برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

عوارض تزریق چربی و راه های پیشگیری از آن

عوارض های تزریق چربی زیاد نیستند

قبل از اینکه عوارض های تزریق چربی را بیان کنیم باید شما به صورت کللی از این امر آگاه باشید که عوارض های تزریق چربی چندان زیاد نیست که شما را از انجام این امر باز دارد.

شما فقط باید از عوارض های تزریق چربی آگاه باشید که اگر آنها را در صورتی که مشاهده نمودید به پزشک مراجعه کرده و یا اینکه اگر دچار بیماری های پوستی می باشید از تزریق چربی به صورت خودداری کنید تا عوارض های تزریق چربی برای شما به وجود نیاید.

عوارض های تزریق چربی زیاد نیستند

بسیاری از افراد امروزه علاقه دارند که صورت خود را پر کنند و بیشتر از همه علاقه دارند نواحی گونه و لب ها را پر کنند.

علاوه بر این بسیاری از افراد هستند که می خواهند بیشتر صورت خود را پر کنند و چهره خود را جوان تر کنند.

بدین ترتیب بدون شک یکی از بهترین روش های پر کردن صورت تزریق چربی می باشد، البته بسیاری از افراد هستند که از خطرات تزریق چربی در هراس می باشند و از انجام آن خودداری می کنند.

در ادامه به برخی از عوارض های انتقال چربی که در صورت عدم رعایت افراد رخ می دهد اشاره می کنیم.

عوارض های تزریق چربی بسیار ناچیز می باشد

تزریق چربی یکی از روش های زیبایی می باشد که بسیار کم خظر است و می توان گفت اگر شما مراقبت های لازم را انجام دهید عوارض های تزریق چربی برای شما پیش نمی آید.

یکی از مهمترین اقداماتی که باید انجام دهید تا از عوارض های تزریق چربی به دور باشید این است که به نزد پزشک معتبری مراجعه کنید.

اگر پزشک شا مهارت و تجربه کافی در تزریق چربی داشته باشد هیچگونه عوارض های تزریق چربی برای شما اتفاق نمی افتد.

اما به طور کلی باید دقت داشته باشید که هر روش درمانی امکان دارد که عوارضی داشته باشد و بیشتر این عوارض ها موقتی می باشند.

عوارض های تزریق چربی بسیار ناچیز می باشد

عوارض های تزریق چربی هم امکان دار که برای برخی از افراد رخ دهد ولی جای هیچگونه نگرانی نمی باشد چرا که به زودی رفع می شود.

از جمله این عوارض که بسیار ناچیز می باشد می توانیم چندین مورد را بیان کنیم که با مطالعه آنها متوجه ناچیز بودن آنها می شوید.

ممکن است شما هنگامی که سوزن چربی از ناحیه مورد نظر خارج می شود امکان دارد که احساس درد، سوزش و فشار در آن ناحیه احساس کنید که این عمل موجب می گردد یک مایع خونی ترشح شود که رنگ آن بسیار طبیعی می باشد و در هر صورت برای شما رخ می دهد، شما اگر مایل باشید که این درد را احساس نکنید می توانید از قرص های آرامبخشی که پزشک برای شما تجویز می کند استفاده کنید.

اما یکی از مهمترین و شایع ترین عوارض های تزریق چربی که باید به آن اشاره کرد ورم و کبودی می باشد که در آن ناحیه که تزریق رخ داده است رخ می دهد، ای عارضه از جمله عوارض های تزریق چربی می باشد که به مدت مرور زمان به طور کلی از بین می رود.

همانطوری که بیان نمودیم بیشتر عوارض های تزریق چربی که بسیاری را به هراس انداخته است به دلیل غیر اصولی بودن تزریق می باشد که توسط پزشکانی که ماهر نیستند انجام می شود.

عدم تقارن صورت بعد از انتقال چربی

عدم تقارن که بعد از تزریق چربی در صورت رخ می دهد به علت تزریق غیر اصولی می باشد که توسط پزشکانی که مهارت کافی ندارند رخ می دهد.

یکی دیگر از خطرات تزریق چربی که به احتمال خیلی کم در صورت رخ می دهد عفونتی می باشد که در محل تزریق رخ می دهد، شما به راحتی می توانید با مصرف آنتی بیوتیک هایی که پزشک برای شما صادر کرده است این مشکل را حل کنید.

عدم تقارن صورت بعد از انتقال چربی

یکی دیگر از خطرهای احتمالی انتقال چربی این است که امکان دارد برخی از افراد دچار رنگ پریدگی شوند و یا اینکه آن محل هایی که تزریق چربی صورت گرفته است زخم شود. این عوارض های تزریق چربی هم بعد از چند روز از بین می رود و در صوت باقی نمی ماند.

شما باید برای از بین رفتن خطرات تزریق چربی با پزشک خود حتما مشورت نموده تا دستورات لازم را برای شما تجویز کنند تا شما از تزریق چربی خود که برای زیبایی انجام داده اید لذت ببرید.

پیشگیری از عوارض های انتقال چربی

همانطوری که بیان نمودیم امکان دارد که عوارض های تزریق چربی در صورت بسیاری از افراد رخ دهد و یا اینکه اصلا آنها را تجربه نکنند که این بستگی به بافت ها و سلول های صورت شما دارد که تا چه اندازه حساس باشد.

شما می توانید برای اینکه از عوارض های انتقال چربی پیشگیری کنید مراقبت های ویژه ای از صورت خود انجام دهید که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم.

پیشگیری از عوارض های انتقال چربی

شما باید بعد از اینکه تزریق چربی به صورت خود را انجام دادی بلافاصله راه رفتن را شروع کنید تا ورم صورت خود را کاهش دهید، راه رفتن باعث می شود که لخته خون در صورت به وجود نیاید، به همین دلیل بسیاری از پزشکان تایید می کنند که بعد از تزریق چربی پیاده روی کنید.

  1. برای اینکه از ورم صورت خود کم کنید باید مصرف نمک را در وعده های غذایی خود کاهش دهید.
  2. شما می توانید برای اینکه تورم صورت خود را کاهش دهید و یا اینکه اگر صورت شما دچار تورم نشده است با استفاده کردن از کمپرس آنها را بهبود ببخشید.
  3. گاهی اوقات امکان دارد که یک طرف صورت شما بعد از تزریق از سمت دیگر متفاوت باشد، شما برای اینکه در این مورد از عوارض های تزریق چربی جلوگیری کنید باید نزد پزشک بروید و تزریق چربی خود را ترمیم کنید تا دو طرف صورت شما هماهنگ شود.
  4. شما می توانید برای اینکه از عوارض های تزریق چربی که بیشتر شامل ورم صورت می باشد جلوگیری کنید، تا دو روز اول که تزریق چربی انجام داده اید از دو عدد بالش هنگام خوابیدن استفاده کنید تا صورت شما کمتر ورم کند.
  5. اگر می خواهید عوارض های تزریق چربی چندان شامل حال شما نشود باید تا یک هفته اول استراحت کنید و چندان کارهای سخت و طاقت فرسا انجام ندهید.
  6. یکی دیگر از روش هایی که موجب از بین رفتن عوارض های تزریق چربی می شود، این است که شما می توانید بعد از یک هفته از لوازم آرایش استفاده کنید، از این طریق هم ورم های صورت خود را می پوشانید و هم زیبایی خود را دو چندان می کنید.
  7. اگر می خواهید در صورت خود کبودی های زیادی مشاهده نکنید باید تا 10 روز بعد از تزریق در حرارت های بالا قرار نگیرید، حرارت هایی مانند نور تند خورشید، سولاریوم، سونا، جکوزی و بخور برای شما مضر می باشد.
  8. یکی دیگر از راه هایی که می توانید با انجام دادن آن از عوارض های تزریق چربی جلوگیری کنید و آنها را کاهش دهید این است که تا 3 روز اولیه ورزش های سبکی انجام دهید، انجام ورزش های سبک موجب می گردد که صورت شما ورم زیادی نداشته باشید، البته باید دقت داشته باشید که ورزش های سنگین انجام ندهید، چرا که ورزش های سنگین موجب می گردد به صورت شما فشار زیادی وارد شود که در اثر آن ورم صورت شما افزایش پیدا می کند.

در کلینیک پوست و مو نیل با استفاده از تکنولوژی نانو و سلول های بنیادی تزریق چربی به روش نانوفت انجام میشود که بدون هیچگونه عوارض های احتمالی باعث بهتر شدن محل انجام عمل میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره داخل سایت تماس بگیرید و یا از طریق چت سایت با مشاوران ما در ارتباط باشید.