عوارض تزریق ژل در صورت

روند زیبایی تزریق ژل از معدود روش هایی به شمار می رود که با استفاده از آن می توان به چهره زیبایی و روشنی بخشید بدون اینکه کم ترین خطری بیمار را تهدید کند.

همچنین روند زیبایی تزریق ژل به صورت به دلیل اینکه در آن هیچ گونه جراحتی ایجاد نمی شود عمل جراحی محسوب نمی شود آثاری از آن به روی صورت بیمار باقی نخواهد ماند از پرطرفدارترین روش های درمانی در زمینه خود به حساب می آید.

عوارض تزریق ژل در صورت

در این مقاله قصد داریم عوارض تزریق ژل در صورت را بررسی کنیم.

آیا تزریق ژل به صورت عوارض دارد ؟

با این که همواره آمار های ثبت شده و تحقیقات انجام شده به کم عارضه بودن روند زیبایی Filler injection اشاره داشته اند اما متأسفانه باید این چنین گفت که عوارض جانبی احتمالی بخشی از هر عمل چه درمانی یا چه زیبایی به شمار می آید؛ بنابراین روند زیبا سازی تزریق ژل به صورت هم دارای چنین عوارض جانبی احتمالی خواهد بود.

اما در جواب دادن به این سؤال که آیا روند زیبایی تزریق ژل به صورت عوارض جانبی احتمالی خواهد داشت؟

آیا تزریق ژل به صورت عوارض دارد ؟

نباید زیاد عجولانه جواب داد چرا که همه عوارض جانبی که پس از انجام روند زیبا سازی Filler injection بیماران را با مشکلاتی روبرو می سازد تنها به خاطر خود روند زیبایی تزریق ژل به وجود نمی آید و سایر عوامل نیز می توانند در بروز عوارض جانبی احتمالی روند زیبایی Filler injection به صورت نقش داشته باشند.

به عنوان مثال همین تجهیزات پزشکی جهت انجام روند زیبایی تزریق ژل به صورت یکی از عامل های مهم و کلیدی در بروز عوارض جانبی احتمالی می باشد.

چرا که اگر این تجهیزات و وسایل مورد استفاده قرار گرفته در روند زیبایی Filler injection به صورت توسط پزشک متخصص سالم نبوده و از کیفیت خوبی برخوردار نباشند ممکن است برخی از عوارض ناخوشایند را به بیمار تحمیل کنند.

علاوه بر تجهیزات پزشکی یکی دیگر از عامل های دخیل در موضوع عوارض جانبی احتمالی روند زیبایی تزریق ژل به صورت پزشک متخصص Filler injection خواهد بود.

با احتساب این موضوع اگر پزشک متخصص با تجربه و حاذق نباشد ممکن است در حین انجام روش زیبایی Filler injection به صورت برخی اشتباهات خطرناکی را مرتکب شود که این اشتباهات ممکن است چندین عوارض جانبی احتمالی در بر داشته باشد که این موضوع هرگز برای بیمار موضوعی خوشایند نخواهد بود.

بنابراین می توان این گونه نتیجه گرفت که اگر عوامل ذکر شده وظایف خود را به خوبی انجام دهند عوارض جانبی احتمالی حاصل از روش زیبایی تزریق ژل به صورت به حداقل خود خواهد رسید.

آیا تزریق فیلر به صورت عوارض دائمی دارد ؟

یکی دیگر از دغدغه هایی که در ذهن اکثر بیمارانی که قصد انجام روند زیبایی تزریق ژل را دارند مدت زمان ماندگاری عوارض جانبی احتمالی حاصل از زیبایی Filler injection به صورت خواهد بود.

به عبارتی بیماران تنها در صورتی عوارض جانبی احتمالی حاصل از روند زیبایی تزریق ژل به صورت را می پذیرند که مطلع شوند عوارض جانبی احتمالی روش زیبایی Filler injection موقتی باشد.

بنابر این سوالی در ذهن این دسته از بیماران پیش می آید و این سوال این است که آیا عوارض جانبی احتمالی حاصل از عمل زیبایی تزریق ژل به صورت دائمی خواهد بود یا خیر ؟

آیا تزریق فیلر به صورت عوارض دائمی دارد ؟

خوشبختانه در جواب این سوال با کمال آرامش می توان گفت که جواب کاملا منفی می باشد؛ یعنی عوارض جانبی احتمالی حاصل از روند زیبای Filler injection به صورت کاملا موقتی خواهد بود.

اما نباید این دسته از بیماران این گونه تصور کنند که عوارض جانبی احتمالی روند زیبایی تزریق ژل به خودی خود قابل رفع خواهد بود و از این موضوع اطمینان حاصل کنند.

درست است که عوارض جانبی احتمالی حاصل از روند زیبایی Filler injection به صورت کاملا موقتی خواهد بود؛ اما این موقتی بودن هرگز به خودی خود اتفاق نخواهد افتاد اگر بیمار به این عوارض تزریق ژل به صورت توجه لازم را نداشته باشد.

بنابراین برای این که این عوارض جانبی احتمالی روند زیبایی تزریق ژل به صورت با موفقیت بر طرف گردد و هیچ گونه خطری از این عوارض بیمار را تهدید نکند پزشک متخصص Filler injection موظف خواهد بود تا یک سری از نکات و توصیه هایی را که به بهبود این عوارض می انجامد در اختیار بیمار قرار دهد.

همچنین بیمار نیز این وظیفه را خواهد داشت که از این دستورالعمل ها و توصیه هایی که پزشک متخصص تزریق ژل به او توصیه کرده است به نحو احسن استفاده کرده و آنها را کاملاً جدی بگیرد.

توصیه های بعد از تزریق فیلر به صورت برای پیشگیری از بروز عوارض

پس از اینکه بیمار از ضروری بودن نکات توصیه شده توسط پزشک متخصص تزریق ژل برای پیشگیری و بهبود عوارض جانبی احتمالی حاصل از روند زیبا سازی Filler injection به صورت مطلع گردید.

توصیه های بعد از تزریق فیلر به صورت برای پیشگیری از بروز عوارض

قصد بر این شد تا یک سری از این توصیه ها و نکات مهم و کلیدی برای پیشگیری از این عوارض در همین جا در لیستی ذکر شودتا خوانندگان هم به اندازه کافی از این نکات و توصیه های مهم و کلیدی جهت پیشگیری از بروز عوارض ناشی حاصل از روند زیبایی تزریق ژل به صورت آگاه گردند.

بنابراین توصیه می شود تا به این نکاتی که در زیر فهرست بندی شده است توجه لازم و کافی گردد.

از جمله نکات مهم جهت پیشگیری از عوارض ناشی حاصل از روند زیبایی تزریق ژل به صورت عبارتند از :

 1. قبل از انجام روش زیبایی از مصرف هر گونه دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز شود.
 2. از مصرف برخی داروهای خاصی که با روند زیبایی تزریق ژل به صورت ناسازگار می باشند خودداری شود.
 3. سوابق پزشکی بیمار در اختیار پزشک متخصص Filler injection قرار گیرد.
 4. پس از انجام این روش زیبایی تزریق ژل به صورت به آن نواحی از صورت که تحت درمان قرار گرفته اند هیچ گونه فشاری وارد نشود.
 5. پس از انجام روند زیبایی تزریق ژل به صورت نواحی تحت درمان ماساژ داده نشود.
 6. از مشروبات الکلی و دخانیات پس از انجام روش زیبایی تزریق ژل به صورت استفاده نشود.
 7. برای مدت چند روز بهتر است از فعالیت ‌های ورزشی سنگین اجتناب شود.

مدیریت و کنترل عوارض ناشی از تزریق ژل در صورت

مدیریت و کنترل عوارض ناشی از روند زیبایی تزریق ژل به صورت یکی دیگر از عوامل مهم و ضروری جهت رهایی یافتن بیمار از عوارض ناشی از روند زیبایی Filler injection به صورت می باشد.

به عبارتی این گونه می توان بیان کرد که اگر بیمار از یک سری نکات توصیه شده توسط پزشک متخصص تزریق کننده ژل جهت پیشگیری از عوارض ناشی به دست آمده از روند زیبایی تزریق ژل به صورت غافل گشت و درگیر این عوارض احتمالی شد می تواند با مدیریت و کنترل این عوارض ناشی به وجود آمده از روش زیبایی Filler injection به صورت مانع وخیم ‌تر شدن آن ها گردد و به نوعی این عوارض را رفع کند.

بنابراین واجب دانسته شد که فهرستی از توصیه هایی در زیر قرار داده شود که بیمار بتواند با استفاده از این نکته ها و توصیه ها عوارض جانبی ناشی به وجود آمده از روش زیبایی تزریق ژل به صورت را کنترل و مدیریت کند. مهم ترین این نکته ها عبارتند از :

 1. استفاده از دارو های تجویز شده توسط پزشک متخصص : دارو هایی که پزشک متخصص به بیمار تجویز می کند می تواند کمک شایانی به رفع عوارض ناشی از روند زیبایی Filler injection کند.
 2. عدم استفاده از برخی دارو های خاص : ممکن است برخی از دارو های خاص عوارض به وجود آمده از روند زیبایی تزریق ژل را وخیم‌ تر سازد بنابراین توصیه می شود از این داروها استفاده نشود.
 3. تغذیه مناسب.
 4. استفاده از ویتامین کا برای بهبود کبودی های به وجود آمده.

کلینیک تخصصی پوست و مو نیل دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان ارائه دهنده خدمات زیبایی و به ویژه در زمینه تزریق ژل میباشد. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *