ايا موهاى كاشته شده ريزش دارد؟

کاشت موی طبیعی

كاشت موى طبيعى روشى است كه از آن براى درمان طاسى سر استفاده مي شود. همچنين از كاشت موى طبيعى مى توان براى كساني كه به هر دليلى دچار ريزش مو شده اند نيز استفاده كرد. در اين روش موهاى طبيعى كاشته شده رشد مي كنند و همانند دیگر موها تغذيه مي كنند، در نتيجه فردى كه به طور طبيعى مو كاشته است مي تواند بعد از رشد موها بطور طبيعى انها را شست و شو دهد و اصلاح كند.

روش هاى كاشت مو

دو روش اصلى در كاشت مو FIT و FUT مي باشند. روش هاى ديگر مانند SUT, FUE و Super FUE زير مجموعه همين دو روش اصلى هستند، در روش FIT، كاشت مو بدون نیاز به جراحی صورت مي گیرد و گرافت ها ( ريشه ها) به صورت دونه اى از بانك مو برداشته شده و در محل هايى كه دچار طاسى شده اند كاشته مي شود. در روش SUT فقط از دستگاه براى برداشت مو استفاده می شود كه همان روش FIT مى باشد. روش FUT، برخلاف روش FIT نياز به جراحى دارد که در آن يك فلپ ( لايه باريكى از پوست سر) برداشته شده و گرفت ها بعد از اماده سازى در محل طاسى كاشته مي شوند . از تركيب اين دو روش ميتوان براى كساني كه طاسى سر ان ها بيشتر است استفاده كرد.

ايا موهاى كاشته شده بعد از رشد ريزش دارد؟ 

روند كاشت مو به اين صورت است كه موهاى كاشته شده بين سه هفته تا دو ماه بعد از كاشت دچار ريزش مي شوند. اين موها به طور كامل ميريزد و به حالت  اوليه بر ميگردد و سپس بعد از ان دوباره شروع به رشد مي كنند. حال سوالى كه مطرح است اين است كه ايا موهاى كاشته شده هم دچار ريزش مي شوند؟ در پاسخ به اين سوال بايد گفت موهايى كه كاشته مي شوند به دليل نداشتن گيرنده هورمونى دچار ريزش نمي شوند و هورمونى كه در مردها موجب ريزش مو مي شود (دى هيدرو تستسترون) بر روى موهاى كاشته شده هيچ تاثيرى نداشته و لذا لازم است فردى كه ميخواهد كاشت مو انجام دهد، ريزش موهايش متوقف و سپس اين كار انجام شود.

انچه دركاشت مو اهميت فراوانى دارد، سرعت انجام كاشت در روش FIT و مراقبت هاى بعد از ان است. مراقبت هاى اوليه بعد از كاشت مو بايد اصولى و طبق دستور پزشك انجام شود تا از عوارض احتمالى بعد از كاشت مو در امان بمانند. 

همچنين كاشت مو بايد در كلينيك تخصصى پوست و مو و يا مراكز جراحى محدود كه داراى اتاق عمل هاى استريل و مورد تاييد وزارت بهداشت و معاونت درمان هستند زير نظر پزشك متخصص انجام شود، لذا از انجام كاشت مو در مطب ها و مراكز غير قانونى جدا خوددارى كنيد.