کاشت ابرو چقدر طول می کشد ؟

کاشت ابرو چقدر طول می کشد ؟

کاشت ابرو چقدر طول می کشد ؟

برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو در ابتدا نیاز به کسب کمی آگاهی در این باره می باشد. eyebrow transplant یکی از روش های نوین برای رشد مجدد ابروهایی می باشد که بر اثر عوامل مختلفی مانند بیماری، استرس، استفاده مکرر از مدادهای ابرو، سایه های ابرو و غیره ریزش پیدا کرده اند.

در این روش با استفاده از تکنیک FUE، از موهای پشت سر بیماران برای کاشت ابرو استفاده خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با دیگر روش‌ها مانند کاشت ابرو به روش sut و سایر خدمات کاشت ابرو به این دو بخش در سایت نیل کلینیک مراجعه کنید.

کاشت ابرو چقدر طول می کشد ؟

در روش FUE کاشت ابرو همانند کاشت مو، پزشک متخصص از فولیکول های موهای افراد برای eyebrow transplant استفاده خواهد کرد. برای آشنایی با روش‌های مختلف کاشت ابرو پیشنهاد می‌کنیم به مقاله مذکور مراجعه کنید.

به این صورت که پس از جداسازی تک به تک فولیکول های مو، آنها را دانه به دانه در سوراخ ها و شیارهایی که قبلا برنامه ریزی و مشخص شده اند، جایگذاری خواهد کرد؛ اما در این رابطه به وجود آمدن سوالاتی جایز خواهد بود؛ مانند موارد زیر که توضیحاتی درباره هر کدام داده شده است.

آیا نتایج کاشت ابرو بلافاصله قابل مشاهده است ؟

در عمل زیبایی کاشت ابرو نیز همانند عمل زیبایی کاشت مو، از روش FUE استفاده خواهد شد. همانطور که گفته شد در هر دو عمل زیبایی از این روش برای کاشت استفاده خواهد شد اما نکته ی قابل توجهی وجود دارد و آن تفاوت میان عمل زیبایی eyebrow transplant و عمل زیبایی کاشت مو خواهد بود.

برای انجام عمل زیبایی کاشت مو، بیمار باید قبل از عمل موهای خود را بتراشد تا جایی که طول موهای آن خیلی کوتاه شده و نزدیک به پوست سر فرد شود اما در عمل زیبایی کاشت ابرو نیازی به انجام این کار نخواهد بود.

آیا نتایج کاشت ابرو بلافاصله قابل مشاهده است ؟

در نتیجه در پاسخ به سوال مطرح شده باید گفت که جواب مثبت خواهد بود و شما پس از پایان eyebrow transplant که تنها دو الی سه ساعت طول خواهد کشید، شاهد نتیجه ی عمل زیبایی کاشت ابرو خود خواهید بود و برخلاف عمل زیبایی کاشت مو نیازی به صبر کردن چند هفته ای برای رشد ابروها و دیدن نتیجه ی آن نخواهید داشت زیرا همه چیز آماده و قابل مشاهده می باشد.

مطالب پیشنهادی

پس از اتمام eyebrow transplant شما صاحب ابروهایی پرپشت خواهید شد که این ابروها همرنگ موهای شما خواهند بود. پس از گذراندن دوران نقاهت عمل زیبایی کاشت ابرو، شما قادر خواهید بود تا ابروهای خود را رنگ کرده، با توجه به سلیقه ی خود اقدام به برداشتن آنها کنید، به آنها پرسینگ زده و بسیاری از موارد دیگر که قبل از عمل زیبایی کاشت ابرو و پس از ریزش ابروهای خود قادر به انجام آنها نبودید.

پیوند ابرو دائمی است ؟

بسیاری از افراد دلایل مختلفی برای انجام عمل زیبایی کاشت ابرو پس از ریزش ابروهای خود خواهند داشت مانند ناراضی بودن از عملکرد تاتو و هاشور، حساسیت به مواد رنگی تاتو و هاشور، داشتن خال و زخم هایی در ابروهای خود، شکستگی ابروها و رشد نکردن مجدد ابرو ها در این منطقه و دلایل دیگر.

علت عدم رشد ابروها، ضعیف شدن و یا از بین رفتن کامل فولیکول های این ناحیه می باشد. در کاشت ابرو به روش FUE پزشک سعی بر تقویت و کاشت فولیکول هایی تازه و آماده به رشد برای رشد مجدد ابروها از طریق پیوند و انتقال موهای پشت سر به ناحیه گیرنده ابروها دارد.

کاشت ابرو دائمی است ؟

پس از eyebrow transplant به جز یک بار به صورت جداگانه که درباره ی آن در ادامه توضیحاتی داده خواهد شد، موهای شما به طور کامل و همانند قبل از عمل زیبایی کاشت ابرو، به صورت عمده و زیاد ریزش پیدا نخواهد کرد.

البته شایان ذکر است که پس از eyebrow transplant نیز گهگاهی ریزش خواهید داشت اما به صورت تعداد محدود که کاملا عادی خواهد بود و ریزش به صورت عمده طوری که ابروها خالی شوند نخواهید داشت.

در نتیجه کاشت ابرو یک روش دائمی برای داشتن ابروهایی پرپشت بوده و پس از آن نیازمند مراقبت شما خواهند بود. همانطور که میدانید استفاده از رنگ های شیمیایی به صورت مکرر، استفاده از مدادها و سایه های ابرو و ضربه های شدید می تواند به فولیکول ها ضربه رسانده و در طولانی مدت باعث ریزش مجدد ابروهای شما شود. پس در نگهداری و مراقبت از آنها کوشا باشید تا دیگر دچار مشکل ریزش ابرو نشوید.

چه زمان برای دیدن نتایج کامل پیوند ابرو باید صبر کرد ؟

همان گونه که ذکر شد شما پس از اتمام eyebrow transplant قادر به مشاهده نتایج عمل زیبایی کاشت ابرو خود خواهید بود. به دلیل استفاده از روش FUE در کاشت ابرو، پس از طی مدتی ابروهای شما شروع به ریزش خواهند کرد اما جای نگرانی وجود نخواهد داشت زیرا پس از ریزش، فولیکول ها در محل موها موجود می باشند و به علت سالم بودن این فولیکول ها، مجددا شروع به رشد خواهند کرد. البته این مورد می‌تواند به مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو ازتباط داشته باشد.

چه زمان برای دیدن نتایج کامل پیوند ابرو باید صبر کرد ؟

شکل و ضخامت ابروهای جدید شما بلافاصله پس از عمل زیبایی eyebrow transplant قابل رویت خواهد بود و ایده کلی از نتیجه نهایی به شما ارائه خواهد شد اما با توجه به تغییراتی که در طول دوران نقاهت و درمان اعمال خواهد شد، مانند ریزش ابروها و رشد مجدد آنها در نواحی خط ابرو، شما نتیجه ی نهایی را پس از گذشت حدودا 4 الی 6 ماه یا حتی در بعضی از موارد تا یک سال بعد از کاشت ابرو خواهید دید.

اما خبر خوب این است که پس از دیدن شکل نهایی ابروهای خود پس از اتمام دوران نقاهت کاشت ابرو، خواهید توانست استایل و خط ابروهای خود را با توجه به سلیقه شخصی تغییر داده و از بازگشت ابروهایی پرپشت که زیبایی چهره شما را دو چندان می کنند لذت ببرید.

توصیه می شود برای مشاهده ابروهای خود عجله نداشته باشید زیرا با دادن کمی زمان ابروها رشد خواهند کرد. اگر خیلی برای دیدن ابروهای خود عجله دارید، می توانید از پزشک eyebrow transplant خود درخواست کرده تا دارویی برای شما تجویز کند و به سرعت رشد ابروهای شما بهبود بخشد.

مراحل انجام پیوند ابرو

عمل زیبایی کاشت ابرو یک نوع عمل زیبایی بوده که بسیار شبیه به عمل زیبایی کاشت مو عمل کرده و هدف آن بازسازی ابروهای از دست رفته شما خواهد بود. در این روش از eyebrow transplant، با استفاده از موهای اهدا کننده از ناحیه پوست سر و پیوند آن به ابروها به دستیابی به یک خط ابرو کامل کمک خواهد شد.

انجام عمل زیبایی کاشت ابرو شامل مراحل مختلفی می باشد

  1. استفاده از بیهوشی موضعی در ناحیه اهدا کننده و گیرنده
  2. جداسازی فولیکول های قسمت اهداکننده سر با استفاده از یک سوزن باریک مخصوص کاشت ابرو
  3. جایگذاری فولیکول های به دست آمده در قسمت گیرنده ابرو

پس از انجام و گذراندن این مراحل توسط پزشک متخصص eyebrow transplant دوران نقاهت شما آغاز خواهد شد که نیازمند مراقبت و توجه بیشتری از جانب شما خواهد بود. پس از آن باید منتظر محکم شدن فولیکول ها در مناطق مشخص شده و رشد آنها باشید.

اگر پس از مشاهده کلی عمل زیبایی کاشت ابرو خود از نتایج عمل زیبایی به طور کلی راضی بودید و تنها خواستار تعداد موی بیشتر در ناحیه گیرنده هستید، خواهید توانست با مشورت پزشک مربوطه و با تعیین زمان مناسب از جانب ایشان برای کاشت ابرو، خواستار eyebrow transplant مجدد برای ترمیم باشید.

همواره به این نکته توجه کنید که پس از eyebrow transplant و هر نوع عمل زیبایی دیگر، کمی واقع گرا بوده و از پزشکتان انتظارهای بیش از حد نداشته نباشید. به پزشک خود که درباره صلاحیت آن مطمئن هستید، اعتماد کنید تا از نتیجه کار راضی بوده و بهترین ها برایتان رقم بخورد.

کاشت ابرو به روش های نوین در کلینیک تخصصی پوست و مو نیل دارای مجوز از وزرات بهداشت و درمان توسط متخصصان با تجربه انجام میگیرد.

هزینه کاشت ابرو چقدر است؟ این سوال پرتکراری است که برای اطلاع از آن و سپس تصمیم‌گیری نیاز است تا با مشاورین کلینیک نیل در ارتباط باشید.

دکتر فرامرز نگهدار مغانلو، دارای فلوشیب پوست و مو، با بیش از ۱۰ سال سابقه کاشت مو و همچنین عضو انجمن جراحان پیوند مو و عضو هیات علمی دانشگاه تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *