات بالینی منجر به بهبود فناوری، ایمنی و راحتی نتایج شد.

 

دستگاه لیزر IPL چیست ؟

 

با استفاده از دستگاه IPL لیزر موهای زائد طی 6 تا 8 جلسه در فواصل 4 تا 6 هفته انجام خواهد شد. Laser hair removal با استفاده از دستگاه IPL نسبت به لیزر موهای زائد ارزانتر بوده و هزینه کمتری دربر خواهد گرفت. از لیزر موهای زائد توسط IPL بیشتر در کلینیک های زیبایی و توسط پزشک استفاده خواهد شد.

دستگاه های لیزر موهای زائد زیادی در بازار موجود می باشند که مناسب مصارف خانگی بوده و می توانید با ایمنی بالا از آنها استفاده کنید. همانطور که گفته شد در Laser hair removal به روش IPL از انرژی نور غیرمتمرکز برای کاهش سرعت رشد مو و بدن استفاده خواهد شد.

این دستگاه ها بسیار کوچکتر و قدرتمندتر از ماشین های حرفه ای عمل کرده و خواهید توانست با اطمینان کامل از آنها در منزل خود استفاده کنید.

کلیه دستگاه ها مورد آزمایش قرار گرفته و مناسب برای کاهش موهای زائد در خانه می باشند. در ادامه درباره آن بیشتر پرداخته خواهد شد.

 

تاثیرات و مزایای دستگاه لیزر موهای زائد IPL

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL می تواند تاثیرات مثبت و منفی بر بدن شما به جای بگذارد. پس بهتر است قبل از انجام Laser hair removal IPL، به خوبی تحقیق کرده و پزشک مناسبی را برای انجام این کار انتخاب کنید. لیزر موهای زائد با دستگاه IPL شامل مزایای زیر می باشد

  • سریع و راحت بودن دستگاه IPL

به دلیل دارا بودن پنجره نسبتا بزرگ در مقایسه با لیزر و الکترولیز از سرعت بالاتری برخوردار می باشد. به طور معمول انجام لیزر موهای زائد برای هر پا 10 تا 15 دقیقه طول خواهد کشید.

  • بدون رشد مجدد ناخوشایند پس از Laser hair removal

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از انجام اپیلاسیون تعدادی از موهای زائد باقی مانده و از بین نرفته باشند یا تعدادی از موهای زائد زودتر از سایر موها رشد یابند؛ اما به دلیل انجام اپیلاسیون قادر به اصلاح مجدد این موها نخواهید بود زیرا اثر اپیلاسیون از بین خواهد رفت.

 

تاثیرات و مزایای دستگاه لیزر موهای زائد IPL

 

اما در روش لیزر موهای زائد توسط IPL، شما خواهید توانست بدن خود را شیو کنید زیرا اصلاح موهای زائد تاثیری در نتیجه این روش ایجاد نخواهد کرد.

  • جلوگیری از رشد موهای در حال رشد

IPL Laser hair removal از رشد موهای زائدی که توسط روش های دیگر مانند اپیلاسیون و یا استفاده از انواع ژیلت ها، در حال رشد کردن می باشند، جلوگیری خواهد کرد.

  • بروز نتایج دائمی

در صورتی که درمان Laser hair removal را ادامه دهید، شاهد کاهش رشد مجدد موهای زائد خواهید شد. پس از گذشت مدتی، تعداد جلسات کاهش و زمان بین درمان ها افزایش خواهد یافت.

  • رشد موهایی نازک تر

موهایی که پس از لیزر موهای زائد توسط دستگاه IPL رشد خواهند کرد، نازک تر و ریزتر خواهند بود.

اما همانطور که لیزر موهای زائد توسط دستگاه IPL شامل مزایایی می باشد، می تواند خطرات و عوارض جانبی نیز با خود به همراه داشته باشد مانند موارد زیر

  1. پس از درمان لیزر موهای زائد توسط IPL ممکن است کمی حساسیت و قرمزی همراه با تورم را شاهد باشید که این امر توسط یک ژل ضد عفونی کننده، خنک کننده و تسکین دهنده قابل درمان خواهد بود و پس از گذشت یک الی دو روز از بین خواهند رفت.
  2. همچنین ممکن است تغییر رنگی توسط لکه های روشن و تیره در پوست شما ایجاد شود که آنها نیز طی گذشت چند هفته محو خواهند شد.
  3. طبق مطالعات صورت گرفته انجام Laser hair removal بیشتر برای افرادی با رنگ پوست روشن و موهای تیره مناسب خواهد بود.

در انجام هر روش زیبایی، مهم ترین نکته انتخاب پزشک خود می باشد. در صورت شروع درمان در خارج از منزل تاکید می شود که در انتخاب پزشک متخصص لیزر موهای زائد دقت فرمایید زیرا یک انتخاب اشتباه می تواند علائم زیادی را بر پوست شما به جای بگذارد.

 

لیزر موهای زائد با IPL چگونه انجام می شود ؟

اگرچه لیزر موهای زائد و لیزر موهای زائد با IPL هر دو نوعی لیزر می باشند، اما نحوه عملکرد آنها باهم متفاوت خواهد بود. Laser hair removal برخلاف به لیزر موهای زائد با IPL به صورت متمرکز بر موهای زائد نفوذ کرده و باعث از بین رفتن آنها خواهد شد. در لیزر با روش IPL از زنون استفاده خواهد شد که باعث انتشار نور به صورت غیر منسجم و پراکنده می شود.

 

لیزر موهای زائد با IPL چگونه انجام می شود ؟

 

این یعنی برای نابودی موهای زائد از رنگ ها و طول موجهای مختلف استفاده خواهد شد که طول موج آن بین 500 تا 1200 نانومتر می باشد. همچنین هدف از Intense Pulsed Light قرار دادن رنگدانه تیره در اطراف فولیکول های مو خواهد بود تا به اندازه کافی صدمه و آسیب ببینند و رشد مجدد موها متوقف شود.

کروموفورهای موجود در بدن طول موجهای مختلف را جذب می کنند در نتیجه Laser hair removal IPL با هدف قرار دادن طول موجهای غیر ضروری و قطع کردن آنها، کروموفور خاص را مورد هدف قرار می دهد. به طور مثال برای ملانین مو، شما بجزء طول موج 600 تا 1100 نانومتر را باید فیلتر کنید.

همچنین همانطور که در بالا ذکر شد تناژ رنگ پوست در نحوه ی عملکرد لیزر موهای زائد با IPL موثر خواهد بود. اگر پوست از رنگ تیره ای برخوردار باشد، خطر جذب نور توسط ملانین و فولیکول های موجود وجود دارد که می تواند در موارد شدید منجر به تاول زدن و ایجاد زخم دائمی پس از Laser hair removal شود.

 

لیزر موهای زائد در منزل با دستگاه IPL

برای نابودی موهای زائد خود خواهید توانست از Laser hair removal و لیزر موهای زائد با IPL استفاده کرد. در هر دو روش رنگدانه تیره موجود در موی شما، انرژی نور را جذب می کند. هر دو باعث گرم شدن و آسیب رسیدن به منطقه ای می شوند که فولیکول های مو موجود می باشند.

اگرچه که دستگاه های مراکز درمانی پیشرفته و حرفه ای تر می باشند، اما شما خواهید توانست از لیزر موهای زائد با IPL در خانه نیز استفاده کنید و در کنار درمان خود، به کار های منزل نیز رسیدگی نمایید.

البته لازم به ذکر است که با توجه به ضعیف بودن دستگاه های Laser hair removal خانگی، تعداد جلسات بیشتری برای از بین بردن موهای زائد خود نیاز دارید. به طور معمول احتمالا بین 12 تا 20 جلسه در اولین سال استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی نیاز خواهید داشت.

تاکید می شود که رنگ پوست شما در نتیجه Laser hair removal موثر خواهد بود و اگر شما دارای رنگ پوست تیره می باشید، لیزر موهای زائد نسبت به لیزر موهای زائد با IPL برای شما مناسب تر می باشد.

توجه داشته باشید که اگر به فکر خرید دستگاه IPL و انجام لیزر موهای زائد در منزل هستید، دستگاهی خریداری فرمایید که دارای حسگر تونر داخلی پوست باشد که قبل از هر درمان باید از آن استفاده کنید. در صورت تشخیص تن پوست نامناسب، انجام Laser hair removal به طور خودکار توسط دستگاه متوقف خواهد شد.

لیزر موهای زائد یکی دیگر از خدمات پوست کلینیک تخصصی پوست و مو نیل میباشد که با دستگاه های به روز دنیا نظیر انجام میگیرد و هیچگونه حساسیت، سوختگی، و قرمزی روی پوست به جای نمیگذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت لیزر کل بدن با مشاوران ما تماس بگیرید یا از طریق چت آنلاین سایت با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *