سوالات متداول

کاربر گرامی شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات کلینیک پوست مو و زیبایی از بخش پایین استفاده نمایید.


 • مراقبت مو
 • مراقبت پوست
 • لاغری و تناسب اندام
 • جراحی های زیبایی
 • تزریق های زیبایی
 • زیبایی بانوان
 • لیزر
 • به زودی
 1. سوال ؟

  جواب !

 2. ایا موها قبل از عمل تراشیده میشوند؟

  بله بهتر ان است که محل برداشت و کاشت تراشیده شود.

 3. ایا افراد کاملا طاس هم میتوانند کاشت مو داشته باشند؟

  اگر سه ناحیه جلوی سر و بالای سر و فرق سر همزمان طاس باشد طاسی کامل و درجه هفت محسوب میشود و بانک کافی ندارند و نمیتوانند کاشت مو انجام دهند.

 4. ایا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد و یا دایمی است؟

  در مورد افرادی که تراکم موی پشت سر ان ها کافی نباشد و وسعت طاسی زیاد باشد اینم امکان وجود دارد که پس از کاشت اولیه به روش اف یو تی از روش اف ای تی یا همان برداشت تک تک می توان کاشت را ترمیم کرد.موهای کاشته شده دوباره نمی ریزند زیرا ان ها از پشت سر برداشت می کنند که چون موهای پشت سر نسبت هورمون عامل ریزش مو حساس نیستند بنابراین بقای این موها همیشگی است.

 5. ایا میتوان مو را از شخص دیگری به شخص دیگری پیوند زد؟

  خیر به دلیل عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی ما بین انسان ها در صورت استفاده از موهای شخص دیگر این این موها پس زده میشود.

 6. ایا میتوان مو را از شخص دیگری به شخص دیگری پیوند رد؟

  خیر به دلیل عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی ما بین انسان ها در صورت استفاده از موهای شخص دیگر این این موها پس زده میشود.

 7. ایا عمل کاشت مو با بیهوشی انجام میشود؟

  خیر این عمل با روش سرپایی و بی حسی موضعی انجام میشود.

 8. بعد از کاشت مو چقدر باید استراحت داشته باشیم؟

  اگر کاشت مو سبک باشد میتوان از فردای عمل سرکار برگردید اما اگر وسعت کاشت وسیع باشد 3 تا 5 روز استراحت نیاز است.

 9. 2 تا 3 هفته موهای کاشته شده رشد میکنند که این مطلب نشان دهنده گرفتن موهای کاشته شده است. و بعد از ان موها به فاز استراحت وارد میشوند و شروع به ریزشمی کنند.رشد مجدد موهای کاشته شده پس از سه تا چهار ماه اغاز میشود و تا 6 ماه الی یکسال طول میکشد و موهای کاشته شده به شکل طبیعی در می ایند.

  2 تا 3 هفته موهای کاشته شده رشد میکنند که این مطلب نشان دهنده گرفتن موهای کاشته شده است. و بعد از ان موها به فاز استراحت وارد میشوند و شروع به ریزشمی کنند.رشد مجدد موهای کاشته شده پس از سه تا چهار ماه اغاز میشود و تا 6 ماه الی یکسال طول میکشد و موهای کاشته شده به شکل طبیعی در می ایند.

 10. ایا موها قبل از عمل تراشیده میشوند؟

  بله بهتر ان است که محل برداشت و کاشت تراشیده شود.

 11. بهترین سن برای کاشت مو ؟

  بهترین سن 30 سال به بالا با الگوی ریزش ثابت یعنی فرد دیگر دچار ریزش مو نباشد.

 12. بله امکان کاشت مو در زنان نیز وجود دارد.

  بله امکان کاشت مو در زنان نیز وجود دارد.

 13. مدت زمان کاشت مو چقدر است؟

  بستگی به نوع عمل از 4 تا 8 ساعت طول میکشد.

 14. ایا بعد از کاشت میتوان از کلاه استفاده کرد؟

  بهتر است از کلاه استفاده نشود.

 15. ایا بعد از کاشت میتوان از کلاه استفاده کرد؟

  بهتر است از کلاه استفاده نشود.

 16. ایا بعد از کاشت میتوانم ورزش کنم؟

  تا 1 ماه از ورزش های سنگین و شنا پرهیز شود.

 17. بعد از کاشت کبودی و ورم خواهم داشت؟

  بله بعد از کاشت کبودی در اطراف چشم ها و ورم در ناحیه پیشانی و اطراف چشم کاملا طبیعی است.

 18. روش کاشت ابرو به چه صورت است؟

  کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو از روش( اف یو تی ) برداشت از پشت سر به صورت جراحی انجام می شود.البته بهتر است که از روش اف یو تی استفاده شود اما به روش اف ای تی هم میتوان انجام داد.

 19. چه روشی برای کاشت ریش مناسب میباشد ؟

  کاشت ریش با روش اف یو تی قابل انجام است یعنی به روش جراحی برش باریکی از پشت سربرداشته می شود و موهای کات شده به صورت منظم و زاویه مناسب در قسمت تحتانی صورت (قسمت ریش و سیبیل) کاشته می شود.موهای کاشته شده 3 هفته تا 1 ماه بعد شروع به ریختن می کند که بهتر است در این فاصله به موهای کاشته شده اصلا دست نزنید و اگر قصد اصلاح کردن را دارید ترجیحا با ماشین کوتاه شوند.با بی حسی موضعی انجام می شود حدود 6 تا 8 ساعت طول میکشد.

 20. پی ار پی چیست؟

  در فیلد زیبایی روش پی ار پی برای درمان چروک ها – سیاهی دور چشم- و همچنین جوان سازی پوست یک معجزه میباشد همچنین در رویش مجدد مو و قطع ریزش مو نتیجه خوبی دارد. از پلاکت های خود بیمار استفاده میشود که اثرات درمانی ان به تدریج ظاهر میشود.

 21. از چه سنی میتوان پی ار پی انجام داد؟

  از سن 25 سال به بالا میتوان انجام داد.

 22. فواصل بین پی ار پی چقدر باید باشد و چند جلسه نیاز به درمان است؟

  تعداد جلسات و فواصل انها بر حسب شرایط پوست تعیین میشود و ممکن است به ازاءهر بیمار بسیار متفاوت است.برای جوانسازی صورت بر حسب سن از یک تا چهار جلسه با فواصل دو الی شش ماه پیشنهاد میشود.ماندگاری آن نیز بین 1 تا 3 سال است.

 23. روش انجام پی ار پی به چه صورت است؟

  حدود 35 تا 80 سی سی از خون شما گرفته میشود مانند خونگیری ساده سپس خون گرفته شده را در کیت های مخصوص ریخته و سانتر فیوژ( دستگاهی که پلاکت ها را از بقیه خون جدا میکند) سپس به ناحیه مورد نظر تزریق میشود.

 24. منع مصرف پی ار پی در چه اشخاصی است؟

  کسانی که ضعف ایمنی و یا هرگونه عفونت فعال و الوپسی دارند نمیتوانند پی ار پی انجام دهند.

 25. ایا مزوتراپی باعث رشد مجدد مو می شود؟

  در مزوتراپی با تزریق انواع تقویت کننده رشد مو به ویژه ویتامین های گروه Bو C ماینوکسیدیل و جین سنگ داروهایی که باعث افزایش جریان خون می شود و با این هورمون ها تلاش می شود ریزش موها برطرف شود و سپس موهای جدید برویند.مزو تراپیست ها معتقدند خانم هایی که بر اثر زایمان دچار ریزش مو می شوند هم می توانند بعد از دوران شیردهی از این شیوه استفاده کنند.

 26. ایا مزوتراپی فقط برای مو انجام پذیر است؟

  خیر برای کشیدن پوست و درمان افتادگی صورت2.رفع پف چشم و افتادگی پلک3.درمان تیرگی دور چشم4.درمان چاقی موضعی بدن اندام و صورت5.درمان ملاسما و لک حاملگی یا لک صورت 6.درمان ریزش مو و تقویت موها7.رفع غبغب زیر چانه و گردن

 27. تعداد جلسات و فاصله بین هر جلسه چقدر است؟

  تعداد جلسات درمانی مورد نیاز و فواصل بین ان ها بسته به نوع بیماری و وخامت ان متفاوت است ممکن است بین 4 الی 10 جلسه و حتی بیشتر نیز لازم باشد که تصمیم گیری در ابن مورد بر عهده پزشک است.

 28. توصیه های لازم بعد از مزوتراپی چیست؟

  سعی کنید به مدت 12 ساعت بعد از تزریق استحمام نکنید2.پرهیز از حمام داغ و گرمای شدید و شنا کردن و استفاده از اب گرم به مدت 8 ساعت بعد از مزوتراپی3.استفاده از کمپرس سرد جهت کاهش تورم و خون مردگی4.به مدت یک هفته از برنزه کردن و پیلینگ شیمیایی و میکرودرم و بند انداختن پرهیز کنید.5.اگراز مزوتراپی جهت رفع غبغب و چاقی های موضعی استفاده کرده اید محل درمان را به مدت 3 روز ماساژ دهید.

 1. میکرونیدلینگ نوعی روش تحریک مکانیکال پوست است که در این روش با استفاده از سوزن های بسیار ریز میلیون ها میکرونال ایجاد میشودکه باعث تغییرات چشم گیری درقسمت زیرین و سطح پوست می شود.

  میکرونیدلینگ نوعی روش تحریک مکانیکال پوست است که در این روش با استفاده از سوزن های بسیار ریز میلیون ها میکرونال ایجاد میشودکه باعث تغییرات چشم گیری درقسمت زیرین و سطح پوست می شود.

 2. میکرونیدلینگ برای درمان چه عارضه هایی استفاده میشود؟

  چین و چروک-اسکار(جای زخم و جراحت)-سوختگی-استرچ مارک (ترک های پوستی)-ریزش مو-تیرگی و لکه های پوستی، جای حوش ، جوان سازی ، روشن شدن پوست

 3. عوارض پوستی بعد از میکرونیدلینگ چیست و ایا همراه با درد است؟

  کمی قرمز میشود نیاز به مراقبت در برابر آفتاب دارد ، پماد زینگ زده شود.

 4. روند درمان شامل چه مراحلی است؟

  ابتدا بی حسی بعد از 30 دقیقه-بعد از ان از وسیله کوچکی به شکل خودکار که دارای 12سوزن ریز است برای سوراخ کردن پوست استفاده میشود و در حین کار از محصولاتی که باعث تحریک کلاژن سازی میشود مانند هیالورونیک اسید و سرم ویتامین برای رنگ امیزی پوست و روشن شدن استفاده میشود. انواع مزوهای درمانی که به صورت ترکیبی و تشخیص برای پوست های مختلف استفتده میشود.

 5. هرچند وقت یکبار تکرار می شود؟

  بستگی به تشخیص پزشک دارد اما میتوان ان را هر 4 تا 6 هفته یکبار تکرار نمود تا هنگامی که به نتیجه مورد نظر برسد.

 6. بستگی به تشخیص پزشک دارد اما میتوان ان را هر 4 تا 6 هفته یکبار تکرار نمود تا هنگامی که به نتیجه مورد نظر برسد.

  بستگی به تشخیص پزشک دارد اما میتوان ان را هر 4 تا 6 هفته یکبار تکرار نمود تا هنگامی که به نتیجه مورد نظر برسد.

 7. لیزر اراف فرکشنال چپیست؟

  روشی برای جوانسازی پوست که امواج الکترو مغناطیس در این روش استفاده می شود.وقتی این امواج به بافت پوست وارد میشود با تولید گرما باعث جوانسازی پوست می شود که ممکن است یک تا دوروز پوست قرمز باشد.مهمترین کار اراف سفت کردن پوست میباشد.لیرز اراف فرکشنال دارای یک سرسوزنی کوچک میباشد که باید توسط بیمار نگهداری شود

 8. مدت زمان فاصله بین جلسات چقدر باید باشد؟

  حداقل 3 هفته بین هرجلسه باید فاصله باشد.بین 1 تا 3 جلسه

 9. مراحل انجام کار چگونه است؟

  با بی حسی موضعی انجام میشود-محل مورد انجام باید کاملا تمیز شودو اگر اقایون تصمیم به این کار داشته باشند باید حتما ریششان از ته تراشیده شود.

 10. بعد از درمان چه کارهایی باید انجام دهیم؟

  باید حتما از ضد افتاب استفاده شودو مراقبت هایی که پزشک معالج توصیه می کند.

 11. لیزر CO2 فرکشنال چیست ؟

  این لیزر انقلابی در زیبایی و جوانسازی پوست ایجاد کرده و علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارهای پوستی به خصوص اثار باقیمانده  اکنه و جوش های صورت و جوشگاه ها-در درمان پیری زودرس پوست خصوصا شلی پوست و چروک های دورچشم

 12. تعداد جلسات این لیزر چقدر باید باشد؟

  3 تا 5 جلسه که هر جلسه ماهی یکبار

 13. مراقبت های لازم کدام است؟

  در 3 تا 6 جلسه اول که پوست حالت سوختگی دارد در معرض افتاب مستقیم حتی به میزان کم قرار نگیریم. بهتر است در ساعاتی که تابش شدید افتاب رو داریم فرد بیرون نرود و حتما از ضد افتاب و ماسک استفاده شود.هر 3 ساعت یکبار ضد افتاب را شارژ کند. اگرشخص سابقه تبخال دارد حتما از قرص ضد ویروس تبخال استفاده کند.

 14. کربوکسی تراپی چیست؟

  کربوکسی تراپی یک نوع مزوتراپی است که در ان به جای تزریقات مایعات مزو از گازدی اکسید کربن استفاده میشود.با مکانیسم افزایش جریان خون موجب بهبود قابلیت ارتجاعی پوست –کاهش سلولیت – کاهش چربی موضعی و تحریک کلاژن میشود.

 15. ایا کربوکسی تراپی دردناک است؟

  خیر درد زیادی ندارد .بلکه درد ضعیفی حس می کنید وامکان یک مقدار کبودی در موضع است.

 16. در چه مناطقی می توان از کربوکسی تراپی استفاده کرد؟

  درمان با کربوکسی تقریبا در تمام نقاط بدن امکان پذیر است.

 17. تعداد جلسات و فاصله بین جلسات چگونه است؟

  در 4 جلسه اول هر هفته و بعد طبق تشخیص پزشک تعداد جلسات متفاوت با نوع درمان متفاوت است.معمولا بین 8 تا 10 جلسه

 18. چگونه کربوکسی سیاهی دور چشم را ا بین میبرد؟

  یکی از علل عمده سیاهی زیر چشم احتقاق خون مویرگی است.کربوکسی تراپی موجب بهبود شبکه مویرگی پلک پایین شده و با افزایش لایه کلاژن(اکسیژن رسانی را تقویت می کند . که باعث میشود که خود بدن واکنش ترمیم انجام دهد)

 19. مزایای هایفو تراپی چیست؟

  1.بدون جراحی می باشد2.فقط در یک جلسه انجام می شود.3.نتیجه ان ماندگار است4.بدون درد است.5.نیازی به بستری ندارد.6.روشی بی خطر و ایمن است7.هیچ گونه عارضه پوستی ندارد.

 20. تاثیرات هایفو تراپی چیست؟

  1.لیفت2.رفع چروک های برخی از نقاط صورت مثل کناره های خارجی چشم ها 3.لیفت گونه ها4.کم شدن عمق خط خنده5.رفع افتادگی زیر چانه و صورت 6.رفع چین و چروک های صورت و بالای گردن7.سفت و محکم شدن پوست

 21. یک جلسه هایفو تراپی چه مدت زمانی طول می کشد؟

  یک جلسه هایفو تراپی بسته به میزان افتادگی صورت بطور تقریبی 45 دقیقه طول می کشد.

 22. یک جلسه هایفو تراپی بسته به میزان افتادگی صورت بطور تقریبی 45 دقیقه طول می کشد.

  نکته قابل توجه اینجاست که بلافاصله بعد از اتمام هایفو تراپی شخص به طور واضح لیفت صورت خود را حس می کندو تا 6 ماه اثرات هایفو کامل می شود.

 23. ایا هایفو تراپی نیاز به استراحت و بستری دارد؟

  خیر نیاز به بستری ندارد.

 24. ایا روش هایفو ماندگار است؟

  بله اما میزان ماندگاری ان بسته به 1.سن 2.جنسیت 3.میزان افتادگی و شلی پوست فرد متفاوت است.

 25. مراقبت های بعد از هایفو تراپی چیست؟

  از فرد خواسته می شود صورت و گردن خود را با اب سرد و بدون استفاده از ماده شوینده شستشو داده شود و از کرم مرطوب کننده و ضد افتاب استفاده شود.

 26. چند روز بعد از هایفو می توان ارایش کرد؟

  بلافاصله بعد از انجام هایفو بلامانع است.

 27. عوارض جانبی احتمالی هایفو تراپی چیست؟

  اگر فرد دارای پوستی حساس یاشد تنها احتمال بروز مختصر قرمزی در پوست ناحیه تحت درمان وجود داردکه با استفاده از کرم ترمیم کننده رفع می شود.

 1. کاندیداهای مناسب کویتیشن چه کسانی هستند؟

  افرادی که چربی موضعی و چاقی موضعی دارند می توانند از متد کویتیشن استفاده کنندواشخاصی که چاقی مفرط دارند باید از روش های دیگر استفاده کنند.

 2. حدودا چند جلسه نیاز به انجام این کار است؟

  با توجه به نیاز فرد تعداد جلسات حدود 10 تا 15 جلسه می باشد.

 3. در این روش شخص چگونه لاغر می شود؟

  کویتیشن در واقع یک روش امین و موثر و بدون نیاز به جراحی است.امواج اولتراسوند با فرکانس های صوتی خود تکان هایی در چربی های بدن ایجاد می کنند و در نتیجه شکسته و به حالت مایع می ایند سپس دفع می شوند در کبد و دستگاه گوارش.نیاز به نوشیدن آب زیاد و پیلده روی برای دفع زودتر چربی ها دارد.

 4. بعد از چند جلسه فرد تغییرات موثر را می بیند؟

  هر جلسه دور شکم و پهلو بیمار با متر اندازه گیری می شود و بعد از 3 جلسه کاهش سایز مشهود میشود.

 5. چه کسانی نمی توانند از این روش استفاده کنند؟

  در صورت ابتلا به هر نوع بیماری قلبی عروقی و دارای هر وسیله الکترونیکی در بدن –بیماران پوستی مبتلا به کهیر-اگزما-عفونت پوستی-پسوریازیس-کلسترول بالا و تری گلیسیرید بالا یا فشار خون بالا- مبتلا به بیماری کبد یا دیابت-ایمپلنت یا پروتز فلزی-افراد دارای سرطان و کسانی که داروی ضد التهاب استفاده می کنند.

 6. کویتیشن باعث افتادگی پوست نمیشود؟

  خیر چون دستگاه کویتیشن دارای جریان اراف میباشد به جمع شدن پوست کمک میکند.

 7. ایا کویتیشن باعث کم شدن وزن میشود؟

  خیر اما باعث کم شدن سایز و در بعضی از مواقع نیز کم شدن وزن هم قابل رویت است.

 8. ابدومینو پلاستی چیست؟

  ابدومینو پلاستی یا جراحی زیبایی شکم اقدامی تهاجمی جهت صاف و کشیده کردن شکم به وسیله خارج کردن پوست و چربی اضافی و سفت کردن عضلات جدار شکم می باشد.

 9. ایا این عمل قابل بازگشت است؟

  خیر در صورت رعایت رژیم غذایی مناسب قابل برگشت نیست.

 10. ایا ناف جابه جا می شود؟

  در عمل ابدومینوپلاستی برشی در قسمت تحتانی شکم روی پوست شکم داده می شود و تمامی پوست و چربی جدار شکم در پایین ناف برداشته شده و ناف طبیعی بیمار حفظ می شود.

 11. عوارض این عمل چیست؟

  به طور طبیعی عوارض ان عبارتند از تغییر رنگ پوست- تورم طولانی-درد طولانی مدت-تورم مداوم در پاها-اسیب عصب ها و عوارض بیهوشی ..اما با انتخاب پزشک مجرب شما می توانید تا مقدار زیادی از عوارض را کاهش دهید. مثل سزارین میباشد.

 12. دوره نقاهت این عمل چیست و چه مدت است؟

  به طور متوسط مدت استراحت در منزل بعد از این عمل 7 الی 10 روز خواهد بود.

 13. ایا امکان باردار شدن یعد از این عمل وجود دارد؟

  بله و اگر قصد بارداری دارید بعد از بارداری این عمل را انجام دهید.

 14. ایا ترک های پوستی بعد از این عمل از بین میرود؟

  خیر.معمولا پوست دچار ترک تا ناف را می توان برداشت ولی ترک هایی که بالای ناف هستند را نمیتوان برداشت چون دیگر پوست کافی برای پوشاندن شکم باقی نمی ماند.

 15. ایا بعد از این عمل باید گن پوشید؟

  بله

 16. چند وقت بعد از انجام این عمل می توانم رانندگی کنم؟

  بعد از بهبودی کامل برش زیرشکم و در صورت نداشتن درد می توان رانندگی کرد.

 17. ایا بعد از عمل در بیمارستان بستری میشوم؟

  بله تا 24 ساعت در بیمارستان بستری می شوید و بعد از ان اگر مشکلی پیش نیاید اجازه مرخصی دارید.

 18. لیپوماتیک چیست؟

  لیپولیز لیپوماتیک تکنولوژی جدیدی در کم کردن میزان چربی زیر پوستی می باشد که بصورت سرپائی و طی یک جلسه باعث رفع چاقیهای موضعی می شود. تا کنون بهترین روش کاهش چربیهای موضعی لیپوساکشن بوده که عوارضی همچون ناهمواری و شلی پوست، تورم و کبودی را به دنبال داشته است.امروزه سیستم های جدید لیپوماتیک اینفراسونیک لیپواسکالپچر نقش بسیار زیادی در کاهش عوارض، سادگی انجام درمان و در نهایت رضایت بیماران داشته است. در این سیستم ها کانولای دارای انعطاف در سایزهای مختلف و در سه جهت مختلف حرکات گردشی می کنند و به دنبال این حرکات امواج اینفراسونیک ایجاد شده و سبب لیز چربی و ساکشن همزمان آن بدون آسیب رسیدن به عروق خونی و لنفی می گردد . این امواج علاوه بر لیز چربی باعث تحریک فیبروبلاست ها و افزایش قوام سپتوم ها و سفت شدن پوست خواهد شد. در این روش بافت چربی به صورت انتخابی مورد هدف قرار گرفته و به دلیل این حرکات آسیبی به عروق خونی و لنفی نخواهد رسید. لیپولیز لیپوماتیک تکنولوژی جدیدی در کم کردن میزان چربی زیر پوستی می باشد که بصورت سرپائی و طی یک جلسه باعث رفع چاقیهای موضعی می شود. تا کنون بهترین روش کاهش چربیهای موضعی لیپوساکشن بوده که عوارضی همچون ناهمواری و شلی پوست، تورم و کبودی را به دنبال داشته است.امروزه سیستم های جدید لیپوماتیک اینفراسونیک لیپواسکالپچر نقش بسیار زیادی در کاهش عوارض، سادگی انجام درمان و در نهایت رضایت بیماران داشته است. در این سیستم ها کانولای دارای انعطاف در سایزهای مختلف و در سه جهت مختلف حرکات گردشی می کنند و به دنبال این حرکات امواج اینفراسونیک ایجاد شده و سبب لیز چربی و ساکشن همزمان آن بدون آسیب رسیدن به عروق خونی و لنفی می گردد . این امواج علاوه بر لیز چربی باعث تحریک فیبروبلاست ها و افزایش قوام سپتوم ها و سفت شدن پوست خواهد شد. در این روش بافت چربی به صورت انتخابی مورد هدف قرار گرفته و به دلیل این حرکات آسیبی به عروق خونی و لنفی نخواهد رسید.

 19. چه موقع میتوان ورزش بعد از لیپوماتیک شروع به ورزش کرد؟

  از فردای عمل لیپوماتیک بهتر است فرد به پیاده روی مشغول شود.اما تا یک ماه از ورزش های سنگین و شنا پرهیز کند.

 20. چه مدت بعد از عمل باید گن پوشید؟

  بهتر است بعد از عمل حدود 2 ماه گن پوشیده شود.باز بستگی به نوع پوست فرد و نظر پزشک نیز دارد.

 21. تا چند روز بعد از جراحی لیپوماتیک ترشح خونی دامه دارد؟

  قاعدتا 3 روز الی یک هفته این ترشحات کم و کمتر میشوند تا قطع شود.

 22. ایا بعد از لیپوماتیک میتوان رانندگی کرد یا مسافرت رفت؟

  به مدت یک هفته نشستن به حالت 90 درجه ممنوع است اما اگر نیمه نشسته باشد مشکلی نیست.

 23. ایا همان لحظه کم شدن سایز را متوجه میشویم؟

  با توجه ووجود ورم قابل روئیت است. بله با این که موضع مورد نظر با تزریق سرم و مایع بی حسی تزریق شده است اما بعد از عمل شما همان لحظه کم شدن سایز را با چشم میبینید.

 24. ایا قابل برگشت است؟

  با رعایت رژیم معمولی میتوان نتیجه عمل را سالیان سال نگه داشت.

 25. چند دردصد امکان امبولی وجود دارد؟

  با پزشک مجرب بعد از جراحی با لیپوماتیک اثار ناصافی و سوختگی در پوست دیده نمیشود و خطر ایجاد امبولی در ان صفر میباشد و تاکنون گزارشی مبنی بر مورد امبولی نبوده.

 26. ایا بعد از لیپوماتیک میتوان حمام رفت؟

  به مدت 72 ساعت از حمام رفتن پرهیز کنید.

 27. ورم و درد بعد از لیپوماتیک وجود دارد؟

  بله یک مقدار از حالت کوفتگی و درد طبیعی است و نسبت به بقیه روش ها قابل تحمل تر است.در صورت درد از شیاف استفتده شود.

 28. ایا بعد از لپوماتیک پوست شکم صاف خواهد بود؟

  لیپوماتیک با اثر همزمان لیفت کنندگی دارای میزان موفقیت بالایی است.این کار نه با اشعه و حرارت همراه است بلکه کاملا فیزیکی میباشد و همزمان پوست لیفت میشود.

 29. ایا لیپوماتیک سینه در خانم ها قابل انجام است؟

  خیر اما در اقایون میتوان انجام داد.

 30. ایا مزوتراپی باعث از بین رفتن چربی می شود؟

  داروهایی که در مزوتراپی استفاده می شود باعث اب شدن چربی زیر پوست و کوچک شدن سلول های چربی در لایه فاشیای اسکاریا می شود.چربی حل شده توسط کلیه ها . روده بدون هیچ گونه تغییر در اجابت مزاج دفع می شود.

 1. ماندگاری عمل بلفاروپلاستی (عمل پلک بالا)چقدر است؟

  ماندگاری عمل بلفارو پلاستی بالاست و همچنین همراه با این عمل بالا کشیدن ابرو نیز می توان انجام داد که ماندگاری طولانی دارد.

 2. ایا این عمل با بیهوشی انجام میشود؟

  خیر با بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار کاملا هوشیار است.

 3. ایا بلفارو پلاستی نیاز به بستری دارد؟

  خیر اگر پلک پایین را عمل کنید امکان یک شب بستری وجود دارد اما در بیشتر اوقات نیاز به بستری ندارد اما به مراقبت های بعد از عمل است 72 ساعت به صورت نیمه نشسته باید بخوابد .نباید سر خود را خم کند و از در معرض قرار گرفتن بخار غذا یا اب و افتاب شدید و گردو غبار خودداری کند.

 4. ایا امکان برداشتن پلک بالا و پایین وجود دارد؟

  بله امکانش با صلاحدید پزشک است.

 5. تورم و کبودی تا چه مدت روی صورتم باقی است؟

  معمولا ورم و کبودی تا 2 هفته از بین می رود و در این مدت از پمادها و قطره های سفارش شده استفاده کنید.

 6. ایا بعد از عمل پانسمان دارم؟

  خیر پانسمان ندارد اما بخیه دارد.

 7. بخیه ها جذبی هستند یا کشیدنی؟

  بخیه های خیلی نازک بعد از 5 تا 7 روز کشیده می شوند.

 8. از انجام چه کارهایی باید خودداری کنم؟

  1.در معرض مستقیم نور افتاب 2.دولا کردن سر3.گذاشتن لنز داخل چشم و 4.اشپزی کردن به مدت حداقل 72 ساعت است.

 9. ایا می توانم بعد از بلفارو صورتم را بشویم؟

  تا 48 ساعت اب زدن به صورت ممنوع است.

 10. لیفت با نخ از افتادگی پوست در سنین بالا جلوگیری میکند؟

  بله اگر سابقه افتادگی و بروز زودرس چین و چروک ها در چهره وجود دارد این روش میتواند به عنوان یک روش موفق پیشگیری از پیری زودرس کند.

 11. ایا لیفت نخ احتیاج به استراحت دارد؟و همراه با ورم و کبودی است؟

  خیر نیاز به استراحت نیست.بلافاصله می توانید به فعالیت های اجتماعی و حرفه ای خود بپردازید.

 12. ایا نخ ها بعد از جاگذاری قابل مشاهده و لمس خواهد بود؟

  خیر

 13. ایا ممکن است نخ ها از جای خود خارج شده و جا به جا شوند؟

  خیر در صورت جاگذاری نخ ها توسط پزشک و انتخاب روش مناسب امکان ندارد نخ ها از جای خود خارج یا جابه جا شود.

 14. ایا نخ ها از نظر قیمت با هم متفاوت هستند؟چند نوع هستند؟

  نخ ها دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به نوع طول و شکل و محل کاربرد با هم تفاوت قیمت دارند.

 15. چند نخ و از چه نوعی برای من لازم است؟

  انتخاب نوع نخ و تعداد نخ ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است و بستگی به نوع پوست محل انجام لیفت مقدار افتادگی فرم صورت و یا بخشی از بدن که قصد لیفت ان را دارید و نیز طرح نهایی لیفت متغیر است.همین موضوع در هزینه درمان نیز تاثیر دارد.

 16. چه تفاوتی بین روش لیفت نخ و سایر روش های لیفت از قبیل ار اف- هایفو و .. میباشد؟

  روش های اراف و هایفو جزو روش های تهاجمی و نتایج حاصل ان خفیف تر است و به تدریج بعد از چند جلسه قابل مشاهده خواهد بود اما در لیفت با نخ روش تهاجمی تر است و نتیجه زودتر قابل مشاهده است

 17. من مبتلا به دیابت نوع 1 (تزریق انسولین )هستم ایا این روش یرای من مناسب است؟

  بله انواع دیابت نوع 1 و 2 محدودیتی برای این روش نیست.

 18. ایا لیفت با نخ نیا به بیهوشی دارد؟

  خیر این کار کاملا با بی حسی موضعی انجام میشود.

 19. چگونگی تاثیر لیفت با نخ بر روی پوست صورت چگونه است؟

  وقتی که این نخ در زیر پوست قرار میگیرد هم باعث تحریک کلاژن سازی شده و هم با عث تحریک ساختن الاستین و اسید هیالورونیک می شوند که مجموع این سه عامل نقش بسزایی در جوانسازی و شادابی و طراوت پوست دارد.

 20. در جراحی پروتز سینه برش در کدام قسمت ها برش ایجاد میشود؟

  برش لازم در زیر سینه دور هاله سینه و زیر بغل در صورتی که لیفت و پروتز سینه به طور همزمان انجام شود .. برش دور هاله سینه بهترین روش است اما بستگی به نوع کار جراح نیاز دارد.

 21. انجام این جراحی عوارضی به دنبال دارد؟

  با رعایت و مراقبت های لازم بعد از جراحی امکان عوارضی مانند عفونت- پارگی پروتز- و تشکیل کپسول سفت در دور سینه و جابه جایی پروتز بسیار کم میشود.با انتخاب صحیح پزشک متخصص و مجرب از ایجاد اینگونه عوارض جلوگیری کنید.

 22. ایا بعد از پروتز امکان شیر دهی است؟

  بله پروتز در کیفیت و کمیت شیر مادر تاثیری ندارد.

 23. ایا پروتز باعث سرطان سینه میشود؟

  خیر پروتز به تنهایی باعث بروز سرطان نمیشود.

 24. .ایا پروتز باعث لیفت سینه هم میشود؟

  خیر. پروتز به حجیم کردن سینه ها کمک بزرگی میکند و برای بالا کشیدن سینه ها باید از روش جراحی لیفت استفاده شود.یکی دیگر از روش های حجیم کردن سینه ها تزریق چربی به سینه میباشد.

 25. ماندگاری نتیجه عمل جراحی پروتز سینه چقدر است؟

  به این سوال نمیتوان پاسخ دقیق داد چون به عوامل زیادی بستگی دارداما نسل جدید پروتز ها بسیار محکم تر و با ماندگاری بالاتر هستند و تا وقتی مشکلی پیش نیاید نیاز به تعویض پروتز نیست.

 26. علل تعویض پروتز چیست؟

  1.صدمه شدید پروتز.2.ایجاد عوارضی مانند انقباض کپسول.3.تمایل فرد برای تغییر سایز که معمولا افراد تمایل به افزایش سایز پروتز دارند.

 27. ایا احتمال پارگی یا تخلیه پروتز وجود دارد؟

  خطر پارگی در پروتز های اب نمکی بیشتر است و باید پروتز هرچند وقت یکبار توسط پزشک معاینه شود.

 28. مراقبت های بعد از این جراحی به چه صورت است؟

  این عمل به صورت بیهوشی کامل انجام میشود بعد از روز بعد از عمل پانسمان را بر میدارد .2 تا 4 هفته باید از سوتین مخصوص استفاده کرد و از ورزش سنگین اجتناب کرد.

 29. ایا اسکار این جراحی قابل رویت است؟

  از پماد های ضد اسکار بعد از دوهفته میتوان استفاده کرد و بعد از مدتی رنگ اسکار از سرخی به سفیدی تغییر پیدا میکند. قابل درمان با لیزر co2 فرکشنال و کربوکسی است.

 1. تاثیر بوتاکس بعد از چه مدتی مشخص میشود؟

  نباید انتظار داشت بلافاصله تغییرات مشاهده شود اما حدود سه تا هفت روز زمان لازم دارد تا نمایان شود.در هفته دوم به اوج تاثیر گزاری خود خواهد می رسد.

 2. در صورت قطع تزریق بوتاکس پوست دچار افتادگی بیش از پیش نخواهد شد؟

  خیر این مشکل پیش نخواهد امد و بعد از اتمام دوره عضلات ارام ارام شل خواهند شدو به حالت اول باز خواهد گشت.

 3. چه اقداماتی بعد از تزریق بوتاکس لازم است ؟

  تا 2 ساعت بعد از تزریق اخم کنید و ابروها را بالا بدهید. تا 4-5 ساعت خم نشوید مثل پوشیدن کفش،بلند کردن چیزی از روی زمین و ... تا 4-5 ساعت محل های تزریق را ماساژ ندهید. تا 4-5 ساعت دراز نکشید. تا 24 ساعت فعالیت های سنگین انجام ندهید. تا 24 ساعت حمام نکنید و با آب داغ صورت خود را نشویید. در صورت سردرد از مسکن استفاده شود. در صورت ورم از کمپرس سرد استفاده شود.

 4. ماندگاری تزریق چربی چه مدت است؟

  چربی تزریق شده در مرحله اول :عمده چربی تزریق شده پس از 1 تا 3 هفته از حجم ان کاسته میشود و پس از شارژ مجدد که سلول های چربی رشد کرده و در معرض رگ ها ی خونی قرار میگیرد دارای ماندگاری بالا و طولانی میباشد.

 5. ورم حاصل از تزریق چربی چقدر است و چه زمانی کم و طبیعی میشود؟

  بلافاصله پس از تزریق چربی ناحیه ورم زیادی دارد و در این مدت بیمار با دیدن خود احتمالا ناراضی بوده وشکایت میکند. بعد از 24 ساعت پس از جذب بی حسی از تورم کاسته میشود و ممکن است صبح ها بعد از بیدار شدن ورم بیشتر شود.نهایتا بعد از ده روز تا دوهفته ورم برطرف میشود.

 6. از کدام قسمت بدن چربی برداشته میشود؟ ایا امکان گود شدن قسمت برداشت چربی هست؟

  با توجه به ماندگاری چربی بغل ران اکثرا از بغل ران برداشته میشود اما اگر بیمار پاهای لاغر و عضلانی داشته باشد از قسمت های دیگر بدن نیز امکان برداشت وجود دارد چون مقدار برداشت چربی زیاد نیست امکان گود شدن نیست.

 7. عوارض تزریق چربی چیست؟ دوره نقاهت چقدر میباشد؟

  در کار پزشکی امکان هر عارضه ای است اما با توجه به امکان کنترل ساده این مشکل نگرانی بیمار بی مورد است.تزریق چربی یکی از کم عارضه ترین کارهای انجام شده در زمینه جوانسازی میباشد چون در این روش درمانی از بافت چربی خود بیمار استفاده میشود احتمال واکنش معکوس یا الرژیک به چربی تزریق شده در بدن وجود ندارد و دوره نقاهت پس از تزریق چربی سریع و در مقایسه با سایر روش های جراحی زیبایی اسان است.

 8. ایا برداشت چربی باید ازبدن خودمان باشد؟و امکان انجام دادن اینکار با بیهوشی وجود دارد یا خیر؟

  بله حتما چربی باید از بدن خود فرد گرفته شود و با توجه به استانه درد مراجعه کننده و خواست خود فرد با پرداخت هزینه بیهوشی امکان انجام این کار میباشد.

 9. ایا محدودیت سنی دارد؟

  بله از 18 سال به بالا و در سنین 50 سال به بالا با توجه به شرایط جسمانی و ازمایشات فرد امکان پذیر است.

 10. بعد از انجام تزریق چربی ایا میتوانم بلافاصله ورزش کنم؟

  خیر چون ورزش باعث جذب شدن چربی میشود.

 11. برای تعویض پانسمان محل برداشت چربی باید حتما به کلینیک مراجعه کنم؟

  خیر نیازی نیست.

 12. چند وقت بعد شارژ مجدد انجام میشودو ایا چربی های خودم را میتوانم نگهداری کنم؟

  بعد از گذشت 6 هفته هر زمان نیاز به شارژ مجدد را حس کرد میتوان انجام داد.بهتر ان است که چربی برای شارژ مجدد گرفته شود که ریسک الودگی کمتر باشد.

 13. بعد از تزریق چه موقع میتوان استحمام کرد؟

  بهتر این است که 48 ساعت بعد از تزریق و برداشتن چربی گذشته باشد.

 14. ایا ورم و کبودی دارم؟

  ورم طبیعی است به خاطر بی حسی "مثل بی حسی دندان پزشکی" اما با توجه به نوع پوست و واکنش بدن افرادمتفاوت است و با کمپرس سرد در روز اول و کمپرس گرم از روز های اتی در کاهش کبودی ورم موثر است.

 15. مراقبت های بعد از تزریق چربی چیست؟

  خوابیدن به صورت طاق باز و فشار نیاوردن روی موضع و پرهیز از ماساژ دادن قسمتی که چربی تزریق شده است.

 16. ایا بعد از تزریق محدودیت غذایی دارم؟

  از خوردن غذاهای خیلی سفت و نمک و نشاسته بهتر است کمتر استفاده شود.

 17. ماندگاری تزریق چربی برای سینه و باسن چقدر است؟

  به طور کلی در هر منطقه ای از بدن میتوان چربی تزریق کرد و در هر نقطه که حرکت کمتری داشته باشد و به ان فشار کمتری بیاید ماندگاری ان بیشتر است.

 18. نوع ژل تزریق شده چیست؟

  ژل تزریق شده از جنس مرغوب و هیالورونیک اسید میباشد و دارای مجوز وزارت بهداشت .ژل خوب از قبل در سرنگ کشیده شده و اماده تزریق میباشد.ژل در مقابل مراجعه کننده باز میشود و کاملا استریل میباشد.

 19. قبل از تزریق ژل چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

  نیازی به انجام کاری نیست فقط بهتر ان است که مراجعه کننده از داروهای ضد التهابی استفاده نکند.

 20. تزریق ژل چه مدت زمانی طول میکشد؟

  با توجه به این که تزریق ژل با بی حسی موضعی انجام میشود حدود 20 دقیقه بی حسی طول میکشد .بسته به نوع تزریق مکان تزریق حدود 10 الی 30 دقیقه طول میکشد.

 21. ایا در حین تزریق درد احساس میشود؟

  تزریق با بی حسی موضعی انجام میشود و دردناک نیست اما در برخی موارد امکان دارد شخص کمی متوجه درد شود.

 22. ایاتزریق ژل برای بدن ضرر دارد؟

  در تزریق ژل از موادی استفاده می کنند که کاملا با پوست بدن سازگار باشد وبا انتخاب مراکز مناسب و پزشک مجرب و معتبر از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری کنیم.

 23. مراقبت لازم برای بعد از تزریق ژل چیست؟

  به مدت 24 ساعت از خورن غذاهای داغ بپرهیزیم و از قرار دادن کمپرس گرم جلوگیری شود.

 24. ماندگاری ژل چقدر است؟

  اثرات اکثر ژل ها بین 4 تا 6 ماه و حداکثر 18 ماه بستگی به نوع ژل دارد.

 25. ایا بعد از تزریق میتوانم از مواد ارایشی استفاده کنم؟

  یعد از 48 ساعت بدون اینکه فشاری به محل تزریق بیاید مشکی نیست.

 26. ایا همیشه تزریق ژل با گلوله گلوله شدن همراه است؟

  خیر اگر ژل خوب تزریق شود این اتفاق نمی افتد و نباید توسط بیمار فشار جانبی به موضع بیاید.

 27. ایا بعد از جذب شدن ژل لبها بد فرم نمیشوند؟

  خیر پس از جذب ژل ها لب به شکل اولیه خود برمیگردد و هیچ تغییر خاصی صورت نمیگیرد.

 1. از چه سنی میتوان فمی لیفت را انجام داد؟

  25 سال به بالا

 2. ایا فمی لیفت واقعا بدون درد و خونریزی است؟

  بله تقریبا بدون درد و خونریزی است و فقط گرما در این روش مشاهده میشود.

 3. تا چه مدت ماندگار است؟

  حدود 2 تا 3 سال

 4. بعد از چه مدت اثر لیفت مشخص میشود؟

  بعد از 5 روز و بعد از اولین نزدیکی

 5. تا چه مدت نباید رابطه جنسی داشت؟

  به مدت 4 تا 5 روز از رابطه جنسی پرهیز کنید.

 6. ایا برای همه افراد مناسب است؟

  خیر اگر شلی شدید واژن وجود دارد کافی نمیباشد.کسانی که رابطه جنسی بهتر و عدم بی اختیاری ادرار را میخواهند مناسب است.

 1. لیزر موهای زاید چگونه موها را از بین میبرد؟

  لیزر موهای زاید بر روی رنگدانه ملانین در فولیکول مو اثر میگذارد.که در هر جلسه حدود 15 تا 25 درصد از موها در یک منطقه امکان رشد مجدد دارند.بنابراین ترجیحا در فواصل 6 تا 8 هفته درمان لیزر باید تکرار شود تا تمام فولیکول ها غیر فعال شوند.

 2. ایا لیزر موهای زاید دردناک است؟

  درد لیزر بستگی به نوع پوست و محل لیزر و coolig دستگاه دارد.کلا دستگاه های ای پی ال و ایلایت نسبت به الکساندرایت و دایود درد بیشتری دارد.

 3. ایا لیزر محدودیت سنی دارد؟

  بله بهتر است که از سن 18 به بالا باشد البته قبل از سفید شدن موهای بدن

 4. ایا لیزر موهای زاید بر روی موهای زیر پوستی نیز موثر است؟

  بله بهترین گزینه حذف این موها لیزر است.

 5. آیا لیزر موهای زاید در دوران شیردهی مجاز است؟

  خیرو در زمان بارداری مجاز نیست.

 6. اگر حمام آفتاب و یا سولاریوم رفته باشیم میتوان از لیزر استفاده کرد ؟

  در صورت آفتاب گرفتن تا سه الی چهار ماه توصیه به لیزر نمیشود.

 7. ایا لیزر میتواند باعث سوختگی شود؟

  بله .البته سوختگی با لیزر موهای زاید معمولا سطحی هستن و پس از مدت کوتاهی برطرف میشوند.در مراکز استاندارد و حرفه ای احتمال سوختگی بسیار پایین است.

 8. ایا لیزر موهای زاید باعث حذف کامل و دایمی موها میشوند؟

  این موضوع بستگی به تایپ پوستی و نوع دستگاه دارد و در حالت ایده ال لیزر موجب از بین رفتن تقریبا کامل موها در اغلب نقاط بدن میشود ولی ممکن است موهای کرکی و بی رنگ تا حد زیادی به لیزر مقاوم باشند. و شارژ هر 6 ماه یک بار و بعد سالی یکبار دارد.

 9. ایا لیزر موهای زاید در ناحیه ژنیتال منجر به صدمه رحم و واژن می شود؟

  خیر اشعه لیزر عمق نفوذ بسیار کمی دارد و اصلا به بافت های زیرین نمی رسد و فقط ریشه مو را میسوزاند.

 10. ایا باید کل جلسات را به طور منظم مراجعه کنم؟

  این موضوع بستگی به تایپ پوستی و عوامل دیگر دارداما برای نتیجه بهتر حتما باید یه طور منظم مراجعه داشته باشیم. که از جلسه 4 به بعد ریشه های مو چک میشود و در صورت سیاه بودن ریشه ادامه جلسات ممکن است بع هر 2 ماه یا یک بار موکول شود.

 11. ایا لیزر بر روی موهای زاید ضخیم و پرپشت ممکن است نتواند موهای من را از بین ببرد؟

  اتفاقا لیزر روی این نوع موها بسیار بهتر از موهای کرکی و نازک جواب میدهد.

 12. از کجا بدانیم چه دستگاهی برای ما مناسب است؟

  دستگاه لیزر الکساندرایت برای پوست های روشن مناسب تر است و دایود برای پوست های تیره تر.

 13. قبل از انجام لیزر کار خاصی باید انجام دهم؟

  24 ساعت قبل از لیزر باید موها را شیو کرد و نباید در روز لیزر پوست متورم وقرمز باشد.

 14. ایا لیزر به روشن شدن پوست هم کمک میکند؟

  بله ممکن است روشن تر شود ولی میزان ان قابل پیش بینی نمیباشد.

 15. در حال حاضر قرص راکوتان مصرف میکنم ایا میتوانم لیزر انجام دهم؟

  خیر از قطع راکوتان باید 6 ماه گذشته باشد.

 16. هنگام درمان پوست با دیگر دستگاه ها و روش های جوانسازی میتوانم از لیزر استفاده کنم؟

  قطعا با مشاوره حضوری با پزشک میتوانید.

 17. در هنگام درمان چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

  مهمترین نکته قرار نگرفتن در افتاب و استفاده از ضد افتاب و 24 ساعت از رفتن به استخر های سرپوشیده و مکان هایی مانند سونا و جکوزی نیز پرهیز کنید. تا 4 ، 5 ساعت بعداظهر آب نخورده حدالامکان 2 الی 3 روز منع استفاده از صابون جامد